Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

isabellaa
8. aug 2012

@nienna
@labanka ahojte, ja som tiez zvazovala metformin, ale ten zatazovy test, co vzpijes tu cukrovu vodu mi vysiel ok.
Takze som to zavrhla. Berie niektora z Vas metformin aj ked mate cukor v norme?

belalinda
8. aug 2012

@isabellaa takze lsk si len prednedavnom absolvovala? Dufam teda ze Ti to vyjde aj skor 😉 Ja som Brno vobec ani nezvazovala... Daj potom vediet ako Ti dopadol HP...

isabellaa
8. aug 2012

@belalinda lsk este len minuly tyzden, Brno zvazujem kvoli tomu, lebo si myslim, ze su najlepsi.... dam vediet ohladne hp, aj ja sama som poriadne zvedava

nienna
8. aug 2012

@isabellaa ahoj, no mne vôbec taký test nerobili na cukor....ono vraj dávajú metformin aj tým, čo im vyjde že nemajú inzulínovú rezistenciu....

isabellaa
8. aug 2012

@nienna hmmmm? aj ked nemaju IR? A preco? Lebo maju pco?

nienna
8. aug 2012

@isabellaa no hej, lebo sa zistilo, že na PCO ten metformin nejakým spôsobom zaberá....a vraj niekedy môže byť tá inzulínová rezistencia tak nízka, že ju test neodhalí....neviem, ja len tak hádam a dúfam, že pomôže ked pomohol už toľkým 🙂

isabellaa
8. aug 2012

@nienna vdaka za odpoved, spytam sa na to mojho gyndosa,ci mi to vobec predpise...Ty to mas od svojho gynekologa?

nienna
8. aug 2012

@isabellaa áno, zmenila som gynekologičku a táto nová je dosť prístupná novým veciam, sama povedala že to bude taký experiment a predpísala mi ho.....inak dovtedy som mala hrozný problém ho zohnať, diabetologovia mi ho nechceli dať a u endokrinologičky som tiež nepochodila...oni ešte stále žijú vo svojich zastaralých názoroch ktoré ich učili v škole, že metformin je len na cukrovku a na nič iné....

belalinda
8. aug 2012

@isabellaa a ako si zvladla LSK? V poho? Fungovala si hned, bez problemov? Robili Ti aj drilling? Verim, ze k tomu Brnu Ani nedojde a zaobidete sa bez neho 😉 Drzim palce 🙂

isabellaa
8. aug 2012

@belalinda zvladla som to celkom dobre, kedze mi nic nemuseli odstranovat, mam len dva vpichy, ak sa nieco odstranuje endometrioza, alebo ine tak tri vpichy, lsk vo stvrtok a v nedelu sme uz sexovalli, v piatok mam ist vybrat stichy, lezkam si este doma, som na pn, ale po 3/4 dnoch, ak potrebujes ist surne do prace, tak sa asi aj da, ale pomalicky, ak mas administrativnu pracu, ze sa velmi nenachodis, iba sedis....

belalinda
8. aug 2012

@isabellaa tak Ty si riadny bojovnik! Ja mam sedave zamestnanie, tak snad to zvladnem... Nerada by som PNkovala... Mam teraz dost prace, ale kazdopadne to nebudem silit, ak sa na to nebudem citit tak zostanem doma. A taktiez v praci nevedia co riesim a ani nechcem aby vedeli, z roznych dovodov... Uz sa potom hned moze muchlovat? Ktory CD si bola pri LSK?

isabellaa
9. aug 2012

@belalinda caves, bola som 8DC a este k tomu drilingu, pytala som sa nato asi troch lekarov a vsetci mi povedali, ze sa to uz nerobi / to napichovanie vajecnikov, ze vraj to moze viac uskodit a ze je to zastarala metoda, takze iba pozru brusnu dutinu, maternicu, ci nemas endo, zrasty, alebo este neviem co....a potom ta prichodnost vajcovodov.
Neviem ci sa uz mohlo sexovat, ale my sme to dali 😀 a som ok.
Tak nech uz to mas za sebou, drz sa 😉

labanka
9. aug 2012

@isabellaa nemusis mat cukrovku na to,aby si mohla brat Metformin a ani inzulinovu rezistenciu....lebo ja mam vsetko co sa cukru tyka ukazkove ani inzulinovu rezistenciu nemam a predsa mi ho gynekolog v CAR nasadil.... a tiez by som Metformin nenazvala experimentom, skor je to novy sposob liecby poruchy ovulacie - PCO u nas a hlavne v Amerike. tam je to normalne uzivanie ako u nas Celaskon 🙂 ja ho beriem uz skoro rok a teraz mi zvysila endokrinologicka davku na 1500 mg/denne, inac som brala 850-tku. jedna kocka tu brala uz 2000 mg a ostala tehotna cca po roku 🙂 tak drzim palce zvladneme to 🙂

belalinda
9. aug 2012

@isabellaa zastarala metoda? To fakt? Mne to ale davalo celkom dobry zmysel... Okrem toho mi to navrhli v CARe a bola som s tym riesenim prevelice spokojna 😉 No teraz si mi dala chrobaka do hlavy! 🙂 Musim to lepsie nastudovat...

labanka
9. aug 2012

@nienna ako dlho beries Metformin? mne sa ovulka objavila po cca 5 mesiacoch a ms skoro ukazkovy (32-34dc) ovulku som merala ovulacnymi testami Clearblue a zvykla som mat na 21-23 dce......, akurat som teraz cez dovolenku 2 tyzdne Metformin nebrala a ms mi prisiel 2x do mesiaca s odstupom 14 dni, ale zato folikul mi narastol velky, takze doktor sa tesil, ze to krasne zabera 🙂 a ja som nic nepodpisovala, ja to hltam ako lentilky 🙂 akurat ma trosku sem tam zabolia krize alebo ladviny, neviem :( to si musim prezistit diky za upozornenie.....a este ma napadlo mi s PCO ovulacny hlien mat nemusime vobec, takze s tym tiez netreba stresovat lebo ovulka predsa moze byt 🙂

labanka
9. aug 2012

@belalinda inac aj mne jeden gynekolog povedal nedavno ze drilling sa uz velmi neodporuca ani nerobi 😒 ale ja by som do toho asi sla 😎

romca05
9. aug 2012

@isabellaa Ahoj, můžu se zeptat k tomu drillingu? Neříkal ti doktor v čem to může uškodit? Já ho mám za sebou, můj doktor mi ho navrhnul jako nejlepší možnost k přirozenému otěhotnění (bez hormonů). Byla jsem na něm v březnu, těhotná zatím bohužel nejsem, ale mám za sebou teď kontrolní ultrazvuk, který byl v pořádku, po PCO díkybohu ani stopy, takže se nám prostě zatím jen nedaří. Ale musím říct, že po něm mám srovnaný cyklus a ovulace taky probíhá. A tady na MK je spousta holek, které po drillingu docela rychle otěhotněly. Takže mně ten názor, že může uškodit docela překvapil a opravdu by mě zajímalo jak. Díky!

nienna
9. aug 2012

@labanka no ja som ho len včera začala brať 🙂 takže ešte dlhá cesta je predo mnou.....akú máš dávku? ja zatiaľ len 1x850mg.....a akú máš značku? ja mám Metfogamma 850.....inak si ma prekvapila s tým hlienom, to som nevedela že my PCOčkárky ho nemusíme mať taký 🙂 a ty si predtým ako si brala Metformin mala pravidelný ms? a ked už mávaš ovulku, tak prečo sa nedarí otehotnieť? ja som si myslela že ked docielim to, že bude ovulka, tak to je viac menej vyhraté 😒

isabellaa
9. aug 2012

@romca05 tak to ti asi neodpoviem, iba to, ze mne lekari povedali, ze sa to uz nerobi....

belalinda
9. aug 2012

@labanka diky za povzbudenie, ja do toho tiez urcite pojdem, ale ak je tam vela negativ tak o nich urcite chcem vediet! A vies aj preco sa neodporuca?

belalinda
9. aug 2012

@isabellaa a nahodou Ti nepovedali co sa robi teda namiesto toho? Pokial je povrch vajecnika zhrubnuty ako sa ma chuda vajicko dostat von? 😉

isabellaa
9. aug 2012

@belalinda neviem 😒

belalinda
9. aug 2012

@romca05 @isabellaa @labanka skusala som vygooglit nieco viac k tomu drillingu, ale ziadna slava... Vyzera ze su dva tabory nazorov, niektore baby doporucuju, podarilo sa im otehotniet alebo aspon sa im upravila menstruacia, niektore baby uviedli ze im to lekar neodporucil, ale konkretne dovody preco neodporucil alebo ake su ine moznosti uz napisane neboli. Samozrejme plati riziko infekcie, naslednych zrastov a v najhorsich pripadoch casom zlyhanie funkcie vajecnikov. Mna teda osobne presvedcil ten prvy tabor bab, ktore si za rozhodnutim drilling podstupit stoja a vysledok sa dostavil vo forme 2 ciarociek na tehu teste 😉))

zana7
10. aug 2012

Ahojte Kočky moje :D Nooo... 9.7. mi povedali že PCOS... fňukes, následne mi doporučili diabetologičku, ktorá to rieši, avšak problém je v tom, že tá v tom čase bola na dovolenke, teraz keď sa vrátila som mala ísť 2krát na odber krvi, aaaaaaaaaaaaale neviem ju nijako raz zastihnúť :( A môj nový gynekológ odporúča okamžité tehotenstvo alebo anti... aaaaaaale problém je aj v tom, že mám ureaplazmu, predtým to bola mikoplazma... neviem uť čo robiť... Mrchu mám skoro pravidelne, aaaaaaaaale veľmo bolestivú a občas aj prsia bolia jak najaté :( Bývalého gyndoša by som opľula, aaaaaaaaaale to mi asik nem pomôže... čo ďalej? ? ? Bábo RAĎ :P

isabellaa
10. aug 2012

@belalinda
@nienna
@labanka
caute baby, tak somsi vydupala metformin- predpisla siofor a mam ho uz doma. Takze sa pridavam do taboru s pco a metformin. Mam brat 3xdenne po 500mg, ale ako som citala asi zacnem s jednou a po jedle. Co vy nato?
Uz sa tesim, konecne posun niekam a len nech zaberie...

@zana7 urcite sa najprv preliec s partnerom antibiotikami na ureaplazmu a mykoplazmu a potom zacni riesit pco...

isabellaa
10. aug 2012

@belalinda ak si o tom presvedcena a stotoznujes sa s tym a tvoj lekar Ti to odporuca, tak chod do toho.
Kedy mas laparo?

zana7
10. aug 2012

@isabellaa Šak ja viem, ale :( Práve mi volala lekárka, že mám prísť na krv, dajaké vyšetrenia až 5.-10. deň... teda že počas mrchy sa to vykrištalizuje,,, :D Konečne pokrok :D :D AAAle dala mi 3 otázočky... ochlpenie, nadváha, či mužské črty... 3x NIE... asik to vyzerá, že si vymýšľam teraz... či čo... jooooooj :D Ale teším sa, bo mi majú robiť aj profil na % tukov, kostí a vody v tele... WOW :D Trim palčky :D Dikes za radu, len už som imúnna na lieky... brala som asik 4 antibiotiká po sebe za 4 mesiace, ... už ani nereagujem na nich...

isabellaa
10. aug 2012

@zana7 tie tvoje 3 otazky, ktore Ti dala tvoja lekarka asi kvoli pco, ja to tiez nemam ochl..nad ano muzske crty a predsa mam pco 😠
A bral tie ATB aj tvoj partner? lebo ak nie, tak to stale prenasal na teba a ty si mohla brat aj 5 dalsich ATB.....musia brat obaja!

belalinda
10. aug 2012

@isabellaa Je super ako si stojis za svojim! Tak to ma byt a o to vacsia je uspesnost a o to kratsi cas na jej dosiahnutie 🙂 Drzim Ti palce! Ja som sa metforminom zatial vobec nezaoberala... Ako to funguje? Takze odkladas Brno a nechas to na cas na metformin?

belalinda
10. aug 2012

@isabellaa vdaka! Som naozaj presvedcena ze toto je presne to, co mi pomoze 🙂 Laparku mam 13.9.