Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

romca05
19. apr 2012

@micak @franzziska Já o PCO vím od ledna letošního roku, mám za sebou laparku a doporučení od gynekologa intenzivně na miminu pracovat, protože za půl roku budou ty vaječníky pravděpodobně vypadat jako před zákrokem. První dítě jsme počali na první pokus, takže vrozené to asi nebude, to by asi byla velká náhoda. Někomu třeba zmizí vlivem hormonálních změn, ale někomu už ne a to nemusí mít od narození...

bipa
5. máj 2012

Ahojte, aj vy ste mali niekedy spinenie? Ja od 20DC spinim take ruzove do dnes, a som 24DC. Ci viete preco to je?

moischaaa
6. máj 2012

bipa to moze byt uhniezdovanie 🙂

micak
7. máj 2012

Ahojte, ako funguje drilling? prosim o vsetky info ohladne tejto operacie...dakujem 🙂

kaculkadraculka
7. máj 2012

ahoj, já drilling podstoupila před měsícem. Nevím co vše chceš vědět. Mě udělali jen dva vpichy - v pupíku a na pravé straně - buď obal naříznou nebo propichují. Čekala jsem 3 týdny na MS, ta nedorazila, tak jsem dostala Agolutin. Po MS začnu užívat Clostyl a jsem sama zvědavá jestli otěhotním ...

lienkalienocka
9. máj 2012

ahojte 🙂 prosim vas, mozte mi vysvetlit zrozumitelne co je to PCO? mam to aj ja, ale nikde som nenasla tak jasne napisane, ze co to vlastne obnasa. nemozem kvoli tomu "lahko" otehotniet? viem len, ze sa to neda liecit, nikdy sa toho nezbavim a nikto nevie preco to vznika. to je vsetko. boli sme na ivf a kvoli tomuto bol odklad vkladu. ak sa niekto najde, tak vopred dakujem 🙂

isabellaa
10. máj 2012

@lienkalienocka
ahoj, z mojho laickeho pohladu je to asi takto: mas vela malych folikulov, ktore nedorastu a z jedneho z nich sa nestane dominantny folikul, ktory by mal prasknut, uvolni sa vajicko a potom ho spermie mozu oplodnit....
Vela malych folikulov nazyvaju lekari aj perlovy nahrdelnik, lebo su male strieborne. Predpokladam, ze neovulujes, tym padom nemozes otehotniet, nato lekari davaju clostilbegyt, po ovu duphaston, alebo niektore beru soju v tabletkach....
pripajam jedno velmi dobre video aby si mala predstavu:

https://www.youtube.com/watch?v=nLmg4wSHdxQ
lienkalienocka
11. máj 2012

@isabellaa ahoj, dakujem za odpoved 😉 v poslednych mesiacoch som uz nemerala BT,kedze sme boli na tom ivf. ale predtym som normalne merala a mala som ju. mala som aj jeden mesiac clostyl, ale neotehotneli sme( kvoli muzovmu spg), tak to so mnou dr. vzdal 😠 len neviem pochopit, preco moj gynekolog nevidel, ze mam PCO a nasiel mi to az dr. v centre 😒 cize u nas fakt len to umele. takze sa nemusim "strachovat", ze by som otehotnela bez liekov prirodzene. to ma teda netesi ☹ dakujem este raz aj za to video 😉

labanka
16. máj 2012

@micak

https://www.youtube.com/watch?v=WT00WUlb1bo


odporucam ti pozriet hlavne koniec, tam to pekne vidno

micak
16. máj 2012

@labanka ou...dakujem..co je ta modra tekutina?

kaculkadraculka
17. máj 2012

ta modrá tekutina slouží k tomu, aby Dr, viděli jestli jsou vejcovody průchodné - to si myslím já.

labanka
17. máj 2012

@micak podla mna nieco na dezinfekciu..........netusim 😉

micak
17. máj 2012

@kaculkadraculka
@labanka aha, dakujem vam...tak neviem ci sa tesit, dufam, ze to nakoniec nebudem musiet podstupit..je to vo hviezdach zatial 🙂

franzziska
17. máj 2012

@micak ahoj o akom zakroku hovoris?

micak
17. máj 2012

@franzziska ahoj, drilling vajecnikov

labanka
17. máj 2012

@micak ked to ma pomoct, tak by som to podstupila..........

majka2205
17. máj 2012

@micak ahoj ja som drilling podstúpila minulý rok v auguste, ak Ti ho gynekolog odporúča určite by som do toho išla, je tam väčšia šanca otehotnieť, nám sa to síce nepodarilo ale určite by som do toho išla znovu ak by to bolo potrebné, moja ex-gynekologička sa to nechystala riešiť, hned som prešla k novej tá mi ako prvú možnosť liečby odporučila drilling 😉

micak
17. máj 2012

@labanka
@majka2205 no ja som rozhodnuta ist na drilling, ak mi ho doktorka odporuci. Radsej by som samozrejme bola, keby sa podarilo aj bez neho otehotniet. Ale pre mimi vsetko 🙂
Majka, takze snazite dalej? Ako ?

majka2205
17. máj 2012

@micak po operácii ma doktorka stimulovala ale kedže sa nezadarilo tak riešime teraz vyšetrenia v CAR a ked budeme mať výsledky tak sa rozhodneme ako ďalej 🙂

micak
17. máj 2012

@majka2205 tak drzim silno prsty, aby sa vam uz konecne podarilo. babatko je najvacsia radost a z celeho srdca vam ho zelam !!! treba verit 😉

majka2205
17. máj 2012

@micak ďakujem, aj Vám nech sa to podarí, samozrejme že veríme a nevzdávame sa, raz budemem mať naše bábo, len si naň musíme dlhšie počkať 😉

micak
18. máj 2012

Ahojte, dnes som dostala vysledky krvi - Testosteron 2.38nmol/l, kortizol 250,2nmol/l . Je ta hladina testosteronu podla vas zvysena? lebo normal je do 2,43...DAKUJEM

isabellaa
18. máj 2012

@micak ahoj, ja som mala normu podla labaku do 1,65 a mala som 1,93 a lekar mi povedal, ze je to zanedbatelne, ale u teba si mzslim, ze je to zvysene 😒

ondre
18. máj 2012

Ahojte, bola som na laparoskopii a drilingu vajicok. je mozne ze som zvytazila nad PCo a ze uz ho nebudem mat?

labanka
21. máj 2012

@micak ahojky, uz beries Metformin?

stellamaris
22. máj 2012

@ondre to asi nie moja,ale po drillingu mozes pekne rychlo otehotniet,ak nemas problem v otehotneni niekde inde,mne ho sice odporucali,ale nechcela som ho....ako sa ukazalo neskor,dobre som urobila,u mna bol problem insulinova resistencia a tu vylepsil metformin, 🙂

mambba
23. máj 2012

kocky, ste tu nejake kosicanky? kam chodite na gyndu? tiez mam pco a potrebovala by som zmenit gynekologa. tak uvitam každý tip na niekoho schopneho..

ondre
23. máj 2012

@stellamaris ahoj. ja uzivam metformin od februara a nic,kontroli boli dobre ale nic s toho.uzivas ho aj s kyselinou listovou?

stellamaris
23. máj 2012

@ondre ano berem aj listovku uz dlhodobo,vitaminovy komplex tiez,Jodhyrox 150 mam predpisany ale neberem,napriek tomu mam jodu teraz dost,mne metformin zabral za par tyzdnov,najprv som brala 500 2xdenne,potom som chcela vyssiu davku,berem stale este 850 2x denne a to bolo to,co mi trebalo,o sest tyzdnov som otehotnela 🙂