Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
30. apr 2010

Shaarka - mamina...gratulujeeeeem 😵 😵 😵 ... a prajem co najskorsie zotavenie aby ste boli co najskor doma a mohli nam ukazat nejake fotky 😉 😵 ....tesim sa stebou 😵

katka...dobre spravy 😉 😵

ja davam teraz na 3 dni oddych od kona 😉....ale v pondelok som tu spat ako na koni 😀 😀 😀

mireag
30. apr 2010

bea, no ja by som urcite zavolala. Samozrejme, ze to nemam z vlastnej hlavy. Kamoske to tak tiez nakazala dr. a moj dr. mi povedal to iste. Je to logicke, lebo telo je zvyknute na urcitu davku a zrazu bum - nic.

kerka a gratulujem a drzim palce, aby mimco pekne rastlo. 😵 🙂

katkaajurko
30. apr 2010

hivus nedas mi prosim este do IP meno a cislo tej sestricky v ruzinove a tvoje meno-keby som sa v pondelok rozhodla obvolavat a dohadovat terminy 🙂 ? dikees

beatab369
30. apr 2010

mire tak ja som volala, ale nebola tam moja dr. ale zastupujuca a ta vravela, ze staci ked aj na 5 dni ponizim davku....ze teoreticky by sa nestalo nic ani keby som neponizila a naraz prestala... ☹ tak ja uz neviem....vraj preto lebo uz nastutuje placenta a tym padom su lieky uplne bezpredmetne su navyse....tak ja neviem.....bez lekarskeho predpisu mi ich nikto neda....

mireag
30. apr 2010

bea, tak potom ti neostava nic ine, len jednoducho vysadit, ale ja by som brala uz len jednu tab. 😉

katkaajurko
30. apr 2010

bea ja myslim,ze sa nemusis bat... zniz to tak ako povedali a uvidis,vsetko bude ok 🙂 lebo ja si osobne myslim-ze pol tabletky duphastonu je taka davka -ze to ani telo nevie ze si si ho vobec dala...taky volajaky nezmysel 🙂 a ak uz placenta prebrala svoju ulohu tak je to urcite ok ... nebooj..vies ako je to u lekarov-niektory su extremne prehnane opatrny...

beatab369
30. apr 2010

mire ved prave rozmyslam, ze este zajtra zoberiem 2x1 a tie 2 co mam na nedelu si rozdelim na nedelu a pondelok po jednej? hm? co ty na to? to by znamenalo, ze 4 dni po 2x1 a 2 dni 1x1....hm?

beatab369
30. apr 2010

katka ved to....och keby tu bola shaarka mi mame totiz tu istu lekarku...tak by som sa jej spytala ako ona vysadzovala ☹

mire a potom ako v sobotu 2x1 a v nedelu kedy? rano ci vecer? ci na obed?

katkaajurko
30. apr 2010

bea ved po tretom mesiaci nastupuje placenta nie? a ty si uz tri tyzdne za,ci? podla mna sa VOBEC nemusis bat
aj tak to uz beries len tak navyse ako lentilku 🙂 daj si to tak ako si napisala ze v nedelu a pondelok po jednej

mireag
30. apr 2010

bea, nestresuj. To je jedno, ci si das rano alebo vecer. Das si v nedelu a pon po jednej a vybavene. Zbytocne si z toho nerob hlavu. Vyriesili sme to, no nie? 😉

sarafortuna
30. apr 2010

huráááá, Sharka už má Tea v náručí... veľa veľa veľa zdravia!!! 😀 😀 😀 😀
ja mrchujem, hurá hurá... nikdy som sa tak z mrchy netešila ☹ ☹
ale znamená nový začiatok... 😅 😅
pekný víkend, čaute. 😉

danielkabn
30. apr 2010

Caute,ani som nestihla precitat nic,ale vidim,ze Sharka je po tom..srdecno gratulujem a hlavne vela zdravicka malemu Teovi, velmi sa teším 🙂 🙂

beatab369
30. apr 2010

tak fajn kocky dakujem vam.....mate pravdu ak sa ma stat stane sa..... a ja uz sa naozaj nechcem stresovat, lebo som sa uz nastresovala dost 😔 a mojmu drobcekovi to nerobi dobre.....

a tiez musim doverovat dr., ved ma dobre referencie a ja mam z nej dobry pocit....tak musim verit 😉

mire a ty sa mas ako? este mas nevolnosti? o chvilu ides na prve testy na vrodene vady na 12 tt....uz si objednaná? ja som bola v železnicnej nemocnici.....no a teraz na 20 tt, konkretne 20+3 idem opat, po znamosti lebo ma uz tam nechceli zobrat vraj len zeny so zlymi vysledkami z krvi a tie som mala chvalabohu ok..... a teraz som bola na triple test - trosku skor sa mi zda 14+4, lebo vraj na 16 tt by sa malo ale uvidime, vysledky budu buduci tyzden....

katka a ty? ako pokracujete....som rada, ze uz nemas ziadnu pliagu....to su fajn spravy.....takze teraz laparka?

mireag
30. apr 2010

bea, idem v maji, no moj dr. listok nedava, lebo on tie merania robi sam, tak si to budem cashovat pekne krasne sama... 😒 Lenze chcem 3d foto...
Ja idem tiez tam. Kamosky sesterka tam robi sestricku, tak vravela, ze na maj tam maju objednanych 120 zien a to len na utz v 12tt. Strasny baby boom. Sa tiez nebudem cudovat, ze v 20tt si mozem piskat... 😅

sara, neboj, zbehne to rychlo a zase budes tehulka. 😵 Vsetkym netehulkam to straaaaasne prajem. 😵

beatab369
30. apr 2010

mire aj ja mam 3D foto je super, stalo 10 EUR farebne....ale to uz vidno vsetko ako skutocne dieta 😀 a to malo len 7 cm 😀

beatab369
30. apr 2010

baby nespominate si, ktora tu z vas dala odkaz na stranku s detskymi vecickami? bolo to v Košiciach a uz neviem kto a kedy tu hodil odkaz? 😒

zuzu ty nie?

mireag
30. apr 2010

bea, neviem. Ale minule sme zistili, ze v KE maju velky prd. Boli sme v dvoch predajniach - akoze velkych na juznej triede - horsie ako katastrofa a este v par predajniach. S kamoskou sme zhanali postielku a pod. Nakoniec si objednala vsetko z netu...

Ja zatial veci nepozeram, ale vraj na mlynskej je dobry sekac a co sa tyka nabytku, robi mi nieco stolar... Snad baby nieco hodia. Aj mna to bude neskor zaujimat. 😉

beatab369
30. apr 2010

mire a to by uz nebolo keby ti ta sestricka nedala termin, urcite sa to vybavi.... 😉
ja tiez len cez kamosku co pozna sestricku.... a podarilo sa...termin mam 9.6.2010 😀

beatab369
30. apr 2010

no ta stranka bola fajn, aspon mna zaujala...hlavne postielky...ale uz si nepamatam kde bola ta predajna...fakt skoda, ze neviem tu stranku, ale sa mi mari ci nie zuzu alebo jancos ju tu dali? no nic ked sa ozvu tak sa spytam.....

zuzu1111
30. apr 2010

ahojky....v prvom rade - blahoželáááááááám Shaarke k Teuškovi, musí byť krásny, parádne miery mal....dúfam, že prídu čoskoro domov a pridá fotočky.
tú stránku baby, čo ste chceli - www.pampyshop.com
mierag to fakt v košických obchodoch nič nemajú? 😲 ....my budeme asi objednávať niečo z tej stránky, celkom dobré veci aj ceny sú www.priasababy.sk a chceme ísť pozrieť aj do jedného veľkého obchodu pre bábätká v Poľsku, v Nowom Targu. Kočky tu na fóre si ho dosť chvália, že ceny nižšie ako u nás a výber fakt dobrý - od cumlíka po nábytok.

Dnes som volala do Šace, chcela som sa objednať na ten prvotrimestrálny skríning - a som sa tak naštvala - lebo objednáva sa od 13tej do 14 tej - ja som volala asi 10krát od 13:40 do 14:00 - a stále obsadzovací - tak neviem, čo to malo znamenať. V pondelok tam ide MM na kožné, tak asi skočím osobne za sestričkou. Dúfam, že budú mať voľno 😝 keď je také babyboom.
Kati - super, že žiadne BACILY...takže riešite laparku?

zuzu1111
30. apr 2010

baby ja tiež hľadám jednu stránku - bol tam nábytok do detskej izby - farba biela s čokoládovohnedou a s obrázkom žirafy alebo levíka. Veľa báb má tú postieľku v albumoch - okrem toho tam bola skriňa, komoda, stolička na papanie a poličky. Už dávnejšie som tú stránku pozerala, ale teraz ju neviem nájsť ☹

mireag
30. apr 2010

zuzu, tu stranku z N. Targu som videla a vyzera fakt dobre a verim, ze je to tam o vela lacnejsie. 😉
No ja si myslim, ze vyber v obchodoch v ke je biedny oproti netu. Akurat sa clovek rozculi, ale samozrejme zalezi od toho, co clovek ocakava. Ja kvalitu za rozumnu cenu. Nic lacne, nic drahe, jednoducho medzi a samozrejme nejaky ten vyber.
My uz mame napr. kocik od leta 2008, ale kupovany preto tak skoro, lebo segra prisla z anglicka s malou a nechcela som, aby zbytocne trepala kocik. Tak ho pouzivala s tym, ze potom my... No len som neratala s tym, ze sa to tak natiahne... 🙄 😅

No dufam, ze ta este objednaju a nebude tam taky natresk, ako v meste... 😅
Kurnik, same kosicanky. To je sranda. 😀
Ak sa smiem opytat, v ktorej casti byvate? Ja na KVP. 😉

zuzu1111
30. apr 2010

ahoj mireag - no my sme tiež za taký zlatý stred, nič prehnane drahé, ale zas ani nejaké lacné veci o ničom...tak ako si napísala, kvalita za rozumnú cenu. My nemáme vôbec nič, takže budeme nakupovať komplet všetko 😀

Dúfam, že ma objednajú - to by aj nemuseli? s takým niečím vôbec nepočítam....veĎ chcem vedieť, či je bábo v poriadku 🙄
My bývame v Šaci - takže tam to mám blízko....no samé košičanky....už som navrhla aj stretko, ale že počkáme kým bude môcť prísť aj Shaarka s Teuškom. Aspoň sa spoznáme a kľudne sa môžu pridať aj ostatné baby, najmä z východu...už aj danielka vravela, že by prišla a to je z Prievidze, že taký výletik by si urobila 😉

beatab369
30. apr 2010

mire aj ja som z KVP 😀 ja tu byvam od narodenia, najprv na dolnom konci KVP - Denesova a teraz na hornom Hemerkova....a ty ak sa smiem spytat?

zuzu mali by ta objednat ....na to ma pravo kazda tehulka, len naozaj si nedavaj nacas, lebo je to trosku problem...treba sa objednat v predstihu, ale verim, ze v pondelok poriesis, urcite ak mas moznost chod tam osobne bude to lepsie....drzim palceky 😉

idem pozerat stranky, ja sa priznam, ze som doteraz nic nekupila ani velmi nepozeralq, ale hadam uz teraz tym nic nepokazim a uz viem, ze to bude pre fesaka...tak aj farby mozem ladit 😀

jancos
30. apr 2010

ahojte, shaarka, supeeer, gratulujem, a zelam, nech ste zdravi a stastni🙂

ja som ciastocne z juhu a z jazera, ako kedy🙂

bea, ja som v prvom tehu vysadila zo dna na den, ziadna postupka a nic a nestalo. podla mna to nema az taky silny ucinok, ale to si len ja myslim. tak uvidis.

chcela som ist dnes na utz, ale som zaspala a potom som este nico mala, tak by som nestihla. tak v pondelok to snad stihnem.

inak mire, napadlo mi, ze dr naposledy vravel, ze uz stredy nebude utz, ze nema uz tolko ludi, ze budu len pondelky a piatky, tak neviem, ci to uz plati. mam sa ti v pondelok na to spytat alebo prides radsej aj ty v pondelok?

majatko
30. apr 2010

pekny vecer prajem vsetkym, trosku som citala co ste sem pisali a napadlo ma, ze mozno by ste mi vedel povedat svoj nazor...mam tiez POC a chodim kazdy mesiac na agolutin, po ktorom mi pridu (ale v poslednej dobe su velmi slabulinke)...tento cyklus som si zacala merat BT a dost ma to prekvapilo, lebo teplota sa mi drzi na 37.0 (asi dva dni bola 37.1 a potom dalsie styri dni 37.0)....ked som pozerala rozne grafy, tak teplota zvykne skakat rozne a je ovela nizsia ako moja (pod pazou som mala teplotu 36.5, takze chora nie som)....

jancos
30. apr 2010

ahoj majatko, taketo teploty zvyknu byt poovulacne, hlavne, ked sa drzia tak hore viac ako tri dni a najidealnejsie je, ked je to viac ako desat dni.
a to si spokojna s takou liecbou, ze agolutin kazdy mesiac? mne to nepripada celkom ok, aj ked kazdy chce od dr nieco ine.

majatko
30. apr 2010

teplotu som si zacala merat hned po skonceni menstruacie( teda este trosku bola) a stale sa tieto teploty takto drzia, myslela som si, ze mam zly teplomer, no skusila som aj iny a teplota bola taka ista...robila som si aj tehotensky test a je negativny...myslis, ze moze tieto teploty ovlyvnovat aj cysta? no my sa s priatelom snazime o babatko len treti mesiac...chodim k Orosovi , tak co som o nom citala, tak mu verim, ze vie co robi....inac robila som si aj ovulacne testy a dva dni bola druha ciarka taka najsilnejsia zo vsetkych testov co som si robila, ale nie som si ista, ze ci to mohla byt ovulacia, lebo neboli uplne take iste silne ako ta kontrolna ciarka...

zuzu1111
30. apr 2010

baby tu jednu stranku som napisala zle 😝 , ma to byt www.prisababy.sk 😀

sarafortuna
1. máj 2010

majatko, na ovulačnom teste nemusia byť čiarky rovnaké... len aby bola ta druhá "relatívne" silná - proste je to na subjektívnom zhodnotení, lebo tie ovu testy vždy ukážu 2.čiarku...ale kým to je len taký dušík, tak to nič neznamená...
určite meraj teplotu, naštuduj si o tom veci... môj názor je, že žena musí poznať svoje telo, aby bola s doktorom "rovnocenná" debata... 😉 ja osobne odporúčam FEMI kvapky a papaj každý deň vitamín E + pestrá strava na všetky vitamíny + čo najmenej cukrov a trpezlivosť a kľud a pohoda.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 znie to jednoducho, no je to občas ťažké.... 😖 😖