Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
4. máj 2010

bea ja som vaha..neviem ci je to znamenim alebo hold len povahou... 😀

keby som bola tehu-tiez by som potrebovala mat najlepsie doma ultrazvuk-nech sa kontrolujem sama 😀 😝

mireag
4. máj 2010

katka, no ja by som tiez najradsej mala utz doma. folik by som nasla, no s babatkom neviem, neviem. clovek tam nic poriadne nevidi. 😀

beatab369
4. máj 2010

nie idem len na poradnu....teraz som bola 29.4. to mi povedala maja dr. ze to bude chlapcek.... 😀 a zase idem k nej na poradnu az toho 27.5..... a na ten dalsi UTZ ten 3D idem az v 20 tt (ten sa robi na 12tt a 20 tt a krv sa ale berie len pri 12 tt - teraz ako ides ty a potom ti v 15 - 16 tt budu brat dalsiu krv na vrodene Triple test a to je vraj sucast toho prveho odberu a pri 20 tt uz len ten 3D UTZ tam sa uz krv neberie....takze mna uz caka len poradna toho 27.5 u mojej (samozrejme potom kazdy mesiac) ..... potom 9.6. 3D UTZ .................a krv z 12 tt mi vysla ok a pred par dnami mi brali uz aj krv na Triple test, vysledky budu niekedy teraz vo stvrtok - na krv sa vzdy caka cca tyzden....takze dufam, ze budu dobre a potom si trosicku vydychnem a budem ratat dni do dalsej poradne 😉

takze ty teraz pojdes v jeden den v 12 tt na screening a krv - UTZ vysledky ti bude momentovat hned na tie sa necaka a krv- vysledky do tyzdna.............potom pojdes na Triple test, co je sucast toto prveho odberu mne to robili v 15 tt ale vraj na najcastejsie robi medzi 16 - 18 tt - to je odber krvy - opat vysledky do tyzdna..............a potom pojdes v 20 tt na 3D UTZ ale tam uz krv nebudu brat 😉 takze asi taky postup aspon co ja viem a cim ja prechadzam............samozrejme ak vyjdu zle vysledky z krvi z Triple testu odporuca sa odber plodovej vody na potvdrenie alebo vyvratenie vrodenzch chyb....ja som pocula ze ten Triple test je dost taky citlivy a vela krat vychadzaju zle vysledky a potom sa to odberom plodovejvody vacsinou vyvrati, ale dufam, ze to nebude nas pripad, lebo tie stresy.....no dufam, ze nie a aj ten odber plodovej vody, vraj je tam 2 % riziko poskodenia plodu....no ja neviem....dufam a pevne verim, ze dopadneme dobre..........ja to uz budem vediet asi tento stvrtok 😉

beatab369
4. máj 2010

katka ja som skorpion 😀 to asi bude tou nasou povahou skor 😀
jej aj ja chcem domov UTZ 😀 a zuzu by ho brala urcite hned tiez 😀

medullienka
4. máj 2010

Dakujem za pozvanie 🙂
Ano chodila som aj na folikulometriu a brala som aj clostylbegit, ale neuspesne, dokonca som bola aj na injekcii pregnyl

medullienka
4. máj 2010

Akurat som zmnila doktora, idem 10.5. do BS k DR. Spilovi, tak uvidim ze co

medullienka
4. máj 2010

len som sa chcela spytat, ze ked mam fakt zvacsene prsia, aj citlivejsie a mrcha mi trvala len 3 dni a aj to bol len hnedy vytok, tak ci by som nemohla byt aj v tom. A musim sa priznat sa aj bojim spravit si test, aby som nebola opat sklamana

katkaajurko
4. máj 2010

medulienka-ja by som si urcite spravila na tvojom mieste..a aj zmerala rano bazalnu teplota..ta vie napovedat...

medullienka
4. máj 2010

no na zaciatku, to je asi pred 3 rokmi som si meravala bazalnu teplotu a bola monofazicka, takze zle. A ked si ju budem rano merat, tak ma byt vysoka? to nasvedcuje tehotenstvo?

medullienka
4. máj 2010

A s tym testom radsej este pockam, aspon do toho 10. 5. ked pojdem k doktorovi

mireag
4. máj 2010

medu, vitaj. 🙂 Zmeraj si rano teplotu a ano pri tehu ma byt vyssia. Ja som napr. 37, ale su baby, ktore su tehu pri 36,8.

katkaajurko
4. máj 2010

ja som mala 36,9 - tie prve dni "tehu" 🙂.. vtedy davno... 🙂

danielkabn
4. máj 2010

Bei,aj ja som škorpiónik... 😀

zuzu1111
4. máj 2010

bea vdaka za detailny popis toho co ma caka 😉 ....ja tiez len dufam, aby vysledky stale boli OK, lebo je tu aj tema ohladom toho screeningu a tam mnohym babam (a hlavne z CR som si vsimla) vychazdali nie velmi dobre vysledky, potom podstupili rozne ine vysetrenia - amnio, odbery krvi a pod...a bolo to OK a nakoniec maju zdrave babo....ale tie nervy, toto musi byt hrozne.
S tym UTZ sa pridavam - pamätate este kedysi sme chceli zalozit vlastnu ambulanciu, tak ten UTZ by tam isto musel byt 😀 ...ale tak ako pise mierag - musela by sa aspon jedna v tom vyznat, lebo ja tiez tam velmi nic nevidim - aspon zatial - ked mi doktorka ukazovala co a ako - mne to vsetko pride ako take ciernobiele machulky 😀 😀 😀

medulienka vitaj 😉

medullienka
4. máj 2010

a ak som to dobre pochopila, tak ked bude teplota tak okolo 37 a bude sa drzat tak mozem byt v tom? Momentalne som v 9DC a od 15 mam zase brat Duphaston az do 25 DC

A dakujem za privitanie, ste tu fakt zlate baby

zuzu1111
4. máj 2010

medulienka, ked si 9DC tak asi tehu nemozes byt, to je este aj na ovulku skoro. Tie priznaky mozu byt predovulacne. A isto si 9DC? Mrcha bola normalna? Lebo niekedy maju baby namiesto mrchy len take spinenie a su tehu....potom by stalo za to urobit test.
A co sa tyka duphastonu - väcsine z nas nariadil doktor brat ho od - do nejake dni, ale my sme si sledovali BT, aby sme zistili kedy bola ovulka a Duphaston sme nasadzovali az po ovulke, to bolo castokrat aj ovela neskor ako 15DC. A ty mas aj PCO?

medullienka
4. máj 2010

Zuzu a Mireag vam sa ako podarilo otehotniet? ja mam 23, myslela som si ked mam tak malo, ze to pojde ako po masle, a stale nic. .-(

medullienka
4. máj 2010

Zuzu mam PCO, namiesto mrchi som mala len 3dni hnedy vytok a aj to slaby a dost zrazenin v nom. Pred tym som v 13DC mala slabe krvacnie spolu s hnedym vytokom.

kerka13
4. máj 2010

zuzu, mireag, bea ten ult doma nie je zly napad, len vediet s tym pracovat. tiez som pri prvom ultrazvuku pozerala, ze co kde je a tiez aj na fotku, ale som z toho jelen. spominam si, ze ked jedna kamoska priniesla fotku z prveho sona z 6 tt tak sme teoretizovali, ze kde ma babo hlavu a kde nohy, ale teraz ked mam vlastnu fotku a doki mi vysvetlil, ze babo je len take malicke a to velke je vacok tak sa nad tym uz len pousmejem, ze ake sme boli s kamoskami hlupucke 😀 😀
medulienka vitaj, si v dobrych rukach, lebo baby co su tu maju bohuzial toho uz vela za sebou, ale zato vedia velmi dobre poradit, kadial sa pohnut dalej. aj ja som si len na zaklade ich komentarov dala porobit rozne vysetrenia a motyka vystrelila po 2 rokoch snazenia 😉 😉

medullienka
4. máj 2010

🙂 🙂 🙂 mi normalne vylepsujete naladu baby 😀
Dakujem

mireag
4. máj 2010

medu, ja som tehu druhykrat. Brala som 4 mesiace clostil. Kukni do fotoblogu. Tam je to strucne jasne popisane. 😉
To je super, ze mas len tolko malo rokov. Ja mam 29... 😖 Ked som mala 22-23 uz vtedy mi dr. povedal, ze mam pco, no mne vtedy stacila antikonc. a vybavene. Vobec som to neriesila... 😒 Ono sa to v podstate ani neda, iba ked sa snazis o babo.

medullienka
4. máj 2010

ja som brala clostil. len 2 mesiace, ale uvidim u noveho doktora, celkom sa aj k nemu tesim, mam ho vybaveneho po znamosti, tak hadam sa bude snazit 🙂 je to strasne, ale zatial som sa stretla s tym, ze pokial si nevybavis neriesia ta az tak dobre. Ozvem sa teda az po navsteve (10)a dam vediet ako som dopadla 🙂
drzte palce a od zajtra rana idem merat BT

mireag
4. máj 2010

medu, tak drzim palce, aby bol dr. ok - je to velmi dolezite. Ja som s mojim spokojna. Velmi mi pomohol a hlavne ma neodpisal a riesil veci, tak ako treba. 🙂 A samozrejme vsetko som sa naucila na konovi. 😀
2 mesiace je dost malo, ked neboli vysledky, ale ved uvidis, co u noveho dr. 🙂 Hlavne nech ti spravi hormonalny profil.

katkaajurko
5. máj 2010

dobre ranko zelam, ja mam zlu noc za sebou :(

vecer mi kamos povedal-aby som nestresovala-lebo mi to dvihne tlak a ani uspat ma nebudu moct-no a v noci som sa zobudila asi zo sna - spotena - zadychcana-srdce mi bilo ako o zavod a tlak som mala urcite vysoky... dokelu - a neviem ako to odburat...opakujem si ze laparka je neskodna mala operacia... ale furt mi viria hlavou bakterie.zapaly,narkoza,a teraz uz aj tlak 😔 najradsej by som si sama vynadala ci mi sibe 😅 a cim viac sa snazim byt pokojna-tym viac som prave nervozna ... hiva aj ty si bola?

beatab369
5. máj 2010

katka strach je prirodzeny a normalny.....ja viem, ze sa bojis, ale naozaj nerob si zbytocne paniku.....trosku sa bat je zdrave....ale ty uz si robis zle...
dr. maju bohate skusenosti s takymi operaciami a vedia ich robit, ani narkoza uz nie je tak ako kedysi, ze ti dali konsku davku a ty si spala cely den, dnes ti pekne narkozu dopichuju priebezne ak treba a pomalych davkach.....katka si v podstate zdrava zena, nemas slabe srdce, neliecis sa na vysoky tlak, tak sa neboj....ved kolko zien ide na operaciu a podstatne vaznejsiu a maju vazne zdr. problemy....viem, ze ja ti ten strach z hlavicky nevyhodim, ale aspon keby sa mi podarilo, aby si nepanikarila, bola by som spokojna....ani lekari nie su sprosti, musis trosku doverovat... 😉

ja som dnes volala ci nie su nahodou vysledky zo screeningu a su....a su dobre 😀 tak sa tesim, dufam, ze vsetko pojde aj nadalej dobre 😀

katkaajurko
5. máj 2010

ano ano to si hovorim a uvedomujem si to uplne jasne-ze zo vsetkeho stresujem zbytocne- moja hlava to vie - len telo si robi co sa mu zachce... dakujem 🙂 naozaj... teraz mi je ovela lepsie..to len v noci to bol des 😀

este som zistila-ze co papam uz 3 tyzdne wobenzym-tak jeho velky plus je aj pooperacne hojenie ran a tak - co som ani nevedela-takze som pekne predpripravena 🙂 a zabudla som si vcera kupit skumavku na moc..hlavne ze myslim na sprostosti co? 🙂

bea - SUPER ze su vysledky dobre !!!! neboj- pojde vsetko ako ma 🙂

este mam otazku na hivu - ze ci tesne po operacii mala aj ona taky vyschnuty jazyk a usta 🙂 to som mala ja kedysi davno ked ma operovali a to bol hadam najhorsi zazitok - nic ine nebolo vlastne nic strasne po narkoze - dokonca vecer po narkoze som bola hladna jak vlk 😀 ale to som mala 15 rokov vlastne teraz mam skoro dva krat tolko -kokso to sa ani nezda 😀

mireag
5. máj 2010

ahojte, 🙂

katka, nestresuje sa zbytocne. Vsetko dobre dopadne. 😵 Hiva tu bude az vo stvr., vcera pisala, ze ide na sluzobku.

bea, tesim sa. Konecne si zacni to tehu uzivat. Snad aj ja si zacnem, ked budem mat vsetky vysledky v poriadku.... 😅
A pisala som ti IP. 😉

medullienka
5. máj 2010

Ahojte 🙂 Katka drzim palce, nech to dobre dopadne. Ja si vzdy poviem, ze ked to prezili ostatni tak aj ja 😎

No BT som si odmera, teplota bola 37. Vcera som bola na kozmetike, a bola som taka citliva na vone masiek, ze mi to bolo az neprijemne.... Bola by som very happy keby sa nam to konecne podarilo.

beatab369
5. máj 2010

medulienka tak testuj !!! 😀 alebo mi nieco uslo? ak ano ospravedlnujem sa, ale preletela som vsetko co ste pisali, len je toho vela 😀

mireag
5. máj 2010

medu, no to je skvela sprava. Rychlo si chod kupit testik. 😵 😵 😵