Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

simik22
7. okt 2011

baby, chcem sa nieco opytat, dufam, ze to nevyznie blbo. ked mam PCO, s tym, ze niekedy ovulaciu mavam, a ked si robim ovulacny test, je mozne, ze mi vyjde pozitivny, aj ked ovulaciu mat nebudem? neviem, ako je to tam s tymi hormonmi, tak preto sa pytam...dufam, ze ste pochopili, co touto otazkou mienim. dakujem 🙂

simik22
7. okt 2011

@zabka60 ahoj, ja mam podobny problem, ale este cakam na vysledy krvi, ktoru mi brali na AMH hormon, takze zatial neviem ako to s nim bude...

zabka60
7. okt 2011

@simik22 tak este nemozes vediet,ci mame ten isty problem 😅 bo ja mam anovulacne vajecniky a AMH 0,8 to je moc nizke a preto sa mi nevytvaraju foliky a nieje co oplodnovat

simik22
7. okt 2011

@zabka60 ved aj ja mam PCO, tazke stadium. a cca pol roka dozadu som este ovulaciu mala, a teraz posledny ckylus viem isto, ze som nemala... a teraz testujem ovu testami, buduci cyklus zacinam brat clostyl a ak sa mi vytvoria folikuly, ideme na IUI.

zabka60
7. okt 2011

@simik22 ale ja som ovulku nikdy nemaala,mala som ju len raz aj to po clostile a pregnyle,ked sme boli na iui,ktore nam nevyslo 😢 ...takze nemame ten isty problem 😒

simik22
7. okt 2011

@zabka60 no ved ked myslis.. ja si skor myslim, ze ja ovulku som niekedy mavala castejsie ako teraz, a postupne sa mi vytratila.. este som zvedava na ten AMH...

leeena_4
7. okt 2011

@simik22 ahoj Ovulační test může být falešně pozitivní jen v případě, že máš ve svém hormonálním profilu příliš vysoké LH. Ale řekla bych, že jinak jsou ovulační testy velice spolehlivé a brala bych to, že když je testovací čárka alespoň stejně silná, jako kontrolní ovulka na 90% proběne 😉 hodně štěstí. Já jsem pozitivní ovutest nikdy neměla a ovulku jsem taky měla jen jednou při IUI.

simik22
7. okt 2011

@leeena_4 dakujem za odpoved. toto som potrebovala vediet, prosim ta, nevies mi nahodou povedat, aka ma byt hodnota LH, normalna??

lauricka
7. okt 2011

@simik22 ja myslim, ze ovulaciu mas, ked mas pozitivny test, aj pri PCO mozu byt ovulacne cykly, podla toho, ako velmi su vajecniky postihnute, tak to mas asi celkom dobre, asi mas aj menzes viac menej pravidelne, vsak? Aj pri PCO mozes spontanne otehotniet, ak mas normalne ovulku a partner je OK.

simik22
7. okt 2011

@lauricka nie, menzes prave nemam pravidelne, ani partner nie je ok, ma teratozoospermiu, buduci mesiac nas caka IUI ak mi narastu foliky.

leeena_4
7. okt 2011

@simik22 nevím, bohužel už jsem to zapomněla :-/ tam je hlavně důležitý poměr LH ku FSH., ale jak píše @lauricka pokud máš ovulku, tak máš velké štěstí a kdž je manžel zdravý, tak máte docela velkou šanci normálně otěhotnět 😉.

lauricka
7. okt 2011

@simik22 tak to nevadi, aj ked nemas pravidelne, mavas sem tam ovulacne cykly, co je super, doktor Ti to moze potvrdit, pozrie sa Ti na foliky. Hm, to je horsie, ked partner ma tiez problem, no nic to, kazdopadne sance su a tak prajem vela stastia, nech sa to podari!

simik22
7. okt 2011

@leeena_4 nie, nie je zdravy, a to ci mam v poslednej dobe ovulku netusim, pred cca pol rokom som ju mala, ale teraz akoby sa vyparila, posledny cyklus bol urcite anovulacny, a predtym neviem...

simik22
7. okt 2011

@lauricka dakuje, vyskusame to IUI a uvidime ako to dopadne 🙂

simik22
7. okt 2011

@lauricka dakujem, vyskusame to IUI a uvidime ako to dopadne 🙂

leeena_4
7. okt 2011

@simik22 tak uvidíš. A vám doporučili IUI? Budu držet pěsti 😉

simik22
7. okt 2011

@leeena_4 ano doporucili. dakujem, snad to vyjde.

chlpacik
7. okt 2011

@erickaa ahojky, tak ako???????? nevidim tu nic nove od Teba. Tak sup sup, ako si to zvladla ako babatko a vsetko mozes aj do IP ;)

satko17
7. okt 2011

ahojte,chcela by som sa opytat,ak ma niekto skusenoti s drilingom vajecnikov,ci sa potom na tu chvilku, co to funguje upravi cyklus?absolvovala som ho pred mesiacom a mam z toho trochu zmiesane pocity,myslim,ze cyklus budem asi zase skor dlhsi,kedze namam este ziadne pred MS pocity..uz sa vo svojom tele vobec nevyznam 😒

spagatice
7. okt 2011

@satko17 Ahoj já jsem k tomu jedla i clostilbegit, takže nevím, co na mě působilo víc, ale cyklus sem měla přesně 28 dní 😉 . Ale vlastně jen jeden, protože další měsíc už jsem byla těhotná 🙂

chlpacik
17. okt 2011

co to tu mame nove? nove tvaricky a nicky 🙂) vitam vitam 🙂
Ma niekto skusenosti s uzivanim clostilbegytu a glucophage(metformin)sucasne??? Lebo ja uz Gluc.beriem rok a okrem cyklu sa mi nepodarilo otehulkovat :(. . . a neviem preco mi lekarka nechce vyhoviet s drilingom, ach jaj, tak keby aspon ten clostilbegyt, co zase gyndoska nemoze predpisat, ale musela by som do centra...

sofia2008
18. okt 2011

@chlpacik ja som brala Metformin + Clostil, a predpisovala mi oba lieky gynekologicka, chodila som na folikulometriu a sledovala mi rast vajicok

chlpacik
18. okt 2011

@sofia2008 ahoj, no a mne moja povedala, ze to by ma poslala do centra na ten clostil, strasne cosiiii a aku dobu si to uzivala? Mala si zistenu inzul.rezistenciu? Lebo u mna je problem, ze IR bolo v norme, a pacientkam s vysokou IR metf.zabera viac ;)

sofia2008
18. okt 2011

@chlpacik ale ved to je blbost, ved mne v centre povedali, ze mi to ma predpisat gynekolog..ja som uzivala Metformin, aj ked vsetky vasledky z diabetologie a endokrinologie som mala ukazkove, len mam PCO, ani nie som chlpata, som stihla..ja som brala Clostil 6mesiacov, vajicka mi krasne rastli, len som si nasadila 16DC Duphaston a tym som si blokla ovulaciu..to som v tej dobe nevedela..takze po pol roku som sa vratila spat do centra, ze sa mi nepodarilo otehu atd..no a nakoniec som aj tak otehu prirodzene..ovulka na 55DC, vecer sex, na druhy den rano na 10dni som si nasadila Duphaston a vcera sme mali 1.rocik 😵

chlpacik
18. okt 2011

@sofia2008 nuz kazda sme iny pripad 🙂, tak mne sestricka povedala, ze oni posielaju rovno do centra, ach jaj. No budem sa snazit vydupkat si este nejake moznosti k metforminu. Juj zavidim, ze si stihla, bez ochlpenia, aj ja by som chcela 😀 ovulka na 55DC no doooost. Ale nakoniec sa vam podarilo a gratulujem ku rociku 😵

sofia2008
18. okt 2011

@chlpacik dakujem 🙂 ved to je jedno, kto ti ho predpise..pocuj a ty si nebola v Gyncare? pozeram, ze si z KE..

chlpacik
18. okt 2011

@sofia2008 bola,bola. Vo februari mi potvrdil PCO, odporucil mi minimalne 6 mesiacov uzivat metformin, co som uz od oktobra 2010 uzivala. Ja som nemala ani menzes spontanny,len vyvolavacky :(, takze cyklus sa mi od juna pekne upravuje na 35dni. Hermi mi povedal, ze po cca 4cykloch pravidelneho menzesu a sexu ak neotehotniem mozem dojst, ze nieco vymyslime. Ale chcela by som do konca roka pockat, co ak motyka vystreli a vyskusat este co sa da pred tym ako pojdem zase do centra.
Predsa len ak sa to moze podarit prirodzene 😵 a mala som velky problem dostat manzela na spermiogram, myslim si dalsie vysetrenie by nezvladol, nakolko toho ma dost v praci a stesove situacie velmi nemusi, tak pockam a ak to nepojde budem musiet ist do centra.

sofia2008
18. okt 2011

@chlpacik no super, on je vynikajuci odbornik 🙂 velmi sa tesil, ked som mu zavolala, ze som tehotna spontanne 🙂 presne tak, este pockaj do konca roka, kedze uz mas vysledky..cyklus sa ti upravuje, co je super, mne sa napriklad pri metformine vobec neupravoval, tak som brala Duphaston..a sledujes si ovulaciu? alebo merias BT? lebo ked mate napr. zly spermiogram, ty mozes mat ovulaciu, ale chyba je na mm strane...ale nam Hermi povedal, ze aj ked mame taky strasny spermiogram, tak aj tak sa da prirodzene..ja som mu neverila sice, ale 😀

bosorkajarka
18. okt 2011

@chlpacik a ako dlho prosim ta beries Metformin? a po akej dlhej dobe sa ti zacal upravovat cyklus, ja tiez nemam bez vyvolavacky ms :( a podarilo sa ti po metformine aj nieco schudnut viem ze som na nejakom fore citala ze sa babam podarilo aj schudnut tak len aby som vedela. diky

chlpacik
19. okt 2011

@sofia2008 podla vytokov ovulka je, ale musim zacat s meranim, aby som to mala potvrdene, aj ked sa mi nechce 😀 ja som mala z Hermiho trochu zmiesane pocity, stvalo ma, ze mi nikdy nic nehovoril pocas vysetreni a na poslednom spustil monolog 😀 😀 😀 mne osobne trvdil, ze nemam zvysovat davku metf.,ale musela som, lebo menzes nechodil, mal podozrenie aj na jednu inu diagnozu k PCO, ale vyvratila to moja endokrinologicka. Hermi mi neodporucal ani driling vajecnikov, pricom endokrinologicka mi to navrhuje, cize tak kolko lekarov tolko nazorov, ale jedno je iste HERMI JE NAJBOHATSI LEKAR V RAMCI KE-URCITE! 😀 😀 😀 xixi, mm nemal taky zly spermio, akurat pohyblivost spermii, ak si dobre pamatam len 6% z 30%, ale inak bol v celku spokojny s vysledkami.
Nuz cas ukaze 🙂) inak ja som zvazovala aj SPLN, ale tak vysledky ukazuju, ze Hermi je vacsi macher 🙂)))))))