Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

danielkabn
22. apr 2010

Bei,daj si na herpes zubnu pastu.. 😉 😉
Zuzi,konecne zmeneny status..gratulujem 🙂
Pre Govi som nieco stiahla:prehmatanie krčku maternice – v neplodnom období je krčok tuhý, približne ako špička nosa, v plodnom období mäkký, otvorený asi ako pera, po ovulácii opäť stuhne a uzavrie sa. Pri tomto pravidelnom samovyšetrovaní zároveň sledujete hlien krčka maternice – jeho zmeny sú skôr zistiteľné ako na vonkajších rodidlách.

beatab369
22. apr 2010

kocky dakujem.....zatial na pere nic nevidim.....uz asi HERPIK radsej nedam ( raz neposkodi a viac neriskujem), potrela som si to teraz cesnakom a vecer opat potriem cesnakom a na noc dam pastu....viac urobit nemozem 😒

vsade pisu inac, dokonca, ze herpes moze vyvolat potrat alebo vrodene vady....uz som zo vsetkeho chora....uz sa na to vyprdnem, lebo takto si sama znizujem imunitu tym hlupym stresovanim......

zuzu vidim ze ani ty to nemas lahke....

govi sorry....nikdy som si krcok nesledovala, neviem ti poradit....ale ako tak pozeram naozaj mohla byt ta ovulka aj na 48 den..... 😉

govinda
22. apr 2010

danielka, bea, ďakujem 🙂
Kočky, bude ako má byť 🙂 Nijako to neovplyvním teraz už 😒
Drahý mi doniesol ďalšie tehu testy, mám trošku do zásoby 😀 😀
Uvidíme, ako to bude s teplotkou ráno 😀

govinda
22. apr 2010

zuz, gratulujem k tehu knižke 😵 😵 😵
A pekne ti to svieti v pase 😵

sarafortuna
22. apr 2010

govi, a tvoj mužík kupoval tehu testíky? 😀 😀 😀 😀
Tak to je milé... môj mužík zatiaĺ kupoval iba vložky keď som bola v nemocnici... 😉
A je super, že máš k tomu taký postoj... aj ja by som potrebovala takýto, že bude ako má byť... ja sa teraz veľmi fixujem na to, že 1-3 ovulky a budem zasa tehu... sa bojim, či mi to nepojde na mozog, keď sa nebude dariť... 😖 😖
A mám podozrenie že som 3.DPO /hurá/ a už sa psychicky pripravujem na mrchu mrchovskú, dúfam, že ma neprekvapí a nepretečiem niekde v práci... 😒 😒
Pekný piatok všetkým a držte sa tu...
PS: nedávno to bolo, čo shaarka oznámila že mala ovulku.... 😉 😉 a doraz je Teo na svete... a možno už aj niekde kričí na sestričky... 😉 držím palce!

shaarka
22. apr 2010

kukuk 😀
tu som, len na skok - dnesna ranna kontrola: nalez rovnaky, na dva prsty 🙂 nebol dovod nechat si ma v nemocnici.
dalsia kontrola v pondelok rano, ak vydrzime 🙂
a priznavam sa - aj mne sa zda, ze ten tyzden, co som riesila, ci to bola ovula alebo nie, bol len nedavno... a uz je to 3/4 roka 😀

aky mate nazor na odber pupocnikovej krvi?
mne sa to aj paci, ale ta suma je nenormalna ☹

govinda
22. apr 2010

sara, no som mu povedala, že aké má kúpiť a kúpil 😀
Nie je mi čo závidieť, teda ten postoj, proste viem, že tým, že tu budem stresovať, to nijako neovplyvním 😒 . Ale som špekulant, lebo riešim, či ovu nebola až ten 48DC 😀 , takže až tak na háku to nemám 😀

shari 🙂 . Takže pekne doma, čo? No som rada, že je všetko v poriadku. Držím palčeky, nech až do pôrodu je všetko ok 😉

govinda
22. apr 2010

sari, a k tej pupočníkovej krvi - suma je fakt horibilná 😠

katkaajurko
22. apr 2010

ahojte

tak ja som zvedava na zajtrajsiu teplotu-lebo som si tiez skontrolovala krcok a on je dole a zatvoreny 😨 tak som zvedava ci ma telo oklamalo a prebehla ovulationa 😀 teoreticky som mohla nezbadat hlienik lebo som si teraz 9dni vkuse vkladala probioticke cipky...ale bola som presvedcena ze by som ho zbadala i tak tak neviem..a mozno to bude len anovulak - necham sa prekvapit...

govi pred mrchou krcok makne ide hore a otvara ssa....mne aj tri dni pred - cize ked je dole a zatvoreny si v lutealnej faze na beton

shari ja som za ten odber-do verejnej databanky - to je zadarmo myslim a aj tak ked je treba vacsinou je treba "cudzia" krvicka... myslim,ze to skladovanie pre vlastne potreby je bohuzial dost zalozene na obchode.... preto aj tie sumy...

shaarka
22. apr 2010

kati, aj ja som mala ten nazor - ze do verejnej, ale vcera sa Dr. vyjadrovala tak kvetnato o tej vlastnej, ze som dost na pochybach... a ja mam k nej obrovsku doveru, nemyslim, ze jej ide o obchod. i ked iny gynekolog (co nam robil 4D), uprednostnil sam verejnu banku.
dokonca spomenula pripad, ked manzelia mali 3 deti, z toho jedno vazne ochorelo, a tak si povedali, ze skusia stvrte dietatko, ze mozno sa trafi do krvnej skupiny toho choreho a pupocnikova krv vylieci ich chore... uzasne, ze? 😵 😔

dakujem, ze na mna myslite, ved som priposrata ako sa len da... 😖

govinda
22. apr 2010

shari, a kam ideš rodiť?

katkaajurko
22. apr 2010

no tiez som sa o tom bavila s odbornikmi a mas pravdu..je to nazor od nazoru... a tiez som pocula pripady-kedy im ochorelo dietatko-tak sa odhodlali pre druhe hlavne pre tu pupocnikovu krv..len som nie ista to percento zhody... myslim,ze to ma presvedcilo ze davat do banky je lepsie... ale uz davno som to studovala to priznavam...no je to na vas... urcite tiez tazke rozhodovanie

neboj, ja myslim,ze to - ze si uz teraz na dva prsty otvorena je dobre znamenie... mas aj epiduralku?

govinda
22. apr 2010

sharka, inak, ty sa tak vyznáš v grafoch, nemohla byť u mňa ovulka až ten 48DC? Či si už len vymýšľam sprostosti? 😒 😎

zuzu1111
22. apr 2010

shaari my sme tiež už trocha špekulovali s tou pupočníkovou krvou - ten súkromný odber - niekedy dávno som o tom čítala a veľmi sa mi to páčilo - len keby to nebolo také drahé 😒 ...a koľko sa vlastne platí? to je určitá suma za odber a potom každoročne za skladovanie....a keď sa dáva do verejnej databázy, tak sa neplatí? a kto vlastne kedy využíva tú odobratú krv z verejnej databázy?
Myslíme na teba Shaarka, drž sa.
Govi s krčkom ti tiež neporadím - ja som ho nikdy nesledovala....A čo sa týka tehu testov, tak u nás ich väčšinou kupoval manžel 😀 ...absolútne nikdy neprotestoval - vedel, že keď chce bábo, tak to všeličo obnáša 😝

Bea - no fakt som z toho niekedy na nervy, že stále niečo - akurát som čítala tie guľôčky, čo mi predpísala, že sa neodporúča užívať ich v prvom trimestri, mne vravela, že po 10tt môžem...tak ja teraz neviem 😨 ...ešte sa jej budem musieť na to opýtať.

sarafortuna
23. apr 2010

govi, mohla byť...
myslím že aj sharka ti to písala asi včera... ak to bolo len na základe teploty a iné príznaky neboli, tak skôr to vyzerá na ten 48DC...
U mňa rozhodli bolesti a hlienik o tom že bola ovulka /dúfam, že bola a nebola to iba SNAHA vypudiť vajko von/ a teploty mám práveže "nerozhodné" 3. deň iba 36,8.. asi málo progesterónu... uvidíme či príde mrcha cca o 7-10 dní a to potvrdí ovulku...

govinda
23. apr 2010

ahojte kočky 🙂
ja som na tom takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
ovulka zrejme fakt bola až 48DC, neviem 😒
Dúfam, aže sa všetky máte dobre 😵

danielkabn
23. apr 2010

Dobré konečne piatkové ráno kočky 🙂 mňa včera bolelo hrozne brucho,ako keby som mala pruh,také zvláštne to bolo,ale BT nemeriam zo zásady..ale asi príde mrchaňa 😠 😠

jancos
23. apr 2010

govi, ty nas proste chces drzat v napeti do nekonecna🙂

danielkabn
23. apr 2010

ešte týždeň nás bude naťahovať 😀 😀

govinda
23. apr 2010

jancos, ako v napätí? 😀
Veď včerajší test negatívny ☹ . Dnes som nechcela tesstovať ešte, lebo ak by bola ovulka fakt až 48DC, tak som ešte len 11DPO 😒 . Uvidím, aká bude teplotka zajtra a prípadne testnem zajtra, platí? 😀 😀

danielkabn
23. apr 2010

ja som to už hovorila,že cez víkend nás Govi prekvapí krásnymi // 😉 😉

shaarka
23. apr 2010

ahojte 🙂 ja furt 2v1... nakoniec budem chodit otvorena po svete a Teo zo mna len vypadne, ze? 😎 😀 😀 😀
hej, epiduralku samozrejme chcem, o tom vobec nepochybujem. netuzim pri tak krasnej udalosti trpiet bolestou a odpadavat a radsej by som si to poriadne uzila 🙂 len dufam, ze sa dobre podari aj pichnut aj davkovat, aby to vsetko vyslo idealne... nie som ani trochu narocna, ze? 😀 😀 😀

ja som debil z tej pupocnikovej... tak ak by ju dali odobrat len pre nas, tak by sme si museli pozicat peniaze a potom to splatit z toho prispevku na dieta (rovnaka suma). ale s tym mame zas ine plany, lebo sme totalne vystaveni...
tak ja fakt neviem.
nemate nejake zrozumitelne overene a spolahlve slovenske linky, kde sa o tom docitam, ak ano, sem s nimi 😉 😀

govi, ja som ti uz davno pisala, ze podla teplot vyzera ovu na ten 48.DC. hlien nesledujes? ten je dost dolezity. no a tusim vcera som sa pytala, ci ste mali sex 46-49.DC 😵
jasne, testuj zajtra, budes 12.DPO a to uz aj na pepine (20) by mala byt slaba ciarka 😉

hiva
autor
23. apr 2010

dobre ranko.....shaarka drz sa 😉

govi, krcok mas dobry....dole a trvdy je idealne....len nech tak zostane co najdlhsie 😉....pred mrchanou zvykne zmaknut 😉

mna vam vcera poobede tak rozbolel pravy vajecnik (ten kde doky videl dominant folik) a bolel ma cely vecer, az som mala normalne krce....tak som sa vytesovala, ze konecne ide ovulka....no ale ranna teploty ma schladila 😠 ...tak uvidime.....mozno vyskoci az zajtra 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...dufam, ze fakt pride.... este aj teploty sa mi pekne ustalili, tak snad je to dobre znamenie 🙂

govi, aj ja si myslim, ze ovula na 48 DC je celkom pravdepodobna 😉

a co sa tyka pupocnikovej krvi, ja neviem....este som to nestudovala 😅

govinda
23. apr 2010

sharka, že z teba vypadne 😀 😀 😀 . To by ti ani tú epidurálku netrebalo 😀 😀
o pupočníkovej krvi toho veľa neviem, linky nepoznám. Každopádne je to drahé - aj samotný odber a aj udržiavacie poplatky sú drahé 😒
a čo sa týka mňa, tak bol sexík 47DC, takže ako tak by sme to vymákli 😀 . Uvidíme zajtra, prípadne testnem 😉

govinda
23. apr 2010

hiva, ty sa kam chceš podhrabať? 😀

danielkabn
23. apr 2010

Govi,urcite zajtra testni 🙂
Hiva chce byt nadobro podchladena 😀 😀

govinda
23. apr 2010

danielka, no ak zajtra budem len 12DPO, tak to nebude skoro? 😒
hiva, už aby sa chystala ovulka 😉

danielkabn
23. apr 2010

Govi,podla mna tam bude aspon dusik 😵 😵

shaarka
23. apr 2010

danielka, ako vies?
a ked nebude? 😠 😀 😀 😀

govi, ak je TO tam, tak 12.DPO staci 🙂

danielkabn
23. apr 2010

Neviem Shari,ale tipujem 😀 😀 a hlavne to Govi prajem 😵 😵