Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
11. okt 2010

@katkaajurko @hiva tak to máte šťastie..fuj, lebo táká mastná vyrážková pleť je fakt otrava 😠 A hlavne, že žiadna perspektíva na zlepšenie..môžem čakať do prechodu, kým sa hormony unormálnia, že už nie som puberťák!

katkaajurko
11. okt 2010

no ja som vlasnte bola ak sa to rata-tiez pred svadbou u takej nejakej speci kozmeticky-ktora navytlaca ale aplikuje na plet vselijake superne vecicky a tym sa to ma precistit - vooobec si nepamatam o com islo ale mala aj taky pristor a ten to akoze cistil 😀 ale ten pristor vedel pozriet pod kozu ci ide o akne alebo nieco ine a ona mi sama vtedy povedala-ze je super ze nechodim na vytlacanie-lebo vraj ze by sa mi to ovela viac zhorsilo-lebo ze ja vlastne vobec nemam akne-ale to com mam cervene fliacky a hrcky-su podkozne male zapaly a cim viac ich tlaci clovek-tym viac by sa pod tou kozou "presuvali " aj na ine miesta... 😅 a fakt je ten ze cim sa menej rypem-tym lepsie 😀 ale mi to neda velakrat... a zistila som-ze ci pouzivam lacnu kozmetiku alebo drahu - AJ TAK zaaasadne mam plet podla cyklu - to jest v okoli tesne pred pocas alebo po mrche hnusnu a potom peknu - hlavne v okoli ovulacie a tesne po a potom sa to zacne serinkat... a staale dokola..aj ked sa potentockujem, este aj makeup mi uplne na tvari inak drzi cez mrcu ako mimo nej... ta plet je vtedy este 10x citlivejsia ,opuchnutejsia,sivsia - no fuj proste 😝 😝 😝 😝 blee

katkaajurko
11. okt 2010

koksooo ja pisem ako tatar 😀 😀 😀

chlpacik
11. okt 2010

@mili78 Si dáma, nebudeš ich predsa do členku 🙂 ..."Baby a vraj je to nákazlivé, tak ja neviem, či ma ten lekár iba strašil, či to fakt?" a uvidís, ako ťa budú obchádzať 😀 😀 😀 a neboj sa priateľ zrejme vie, čo je dobré 😉 . Máš super povahu, preto ťa lúbi. Mne tiež záleží na povahe, neznášam také, čo ohovárajú, al. rýpu do niekoho 😖 ...

@katkaajurko ani ja som u kozmetičky ešte nebola, keby videla tie póry pod make-upom, tak by sa zľakla 😅

@hiva ty sa máš, že sa ani nemaľuješ, ja nenamaľovaná ani nevyjdem. Ešteže sa blíži Halloween, jedine ten večer by som to riskla, a to by som bola teda riadna maska 😀 😀 😀 😝

katkaajurko
11. okt 2010

@chlpacik ty si cislo 🙂))) ale s tou povahou si to vystihla-lepsie by som to nenapisala

a v tom malovani som ako ty - ja nemozem ist aspon bez makeupu-lebo ja som totalne bleda v tvari (asi to bude tym-ze od 16 nosim makeup a ta pokozka nevidela nikdy slnko 😀 😀 😀 ) o to viac vidno moje pehy a milion cervenych flakov od vyrazok-ktore mi zostavaju na tvari - a este mam aj bledomodrosive oci - uplne ze nevyrazne-takze ja som presne ten pripad-ze vyzeram diametralne odlisne s fasadou a bez fasady 😖 😠 co uz... nastasie ma machlenie sa bavi 😀 aj machlenie druhych ma bavi 😀 ja fakt bez fasady vyzeram jak chora... bohuzial

chlpacik
11. okt 2010

@katkaajurko ja mám tiež menej výrazné oči sivomodrozelené. A líčenie beriem ako prirodzenú súčasť môjho ja 🙂)...

mili78
12. okt 2010

@erickaa .... Eri tam som tiez chodila cca 10r dozadu, vtedy som platievala za jedno osetrenie 500sk

mili78
12. okt 2010

@chlpacik ....Chlpacik no musim sa ho ja dnes teda nato spytat, ze ci ma lubi kvoli povahe 😀 vcera vecer sme sa troska posekali, som buchla dvermi na spalni a isla som spat, takze dnes mi asi nepovie, ze ma lubi 😀

chlpacik
12. okt 2010

@mili78 no keď je taká hustá atmoška, tak nedráždi hada bosou nohou 😀 ... radšej sa ho nič nepýtaj:
"Človek, ktorý vie prečo miluje-nemiluje".
.
.
.
pekné ránko inak 😉

erickaa
12. okt 2010

dobré ránko babeny 🙂

@mili78 hihi, také podobné sa nám stalo v sobotu..sme sa trochu posekali a ja som išla demonštratívne spať. A si predstav, že on si ku mne v noci neprilahol, ale si ľahol do inej izby. A ja som sa v noci zobudila, že kde je...a presunula som sa k nemu...a ako sa len túlil a držkal ma celú noc, až som dýchať nemohla 😀

hiva
autor
12. okt 2010

bre ranko.....asi na mna ta choroba fakt lezie 😒 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

inak s tym malovanim, nie ze by som nechcela, ale neviem to a nemam na to ani cas......a ono je to tak....ked sa malujes a raz ides nenamalovana, je to sok pre ludi..... ale u mna je to naopak.....ked som nenamalovana, tak pohoda...a ak sa raz za cas namalujem, vsetci su prijemne prekvapeni 😵

erickaa
12. okt 2010

jéééžiš, čo sa mne dnes práve stalo...Včera som vám spomínala, že mám lekárku o poschodie nižšie, že aké je super chodiť v papučách k nej..No a dnes som sa išla objednať na krv a bum celá poliklinika sa od nás z baráku odsťahovala! Ale šťastie v nešťastí, len o pár ulíc ďalej 😕 No, tak uznajte..

hiva
autor
12. okt 2010

@erickaa 😀 😀 😀 ...no super....hlavne ze si sa vcera chvastala 😀 😀 😀 .....neboj, nie som skodoradostna.....len mi je vtipna tato nahoda 😅 😀 😀

ale tak stale fajn, ze nesli daleko......vymenis papucky za tenisky a budes tam tiez hned 😉 🙂

erickaa
12. okt 2010

@hiva hivuš, pekný grafík...ale teraz asi nemá moc význam sa merať, lebo utrogestan zvyšuje bazálnu teplotu..takže to je asi trošku skreslené. Už sa toľko nesleduj a nechaj to na prírodu 🙂
Ja som s malovaním na tom presne ako hiva...raz za uhorský. 🙂

erickaa
12. okt 2010

@hiva presne, to mám za to, že som sa chvastala 😀 😀 😀 Čo by som ešte tak mohla spomenúť, nech sa mi to dodrbká??? hihi.. Jáááj, už som vám hovorila, že ja vôbec, ale vôbec nechcem mať deti?

hiva
autor
12. okt 2010

@erickaa .....pre mna je meranie uz rutina......ziadny stres.....proste kazdodenny postup 😉 😵 ....asi som uz fakt zavisla 😀 😀 😀

a fakt utrogestan zvysuje????....lebo duphaston vraj nezvysuje 😕 😅 😕

katkaajurko
12. okt 2010

dobre ranko vospolok - neee to neprovokujem-len trosku 😀 😀 😀

@hiva hivus to ozaj vyzera na chorobu... sak ked tak sa hod na PN jak ja.... doma je doooooooooooooobre - ale vcera mi z tych antibiotik bolo katastrofalne na grcku,aj ma poprehanalo,nastastie ten hylak zabral na to druhe ale na grcku mi bolo az do vecera ...
@erickaa tak to je pekna nahodicka,ale ked to nemas daleko je to furt fajn...

katkaajurko
12. okt 2010

@hiva hiva zvysuje aj duphaston aj utrogestan

erickaa
12. okt 2010

duphaston neviem, ale utrogestan na 100%. Neviem, či to dokonca nie je aj v príbalovom letáku.. Minimálne, keď si to hodíš do googlu, tak ti to nájde veľa odkazov na túto tému..
Ja idem zajtra na krv do CAR a vo štvrtok budem vedieť, že čo a ako.. 😲 😲 😲

katkaajurko
12. okt 2010

aj v duphastonovom letaku je to napisane 😉 je to preto ze je to progesteron a progesteron zvysuje BT ... v akejkolvek forme, ide skor o mnozstvo -cim viac-tym viac...a duphaston je tusim trochu slabsi ako utros

hiva
autor
12. okt 2010

@katkaajurko ....tak ste ma dostali s tym zvysovanim BT....takze je celkom mozne, ze ovulka ani nebola, co? ...no tak kaslat na to.... o tyzden sa uvidi 😅

dnes este musim trcat v robote, lebo mam dolezity meeting, ale ked mi bude na prd, tak zajtra zostanem doma do konca tyzdna....aby som bola zdrava na vikendove oslavy 😅 😵 😵 😵

erickaa
12. okt 2010

@hiva hivuš, nebojkaj..ovulka určite bola, o to sa už Pregnyl postaral. Ale, keď si aj chorá, aj dávaš utroš..tak tie teploty môžu, ale nemusia byť smerodajné.. Proste na to kašli 😎
Ja budem tiež cez víkend oslavovať, aj keď ešte neviem čo..však nejaký dôvod sa hádam nájde 😀 😀 😀

katkaajurko
12. okt 2010

@hiva no ja som si preto dala po IUI duphik az ked stupla-preto som sa ta na to pytala,ale ja myslim,ze ovulka prebehla- pregnyl je silna paka 😉 a co uz je teraz to je fuk... aj tak tie krivky su nepodstatne az do mrchy... inac Valkymu som spomenula bazalku minuly cyklus-ze bola ovula a tak mi povedal,ze to je zastarana nepresna metoda 😒 takze dalsi... (co by aj potvrdzovalo tvoje vtedajsie tehotenstvo pri ktorom ovula ani nebola vidno ani nic... takze ja ti nevim karliku

mili78
12. okt 2010

@erickaa .... Eri no ved aj on sa pritmolil potom a velice ma tam stiskal a ze dobru nocku milacik...lubim ta....ale ja som hrala mrtveho brouka 😀

erickaa
12. okt 2010

@mili78 musíme si tých našich tuším viacej vážiť 😉 Ja neviem, kde by som našla ešte jedného takého, čo by som mnou toto všetko vydržal..a ešte aj takého krásneho, múdreho, milého...hihi 😀 😀 😀

chlpacik
12. okt 2010

no idem papať, dnes budú špagetky, nato plnoooooo syra a mortadela, a ako siesta bude francúzsky krémeš s kávičkou. No už sa tešikujem 😀
... inak ja to mám tak, že ak ma ten môj naštve, tak štrajkujem, tichá domácnosť, a potom si to vyžehlí napr.tým, že si niečo pekné kúpim. Samozrejme na jeho náklady 😀 😀 😀 ...To mám potom takú maluú radosť.

erickaa
12. okt 2010

@chlpacik mňam špapetky s morcadelou môžem vždy 🙂 dobrú chuť. Ja budem mať dnes na obed vyprážanú rybku (pangasius) so zemiakovo-cibuľovým šalátom nakyslo. Som včera robila.. 🙂 Alebo si to dám na večeru s drahým, lebo teraz aj tak tlačím jablkový závin light 🙂

chlpacik
12. okt 2010

@erickaa Bože to znie výborne, a ešte so šalátikom nakyslo! mňam, na večeru by bolo super, lebo ja sa po špagetách a koláči nevládzem ani pohnút, že jak napasané ružové prasiatko 😖 , no môžem ja zato, že som t 😖 aká pažravá? sa hanbim, fakt 😀

hiva
autor
12. okt 2010

@katkaajurko ...tiez som vahala, ze pockam....ale nakoniec som sa rozhodla nasadit ho ako mi kazali......a teda fakt neviem, ci ju nejak extra zvysuje....ak ano, tak potom fakt silne pochybujem, ci ovulka bola.....nezaznamenala som ziadnu zmenu hlienu a vajecniky ma pichaju aj teraz.....takze fakt neviem....mozno na mna konska davka pregnylu nezabrala 😅 ....ale sak nevadi.....to aspon znamena, ze ked na "15DPO" pojdem k doktorovi, nebudem este mrchovat a tak mozno stihneme IVF uz hned v dalsom cykle 😵 😀 😀

katkaajurko
12. okt 2010

@erickaa mnaaam to lubim pangasa s takym salatikom!!! mnam!

@hiva no hivus ale podla mna bola,takze sa netes 🙂 aby si dva pruzky nevicikala uz aj 🙂