Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva
hivus nie je to genetika ale reprodukcna imunologia a vysledky poslu postou-a trvaju 4 tyzdne..takze okolo mikulasa ich mame - ideme tam buduci stvrtok , v piatok - odbery...

chlpacik
27. okt 2010

Želám krásne ránko.
@hiva má chuť pratať, tak až skončí tu, môže prísť ku mne popratať 😀 😀 😀 (tiež budeš vítaná 😀 )....

hiva
autor
27. okt 2010

a katus, co sa tam presne zistuje?....vies to nejak laicky popisat?

hiva
autor
27. okt 2010

@chlpacik OK....vydrz chvilu.....tak tyzden dva..... to uz budem po punkcii doma oddychovat, tak nachystam rezinku a sup sa do Kosicof 😀 😀 😀

chlpacik
27. okt 2010

@hiva hmm jak dobre, že som ešte neumyla oblak, ja znala, že príde dobrovoľník 😀 😀 😀

hiva
autor
27. okt 2010

@chlpacik no ale zase prrrrr...... okna nemam este ani ja doma umyte.....takze s tym budes musiet chvilku pockat 😉 😀 😀 ....ja ti mozem upratat chladnicku....alebo zeby rovno vypratat? 😀 😀 😀

katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaajurko
27. okt 2010

@hiva hivus zistuje sa tam imunitna reakcia, ci nezabijas vlastne bunky,emrya,trofoblast, ci nevytvaras sama proti sebe "protilatky" ale aj ci patrner si nezabija sam borcov a ci vlastne tvoje vajko by "nezabilo" partnerove... a taketo no..viac neviem...

hiva
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko ...a to ako robia?.....to beru iba krv, alebo nejake dalsie vzorky?....alebo robia nejake testy? ...nieco ako ten postkoitikularny test, ci ako sa to vola? .....asi budes mudrejsia, az ked tam budete, ale tak mozno vies nieco aj takto vopred 🙂

hiva
autor
27. okt 2010

inak teda neviem, ako zajtra dopadnem s tou sliznicou 😒 ...zda sa, ze mrcha mi uz pomaly konci ☹ ....no uvidim zajtra.....snad mi to IVFko nestopnu a neodlozia na dalsi cyklus ☹ ....ale tak zas moc by to nevadilo....aspon by som mala cas precistit sa po IUI 😅

kaciatko81
27. okt 2010

ahojte 🙂 no vcera sa to tu trosku rozburilo, ale aj take sa stava...
@hiva myslim, ze sa odobera krv a muzom aj spermie a nie je to postkoitalny test 🙂

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva ano vela krvi sa odobera,plus spermie

hiva
autor
27. okt 2010

@kaciatko81 ja si to meno toho testu asi nikdy nezapamatam 😀 😀 😀

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko ....a to fakt robia iba v Prahe???..... unas sa to neda nikde spravit??? ...a to si na to potrebovala ziadanku od lekara, alebo ste si to sami vybavili?...a co sa za to plati????

chlpacik
27. okt 2010

@hiva no jasné, nato by Ťa bolo 😀 😀 😀 ...
.
.inak dievčatá táto stránka nie je určená nato, ab sme sa hádali, ale aby bola sranda a aby sme si radili, vypočuli príbehy a skúsenosti. Ma tak teraz napadol jeden citát:

"to že nesúhlasím s názormi svojich piateľov neznamená, že by som ich prestala mať rada" 😉
.
.
.Katarína povedala svoj názor, síce my máme na IVF odlišný, ale budiš. Každý má právo povedať si čo si myslí. Treba však vedieť kedy je dosť. A viac k tomu nepoviem nič. Ako pekne som to 😉 a to som tu z Vás najmladšia 😀

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva vprahe a brne robia vraj "komplet" ale v brne to stoji dva krat viac 😨 , v kosiciach to vraj robia ale bez niektorych veci ako je trofoblast ( obal vajka co sa chce uhniezdit-a v nasom pripade mna toto najviac zaujima) , vraj to zacali teraz teraz robit aj v iscare ale nikde nenajdes podbrobne ze co...neverim ze kompletku...takze kedze sme boli do prahy objednani a mame zaplatene ubytko - tak sme to nechceli zrusit. odporucanie nemame ziadne-kedze to nejde cez poistovnu - ideme ako samoplatcovia - stoji to okolo 7-8tisic ceskych korun 😒

kaciatko81
27. okt 2010

@hiva myslim, ze nezalezi na tom, ci si to pamatas, hlavne ze sme sa pochopili 😉
@chlpacik jasne, mas pravdu, kazdy mame svoj nazor... ale niektore veci sa nehodia... nie je to prva takato debata, co sa na konikovi zvrhla a bohuzial maju vsetky nieco spolocne... ja si myslim, ze kazdy je zodpovedny za svoje rozhodnutia a nasledky si nesie sam, len akosi nemam rada, ked mi niekto rozprava ako by sa zachoval v danej situacii lebo ako vieme teoria je jedno a prax druhe...

hiva
autor
27. okt 2010

@chlpacik ...este aj ty provokuj 😉 ....ved my sme si ju vypoculi, ja som dokonca viackrat povedala, ze ma pravdu....a namiesto toho zacala rypat do mojho sposobu zivota 😉 ....tak nech sa na mna niekto nehneva, ale co je vela to je vela 😉 ....citam si celu diskusiu s nou od zaciatku uz asi tretikrat a nevidim ani jeden moj prispevok, v ktorom by som na nu utocila alebo vyvolavala hadku 😉....ale ked niekto utoci na mna, tak sa branim 😉 🙂

@katkaajurko ....tak ta cena sa v porovnani s IVFkom da celkom zvladnut.....nie je to sice malo ale cakala som, ze to bude aj viac 😉

dakujem adminom za upratanie 😉 🙂

katarina104
27. okt 2010

@chlpacik teším sa na teba v inom fóre si fajn baba 🙂

kaciatko81
27. okt 2010

@hiva ja som sa vam sem len tak zamiesala, ale tiez nemam pocit, ze som napisala nieco zle 😒

katkaajurko
27. okt 2010

@hiva no az tak nie..ale tak aj 330 euro plus cesta,ubytko- no nie je to malo... ale tak ja toto chcem vediet.... lebo par krat som mala od 7-11 dna tlacenie v maternici ako ked som bola tehu a potom to zmizlo.... presne rovnake a zacala som mat podozrenie ze si to emryo alebo trofoblast sama zabijam imunitou...takze toto je ten hlavny dovod- moze to byt uplna hlupost - ale pre klud duse som to chcela vediet.... (drahy klud duse v tomto pripade) ale podla mna iste % sance ze tu je problem moze byt vzhladom na nas normospermiogram a moje ovulky.... je tu aj tato varianta podla mna v hre...ak to vide vsetko krasne negativne-idem s cistym svedomim do ivf-ka 🙂

kaciatko81
27. okt 2010

@katkaajurko a hematologiu mas?

chlpacik
27. okt 2010

Dievčatá mňa dnes tak bolí hlava, že si idem dať ibalgin, lebo ma až oči bolia, možno je to očným tlakom 😖 ...
.
.a už to neriešte, please...
.
.zbytočne to celé opäť načíňať, hivuš už to nečítaj. Kačiatko81 nezamiešala si sa, len si dala svoj postoj 😉 , Katkaajurko a všetkým peknučký deň. Zavítam večer, dovtedy pohoda klídek 😉

katkaajurko
27. okt 2010

@kaciatko81 hemato komplet nie,ale krsna mi krv kontrolovala a nic tam nie je.... 😉

bambi9
27. okt 2010

ahojte kocky,
co to tu bola aka konfrontacia? 😅 je lepsie opat pisat len o PCO, lebo tema stracala vyznam 😒

pekny dnik 😎

kaciatko81
27. okt 2010

@katkaajurko pozerala ti aj mutacie? ja mam vysledky uplne dokonale a napriek tomu mam mutacie dve...

hiva
autor
27. okt 2010

@kaciatko81 ....nezamiesala si sa... ved aj ty sem patris .... a v minulosti si bola aj aktivnejsia 😉

@katkaajurko ... aspon si spravite pekny vylet.....Praha je krasna 🙂 🙂 🙂 ....zostavate tam aj na vikend? 🙂 ....inak s tou hematologiou, asi mala kaciatko na mysli tie testy na vrodenu trombofiliu, alebo take nieco, nie? ....i ked osobne si myslim, ze to moc velky suvis s pocatim nema....to skor suvisi s donosenim 🙂

katkaajurko
27. okt 2010

@kaciatko81 ked mi napises presne ako sa volaju dane hodnoty,ktore si treba pozriet-dam si to pozriet 😉

chlpacik
27. okt 2010

@katarina104 málokedy sa objavujem na iných fórach, toto je diagnóza ktorú pravdepodobne mám, tieto baby prešli vecami, ktoré ma možno čakajú. Vedia poradiť, sú fajn. Ale ktovie možno na seba natrafíme aj inde. A prosím Ťa mám na Teba len jednu prosbu, ak niekedy niekde napíšeš niečo s čím ostatní nesúhlasia nepresviečaj ich o tom. Snaž sa pochopiť aj ich, prečo s Tebou nesúhlasia. Netreba útočiť, aj keď je to najlepšia obrana 😀 , inak písala som si s Tebou aj na stránke duphaston, nezdalo sa mi, žeby si nebola v pohode.
Niekedy je menej viac, aj s vierou, netreba to tak fanaticky, podstatne je, že ju máš v sebe. Toto je o PCO, o zábave.
Tieto holk sú tiež fajn, aj Ty. Len poniektoré sme citlivejšie 😉 ... a offik na dnes.