Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
11. mar 2010

raz som tu, raz tu nie som 😀

shaarka
11. mar 2010

bea, ale uz nebud pipi, - ako by ti gynekolog mohol pohmatom poskodit? vies, aka hruba je maternica? 🙄

jancos
11. mar 2010

bea, naozaj, uzivaj si, ze sa to ustalilo, gyndos mimi nemoze dosiahnut🙂 na to ma kratke prsty🙂)) drzim palce na pondelok.
aj u vas tak snezi, az mam chut ist von, ale stavim sa,ze po piatich minutach by ma to preslo🙂
idem pratat, varit a tak, sa mi dnes naozaj nechce:(((

beatab369
11. mar 2010

ok baby mate pravdu...ziadne debilne myslienky...vsetko bude dobre... 😉

eninka27
11. mar 2010

bea, urcite gynek vie, co robi, inak by to snad nerobil 😉 len musim odstranit vsetky neprijemne myslienky z hlavicky a bude vsetko oukej 🙂

beatab369
11. mar 2010

to bude asi teraz moja priorita pracovat na svojich myslienkach 😀

eninka27
11. mar 2010

oukej kočky, cela spotena som dočistila toustovač a teraz sa vam mozem venovať 😀 😀 😀 no, dnes rano som zacala uzivat ten Duphaston, co mi vcera predpisali a mam take zvlastne bolenie v podbrusku... moze to mat suvis nejaky?

jancos
11. mar 2010

no prave ze nie vsetci gyndosi vedia, co robia, ale aj keby to bol mesiar, tak na to nevie dosiahnut, chvalabohu🙂

jancos
11. mar 2010

eni, neviem, mozno, ja som take nic nemala, brala som ho dost dlho. ale niekto tu tusim pisal aj take ucinky.

eninka27
11. mar 2010

Jani, ved uvidim, ak mi to bude stale pretrvavat, skusim sa opytat dr. nech mi povie, co to je ok. A Ty si nemala ziadny problem s uzivanim? Lebo su aj baby, ktore mi ho vobec neodporucili 😒 ☹

shaarka
11. mar 2010

eninka,
a naco si si ten duphaston nasadila?????

a zeby hned po jednej tabletke bolesti podbruska? to sa mi nejako nezda... ved mozno od rana ani nestihla zaucinkovat 😀 😀 😀
ja som vseobecne dost skepticka voci vedlajsim ucinkom duphastonu. niezeby som kockam neverila, ale nemyslim si, ze sa treba tolko sledovat. duphaston je najobycajnesi a najlepsie znasany hormonalny preparat.
treba sa trosku uvolnit a uvedomit si, ze duphaston budes brat ked otehotnies 3x denne, a tak si nemozes dovolit mat nejake bolesti - Z NEHO.
vsetko je to o psychike.

jancos
11. mar 2010

no problem som mala, ze mi ms chodila, kedy sa jej chcelo a ovu nikde, ale som to ignorovala, lebo pri prvom sa nam zadarilo napriek tomu, ze som ho brala 11. az 25.dc, aj ked az po dvoch rokoch. no cize som to teraz vysadila, po istom case ovu prisla /neviem, ci to ma suvis, asi nie/, ale sliznicu som mala aj tak dobru, tak ho nebudem zbytocne brat.

jancos
11. mar 2010

asi tak, eni, aj ja si myslim, ze to je skor psychika, ale prave, ze to je normalne, ze psychika ma tiez co povedat do naseho stavu, takze verim, ze si nieco citila, ale skor to mozno tvoje podvedomie tak nastavilo, ktovie🙂 citam mudru knihu, tak sa robim mudra🙂

shaarka
11. mar 2010

mudra 😀

jancos
11. mar 2010

😀 😀 😀 😀

tatranka111
11. mar 2010

ahojte už mám kus lepšie správy bratovi je trocha lepšie a ff mi vyznačil ovulku, ale ja si niesom istá či bola mne sa zdá, že nie dala by som sem aj graf, ale ked to sem chcem hodit tak mi to ukazuje iba do určitého dna a dalej nie
Dám sem graf s wunschu, fertility vyznačil ovu na 5.3

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

baby dnes mám taký dobrý pocit, že všetko bude v poriadku 😀 😀 😀 😀

tatranka111
11. mar 2010

som sa splietla nie na 5 ale na 4.3 🙂

jancos
11. mar 2010

tesim sa, tatranka. inak taku mam chut na sladke, ze ma aj tvoje meno drazdi🙂
podla mna mohla byt ovu 8.3., ale neviem tam najst hlienik. tak uvidis.

eninka27
11. mar 2010

tatranka, uvidis, ze to uz bude len dobreee 😉 posielame Ti kopec energie a sily
shaarka, ja som uz nechcela uzivat HAK a vlastne ani nemohla kvoli anamneze, a nemozem chodit kazdy mesiac na Agolutin, tak mi dr. predpisala Duphaston, povedala, ze cyklus by sa mi mal upravit, a vraj mala pacientky, ktore aj ostali po liecbe tehotne, tak uvidime, lenze neviem ako, ked ovulka nikde nič ☹
jancos : jasne, je to aj o psychike , takze sa trenujem byt kludna a v pohode 😎

jancos
11. mar 2010

🙂 a ako dlho sa snazite?

eninka27
11. mar 2010

jancos, vobec nie dlho praveze 🙂 az sa to hanbim priznat, ze cakam zazraky :D 😖

katkamarek
11. mar 2010

tatranka, treba verit, ze vsetko bude dobre 🙂
ja by som tiez povedala, ze ovu bola skor 8.-9.3. 😉

jancos
11. mar 2010

eni, tak potom mas casu skusat, ako to je s duph aj bez neho, sleduj si graf a uvidis. lebo brat duph a nemat ovu je blbost, duph to ovu nenavodi.

eninka27
11. mar 2010

ved mne je to jasne.... a existuje nejaky super specialny preparat na navodenie ovulky? 😵

jancos
11. mar 2010

no to zavisi, ze preco ovulka nie je. ale baby tu najcastejsie pouzivaju clostilbegyt.

katkamarek
11. mar 2010

eninka, myslim, ze vseobecny gynekolog predpisuje na stimulovanie ovu len clostil, ine stimulacne pripravky sa uz asi pouzivaju len v CARoch. Ale clostil az vtedy ked naozaj budes chciet byt tehu 😉

eninka27
11. mar 2010

clostil poznam, no ovulka je preto, lebo mam testosteronu viac ako je norma...

eninka27
11. mar 2010

a cyklus ja uplne anovulacny, doktor, ktory mi robil USG mi povedal, ze toto je absolutne typicky ucebnicovy priklad syndromu PCO

jancos
11. mar 2010

no to tiez mozes riesit rozne, ze vraj moze aj metformin posobit, niekto predpisuje hak, mne zabralo cvicenie, ide o to, kolko nad normu mas a tiez by si mohla ist na endokrinologiu, lebo, ked je dobryy endos, tak tam vie popozerat detailnejsie tie hormony a napr niekedy moze pomoct dexamethazon. proste aj tst moze byt zvyseny z roznych pricin.

eninka27
11. mar 2010

katkamarek, vy ste uz navstivili CAR? A ktory?