Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kitulka
18. máj 2013

@ematko29 No ved v to dufam a tiez si hovorim, ze je velkym stastim, ze mame tento nas velky pokladik 🙂 a skor, ci neskor sa nam to proste musi podarit! Ty mas kolko deticiek? Dve?

ematko29
19. máj 2013

@kitulka ano ja mám dve dievčatá 🙂

kitulka
19. máj 2013

@ematko29 A ake su stare? Este planujete? Ci uz stacilo?

ematko29
19. máj 2013

@kitulka zatial nie amanželovi už stačilo,ja by som ešte chcela tak uvidíme čo bude.

zienka_domaca
3. jún 2013

Ahojte žienky 🙂 so slzami v očiach sa na vás obraciam s otazkou, kde zacat? Môj cyklus je velmi nepravidelný,od 28 az po 45 dni,ovulaciu zvyknem zachytit (ak teda folikul vôbec praskne) niekedy 18 a niekedy 29 DC. Od prveho pozitivneho ovulacneho testu ich mam pozitivne vsetky do bodky az do MS ktora trva tak max. 5dni... Snazime sa uz rok o babo , zatial sa neúpodarilo. Mam jedneho troj rocneho syna,aj predtym som mala taketo rozhadzane cykly, a podarilo sa mi predsa po 10tich mesiacoch otehu... Neviem kde začat,moja doktorka o ovulacnych testoch ci merani BT ani nechce pocut, ked jej poviem ze mam ovulaciu az 29DC naisto,(poznam podla bolesti v podbrusku -neznesitelnych,ktore ma spravadzaju kazdy den az do MS) , tak mi povie ze na to sa nemam spoliehat a ze urcite mam "len problem s progesteronom,tak do mna od 14 DC chce tlacit utrogestan,ale ja ho neberiem a ani nechcem brat,lebo viem ze by mi vôbec nedoslo k ovulaciu kedze ju progesteron blokuje.... Neviem na koho sa obratit,kam prv ist,co povedat.HP mi robili v 23DC ,ale to som ovulku este ani zdaleka nemala,povedala ze to je anovulak a ze mam malo progesteronu tak mi dala ten utroš.... cely ten HP bol zbytocny.... lebo nezobrala do uvahy to ze som jej tvrdila ze som mal ovulku nakoniec az 29DC....

dzanafx
3. jún 2013

Ahojte, rada by som sa poinformovala, ako ste riešili stav príznakov tejto choroby. Chápem, že väčšina z Vás tu rieši pokusy o tehotenstvo. Ale čo ak som nezadaná, 22 ročná slečna, ktorá ešte nerieši otázku rodiny ? :( Som zúfalá, žijem v Anglicku a doctor tu na Slovensku ma chce poslať na operáciu, strašne ma súri a tlačí do rodinného života. Ja sa na to teda vôbec necítim. Zo strany mojej rodinyy podpora žiadna, na všetko som sama. Zaujíma ma, ako ste riešili ochlpenie, priberanie, akné a pod. Ako sa zmenil Váš stav o tehotenstve, či ste brali nejaké lieky, ktoré tlmili androgény, keďže mne okrem duphastonu a Diane 35 nič ďalšie už ponúknuté nebolo. Doktor tiež tvrdí, že už nebudem nikdy zdravá. Pre mňa takú mladú a hlavne samu sa to ťažko počúva. Chcem deti veľmi.. ale nie som ten typ, čo sa do niečoho vrhne iba tak, nie s na to proste podmienky a ja neviem čo mám robiť :( O 10 dní odchádzam nas5 do anglicka, kde tento zákrok nejdme absolvovať, keďže zdravotníctvo je tam, aké je. Rada by som to absolvovala tu, ale nemám vela času. Ja vlastne neviem čo robiť. Prosím zodpovedzte mi toho čo najviac, som zmätená ...ďakujem ďakujem ďakujem 😝

dzanafx
3. jún 2013

@dzanafx zabudla som dodať, cyklus a ovulácia u mňa neexistuje už asi rok a pol, ak nepočítam pol roka brania HAK a sem tam nejakej vyvolávačky ..:(

bibisko
4. jún 2013

@dzanafx Ahoj, ja som toto forum nasla len nahodou, ale teraz sa na Slovensku vo velkom predpisuje na PCOS Inofolic. Je na PCOS a aj pre tie baby, co sa snazia otehotniet a su zdrave. Ovplyvnuje kvalitu vajicok, ovplyvnuje inzulinovu rezistenciu, baby po nom chudnu a nemaju tolko chlpov. 😝 Pozri si forum o asistovanej reprodukcii s nazvom Inofolic. Ja mam pcos, zistila som to len nedavno, ked som nemohla otehotniet. Mne to zatial pomohlo na ochlpenie a pomalicky chudnem. Pridala som aj trochu sportu, takze tato kombinacia je podla mna hej. 😎 Inofolic nie je na predpis, kupis ho normalne v lekarni. Vyskusaj. Neviem, ci stihas, ale napis na poradnu inofolicu na www.lejdy.sk. Tam chodim aj ja po rozumy. Je tam dr, ktora odpoveda na otazky. Snad som pomohla 😉

dzanafx
4. jún 2013

Ďakujem veľmi pekne a môžem kombinovať inofolic s metforminom? Idem sa zajtra informovať aj na tento like. Po týchto liekoch sa mi nevráti menštruácia ? :( Ďakujem veľmi pekne, ja športujem pomaly denne v posilke, plus plávam a pod. A aj robotu mám takú behaciu + jem zdravo. Keby nie, tak možno o dosť priberiem. Ale snažím sa. Vďaka 🙂

dzanafx
4. jún 2013

@bibisko Koľko toho inofolicu potrebujem? Pozerám že nie je najlacnejší, no idem sa informovať aj na tú stránku 🙂

bibisko
4. jún 2013

Vacsina bab berie podla odporucani lekarov 2 vrecuska denne, nesmie sa to zapijat sladenymi napojmi. Takze mne vysla jedna krabicka na 10 dni. Cize na mesiac 3 balenia. Byvaju aj akcie v lekarnach, treba striehnut 😎 Ale ja to beriem tak - kozmetika ma vyjde 30 eur, na blbosti dam mesacne tiez vela penazi, tak ked dam za Inofolic okolo 40 na cely mesiac a vidim vysledky, tak to vobec nie je velka suma. . 😉

dzanafx
4. jún 2013

Mne to nepríde ako vela, ja žijem v Anglicku, tam je plat iný, takže je to úplná ppohoda 🙂 Skúsim to, sú I drahšie alternatívy. Ďakujem za rady, zajtra skočím do lekárne, potom sem nappíšem či boli zmeny. Ak by som dostala MS bola by som šťastná, až by som plakala :(...Už cez rok nič joj...

bibisko
4. jún 2013

@dzanafx Tak drzim palce, co citam, tak vela bab si ho chvali, ze pomohol. Mne tiez, takze ja odporucam dalej 😉 Moja najlepsia kamoska vdaka nemu otehotnela, ale ty si chces riesit len PCOS a nie tehulkovanie 😎 Je super, ze je bez hormonov a ze to nezastrie problem, ale ze ta to dava dokopy.

zuzlicek44
8. jún 2013

zdravim 😲

Mám tiež PCO ( ochlpenie, vaha..) ☹ žiadna mrcha už nieko´ľko rokov, iba na "vyžiadanie"..Presťahovala som sa do blavy, potrebovala by som nejakého dobrého gynekologa, ktorý problémy s otehotnením berie vážne a chce byť nápomocný. Skúste niekoho odporučiť, resp. poradiť. Môj terajši gynd.je perfektný no je daleko...☹

Ináč vyskúšam aj ja ten inofolic, 😀

sofi88
12. jún 2013

ahojte zienky, tak sa k Vam pripajam.. aj mne minule doktorka potvrdila PCO ☹ tak nasledoval hormonalny profil.. vysledok - hodnoty stitnej zlazy v poriadku..jediny problem je v hladine progesteronu.. takze som dostala Agolutin a predpisala mi Lutenyl na upravu cyklu... sucasne si sledujem bazalnu teplotu, aby som mala prehlad o tom, co sa v mojom organizme deje.. neviem, ci mi to k niecomu bude, ale za pokus to stoji.. po Agolutine prisla MS o 5 dni, bola slaba a trvala len 2 dni... o par dni som zaznamenala zvysenu bazalnu teplotu, ktora pretrvava uz 4ty den, tak som zvedava co z toho bude... o chvilu by som mala zacat s uzivanim Lutenylu, tak si pred tym este pre istotu urobim jeden test, aby som mala istotu, ze ta teplota nenasvedcuje tehotenstvu... vsetkym Vam drzim palce pri snazilkovani 🙂 nech sme cim skor tehulkami 🙂

sofi88
12. jún 2013

@stellamaris Ahoj, chcem sa ta opytat, tie vitaminy si brala na predpis a odporucanie u lekarky, alebo si si ich kupila len tak? 🙂

stellamaris
12. jún 2013

@sofi88 ahoj,tie vitaminy som si kupila sama 😉 kyselina listova v tabletkach,vitamin C,E a este som brala vitaminy pre tehotne ( Centrum Materna, Hipp ).Jodthyrox som vysadila,jod som si doplnala tekvicovym olejom.

sofi88
12. jún 2013

@stellamaris dnes som su kupila kyselinu listovu, tak uvidime 🙂 tebe sa tie vitaminy osvedcili??

jessy212
12. jún 2013

@dzanafx Ahoj, aj ja mám PCOS. Nedá sa to vyliečiť, len potlačiť príznaky. Keď nechceš otehotnieť mala by si brať HAK. Ale nie hociakú. Ty potrebuješ brať takú ktorá je určená na tento problém. Mne predpísal Dr. Yadine. No medzitým som začala piť INOFOLIC. JEdno balenie som vybrala t.j. 10 dní a ostala som tehu. 🙂 Ale už cez jeho užívanie som videla na sebe, že začalo miznúť akné a aj ochlpenie začalo rásť pomalšie a menej. Ja inofolic vrelo odporúčam hlavne babám ktoré chcú mať miminko. Keďže sú to len vitamíny tak nikomu neuškodia ako hormonálna liečba. Ak ho budeš piť a nechceš bábo mala by si sa dostatočne chrániť pri PS. A zmenila by som Dr. Ako je možné, že si ťa nechce vypočuť? Prečo ťa nezavolá na vyšetrenie vtedy keď si myslíš, že máš ovu???? Nechápem. Ochota ako lusk!!!! Držím palce aby sa ti to v rámci možností napravilo. 😉

stellamaris
12. jún 2013

@sofi88 samozrejme osvedcili 🙂 ja som otehotnela a mam zdrave dieta.Treba skusit vsetko,co sa da,doktori chcu iba hormony predpisovat,pritom niekedy fakt staci malo a da sa pekne otehotniet. Prekvapila som aj doktorov 🙂

ninan2
12. jún 2013

@zienka_domaca Ahoj, neskusala si na tu ovulku napr. Femi kvapky alebo Femigard? Su to prirodne produkty. Ja som mala podobne problemy ako ty a toto mi velmi rychlo pomohlo, ovela skor vzdy dosla ovulka. Ten utros samozrejme neber, nema to zmysel.

sofi88
13. jún 2013

chcem sa vas opytat, merate si niektore pri tejto diagnoze bazalnu teplotu? osvedcilo sa vam to?

sumenkaaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzanafx
14. jún 2013

@jessy212 Ahoj, pekne po poriadku :P... HAK už brat nebudem, brala som, som zásadne proti tomu, ničí to pečeň a je to zbytočnosť, len to oddiaľuje môj problem. Brala som Diane 35, akné mi ostalo, vlasy padali, pribrala som ako svinka a nič... Vysadila som ju a aha akné je preč, vlasy nepadajú, zázrak :D Neviem, ale proste nenávidím HAK. PS nemávam, som už vyše dvoch rokov sama a beriem to dosť vážne, takže ak nie je priateľ, nie som ten tip, čo si užíva kade tade, takže toho sa tiež nebojím. Inofolic pijem + beriem metformin, veľmi riskujem, vykašľala som sa na lekára, pretože ja nebudem od nikoho počúvať, že už nebudem zdravá a aby ma niekto tlačil na drilling, nie ďakujem. Rozhodla som sa vyzdravieť 🙂 Držím všetkým palce. Ozvem sa ako mi to pôjde. Mimochodom, ak je tu niekto kto bral/ berie metformin. Beriem ho 4tý deň, vela žien ma strašilo, že mi bude zle, ale mne nič nie je...:D Teraz som v pomykove, či vôbec nejako u mňa zaberá, alebo som len ja imúnna od vedľajších príýnakov? 🙂 ďakujem Janka

dzanafx
14. jún 2013

@jessy212 Mimochodom, dostala som pásiky, aby som si skontorlovala ovu. a žiadna nie je... A dr. ma nemohol takto objednať, keď ja si prídem domov raz az pol roka na dva týždne.. Teraz sa dlhšie neukážem, skúsim sa porozhliadnuť po Dr. tu v UK, ale vela si od toho nesľubujem, keďže tu je zdravotníctvo na p....😀

dzanafx
14. jún 2013

@jessy212 ďalšia vec je, ako by zistilo ovu,. keď nemávam menštuáciu ? 🙂

koalakengura
14. jún 2013

ahojte baby, ja mam tiez PCO, snazime sa o druhe a samozrejme, nejako to nejde (prve som mala ani neviem ako). Byvam v Australii a nedostat tu Inofolic, ani o tom lekari a lekarnicky nevedia, tak veru neviem ako si pomoct. Pokusala som sa kupit Inofolic cez internet, ale ziaden obchod do Australie zasielky nezasiela. nevie mi niekto nejako poradit/pomoct?

ematko29
14. jún 2013

@dzanafx ahoj ja beriem metformin už mesiac .Menzes sa nedostavil zatial asom z toho strašne rozladená.takže ja som už 4apol mesiaca bez.Už som chcela silou mocou kupiť inofolik ale manžel,že ešte počkajmeaspon mesiac.Mne už z toho hrabesom strašne nervozna .Presne tak to beriem ako ty,preto som rada,že tu niekto chce riešiť tento problém aj ked sa neusiluje momentálne o bábo.Tiež sa chcem vyliečiť aje mi jedno,že každý vravý ,že sa to nedá.V pondelok idem na preventivku ku gynekologičke,som zvedavá čo vyčíta z toho ultrazvuku.A teraz neviem či si mám unej dať pichnuť vyvolávačku alebo ešte počkať?

ematko29
14. jún 2013

@dzanafx ešte som chcela,že ani mne nieje ponom zle,ale mám pocit,že mi viac chutí. 😀 no dokelu takto asi neschudnem 😠 akurát mám pocit,že ma nič nebaví večer som unavená nemám chuť sa ani s m rozprávaťdúfam,že nemôžem mať z neho nejaké depresie? 😲

nienna
14. jún 2013

@dzanafx
@ematko29 ahojte baby 🙂 ja veľmi dobre poznám vás problém, bola som na tom tak isto, tiež som začala brať metformin, už je to rok čo ho beriem, ale na začiatku mi tiež nezaberal ( nemala som z neho tiež žiadne nevoľnosti ako mnoho báb písalo 😉 ), potom som sa dočítala že ak nezaberá, treba zvyšovať postupne dávku až kým nenabehne mrcha. tak z jednej tabletky som sa dopracovala k dvom, čiže 2x850mg, mrcha konečne prišla ale stále som to mala také rozhádzané, že niekedy prišla raz za dva mesiace, niekedy raz za 3 (čo bol ale ajtak úspech u mňa)....tak som si sama naordinovala ten inofolic, brala som ho 5 mesiacov, nezdalo sa mi že by bolo dáka zmena, potom som si ešte pridala polku tabletky metforminu a už tretí mesiac prišla mrcha presne na 44.deň, takže aspoň dáka pravidelnosť.
No my sa snažíme o bábo, neviem ako to bude ked už deti chcieť nebudeme, ten metformin sa asi nemôže celý život brať, tak neviem ako sa vtedy rieši PCO. asi sa to nechá tak, alebo dajú HAK, čo ja tiež odmietam brať.....takže tak