Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
10. jan 2011

@slivocka pekny graf 🙂 Tu je moj, som brala iba Femi kvapky: http://www.fertilityfriend.com/home/2ee956

slivocka
10. jan 2011

@ninan2 tiež krasny, ja som s tym vôbec nerátala 😔 ale o to viac ma to potešilo 😉 berieš teraz dufik alebo niečo ? Všetko je ok? Ja sa tak bojim...

ninan2
10. jan 2011

@slivocka nie, vobec nic... On sa aj tak berie len nejak doteraz, potom uz prebera funkciu placenta, takze je zbytocny. No ja sa tiez stale stresujem ci je vsetko OK, najma kedze nemam takmer ziadne priznaky... Zatial 2 vysetrenia v 7.tt a 10.tt boli OK, najblizsie idem buduci stvrtok. To uz by mi koncil aj rizikovy 1. trimester... Kedy sa chystas k doktorovi? Ja som isla az 6+2 aby uz bolo aj srdiecko, a bolo 🙂

amarena
10. jan 2011

@slivocka
@ninan2, nebojte sa, musi to byt v poriadku, aby ste boli pre nas ostatne nadejou. 😉

@ninan2, ninka, tak ja uz vazne neviem ako to mam brat. 😔 Na jednej strane je to lepsie asi len do ovu, ale ked si napisala: ak mas v pohode lutealku aj MS tak aj tak zbytocne brat. lenze ja neviem ci mam v pohode lutealku a MS strajkuje. Tak ako by to bolo pre mna podla teba najlepsie?

slivocka
10. jan 2011

@ninan2 ja idem v stredu, len tak informativne som sa objednala nech mi povie co a ako 🙂 snad to bude dobre 😔

ninan2
10. jan 2011

@amarena no ono v 1. rade su tie kvapky na podporu ovulacie. Ovulacia Ti vdaka nim pride skor, a myslim ze vajicko bude aj dostatocne vyvinute a bude mat silne zlte teliesko. Tym padom MS tiez pride skor, ale lutelna faza bude dostatocne dlha, kvoli tomu teliesku. Mohla by si to takto aspon 1 mesiac vyskusat a uvidis. Potom na predlzenie lutealky je skor Femigard, ten sa moze brat cely cyklus, a on mi lutealku predlzil az na maximalnych 16 dni z 13.
Pri tych Femi kvapkach pri ovulke ma 2 dni silno skoro v kuse bolel vajecnik, predtym to vzdy trvalo len par hodin, aj s Femigardom. Takze si myslim ze na ovulku su to fakt silne bylinky.

ninan2
10. jan 2011

@slivocka no takze realne si tehotna 2 tyzdne, ale kedze sa k tomu priratava aj 14 dni do ovulky, tak dnes uz zacinas 5.ty tyzden. Budes mat rozdiel 2 dni oproti ultrazvuku a tomu, ako Ti to doktor vyrata podla MS. Ale to je uplne OK, 2 dni su nic, ja mam rozdiel 4 dni. Na ultrazvuku ale este nebude nic vidiet, iba zvysenu sliznicu... si si ista ze tam hned chces ist? Lebo doktor nebude vediet vylucit ani mimodelozne zatial. Budes tam musiet ist zas buduci tyzden. Vtedy uz bude v maternici gestacny vacok vidiet.

slivocka
10. jan 2011

@ninan2 ja sa ho len chcem opytat ci brat ten duphaston , lebo som mala stale malo progesteronu. Mozno s nim iba pokecam , kazal mi hned prist ked najdem // na teste 😕 tiez si myslim ze je skoro ale aspon ma objedna na buduce a zoberie mi krv.

ninan2
10. jan 2011

@slivocka Duphaston samozrejme brat mozes, neuskodi to a moze iba pomoct 🙂

slivocka
10. jan 2011

@ninan2 dakujem Ti, ja sa tak bojim ze sa to "pokazi" ...

ninan2
10. jan 2011

@slivocka treba dufat ze nie... teraz je zial naozaj este velke riziko ze sa moze, ale netreba na to moc mysliet... Na druhu stranu, ja stale cakam ze sa nieco stane, aj preto som o tehu este takmer nikomu nepovedala, takze ja Ti asi optimisticke rady veru moc davat nemozem 😀

slivocka
10. jan 2011

@ninan2 JA sa to tiez nechystam nikomu okrem modreho konika a manzela povedat , az ked to uz bude nutne 😅 ja som pesimistka tak radsej tak , drzim palce 🙂

ninan2
10. jan 2011

@slivocka aj ja Tebe 🙂 Neboj sa, tyzdne budu plynut a plynut a stale bude vsetko OK, a ani sa nenazdas, a tretina tehu za Tebou, ako ja 🙂 Podla mna to oznamenie najskor v 2. trimestri uplne staci. Dovtedy aj tak nebude na Tebe nic vidno.
Inak na Tvojom mieste by som si nastudovala ake bylinky, korenie a caje mozes... Lebo vacsina by sa nemala pouzivat.

slivocka
10. jan 2011

@ninan2 oki, teraz uz nebudem pit caje ... mam acidum folikum , beriem c-čko a dufik . este dokupim nejake tehu vitaminy ... ale to uz predbieham, to az neskôr 🙂

ninan2
10. jan 2011

@slivocka zas ako nejake mozes 😀 Roibos je super (ale iba cisty), potom napr. sipkovy... Ak by si nahodou prechladla, ziadne prieduskove caje nepi. Ani len obycajne pastilky na hrdlo neber. V lekarni to casto davaju, asi su uplne blbi. Iba homeopatika su bezpecne v 1. trimestri. Najlepsie bude, ak sa budes vyhybat velkym skupinam ludi, teraz su vsetci chori...

myshellka
10. jan 2011

take hlasuji za roibos, nedám na něj dopustit

slivocka
10. jan 2011

@ninan2 dakujem velmi pekne za rady 😉

ninan2
10. jan 2011

@myshellka
ja som predtym pila Roibos rada, pretoze som ho striedala aj s inymi cajmi. Ale odkedy ine nemozem (iba ak ovocne, ktore mi nechutia), tak ho mam uz plne zuby 😀 Mala som najradsej ochuteny so skoricou, ta sa nemoze...

@slivocka nemas za co, je toho este vela, poslem Ti potom pripadne nejake linky s info...

chlpacik
10. jan 2011

@slivocka gratulujeeeeeem, som postrehla 😵 😵 😵

slivocka
11. jan 2011

@chlpacik dakujeeeem 😵

medullienka
11. jan 2011

Ahojte baby, chcela by som sa aj s vami podelit o to ze cakam babo. Tiez som navstevovala tuto temu lebo sama mam PCO a bola som zufala. Snazili sme sa vyse 2 rokov a nakoniec po absolvovani skoly- teda aspon Bc., po dovolenke a zacala som aj cez leto cvicit- citila som sa proste skvele 🙂 sa nam to necakane podarilo v septembri 🙂)) s pomocou Duphastonu. Predtym som uzivala aj Clostilbegyt, aj som si dala pichnut injekciu Pregnyl a uz sme aj boli odhodlani ist do centra- chvalabohu sa to podarilo bez toho 🙂
Nevzdavajte sa, treba byt v pohode a ono to pride 🙂
Drzim vam vsetkym palce !!!

ninan2
11. jan 2011

@medullienka Ahoj, tak to je super, gratulujem 🙂 To sme uz teda 3 baby odtialto co maju termin v juli 😀 Mozes si s nami pisat v teme spolocny termin, Jul 2011.

bonduele
11. jan 2011

Ahojky, můžu se k vám přidat?
Je to 3 měsíce co mi doktorka řekla, že mám PCO. Musím přiznat, že se mi tenkrát zhroutil svět a manželovi jsem v hysterickém záchvatu navrhovala rozvod, aby si mohl najít jinou zdravou ženu. Naštěstí si mě nechal a začínáme bojovat o naše první mimi. Příští úterý bych měla jít na laparoskopii - drilling vaječníků, ale zase se vyskytl problém. Minulé pondělí jsem dostala injekci na vyvolání MS, ale zatím se žádná nedostavila. Takže jsem se domluvila, že zítra opět navštívím doktorku a jsem zvědavá co a jak. Operaci asi budu muset odložit, když se má dělat po MS.

chlpacik
11. jan 2011

ahojte, no vidím, že cochvila nás tu vsetke nechate a odídete do inych tem 😉 ...
Tak Ja som dnes po absolvovaní v centre, kde mi lekar potvrdil PCOS. Nepichli mi agolutin(vraj v ziadnom pripade 😕 ), tak neviem preco, vraj min.6mes.musim dat sancu Glucophage, kym zaberie. Najblizsie nás caka uz vzorka ejakulatu. Takze baby, do kedy treba odovzdat vzorku, do 30min.? To urobi priamo rozbor? ci ako?

ninan2
11. jan 2011

@chlpacik ja sem nahodou pisem stale! 🙂 Nenasla si na nete info tom? Urcite najdes...

chlpacik
11. jan 2011

@ninan2 vsak dojde hiva,al.ericka,neviem kde sa podela,poradia mi, kedze to uz maju za sebou... Heh vsak sa uz lekar smial, ked som mu vravela od zaciatku ze ide o PCOS, len som nemala dobru gyndosku. Vsetko som nastudovala na nete...

ninan2
11. jan 2011

@bonduele Ahoj, urcite to nie je az take tragicke ako to vyzera, za posledny mesiac poznam asi 5 bab s PCO co otehotneli, da sa povedat ze prirodzenym sposobom. Drilling by Ti mal na par mesiacov pomoct, obnovi to ovulku, ktora by mala prist aj bez liekov... budes mat vtedy najvacsiu sancu otehotniet. Ak by sa nahodou nepodarilo, budes mat hormony na podporu ovulky a vyskusate IUI napr... Alebo mozes zacat aj s niecim prirodnym, ja som brala cesky Femigard a hned mi pomohol, ovulka chodila ovela skor ako zvycajne. A ako dlho sa snazite a mavas velmi nepravidelne cykly? BT si asi nemerias ze?

chlpacik
11. jan 2011

este mam zvyseny kortizol o riadnu hodnotu=vraj stresovy hormon,ale ja aky mam stres???? 😕 😕 😕
a ASD androstendiol tiez hodne vysoky, Boooze ako Vam je super,ze to nemusite take uz riesit...
Vsetko dobre holky 😵

ninan2
11. jan 2011

@chlpacik jasne... tak je dobre ked sa uz presne vie ze kde je problem, aj ked to vlastne bolo jasne uz dlhsie... Ale neskusis babam napisat priamo? Neviem ci to tu nejak pravidelne citaju, Hiva tu nepisala ani nepamatam...

chlpacik
11. jan 2011

@bonduele Menzes by mal dojst do 9dni...