Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
15. okt 2010

@hiva sak jojo ,jaa len tak 🙂 dvojky to istia 😉

chlpacik
15. okt 2010

@hiva ja to vidím tak, že po tom, ako prídu tie dvojičky, nám pošleš celý šuflík s testikmi, aby sme nemuseli kupovať, keď už Tebe nebudú na nič 😀 😀 😉

hiva
autor
15. okt 2010

@chlpacik ...jasne....ak nieco zostane, poslem 😉 ...prisaham 🙂 🙂 🙂 ... ale ako sa poznam, ziadne nezostanu....staci najst jeden s dvoma palicami, a hned ocuram aj vsetky ostatne 😀 😀 😀 ....ved tych palic nie je nikdy dost, nie? 😀 😀 😀
...a koniec koncov, kym ja vycikam 2 palicky, uz aj Vam budu tie testy naprd....tiez budete uz tehule 😉 ....snad to potiahneme spolu, nie??? 😀 😀 😀

chlpacik
16. okt 2010

@hiva 😀 😀 😀 že ocikáš všetky, no úprimne to by bol darček pod stromček, že sme tehu 😵 😵 😵 a ten môj aj narodky toho 23.12. no neviem si nič krajšie predstaviť 😵 😵 😵 , dostal by peknú škatulku s detskými ponožtičkami, alebo topánočkami pod stromček, ach jaaaaj 😵 😵 😵

hiva
autor
16. okt 2010

@chlpacik ...no my sme mali take vianoce minuly rok ....obidve nadejne babky dostaly krabicku s papuckami a venovanie od vnucika 😒 ☹ ....no a v january sme to museli vsetko stornovat 😔 .... takze nam aj ked by sa zadarilo, uz to nejdeme sirit dalej.....nechame si to pre seba a oznamime rodine az po 12TT 😀 😀 😀 ....sice to bude trosku tazke, nakolko chcem zostat doma hned ako najdem 2 palice, ale tak snad to nejak zakamoflujeme 😀 😀 😀

inak teda grafik sa zaujimavo vyvija 😵 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ....zda sa, ze zajtra rano testnem znovu 😀 😀 😀

chlpacik
16. okt 2010

@hiva chápem ☹ ... asi by fakt bolo dobré nechať si to pre seba, každopádne si budeš musieť dávať na seba veľký pozor, no testikuj, silno držím palce 😉

katkaajurko
16. okt 2010

@hiva hivus no to si pis- ja s tym absolutne pocitam - my budeme tuto z tejto skupiny tehulovat spolu!!nie nadarmo tu spolu bojujeme!!! ty ma sice predbehnes-ale ja ta v januari dobehnem - lebo nam vyjde hned prve IVF som sa rozhodla!!!!!! 😵 😵 😵

katkaajurko
16. okt 2010

@katkaajurko a ratam aj s ostatnymi kockami! to je iste!

timona
16. okt 2010

inac vas obdivujem ako ste dobre naladene, odkedy som sa dozvedela ze je nieco v neporiadu, co sa týka plodnosti som dost na dne a manžel takisto, nevim kto viac...myslim ze sa to tak skoro ani nezmeni...moja nocna mora sa stala realitou..

katkaajurko
16. okt 2010

@timona timi to je proces.... u mna to bolo ovela horsie v obdobi-ked som tusila-ze som v neporiadku a kazdy lekar na mna kaslal.... potom ked sa zacalo konecne nieco diat to bolo lepsie...a tak sa to strieda.... chvilu hore chvilu dole... ale baby s PCO dokazu otehotniet niekedy aj prirodzene...takze proste MUSIME pozitivne mysliet, inac to nejde...

ja som ten typ-co potrebuje mat veci pod kontrolou,bojovat ak je problem,riesit,mat prehlad...no uz som sa tak nejako vycerpala a nechala to na lekarov a osud... najtazsie je zmierit sa s tym-ze nevieme kedy sa zadari ... ale depkou si nepomozeme.... ale ozaj si myslim,ze diagnoza PCO nie je az taka strasna tragedia..podla mna su horsie....

proste budeme skusat vsetky moznosti co sa daju kym to nepojde a basta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! my sa proste nedame!

katkaajurko
17. okt 2010

@hiva hivus no ako??

bambi9
17. okt 2010

@timona ja som tiez tusila ze nieco nie je v poriadku...preto som po 5mes len takeho skusania isla k dr. a zacala to riesit..... a to mi dodalo silu , lebo som nieco s tym robila.... boli aj chvile ked som si hovorila ze to nema vyznam, ze dr. nevie co robi 😒 tak som hladala info dalej ze po roku by som skusila nieco ine .... no a nebolo treba.... naplanovala som dovolenku kde som chcela na vsetky problemy zabudnut (nemyslim len ohladom tehu) a vratili sme sa traja 😵 proste sme sa venovali len jeden druhemu a vychutnavali tu ulavu po vsetkych stresoch....
Tak ako ti pise katka, PCO nie je take hrozne ako mozno ine choroby kedy sanca na prirodzene nie je vobec 😉 je vela moznosti ktore treba vyskusat vsetky kym sa uplne "vzdas" drzim palce 🙂

@hiva aj ja sem nakukam obcas, ze ako je to s tebou?? graf vyzera dobre 😉 aj ked po ovu teploty netreba brat uplne vazne... lebo ja som v case ms zacala normalne klesat s teplotou a az po pozit. teste som znovu stupla a ostala tam 😀

hiva
autor
17. okt 2010

@katkaajurko dnes som nemerala a ani netestovala, lebo u nas spia nasi....ale zajtra rano testnem 🙂 ...a po mrche zatial ani chyru ani slychu 😀 😀 😀 ....uz len par dni a v stredu sa ukaze....idem na krf 😒 😅 😀 ... prsia ma bolia stale, ale brucho nijak necitim....tak uvidime 😀 😀 😀

chlpacik
17. okt 2010

@timona ahoj, no to vieš, každý má chvile kedy má všetkého dosť, kedy to na neho doľahne, ale nechceme to tu tak dávať najavo, navyše sa tým nič nevyrieši. Je to prirodzené, že sú ťažké chvile, zamýšľame sa prečo sa nám takú dobu nedarí, keď po tom tak veľmi túžime? Prečo tie, ktoré nechcú - otehotnia na "prvý šup"? Ale človek musí byť silný, lebo s úsmevom je všetko ľahšie. Pozri ja sa snažím už 10mesiacov, skončila som výšku a už rok som nezamestnaná. Bohužiaľ realita(najmä na východe),k zubárom som chodila pravidelne každý mesiac(strojček som nosila hádam 9rokov s prestavkami, a to len kvoli 1zubu,ktorý mi robil strasne problemy)... Ja som smoliarka, ale čo už. Jedine v čom mám šťastie je v láske, mám pár dobrých priateľov a to je celé. Keby som mala stále myslieť len nato, aké mám problémy, asi by som sa zbláznila. Treba stále veriť a dúfať, sme tu viaceré, ktoré sa snažíme, a čím všetkým tu prešli niektoré kočky, no klobúk dole. . .je to všetko otázka času, raz to musí prísť, musíš tomu veriť 😉
. . .Použijem citát z jednej oblubenej knihy: "Bojovať o to málo, čo človek ľúbi"...hlavu hore 😉

shaarka
17. okt 2010

trosku som si vas citla a drzim vam vsetkym palce! 😵 😵 😵
hiva, som veeeelmi zvedava, krasny grafik mas 😉

btw, co sa tyka pregnylu - ja som na treti den od pichnutia dvojitej davky mala na teste ledva viditelneho ducha, takze s tym pregnylom a hcg v moci je to dost indivindi 😉 🙂

hiva
autor
18. okt 2010

@shaarka ...dik shaarka.....graf vyzera velmi dobre, ale moc velke sance mu nedavam......dnesny ranny test negativny 😒 .....uz na teraz koncim s testovanim..... v stredu idem na krv a vo stvrtok sa idem dohodnut na IVF 🙂 😵

katkaajurko
18. okt 2010

dobre ranko vam zelam...tak ja uz zarezavam v praci... 😖 ale je tu nejada dusna atmosfera..aspon mam pocit... ani sa ma nikto nespytal,ci uz sa citim OK a tak... (podla mna normalna otazka po chorobe)... takze mozno tu zase minuly tyzden bolo nejake coooromoooro..... a tipujem,ze mi to zas niekto coskoro nabonzuje.... 😖 jeeeeeezis keby som mala sama kancel to by boloooooooooooo super

erickaa
18. okt 2010

čaute kočky, pekné ránko 🙂 ten víkend nejako ubehol...ufff
@hiva držím palce na krvičku 🙂 a mrchu zbytočne čakáš, kým berieš utroš.. ja som dostala mrchu na štvrtý deň po vysadení..teda v nedeľu. Dnes som 2DC, v piatok asi vyfasujem v centre clostík a ideme do ďalšieho, dúfam, že úspešného kola 😉
@katkaajurko tak vieš, pondelky sú ľudia ešte prispatí, možno sa ťa ešte spýtajú ako sa cítiš (však aspoň slušnosť káže) 🙂

katkaajurko
18. okt 2010

@erickaa no jo...len u nas to ani tak velmi nebude prispatostou ako zavistou aj toho ze som bola chora..a doma... tu je vsetko mozne 😅

Pondelky su nafigu,to je fakt....

takze dalsie kolo? ja som zvedava co sa z tohto mojho vykluje...moje telo sa sprava divne... aj mam plodny hlien aj nemam - aj krcok je divny..teplota skace... asi to bude anovulak - moj typicky.pride spinenie 22den a bude trvat 5 dni...klasika.... 😒

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
18. okt 2010

@erickaa ...no viem, ze mrchu by som cakat nemala pri Utrosi.....ale to iste mi hovorila aj pri Duphastone, a tam som zacala v case mrchy uz spinit, hoc som duphik uzivala 🙂 ....hold, moje telo si niekedy robi co chce 😀 😀 😀 ....tak ale verim, ze ked posluchlo Clostyl aj Pregnyl, tak aj Utros bude posluchat 😀 😀 😀

inak neviete nahodou, za ako rychlo sa da zbuchat IVF? ... ked by som vo stvrtok dostala recepty a vysadila utros, myslite ze stiham hned dalsi cyklus stimulaciu? ....viem, ze s tym osobne skusenosti nemate, ale nepoculi ste nahodou od niekoho? ....nemam totiz moc casu studovat ine fora 😅

katkaajurko
18. okt 2010

@hiva hivus ja si niesom ista - ale jeden cyklus ti asi musia skontrolovat vajecniky - aby sa neporobili cysty z clostylu, a podla toho...ale to je len moj nazor...neviem fakt... niekto dostava mesiac pred ivf aj antikoncepciu na utlmenie vajecnikov... ale mozno ta skontroluju aj teraz a zhodnotia,ze mozes stimulovat hned...neviem... 😨

katkaajurko
18. okt 2010

@hiva a myslim si - ze vajko z clostylu vyprodukuje dost silne zlte teliesko-takze si myslim,ze spinenie necakaj aj z tohto dovodu...a utros je silnejsi ako duphaston myslim.... (ked sa vklada zo spodu)

hiva
autor
18. okt 2010

no tak uvidim vo stvrtok....som sa dozvedela, ze to zavisi aj od toho, aky protokol mi da.....dlhy sa zacina pichat uz od 21DC.....kdezto kratky az od mrchy......neviem presne, aky je medzi nimi rozdiel, ale vraj PCOckarkam odporucaju skor dlhy, lebo tam je vraj nizsie riziko OHSS 😒 ....na tak teda uvidime, ako to cele dopadne 😅 ....vo stvrtok budem ovela mudrejsia 😀 😀 😀 (teda aspon dufam) 😅 😀

katkaajurko
18. okt 2010

@hiva hej? ja som zas pocula ze Pco davaju skor kratky 😨 ja v tom mam chaos.... ale viem-ze jedna slaba PCOckarka nedavno absolvovala kratky... 😕

kazdopadne uvidis vo stvrtok-budeme vsetky mudrejsie 😅 som zvedava....

hiva
autor
18. okt 2010

@katkaajurko no to aj ja...... mne akurat jedna baba, co chodi k tomu istemu doktorovi v centre co ja hovorila, ze ona ma tiez PCO a praveze jej odporucali dlhy....vraj je tam mensie riziko OHSS 😒 ... a ona predtym musela brat HAK, aby bolo iste ze mrcha pride....lebo jej nechodila sama vobec......tak uvidim, co poradi nam 😅 😵

katkaajurko
18. okt 2010

@hiva tak som zvedava.... ja som ale na mojej ziadosti videla puregon a ten sa tusim dava pri kratkom protokole...ale mozno sa opat mylim..... fakt neviem..aj som surfila trosku ale nenasla som odpoved veru 😅

hiva
autor
18. okt 2010

@katkaajurko ... no ved uvidim.....ja som nasu ziadost ani len nevidela 😒 😅 ....takze fakt neviem, co ma caka 😕 ....ale uz som napata ako guma v trenkach 😀 😀 😀 ....najprv na stredu a potom hned na stvrtok 😀 😀 😀

katkaajurko
18. okt 2010

@hiva verim ti,aj ja by som bola...tieto posledne dni su vzdy najhorsie...ta psychika je svina... 😔

mili78
18. okt 2010

ahojte babulky...tak som sa pred hodinkou vratila od gyndosa...samé "super spravy" som si priniesla ☹ znizeny FSH, clostil nezabral, naopak nasiel mi cystu....takze snazenie nateraz zastavil ☹ musime sledovat co ta cysta, ci praskne ci bude rast dalej ☹ a posiela ma na laparku....boze uz 3 krat laparka ☹

hiva
autor
18. okt 2010

@katkaajurko ...no ja som ani tak neni nervozna z toho, ci IUI vyslo alebo nie.....v podstate ani nepocitam s tym, ze by vyslo.......skor som na nervy z toho, ze kedy IVF.....ja by som chcela co najskor 😒

@mili78 ☹ ....a preco dalsie laparka?...to kvoli tej cyste????