Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
26. apr 2010

danielka...ani ja som nebola u endokrinologa....podla doktora som mala zvyseny testosteron, na ktory ma aj liecil....asi uspesne kedze ovulka chodi....ale podla papierov som mala hodnoty v norme....takze neviem, podla coho zistili zvyseny TST 😉

tym som ale chcela povedat len, ze nemusi byt pravidlo, ze pojdes na endokrinologiu....zavisi, v akom stadiu si a co je presna pricina... u mna nastastie prva liecba (HAK na znizenie testosteronu + laaroskopia) zabrali a tak nad endo ani nerozmyslam 😉 ...ale zas je dobre mat vysetrene vsetko...takze neber endo ako zlo....vsetko moze iba pomoct 😉

danielkabn
26. apr 2010

hiva,no ved jasne..ja by som rada bola,keby ma tam gyndos poslal a dal aj vymenny listok..aby som vedela,na com som 🙂
inak mne ovulka chodi,len neviem otehu ☹ ☹ ale pco diagnozu som dostala,pretoze sa mi casto tvorili cysty,chodila som na vyvolavacky a odkedy mi gyndos nasadil metformin,tak sa to zlepsilo..nie uplne,ja som si ho aj vysadila a znova nasadila,ale aspon zacala mrchana chodit nacas.. 😀 aaale dobre bude,az budu // 😀 😀

danielkabn
26. apr 2010

no ale nevyhnem sa isto laparke,ak budem o mesiac v poriadku,teda ziadne koky 🙂 viacmenej sme ju aj planovali s doktorom,ale svinuchy boli silnejsie.. 😀 😀 😀

kerka13
26. apr 2010

hiva, danielkabn ja tiez netvrdim, ze pricinou musi byt vzdy problem so stitnou. ale u mna boli testosteron, prolaktin, progesteron vzdy v poriadku a tiez som nepredpokladala, ze by u mna mohol byt problem v stitnej, lebo v rodine neviem o nikom kto by mal problem so stitnou tak som to tiez vylucovala. na tie vysetrenia som sa dala z toho dovodu, ze ani vdaka laparke, a ani stimulovanim som neotehotnela a tiez z toho dovodu, ze v rodine stara mama mala starecku cukrovku a tak kde som bola tam, tak mi spravili vsetky vysetrenia na jednom mieste bez dalsieho cakania a behania po inych lekaroch. a co cert nechcel zistili mi, ze mam autoimunitnu tyreoiditidu a ta je jedine zdedena , cize s nou zijem od narodenia.
danielkabn to vysetrenie na endo vobec nie je ziadna katastrofa, len ti zoberu krv na podrobny hp, spravia sono a to je vsetko a aspon sa vylucia, alebo potvrdia priciny, na ktorymi sa da dalej pracovat

danielkabn
26. apr 2010

Kerka,no moja mamina trpi na zvysenu funkciu stitnej zlazy..a kedze som po nej zdedila kopec inych neduhov,mam pocit,ze ked pojdem na endošku,tak mi potvrdia aj toto ☹ ☹

beatab369
26. apr 2010

caute baby, tak nestiham citat.....

katka neviem, ale asi by ma porazilo...jedno co tiez neznesiem je ked si ma pohadzuju a nikto nic nevie, skusaju co ako vypali.....to je na nervy....tiez si myslim, ze u teba by laparka pomohla, aspon by sa vylicili ine veci....ja tiez chapem, ze nie je lahke podstupit akykolvek zakrok, ak sa navyse tak bojis....ale asi je to naozaj v tomto pripade dobre riesenie....
govi mozno to tak malo byt, radsej tak ako by si trpla ci sa nemohlo tou alergiou a injekciou nieco posrat.....a verim, ze ovulka uz bude chodit a pride to coskoro.....drzim prsteky....
inac tak to je sila....zdravotnictvo na hovno.....

ja som dnes nebola v praci nieco na mna lezie, uz tiez mam zlost, lebo stale musi byt clovek len v strachu....ci otehotnie, ci sa to uchyti, ci ked spinim sa nieco nestane, ci nechytim pliagu, herpes, chripku....no cisty konec....v podstate ma nic konkretne neboli, akurat soplim, boli ma hlava, cele telo, trosku som zase zacala kaslat....tak som rychlo nasadila med s cibulou a je mi na nic....teplotu nastastie nemam...tak uvidim, ci zajtra nepojdem k dr. .....na gyndu mam ist vo stvrtok, tak dufame, ze bude vsetko ok, tiez nechapem, preco mi gyndoska povedala, ze si nemam kupovat maternu - vitaminy v tuhu...ved ja neprijmem za den tolko vitaminov prirodzenou stravou? nic uz si to teraz necham vysvetli, lebo uz som sa v od cca 6 - 8,9 tt liecila na kasel a opat som chora....

shaarka drz sa, myslime na teba.....

govinda
26. apr 2010

katka, ja si myslím - ako to už písala aj hiva, že laparka by bola pre teba dobrá, pretože sa dozvieš, čo sa tam deje. je divné, že máš cyklus taký nanič, ale pritom máš hormóny v poriadku 😒

kerka13
26. apr 2010

danielkabn keby bol problem len v tej stitnej tak to vedia endokrinologovia velmi rychlo dat do poriadku 😉 a je lepsie to vediet skor ako neskoro. my sme sa snazili skoro 2 roky, mam za sebou laparku (ktora bola mozno aj zbytocna, ale aspon viem, ze je to tam v poriadku), 2 x stimulaciu clostilom + duphastonom a teraz po 1,5 mesiaci uzivania liekov na stitku v najnizsej davke to vyzera nadejne 😀 , ale uz teraz lutujem to babo, lebo taku zdedenu predispoziciu na stitnu ako bude mat od nas s mm tak to sa len tak lahko nevidi 😎 (mm mal zvysenu funkciu a uz 3 roky ma vyoperovanu stitnu a teraz toto zistili aj mne, no chuda moje male)
vsak ak si dobre pamatam, tak je tu viac bab, ktore maju problem aj so stitnou napr. shaarka, govi

kerka13
26. apr 2010

baby to s tym zdravotnictvom mate uplnu pravdu, co si clovek nepovybavuje a do coho doktora nenanutis tak to nemas a este ten ich vyraz potom ked to vyjde, ze vsak len vdaka nim 🙄 mozeme byt stastne

govinda
26. apr 2010

kerka, pravda, pravda. Ja mám tiež nasadenú najnižšiu dávku Euthyroxu, tak som zvedavá, ako sa to vyvŕbi, ale vytešujem sa aj z toho, že konečne bola ovulka bez clostilu. No myslím, že to všetko poznáš, ve´d si tým prešla.
A teraz čo, vyzerá to nádejne? 😉 😀

kerka13
26. apr 2010

hej ale v piatok budem mudrejsia, nechcem sa zatial velmi vytesovat, lebo sa mi tomu az uverit nechce, ze tak rychlo po nasadeni euthyroxu sa zadarilo. podla ovulacie by som mala byt 6tt+4 takze v piatok by uz aj srdiecko mohlo byt 😎

kerka13
26. apr 2010

govi u teba som citala, ze beries polovicu z euthyroxu 25. ja mam od polovice februára nasadenu euthyrox 25 celu

danielkabn
26. apr 2010

jee,kerka..gratulujem..ty si tehu 😀 😀 aspoň si vylepšila štatistiku za apríl 😅 😅
keď si stále písala len o problémoch s otehu a ty si už 2v1

govinda
26. apr 2010

kerka, no výbornú pamäť máš 🙂 . Len mne lekárka nechcela dať vyššiu dávku, lebo v minulosti som mala zvýšenú funkciu ŠŽ, tak lekárka nechcela to nejako provokovať 😒

kerka13
26. apr 2010

dakujem , ale aj sa bojim toho piatka, ze co bude u lekara
a pisala som, ze sme sa snazili 😎 tak som to trocha maskovala 😀 😀

govinda
26. apr 2010

kerka, tak hlavne držím palčeky, aby to vyšlo a všetko bolo v poriadku - nech si pre nás príkladopm, že to proste ide 😵 . Myslím na teba v piatok, silno držím pršteky 🙂

kerka13
26. apr 2010

govi citam vas pozorne uz asi od oktobra priblizne 😎 (bola som taky maly speh 😉 ) . precitala som si celu tuto temu II, jednotku som uz nechcela a len vdaka tomu ako ste sa tu povzbudzovali, tak som si aj ja isla za svojim a tlacila lekarov do vysetreni

kerka13
26. apr 2010

prvym takym velkym povzbudenim mi bola shaarka, potom mireag, ale tej to vtedy nevyslo, irsina, a teraz na jar ako tu nastal ten velky BOOOOM tak som sa vytesovala s vami a mm som hlasila, ze 3 tyzdene a su 3 tehulky, 4 tyzden a dalsia potom 5 tyzden a dalsia, len to tak islo za sebou, len skoda, ze poniektorym nevyslo 😖
govi aj ty si tento mesiac vyzerala dost nadejne, len skoda toho poklesu. ja som tiez mala na 11 den pokles ale potom to opat islo hore 😎
inak ako spominala sara, ze jej mame sa snivalo, ze potratila, tak u nas v rodine sa od januara aj mojej mame a aj svokre snivalo skoro stale o malych rybickach, tak sa nas kazdu chvilu pytali, ci uz nieco je, tak to je aka haluz 😲 😲

danielkabn
26. apr 2010

kerka,aj ja držím palčeky na piatoček..ty malý špeh 😵 😵
ja sa na dnes lúčim,lebo s mm sme sa trocha povadili a musím zahájiť udobrovanie..lebo tak trochu môžem zato ja..zakázala som mu jedávať v obývačke pred telkou..tolerovala som to viac ako polroka a dnes som s hrozou zistila,že nový gauč vyzerá ako po návale malých detí..špinavý,ukickaný..no hrôza.. 😠 😠
tak pekný večer všetkým 🙂 🙂

shaarka
26. apr 2010

kerka, zasluzila by si si po zadku!
tak ty tu z nas vyciciavas energiu a rady a sama nepovzbudis? az teaz? 😠 😠 😠 ty ty ty!

govi, to je standardny semanovej postup - pol 25 a potom zvysovat, podla toho, aka bude krv, alebo ak otehotnies. 🙂

kerka13
26. apr 2010

shaari prijimam 😅 a ako sa citis??

kerka13
26. apr 2010

danilkabn prajem pekny udobrovaci vecer.
u nas zacalo prsat, takze sa bude dobre spinkat

govinda
26. apr 2010

kerka, no hlavne, že ti to tu pomohlo 🙂

shari, aspoň so mnou semanová niečo robí, lebo doteraz sa môj bývalý endokrinológ tváril tak, že všetko je v najlepšom poriadku a nič z tohto hľadiska vraj nemôže mať vplyv na môj cyklus 😠

shaarka
26. apr 2010

ono ked uz nic, tak aspon ta 12,5 pomoze psychicky. si myslim. 😎

akurat som sa stazovala vedla v teme, ze badam na sebe zmeny - spuchnute nohy, hlavne clenky a chodidla. strasne!
a chut na zeleninu (konecne!) a chodim na wc na velku aj 3-4x denne... tak mozno to uz mam fakt za par, ako sa dnes vyjadrila Dr. - ze najneskor vo stvrtok 😀

govinda
26. apr 2010

sharka, neviem, či to ten euthyrox alebo čo, ale som vďačná za tú ovulku 😀

takže za pár? Tak sa drž 🙂 Držím palce. A kde budeš rodiť?

kerka13
26. apr 2010

shaarka drz sa a prajem ti aby to bol pre teba ten najkrajsi zazitok 😉 😵

shaarka
26. apr 2010

kerka, to faaaaakt? ze najkrajsi zazitok? 😀 no uvidime - hadam to zvladnem. strasne sa bojim! bolesti, komplikacii a tak... 😅 🙄

govi, hlavne ze je ovula! 😵 rodit budem v novej.
najprv som chcela v starej, lebo tam rodi moja (nasa - mame s beou rovnaku) gynekologicka, ale nakoniec sa mi nepacili podmienky. tak som si povedala, ze teda pojdem do sace, trosku luxusu nezaskodi. a nakoniec som ani neviem ako skoncila v novej - chcela som dulu, co pracuje v novej a ona mi odporucala jednu porodnicku z novej. nakoniec dulu nemam, ale tu porodnicku odporucala este aj jedna nasa znama anesteziologicka z novej. viem, nie su to nejake klucove informacie pre rozhodnutie, ale nakoniec som sa rozhodla pre novu aj preto, ze byvame nedaleko na terase. a maju tam vsetko mozne vybavenie pre deticky, ak sa nieco stalo.

jancos
26. apr 2010

shaari, aj ja drzim palce, ja som bola tiez v novej, a tiez si myslim, ze tam maju vsetko naj pre deti, to je hlavne. a zhodou okolnosti, ked som tam lezala na nadstandarde po porode, tak sa tam bol pozriet primar zo sace a ohodnotil tu izbu tak, ze take pekne to oni nemaju. ale o to fakt neide, ine veci su dolezitejsie.
nie je to nahodou ta porodnicka rosakova? nemusis pisat, ked nechces.

zuzu1111
26. apr 2010

ahojte baby, idem vás pozdraviť 😉 ...vítam novú "členku" kerku. Odkiaľ si, ak sa môžem opýtať?
Shaar pozerala som tvoje bruškaté fotky na pamiatku, sú také milučké. Kto vás fotil?
My sme tiež rozmýšľali s MM, že by sme si spravili niečo také(samozrejme neskôr 😀 ),ale skôr sme rozmýšľali, že niečo vonku v prírode....Ale aj dnu to má svoje čaro

zuzu1111
26. apr 2010

ahoj jancos, ako sa ty máš?