Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sofi88
29. okt 2013

@leeena_4 zajtra idem k doktorke, tiez nas posiela do CAR ☹ bojim sa toho, ale pevne verim, ze sa to vsetko pohne vpred.. lebo niekedy zacinam byt uz zufala...vidim, ze mate jedno dieta, takze vam v CAR pomohli 🙂 ???

leeena_4
29. okt 2013

@sofi88 nám CAR pomohl. Stimulovala jsem injekcema Puregonu a vyšlo nám IUI. chystáme se na další kolo 🙂

sofi88
29. okt 2013

@leeena_4 bolo to financne nakladne??

leeena_4
29. okt 2013

@sofi88 vůbec ne, IUI je tu zadarmo a za injekce Puregonu jsme zaplatili necelé 3000,- 😉

sofi88
29. okt 2013

@leeena_4 a ide o to, ci sa to vobec podari,vsak? ☹ bojim sa toho, lebo problem je hlavne u mna, mam PCO a nevedia mi navodit ovulku.. ☹

leeena_4
29. okt 2013

@sofi88 to je mi jasný, že máš PCO. Já taky samozřejmě a ovulaci jsem měla 3x v životě. Nepomohl mi ani clostil. Přesto mám zdravého syna, díky stimulaci injekcema a IUI a uvidíš, že to vyjde i tobě. Možná ne na poprvé, ale vyjde, věř mi 😉

sofi88
29. okt 2013

@leeena_4 dakujem 🙂 dala si mi aspon trosku nadeje do buducna 🙂 aj ja vam drzim palce do dalsieho kola 🙂 nech to vyjde na prvy pokus 😉

leeena_4
29. okt 2013

@sofi88 děkuju, nemusí to být na poprvé, hlavně, když to bude 😉. Taky hodně štěstí a věř na osud, on to miminko má pro vás přichystané 😉

sofi88
29. okt 2013

@leeena_4 dakujem, v to dufam... ☹ staviame s manzelom domcek, tak verim a dufam, ze neostane prazdny ☹

misenaf
29. okt 2013

Ahojte. Nemáte niektora skusenosť že po stimulácií Clostikom sa vám vytvoril OHSS (hyperstimulačný syndrom). 30mm folikul/12 DC Je to pri diagnoze PCo velmi pravdepodobný jav. A začínam sa obávať toho že prirodzene sa nám to nedarí a už mám tušenie že asistovane je to ešte horšie. Som zúfalá... Neviem čo bude nasledovať ked mi liečbu clostilom neodporúča a je to ešte najslabšia možná liečba.

kitulka
29. okt 2013

@sofi88 Ahoj! Ja mam take info, ze toto vysetrenie Ti moze urobit bud endokrinolog alebo diabetolog. Ale budes potrebovat odporucanie od Tvojho gyndosa (nie som si ista, ci obvodny Ti ho moze vystavit tiez). Mne to robila endokrinologicka.

sofi88
29. okt 2013

@kitulka dakujem za odpoved, viem ze to vysetrenie robi diabetolog, len som chcela vediet kto ma tam musi poslat ci obvodak alebo gynekolog.. lebo neviem ci mam o to svoju doktorku poziadat alebo nie...

kitulka
29. okt 2013

Mne to navrhol sam moj gyndos, ze ma tam posle. Nepotvrdila mi to, ale ani nevyvratila, ze som vysledkom niekde medzi hodnotami, ktore su OK a ktore uz poukazuju na IR. Tak sme sa dohodli, ze 6 mesiacov budem brat Inofolic a ked dovtedy nic, pridem na kontrolu. Akurat tam idem zaciatkom novembra, tak uvidim. Tak skus poziadat svojho gyndosa.

misenaf
30. okt 2013

ahojte dievčata. Máte niekto skúsenosť s takou kombináciou že mám diagnostikovane PCO na základe ultrazvuku ale Dr. v Iscare mi robil hormonálny profil a výsledky mám uplne v poriadku. Sám povedal že nechápe že krv mam ako iného človeka a pritom PCO podla sona ako vyšité.

dorotea2
30. okt 2013

@misenaf Ahoj. Presne tento problém mám aj ja. Mám diagnostikované PCO. Najprv na oboch vaječníkov, po Inofolicu už iba jeden vaječník je polycystický a bol mi robený hormonálny profil teraz nedávno a úplne v poriadku. Všetky hormóny. Moju dr. to síce neprekvapilo, ale ja z toho nechápem... A Tebe bol HP robený kedy? Počas cyklu viackrát? Lebo mne počas menštruácie...

misenaf
30. okt 2013

@dorotea2 ahoj mne bol hormonálny profil robený asi pred mesiacom na tie hodnoty LH, FSH atd...na 3 den cyklu. Uplne v norme. A následne mi robil ešte testosteron a AMH a taktiež v poriadku. Moj lekár v care je asi 70 ročný a len krútil hlavou. Tento cyklus ešte stimulovaný clostilbegytom z čoho vznikla hyperstimulácia ovaria. Ciže viac mi clostil neodporuča. Pýtam sa teda čo bude nasledovať.........???????

muddledgirl
30. okt 2013

Ahojky....já mám také pcos, jeden vaječník mě vyléčil Nosifol....Jinak doporučuji endokrinologa...protože pcos je endokrinologické onemocnění.....Jen proto,že jsem se nenechala a objednala sama, chtěli doporučení, mi byl zjištěn autoimunitní zánět štítné žlázy....Ta ovlivňuje v těle spouty věcí.... 😉

ceresnicka1990
30. okt 2013

Ahojte baby,mne tiez bolo diagniostikovane PCOS podla vzhladu vajecnikov, preto beriem inofolic...co sa tyka HP, tak hormony mam v poriadku az na progesteron, ten mam nizky...no ale nechavam to este tak, svoje telo pozorujem uz 2 mesiac a objednala som sa na folikulometriu...takze uvidime...ked sa nam nezadari este pol roka, asi tiez pojdem do CARu..inak ako to tam funguje?

muddledgirl
30. okt 2013

@ceresnicka1990 Objednáš se telefonicky a přijedeš s přítelem nebo manželem....Myslím, že první schůzka pohovor...a pak on spermio....a ty ultrazvuk...doktor se zeptá, jestli víš, že máš pcos....A pak záleží na tom jak dopadne přítelům spermiogram...Když bude dobrý,nasadí Ti pravděpodobně clostillbegyt a budete zkoušet doma...Píchnou Ti potom také pregnyl aby byla ovulace... 😉

ceresnicka1990
30. okt 2013

@muddledgirl aha, dakujem velmi pekne...a vlastne budem chodit aj ku svojej gyn. aj do CARu? a plati sa za to nieco?

muddledgirl
30. okt 2013

@ceresnicka1990 Není zač, nacokoli se kdykoli zeptej, od toho jsme tu všechny......Ovuluješ občas, menstruuješ?Jak dlouho se snažíte?...Já chodím jen do Car...
😉

muddledgirl
30. okt 2013

@ceresnicka1990 Jo a určitě si řekni,že chceš hormonální profil a vzít krev na štítnou....ne vždy všude to v CAR sami od sebe dělají...

ceresnicka1990
30. okt 2013

@muddledgirl Snazime sa rok, no ovulaciu prave neviem ci mam , to zistujem teraz, no a co sa tyka menzesu, tak s tym som mala velke problemy, nechodil , iba na vyvolavacku, ale posledne 3 mesiace dorazila mrcha aj sama.. 🙂 a zacal sa mi skracovat aj cyklus....takze uvidime...na stitnu som bola vysetrena, tam mam vsetko v pomriadku a HP mi robili minuly mesiac...a vsetko ok az na progesteron...

dorotea2
30. okt 2013

Ja som o to nie, že nezaujímala, ale moc sa do toho nevyznám. Čiže mi len povedala, že všetky hormóny sú v norme. Zachytila som, že prolaktín, testosterón, progesterón a ostatné si nepamätám 😖 A tiež mi robila HP na 3 deň cyklu. Ale teda neviem, ja by som bola radšej keby mi brala krv viackrát počas cyklu. Je to zvláštne, že máme PCO a HP v poriadku....

dorotea2
30. okt 2013

@misenaf odpoveď vyššie 🙂

muddledgirl
30. okt 2013

@ceresnicka1990 Je to na Tobě,ale po roce už bych se objednala do Car, udělají spermio, tebe prohlédnou a třeba brzy otěhu po inseminaci....V car jsou na tuto problematiku profíci, naši gyndaři neví moc o co go....moje vlastní zkušenost... 😉

misenaf
30. okt 2013

@dorotea2 aj ja som myslela že mi bude robený HP viackrat počas cyklu. A ty chodíš aj do caru? Mala si už clostilbegyt?

muddledgirl
30. okt 2013

A třeba ani inseminace nebude potřeba...pokud mentruuješ,tak to je super...já bez léků vůbec...

ceresnicka1990
30. okt 2013

@muddledgirl chceme este priatelom pockat ci sa nezadari, davam tomu este pol roka max. rok..a potom to skusim v CAR...stale dufam,ze to pojde samo a sama vidim,ze sa mi to zlepsuje, skracuje sa mi postupne cyklus a vyzera to tak,ze aj ovulka prebehla. 🙂 na dalsi rok chcem ist na laparoskopiu a ked nic ani potom tak pojdem do CARu...

dorotea2
30. okt 2013

@misenaf Nie nechodím. Ja som pred 2 rokmi vysadila HAK , začali sa problémy s menštruáciou. Najprv mi chodila tak raz za 3 mesiace, potom sa to skrátilo a môj cyklus bol cca 40 dňový. Až teraz pred cca 3 mesiacmi sme to začali "riešiť". Začala som užívať Inofolic, ten mi upravil jeden vaječník. Moja nová doktorka je optimistka, dala mi Lutenyl na dva mesiace. To je na to, že ak by došlo k oplodneniu, tak pomáha uhniezdeniu. Merám bazálnu teplotu, podľa nej to vyzerá, že som ovulovala. No a dr. mi povedala, že keď ten druhý mesiac menzes nepríde, mám robiť test a mám prísť. Takže teraz čakám. Ale myslím, že z toho nič nebude. A priateľ teraz niekedy pôjde na spermiogram, tak som veeeľmi zvedavá ako dopadne. No a ak dobre, tak predpokladám, že mi nasadí clostilbegyt. Čiže ja som v podstate na začiatku. A ty si spokojná v Iscare? Po akej dlhej dobe si tam išla?