Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
28. jan 2014

@mambba ano? super tesim sa a ako dlho si brala ten metformin? Mala si aj nadvahu a nejak sa ti vaha upravila? Brala si aj clostil? Dakujeeeem

evkag
28. jan 2014

@ematko29 no mne na endokrinologii po vsetkych testoch povedala, ze nemam syndrom inzulinovej rezistencie ☹
myslis, ze ak mi nezaberie clostilbegyt (brala som ho este len prvy krat aj to po pol tabletky) tak by mi mohol aj moj gynekolog napisat metformin? Co to len endokrinolog?

evkag
28. jan 2014

damy este mi povedzet, moj doktor mi vcera povedal, ze folikuly ziadne, ze ovulacia nebude,ale neprisla som viac krat, len teraz na 12 DC..........robil mi ultrazvuk ako stale. Ta foliukulometria by sa nemala robit kazdy druhy den? Je to teda normalny ultrazvuk ci ako??????? Ja uz som z toho rus........

a1211
28. jan 2014

mmm, jsem zvědavá co řeknou v car. Já jsem po tom co mi řekla že mám pco změnila stravu a zhubla 30 kilo, tak jsem si říkala, jestli to třeba taky nemá vliv, že by se to trošku snížilo ty hodnoty. Ale zase se mi hrozně moc snížil estogen, pod hranici a s tím jsem nikdy předtím problém neměla. Vždy byl ok. Máte nějaké zkušenosti, že třeba upravou váhy jste si pohly s hormonama?

hrmiona
28. jan 2014

@evkag folikulometriu by ti mal doktor robiť viac krát, do nejakého cca 20 DC sa to určite oplatí, ale odozvy na clostyl je rôzny. Ja som napríklad nemala žiadny folikul ani po 3 tabl/deň.

ematko29
28. jan 2014

@evkag neviem,či ti metformin predpíše ginekolog.Ale čo sa týka klostilbegitu takmyslím,že je to málo pol tabletky denne.Uplne bežne sa predpisuje 1x1denne.Ked ti nepomohlo pol tabletky tak on ti zvýši dávku.

epa105
29. jan 2014

@ematko29

no tak to si ma potesila ... to si dam predpisat .... ale nechapem preco to nedavaju hned ... normalne nervy ... ty si si kolko bojovala nejake lieky ci ti to dal dr. hned ?

epa105
29. jan 2014

@evkag

no jasne ... skus ... vela zien si to pochvaluje aj som si pisala s jedou co metformin pomohol .. hlavne ked mas zvyseny testosteron ... ze to riesi potom endokrinologicka a ta ti da lieky ken ne dr. .. hmmm takze tak

ematko29
29. jan 2014

@epa105 Ja som brala pol roka proveru ,ale duphaston a provera problém s ovuláciou nevyriešia,Tak som pol roka oplakavala tehot.testy.tak som sa dostala do Lubochne je tam endokrinologický ustav.Tam ma vyšetrili a predpísali klostilbegit vtedy bol pod iným názvom ,rovno hned 1x1denne a na druhý mesiac som hned otehu.Pri druhej dcere som už brala klostilbegit tiež 1x1 atiež na druhý mesiac som otehu.Teraz beriem metformin ,ale sa už nesnažíme, chcem len riešiť problém amyslím,že som na dobrej ceste..Ale ak by prislo bábo tak by som sa potešila 🙂

epa105
29. jan 2014

@ematko29

no tak to je super .... a ty mas ties pco ? to hned chcem zacat brat ..... ale asi ties to ucinkuje ako na koho ci ?

ematko29
29. jan 2014

@epa105 myslíš klostilbegit?ak je problém v hormonoch ktoré sa podielaju na ovulácii a pohlavné orgány su uplne v poriadku ,tak tam si nemyslím,žeby nezabral.Ja som mala problém len v ovulácii,vajíčka nedozrievali atým bol pokazený celý cyklus ktorý vlastne ani nebol.Ked opravili ovuláciu všetko šlo ako malo,nepotrebovala som ani duphaston na udržanie tehu ani nič.klostilbegit ti vyprovokuje ovuláciu dozreje krásne vajíčko.Pamätám sa,že pri druhej dcere na druhý cyklus brania klostilu mi lekárka nevidela či došlo k ovulacii ked som bola na 11den na folikulometriu a mi vravela.To nič na buduci mesiac vám zvýšime na 2x denne,ale mne sa to nevidelo cítila som ovulku aj všetko a v tom cylke som aj otehu 🙂A ešte k tvojej otázke,ano mám pco to hormonálne.Nemám problémy s cystami ato,že mám pco mi povedala až moja endokrinologička po oboch tehotenstvách 🙂

evkag
29. jan 2014

@ematko29 ahoj chcem sa len opytat ked si brala clostilbegyt 1x1 kolko krat ti robili ultrazvuk pocas cyklu? ja som teraz brala ona 0,5X0,5 a DR povedal, ze ziadne vajicka ta,m niesu ze treba vyssiu davku.......ale urtazvuk mi robil iba raz, teraz v pondelok.......

evkag
29. jan 2014

@hrmiona no mne na 12 DC povedla, ze niet ani jedneho vajicka a ze hoc by neboli velke,a le boli by, no ja nemam ziadne, uvidime o mesiac. A pomohlo ti uz nieco??????? Ja nejak nevyidim vysledky na inofolicku ani duphastonu

ematko29
29. jan 2014

@evkag mne vtedy robila ultrazvuk teda folikulometriu na 11den cyklu.Väčšinou bolo vidno dominantný folikul ,ale pri druhej dcerke nevidela nič ,tak počítam,že už nestihla zachyttiť ovulku aj ked na 11den to bolo nejak skoro 🙂teda ultrazvuk len raz do mesiaca ako tebe

hrmiona
29. jan 2014

@evkag ja som užívala clostyl 6 cyklov, ale odozvu som mala iba 2x. Žiaľ tehu stále nie som. Momentálne robíme hormonálny profil, v utorok idem posledný krát na krv a potom sa uvidí. Ale viac menej sme dohodnutí s doktorom, že mi predpíše metformin a k tomu clostyl 2x1 tbl. Inofolic som užívala pol roka a tiež som žiadne výsledky nezaznamenala, iba vietor v peňaženke 😠 . Metformin je vraj to isté ako inofolic. Inak na ten clostyl reakciu mať budeš, len to potrebuje čas, možno druhý alebo tretí cyklus, uvidíš 😉 .

epa105
29. jan 2014

@ematko29

no tak to som zvedava o co ide mne ... bo teraz keby som dostala mrchu tak mam dojst na 3-5 DC a bude mi brat krv a uvidim o co ide mne ... tak to by som mu mohla potom navrhnut teda ked bude problem len v ovulacii nech mi predpise clostyl a ked budem mat zvyseny testosteron tak metformin ak som dobre pochopila ktory je na co .... 😉

evkag
29. jan 2014

@hrmiona bodaj by si mala pravdu.........nevuem ci mi bude chciet nepiast gynekolog metformin ak to nevide s clostilom......

ematko29
29. jan 2014

@epa105
@evkag och dievčatá velmi vám prajem aby vám to vyšlo či už s klostilom alebo s metforminom.držím silno prsty 🙂

evkag
30. jan 2014

@ematko29 dakujem, urcite sa to raz podari.......verim v to 🙂

p0casie
30. jan 2014

dievčatá, dnes som bola na folikulometrii u doktorky a našla mi KONEČNE dominantný folikul, veľký 2 mm....po 3 mesiacoch užívania Inofoliku sa to podarilo. predtým som nemala ani raz žiadny dominantný, žiadny väčší ako 1 mm....akurát bol nejaký splasnutý, ale veľký a dáva mu šancu, aby aj praskol...hlavné je že konečne nejaký bol 😀 nič to, že manžel je na služobke a príde domov až v sobotu 😀

casperka1980
30. jan 2014

ahojte.. 25 deň cyklu a mám špinenie.. už ide mrcha.. druhý cyklus s metforminom a inofolicom nezabral... ☹
smola..

bozkavatko
31. jan 2014

ja som tiež zmetená, doteraz som mávala cykly max 25 dní a minulý bol 47 a teraz je 31DC a zatial nič, ale boleli ma hrozne prsia , ete su take citlivé a mrcha nikde 😖 tak neviem či mám byť v očakávani alebo nie 😔

casperka1980
31. jan 2014

@bozkavatko a test si si neskúšala robiť?..

evkag
31. jan 2014

@ematko29 kedze ja tiez nemam ziadne cysty a mam vyslovene asi len hormonalny problem tak by to ten clostyl mohol poriesit??????
pri dalsom cykle (ak pride sam) mam brat uz 1 tebletky 2X denne...........ovulaciu som v zivote necitila a asi ani nemala........

evkag
31. jan 2014

@casperka1980 nic sa neboj raz to pride.........

bozkavatko
31. jan 2014

casperka1980 ahojj, skusala ale ked oni ked chvilku meskaju tak sa vzdy tesim a vzdy nic 😀 takze radsej necchem a brucho ma boli ako keby to ma prist ale nic ☹

casperka1980
31. jan 2014

@bozkavatko ja by som to nevydržala... a to sklamanie poznám... človek sa teší.. a nič.. najviac ma sklamalo, ked som si myslela, že som v tom, šla som k dr. po tehotenskú knižku..a to bol myom... riadny šok... 😀

ematko29
31. jan 2014

@evkag ja si myslím,že je tam velká pravdepodobnosť,že to pomôže.Ja som nemala skoro žiaden cyklus bez liekov a klostyl pomohol takmer okamžite.Držím silno prstty 🙂

bozkavatko
1. feb 2014

@casperka1980 noo ja som mala naposledy 19.novembrra a mala som vsetky tehu priznaky-nafuknute brucho, za cely den by som zjedla aj tonu mandariniiek, bola som taka plačlivá ale test mi nič neukázal,tak som sa rozhdohla ist k dr na krv, povedala ze nie , ze je skoro a na silvestra som začala krvácať ale s bolestami ☹ vtedy som mala naozaj silny pocit že budem matkou 😵

9adka9
1. feb 2014

Ahojte, tak ja som bola v decembri na drillingu, 10. Januara dosla mrcha ako spinenie....a teraz 27. i prisla naozajstna menstruacia,ste dnes mam pozostatky ....v zivote som si nemyslela ,ze sa jej budem takto tesit,ale hej....krasnych 7dni po hadam asi siestich rokoch bez agolutinu, metforminu....len,dufam ze bude aj ovulka.... 😨