Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
8. nov 2010

@chlpacik ma sa predsa testovat rano, teraz mas nizku hladinu HCG najma takto skoro po ovulke... takze to vobec nic neznamena, a musis to niektore rano zas zopakovat.

govinda
8. nov 2010

ahojte kočky 🙂
Dávno, dávno som tu nebola a tak som prišla pozrieť, ako sa máte a čo nové 🙂

ninan2
8. nov 2010

@timona ano jasne, ide najma o zle spermie, alebo nepriechodost vajickovodov.

chlpacik
8. nov 2010

@amarena jasne ide sa ďalej 😉 na navode sa píše že sa nemá nechávať dlhšie ako 10min. Mne už po niekoľkých sek. vyšla výrazná 1 palička :-/

@ninan2 ja viem, ale ja som to už nemohla vydržať, takto to dopadne, ak je človek "sám" a robí hluposti potom, pokušenie nedalo netestnúť 🙂 ... nemyslím si, že by bol iný výsledok ráno. Ach jaaaj, u mňa je veľký problém to že nemenštruujem sama. . .Takže nikdy neviem na čom som. Teraz som testla len preto, že užívam metformin. Inak by ma to ani nenapadlo . . .

govinda
8. nov 2010

kočky, vletím vám do debaty 🙂 (teda ak môžem)
Ja som nemala menzes sama prirodzene dosť dlho, od posledného vysadenia HAK asi rok a pol a keďže laparka nič nepreukázala, šla som k endokrinologičke a tá mi nasadila polovicu minimálnej dávky a od apríla mám menzes "pravidelne" sama od seba bez vyvolávačiek. Teda ak sa dá povedať, že každých cca 45 dní je pravidelne, ale pre mňa je podstatné, že mi nabehol menzes sám a aj ovulka 🙂 . Takže ak ste ešte neboli na endokrinológii, odporúčam. Pravdou je, že ja som mala vždy dosť nafigu hormonálny profil 😒

ninan2
8. nov 2010

@chlpacik preco si vlastne testovala, kolko dni po ovulke si, resp. kolky den cyklu a aky ho mavas dlhy? Pravidelny asi nie je co?

ninan2
8. nov 2010

@govinda ahoj, inak na koho novinky sa pytas? Hiva a katkajurko? Ony tu byvaju najma cez den, pocas prace 🙂

govinda
8. nov 2010

@ninan2
no áno, katka a hiva 🙂 . Ja cez deň som v práci, tak nemôžem, len takto večer sem viem prísť 😠

dlabinecka
8. nov 2010

@amarena Tak zavolej. něco s Tebou dělat musí 😉 A co stehy? ty Ti přeci taky musí vyndat, nebo spíš by už asi měly být venku, ne? Já bych neotálela. Šup injekci, at to frčí 🙂 Já po další injekci už menzes nedostala a je z toho mimiš 😉

ninan2
8. nov 2010

@govinda hmm tak hiva sa pomaly chysta na IVF, cize teraz podstupuje stimulku (injekcie) a pojde onedlho na odber vajicok, a katka je tehotna!!! Teraz je cca 18. den po ovulke, a pozitivne testy ma uz asi tyzden, aj krvne. Vsak hadam sa Ti potom ozvu aj osobne 🙂.

govinda
8. nov 2010

@ninan2
ninan, tak to je super správička, že je katka tehu 😵 😵 😵 . Pokúsim sa sem prísť častejšie 😀 .
Aj vám všetkým držím palce, raz sa toho miminečka už dočkať musíme, nie? 😔

ninan2
8. nov 2010

@govinda jasne, treba najma pozitivne mysliet 🙂 Mne inak na ovulku dost pomahaju bylinky, ako Femigard a Femi kvapky, pijem teraz aj zensky caj, tak ak si este neskusala, mozes vyskusat, aby si nebola stale iba na hormonoch 😉

govinda
8. nov 2010

@ninan2
ja som bola na femi kvapkách vyše pol roka, aj ženskom čaji, alchemilke....len môj hormonálny profil vykazoval vždy nejaký problém, ale gyndoš tvrdil, že je to ok. Ale ja som nemala cyklus, samé vyvolávačky, clostil, duphaston dookola, tak som sa naštvala a vydupkala som si laparku a tá dopadla na jednotku. Tak som šla riešiť hormóny na endokrinológiu a tam zistili poruchu štítky, tak tú teraz dávajú dokopy 😒 . Snáď sa to aj dá dokopy raz... 😀

amarena
8. nov 2010

@dlabinecka, ano stehy su uz vonku. Fuj - nebolo to nic prijemne, ale vydrzala som. Budem mu musiet zavolat. Merala si si BT v tom cykle, v ktorom si otehotnela?
@govinda, a ta endo ti coho dala polovicnu davku?

amarena
8. nov 2010

@govinda, aha, takze nieco na stitnu. No ja som z krvi mala stitnu o.k. aj podla sona bola ok.

govinda
8. nov 2010

@amarena
no ja som mala veľmi mierne prekročené alebo podkročené hodnoty, neviem presne. Lekárke skôr robila starosť zvýšená hodnota cukru a teda aj blbého testosterónu - toto by mohlo značiť inzulínovú rezistenciu, tak som nasadila diétu, tak som zvedavá, ako dopadnú kontrolné testy v decembri 😉

chlpacik
9. nov 2010

@ninan2 dnes je 41deň, inak nie sama menzes nemávam, len na základe vyvolavacky, resp.duphastonom, ale mesiac uz duph.neberiem, len metf. Ovulka bola na 20den cyklu, a testla som len preto lebo ten metformin, ale jasne bolo by to prirýchlo u mňa...

Bambuľky pekné písmenkovanie, Prečítam si Vás až niekedy v nedelu, tak sa zatiaľ držte. PAPAPA

dlabinecka
9. nov 2010

@amarena Nene, já BT neměřila vůbec. Věděla jsem, že to u mě nemá cenu. každý cyklus jsem chodila na UTZ. Když jsem otěhotněla, tak dr říkal, že tam nic není, takže jsem to už obrečela,ale vyšlo to . Měřením BT jsem se nestresovala...

katkaajurko
9. nov 2010

dobre ranko

@govinda ahoj govi-to je ale bomba ze ti prisli na problem so stitkou-lebo liecba zvykne fakt pomahat !!! 😵

@hiva HIVUS myslim na teba a drzim palcule-nech su vysledky tie najlepsie!!!

katkaajurko
9. nov 2010

@chlpacik chlpi mozno by bolo dobre zacat merat BT nech lepsie vidis ci sa tam nieco deje a kedy... metfominu sa musi tiez davat sanca dlhsie , no kazdopadne za dr.mozes zajst....

erickaa
9. nov 2010

@chlpacik to ma mrzí, že iba jedna palička... ja som od strachu radšej ani netestla 😖 Ja viem, som slaboch 😀
@hiva držím palčeky a čakám na správičky 😉

Ozaj, mili sa dlho neozvala...tuším mali ísť tento týždeň odovzdávať materiál, nie? Halóóó @mili78 🙂

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko a to ako moze mat @chlpacik ovulku 20ty den a teraz byt uz 41ty den? Ved lutealka moze byt max 16 dni. Ci ona ma problem s nedostatocnou sliznicou, nie je z coho byt MS?

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 no myslela som to skor tak-ze moze mat ovulku aj 35 den cyklu.... ved nemeria-takze netusime co sa deje....

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko jasne to chapem, ale ona mi pisala ze ovulka bola 20ty den, to ako na to teda dosla? 🙂

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 tak to netusim 😅

hiva
autor
9. nov 2010

@govinda seeerus govi 😉....nejako nas tu flakas 😉....uz minule sme sa s katkou bavili, ze so je s tebou 😉....ale tak super, ze na endo nieco nasli a liecba zabera ,-)....je len otazka casu, kedy sa mrnusa dockas 😉....teda vlastne my vsetky 😵

@erickaa
@katkaajurko ....caute babule.... tak zatial stale nic.....vraj to este nie je na pregnyl.....ze este minimalne aspon jedna kontrola a mozno este jedna 😒 ....ale tak nijak tragicky to neberu.....oni to beru ako normalka ;-9...zda sa, ze vsetko rastie, len nie moc rychlo....a to je vlastne asi dobre 😒

injekciu do zadku som vcera zvladla sama uz trosku lepsie 😅 ...ani krv netiekla 😵 ....ale som mala inak dobre stigro....pichla som injekciu o 19:25 a o 19:30 nam vypadla elektrika v celom okoli, a nabehla az o 01.00.....takze dobre, ze som pichla skor....lebo inak pichat pri sviecke je asi nic moc 😀 😀 😀

ale teda som riadne znicena....kedze elektrika nebola, isla som spat o 20:00, ale moc som nepospala.....celu noc, az do tej 1:00 hukal na budove alarm 😠 😠 😠 ....no proste otras 😠 😠 😠

timona
9. nov 2010

@ninan2 no mm má zly spermiogram a ja mam PCO..., tak budeme muset navstivit nejaky car, tak neviem ci budu chcet laparoskopiu, alebo ci ma poslu rovno na IVF, kde by laparka nebola potrebna....

amarena
9. nov 2010

@dlabinecka, tak to je super, ze to takto dopadlo. Ja sa tomu meraniu asi nevyhnem, uz som zacala, tak uvidim co z toho
@hiva, ty uz budes taka namakana v tom pichani injekcii ako sestricka. 😉
@timona, ja si myslim, ze ta poslu na ivf kvoli tomu spermio

hiva
autor
9. nov 2010

@chlpacik no nezavidim ...az do nedele bez netu???...to by som ja asi neprezila 😅 😀 😀 😀

inak som rada, ze nie som jedina kto si sem-tam "grcne" pri umyvani zubov 😀 😀 😀 ...i ked u mna je to pravidlo 😠 😅 😀

skoda toho testu, nechcem davat zbytocne nadeje, ale vecerny moc nie je moc vhodny na testovanie 😉....lepsi by bol ranny 😉.....tam su vyssie koncentracie ,-)....ale sak neva....neboj, coskoro to vyjde 😉

amarena
9. nov 2010

@katkaajurko, v ktorom si tyzdni? 🙂