Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
31. máj 2010

tak to upresnim - vcera ma to tak pichlo - skor "trhlo" doobeda ako keby som mala vo vajecniku krc... pred tym len trochu pichania a potom poobede tiez uz len jemne..to som neriesila a dnes uz nic... ale to trhnutie bolo take silne ze ako som bola v stoji az som sa skrcila-no mozno som len bola prave v nevhodnej polohe v danej situacii,lebo uz sa to nezopakovalo 😅

hiva
autor
31. máj 2010

katus....aj mne sa to tak stava....niekedy az podskocim jak to sklbne 😀 ...ale tak snad je to OK....inak ja som minuly mesiac v den ovulky mala take bolesti vajecnikov, ze som myslela, ze sa zblaznim....normalne som sa ledva hybala....nastastie to prislo az vecer, ked uz som bola doma....takze som to zvladla v postely....a ranna teplota uz potom ukazala na ovulku......no a tento cyklus som to mala vo stvrtok....kedze nemeriam, neviem co to bola ovulka, ale snad ano....a v tom pripade budem brat, ze som cca 4 DPO....uvidime ako to dopadne.....ale ta bolest vecer bola fakt riadna.....krce v bruchu a pichanie vajecnikov....normalne som iba lezala....akurat som ale musela zatat zuby a nedat nic najavo, aby manzel nevedel, lebo inak by odmietol sexikovat 😀 😀 😀 ...a kedze som ratala s tym, ze to bude asi ovulka, nechcela som to nechat len tak 😀 😀 😀

hiva
autor
31. máj 2010

a aby som upresnila...minuly cyklus tak strasne bolel pravy vajecnik a tentokrat to bolo na lavom....tak snad je to fakt ovulka 😅

beatab369
31. máj 2010

katka inac aj ja mam boesti a pichanie vajecnika pocas mrchy hlavne na zaciatku a na konci.... a tiez pocas ovulky, tak to mam riadne pichanie/teda mala som.... 😉 neboj nezamyslaj sa nad tym tak, presne ako hovori hiva, ani ja si nemylsim, ze je to nieco zle....proste mozno suhra viacerych veci ....zakrok.....mrcha.....kvasne....naozaj sa nestresuj zbytocne, uvidis ked doberies lieky..... 😉

kerka aj ja som mala pichanie ale skor na pravej strane, taku tupu bolest az mi vyzarovala do krizov a tiez popichovanie...na lavej strane ma picha ked som nafuknuta.... a je to take neprijemne....tak tazko mi je povedat.....kazdu to moze pichat inde, ale aj ja som mala take stavy ako ty, ze ma tak pichlo, ze som sa az zohla a az som nevedela par sekund dychat....myslim si, ze u teba to je roztahovanie maternice, ine by to bolo keby si bola na zaciatku, ze nevies ci to nie je mimomaternicove...ale u teba to uz nehrozi 😀 ...takze si myslim, ze pokial nemas take krce casto, nie je to nic zle 😉

beatab369
31. máj 2010

kerka ja mam pobolievanie este aj teraz, uz nie tak intenzivne ako prvych 12 tt ale par krat za den ako pocasrchy, tak tiez dufam, ze to nie je nic zle...

dindulka
31. máj 2010

ahojte 🙂

beatab, ja používam modrú clean and clear a tá ma tiež obsah alkoholu, ale to podľa mňa nemôže mať vplyv na mimčo, inak aj som sa trošku vyhádzala 😒 ale nevadí to vydržíme 😀

musela som si upraviť tt, lebo som si tam dilinko dala 4 tt, ale tam sa ráta už aj cyklus nielen vek 😀 😀 😀 teda to koľko má maličké 😉

beatab, kerka aj mňa pichá vo vaječníkoch včera to bol ľavý, dnes zase cítim pravý, ale beriem to tak, že to patrí k tomu a mám nafúknuté brucho

dnes ráno som si merala bt, proste mi to nedalo bola 37,4 🙂

cathy77
31. máj 2010

baby, píšete o bolestiach pri ovulke... hmm, aj ja chceeem, aspoň viete, že ju máte. ja viem, že ju nemám...

kerka13
31. máj 2010

bea lenze mna predtym ako ma zacal lekar liecit clostylom a duphastolom niekedy minuly rok tak predtym som nemavala vobec ziadne bolesti ani pri mrche a ani pri ovulke, takze ja som na bolest pri tom nebola zvyknuta a aj po tej liecbe to tiez nebolo take zle len pocas toho stimulovania, vtedy to boli dost silne krce, ktore som pripisovala clostylu
dindulka teplotka je peeekna 😵 😵 ja som si tiez este parkrat zmerala a aj testla, lebo som tomu neverila a niekedy tomu neverim ani teraz, lebo nemam skoro ziadne negativne priznaky a tym sa najviac pripisuje tehotenstvo 😀, takze chvalabohu patrim k tym percentam stastnych, ktore to znasaju velmi dobre. 😲
hiva tak teda tebe to takto naskocilo, ze to krasne citis?? to mas super, aspon nestresujes s teplotou ked ti to teraz ten novy nechce spravne ukazat 😅
cathy ani ja som nevedela nikdy kedy mam ovulku a ani kedy mi pride mrcha az ked som zacala merat bt, tak vtedy som uz podla teploty vedela aspon kedy pride mrcha, lebo u mna pri PCO to s tou ovulkou bolo vzdy straasne posunute a niekedy az na 45 den

hiva
autor
31. máj 2010

kerka....no snad to fakt indikuje ovulku a nie ziadny iny problem....lebo citila som to iba v poslednych dvoch cykloch......predtym vobec....ani v tehu cykle som to necitila.....tak snad to v mojom pripade nie je zle znamenie 😠 .... aj sa mi to trosku posuva....coraz dalej chodi....po laparke prvy cyklus dobehla ovulka na 18 DC, potom 20 DC, potom 21 DC a teraz az 23 DC....sa mi zda, ze sa mi to nejak predlzuje....snad to moje hormony a vajecniky este chvilku vydrzia ....ale som zvedava, kedy mi pride mrcha....sa mi zda, ze mi chodi bez ohladu na to, ci ovula bola alebo nebola na 31 alebo 32 DC ...co v tomto pripade bude znamenat LF iba 8-9 dni co je hodne malo 😒 ...no hold uvidime....mozno sa aj zadari a nepride vobec 😀 😀 😀

cathy, neboj...aj to pride....nieco s tym predsa treba robit a urcite nabehne aj tebe.....pokial ma zena vajecniky a maternicu, nic nie je stratene 😉 😵

hiva
autor
31. máj 2010

inak baby....moc som bez VIP na FF nevydrzala 😀 😀 😀 ...prave som si kupila VIP na dalsich 90 dni 😀 😀 😀 ...tak snad je to naposledy co som to spravila 😵 😵 😵

govinda
31. máj 2010

ahojte kočky 🙂

Ako sa tu máte? Čo nové? Nejako sa mi cez víkend sem nepodarilo prísť, cez týždeň chodievam 2x do dňa na rehabku, tak veľmi nestíham.

Ja som predsa po ovulke, tak sa vytešujem : http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4 😀 😀 😀
A čo vy a vaše grafíky?

govinda
31. máj 2010

len momentálne ešte stále uvažujem nad ovulkou, lebo akosi necítim bolesť pŕs a to ja po ovulke stále mávam, tak neviem.

kerka13
31. máj 2010

govi ja som prsia niekedy citila hned po ovulke a niekedy nie a v cykle ked som otehu som ich zacal citit skoro az po 10 dnoch a potom boleli straaasen a aj dlho 😅

katkaajurko
1. jún 2010

govi ja citim prsia po ovulke az mozno posledne tri dni pred mrchou..to zvykne zavisiet od viacerych veci ...podla mna ani nie je dovod aby si ich citila hned...

shaarka
1. jún 2010

sledujem vas, ked stiham 😉 😝

ale neda mi nereagovat:
bea, si ma dobre pobavilaaaaaaa 😀 😀 😀 prosim ta, neblbni, to ta ako mohlo napadnut s tou pletovou vodou??? 😀 🤐

beatab369
1. jún 2010

jej ahoja shaarka 😀 ako sa mate? ako Teusko?
som rada, ze som ta pobavila, ale vies ako je to teraz, kazda somarina ta napadne a ked mna nieco napadne a zacnem to pitvat, tak uz sama viem, ze nerobim dobre....ale rozkaz hormonom....rozumu by sa dalo lahsie, ale tie hormony 😀
a napadlo ma to lebo som citala clanok, nech si tehu davaju pozor aj na kozmetiku a obsah v nej....tak asi preto 😀 vidis ako to je? kym neotvorim google som stastna tehulka a potom bum a uz mam chrobaky v hlave....
mimochodom ked chodim kazdy den do prace, neda sa neupravit, nenalicit a este ked mam taku pracu, ze pracuje s klientmi a hlavne majitelmi a konatelmi velkych firmiem tak tam nemozem ist ako strasidlo na jednanie 😀 takze bohuzial make-up spirala a tienik....obcas aj cerzka na oci..... 😀 ...............no potom to samozrejme musi ist aj dole.... 😀 ale ta vodicka mi fakt robila tak dobre..... 😒 teraz co mam taku bez alkoholu s vitaminmi (Garnier), tak som sa opat trosku vyhodila.....tak uvidime 😉

inac krasny uprsany den............dnes mi nie je moc dobre z toho pocasia, ale co narobime.....vyhliadky su mizerne na dalsie 3 mesiace 😠

shaarka
1. jún 2010

ake vyhliadky?? to ma prsat 3 mesiace este?

bea, v pohode sa mozes licit aj odlicovat, naozaj si nemusis robit starosti.
viem, ze je jednoduche to vsetko zvalit na hormony, ale na to mas rozum, aby si nedovolila tvojej uzkosti nadvladu. racio ta zachrani 😉

mireag
1. jún 2010

Caute baby,
strasne, co sa deje vonku. 😠 Uz mi to ide riadne na mozog. Clovek nemoze vytiahnut paty z domu. A dnes by som chcela...
Mna zacali trapit bolesti (nie krce) v podbrusku, tak mi dr. teraz povedal, ze si mam zobrat nospu. Dufam, ze to zaberie. Inak je vsetko ok buduci tyzden po poradni chcem nastupi t do prace. 😉

govi, gratulujem k ovu. 😵

beatab369
1. jún 2010

shaarka ved hej .....mas pravdu.... 😀

mire a to mas az take bolesti, ze musis tabletky? ja mam cele tehu doteraz bolesti, prve 3 mesiace boli fakt take intezivne a vyrazne, ale som to prekonala bez liekov....som rada.... a vidis pocasie nam nepraje ☹

katkaajurko
1. jún 2010

a ved tabletky nie su problem..ja toto "trpenie za kazdu" cenu absolutne neuznavam...ked to lekar povoli-tak preco nie 😅

beatab369
1. jún 2010

mna asi 2 tyzdne do zadu trapili bolesti krizov, ale neskutocne, hlavne ked som doma trosku porobila, povysavala a umyla podlahu tak som sa vecer nevedela ani postavi, nohy ma nechceli pocuvat, drahy ma musel podopierat na zachod....to bolo hnusne....teraz je to lepsie...a zacina na palit zaha.....to som do teraz nepoznala, no poviem vam nic prijemne.....ale je to vsetko na druhej strane pekne....ved su to tehu priznaky, tak predsa vydrzime....no nie 😉

beatab369
1. jún 2010

katka aj ja si myslim, ze radsej tabletky ak je bolest neznesitelna....tiez nema vyznam trpiet za kazdu cenu....
ta maternica teraz robi svoje, takze viem, ze je to neprijemne....

kerka13
1. jún 2010

ahojte, ja som spat od endokrinologicky a vysledky mam v poriadku, tak mi nezvysovala davky euthyroxu 😎

beatab369
1. jún 2010

kerka to je dobra sprava 😉

mireag
1. jún 2010

bea, no je to dost neznesitelne. Hlavne ked pride taka navalova bolest. Ja proti tabletkam nemam nic a ked mi maju ulavit, tak preco nie. Aj ma napadlo, ci nemam zapal moc. mechura. Nikdy som to nemala, tak neviem, ake to je... ale asi nie... Ale nerobim paniku... Bruch rastie a to je hlavne. 😀

kerka, to je super. 🙂

beatab369
1. jún 2010

mire ak by to bol mechur alebo moc. cesty asi by si mala problem aj s cikanim....skor to bude ta maternica.....tak drzim palceky aby sa to cim skor ukludnilo....aj mne bruch rastie 😀 ale rada by som videla aj ten tvoj, ale vidis, ked nezaprsi a nezaprsí 😒

shaarka
1. jún 2010

mire, ja som ta chcela zlakat na navstevu, ale do toho pocasia nieeee... aj kocikovat by som chcela, ale nema vyznam. trapili by sme sa obaja. aebo aj traja, ak by som nebola svina a jellu zobrala s nami. 😀

koksooo, bea, to az take bolesti? ze podopierat na zachod? ufff... nezavidim.
ale ako tak premyslam, tak priroda mozno vie co robi a pripravuje ta, trenuje, na to vsetko ostatne a omnoho tazsie, co pride. lebo ked si spomeniem ja na svoj posledny mesiac tehotenstva, tak som sakra rada, ze to mam za sebou 😀

mireag
1. jún 2010

bea, tak vidis. Aj shaarku som mala ist pozriet, kamosku, co o mesiac rodi a tvrdnem tu ako somar. Tak to pocasie ubera z energie, ze koniec. 😒 Uz sa tesim na dovolenku. Ideme v juli na dva tyzdne do chorvatska. Kurnik kazdy uz tam bol, iba my nie... 😀 Pozriem si konecne slovenske more. 😀

shaarka
1. jún 2010

mire, tak nastupujes do prace? neveriiiiiiiim 😠
jak to? kvoli peniazom? lebo iny dobry dovod nepoznam 😀

mireag
1. jún 2010

shaarka, uz mi tu sibe. Chcem sa citit trochu uzitocna. A ked ma to tam bude srat, tak pojdem zas na PN. 😀 Mam DNP, cize pn-ku mam dobru. Aj ked si neviem predstavit sediet na stolicke 8hod. Neviem, ako to zvladnem. 😅 Uvidim...