Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

natyi25
4. apr 2011

@katka.gzd viem, že si to myslela v dobrom...budem na Tvoje slová myslieť, keď sa budem pripravovať na HSG 😒 veľmi sa tomu ale neteším...nemyslím teraz bolesť...veď chceme to dotiahnuť všetky až k pôrodu...tak na bolesť musíme byť pripavené, ale veľa som čítala o tom, že je to "zastaralá" diagnostika, ktorá vyšetruje len priechodnosť vajcovodov...veľa lekárov odporúča HSG vynechať a podstúpiť hneď laparku, ktorá odhalí hneď niekoľko problémov...ak tam nejaké sú...a hneď ich lekári aj vyriešia...
tak v tomto mám zmätok... či to nebude zbytočný krok...
ale zase je pravda, že si verím a myslím, že vajcovody sú priechodné (neprekonala som žiadne zápaly ani žiadne infekcie, ktoré by mohli vajcovody "upchať") a v tom prípade by mohla byť zbytočná zase laparka...fakt neviem, čo by bolo najlepšie...ja stále dúfam, že tento mesiac uvidím, že metformin zaberá, že sa mi skracuje cyklus, poprípade, že začnem ovulovať 😉
MUDr. mi ešte na začiatku hovoril, že vyšetrenie je síce bolestivé, ale účinné....tak mám dilemu 😒

katka.gzd
4. apr 2011

@natyi25 no je to nahovno ze neexistuje neinvazivna metoda ako tu priechodnost zistit... :( fakt by ti bola laparka zbytocna ked nic ine nepotrebujes zistovat okrem tej priechodnosti........jedine ze by si chcela ten driling.......a preco ti vlastne tu priechodnost chce zistovat ked nemas ziadnu indikaciu na problem???? tomu nejak nerozumiem.....keby si uz nejaky ten mesiac ovulovala a mate dobry spermiogram a napriek tomu by si neotehotnela tak beriem, ze to treba preverit...alebo potom pred IUI a IVF sa to musi kvoli poistovni.......ale ak je to len prevencia tak je to asi na zvazenie ci ti to stoji za tu istotu alebo nie..... no a ten metformin uz by veru mohol zabrat.......drzim paste

natyi25
4. apr 2011

@katka.gzd to sú len moje domnienky, že vajcovody by mohli byť priechodné..."stará" doktorka mi predpisovala len HAK, u nového dokyho som bola zatiaľ len raz (vtedy mi zistil PCO na základe UZV a poslal ma diab+end.+ na odbery na HP + HSG, ale vraj to má zatiaľ čas, podstatné sú tie prvé vyšetr. , tie mám už za sebou, tak idem za ním teraz vo štvrtok tak sa s ním porozprávam...čo a ako...ja som mala problémy s cyklom ešte v puberte, ale vtedy sa to riešilo duphastonom a proverou...potom som nasadila HAK a odvtedy bolo všetko 100%, spermiogram zatial nespomínal, tak som naozaj zvedavá ako budeme pokračovať..nad IUI a IVF ani nerozmýšľam - už aby som videla ako (ne)zaberá metf., nech viem na čom som...nikde som sa ale nedočítala, či moja dávka 1/2-0-1/2 850mg. je postačujúca 😒

anksunamonka
5. apr 2011

@natyi25 vy ešte nemáte spermiogram??? 😲 toto mi nejak ušlo.
určite by ste si mali dať vyšetriť aj toto. Lebo môžeš sa ty liečiť, keď treba aj manžela preliečiť....to nečakajte ani deň, hneď ho objednaj a nech nevymýšľa že nechce ísť 😎 lebo Ty trpíš vyšetreniami oveľa viac 😝 ale to Ty vieš!
na ten prefuk určite choď, možno máš všetko priechodné a zbytočne by si išla do narkózy. Mne keď to odporučia, tak pôjdem......
a vlastne aj na lapárku pôjdem, pre bábuško čokoľvek 😉
ale určite nepochybuj, že máš všetko krásne priechodné 🙂
ja idem štvrtok ku endokrin. Už ma chytajú hysáky, čo mi nájde.......

katkaajurko
5. apr 2011

@hiva ahoj moja,kedy idete? nech nepremeskam sa rozlucit 🙂)))

anksunamonka
5. apr 2011

@chlpacik čauko 🙂 chcela by som sa ta spytat, co mi bude robiť Hermi na 3.stretnutí.... idem v utorok o tyzden. To je uz posledne kde mi povie vysledky, alebo este stale mi bude len brat krv? ci co vlastne....
a vcera na 2.sedeni mi bral okrem krvi aj vytery. Co vsetko budu zistovat z toho vyteru?

a minule si spominala, ze si platila tusim 50 eur, ze si to mala v zmluve napisane. Tak moja, uz je tam 100 eur. Cize isli s cenou hore.

hiva
autor
5. apr 2011

@zuzana151 zuzi....ako ti katkarv pisala, nemusi to este nic znamenat.... kym nepride mrcha, nic nie je iste.... tych 9 dni som radila ako najskorsiu moznu moznost.... niektorym to ukaze // uz vtedy..... ale niektorym az po 14-tich dnoch..... tak neboj..... pockaj si, ked pojdes na krv 😉.... a inak teda jeden pokus nic neznamena..... z toho si ani nerob tazku hlavu.... treba len cakat, bojovat a nevzdavat to 😉

@katkaajurko .... cau Katus..... letime buduci piatok 🙂.... uz zacinam byt trosku nervozna.... este nemame ani len program vymysleny, nieto este hotely zajednane 😀 😀 😀 ... mame zatial pokrytych asi 7 noci z celkovych 14 .... tak cez vikend budeme mat co robit 😀

hiva
autor
5. apr 2011

@katkaajurko a tebe sa ako dari?.... 26 ttt je uz super.... uz len kusokcek zostava 😵 .... boli ste uz na 3D???

katkaajurko
5. apr 2011

@hiva no musim lezat poctivo koli tvrdnutiu...nevarim,neupratujem-lebo na vsetko to reaguje ...ale inak ok klop klop klop

moj doktor robi 3D, ale este nm ho nerobil,mozno buduci tyzden-ak bude maly dobre otocny-minule bol tvarickou dole

a estu a taketo veci mate ? joooooooooooooooj dobre vam bude

hiva
autor
5. apr 2011

@katkaajurko ....tak pekne lezkaj a oddychuj.... potom sa uz tak skoro nezastavis, ked bude drobec na svete 😉 🙂

registraciu na cestu sme posielali uz davno ... uz mam aj medzinarodny vodicak vybaveny..... a aj auto uz mame zajednane....

nakoniec sme sa aj my rozhodli, ze do SF nepojdeme... pojdeme len LV, LA a San Diego.... len sa este nevieme rozhodnut, kde kolko casu stravit 😒 .... ale teda zatial este cakame na vysledky NHL-ky (hokej)... lebo radi by sme sli na zapas play-off... zatial to vyzera tak, ze LA by sa do play-off mohli dostat, tak potom podla toho to naplanujeme 😀 ... ale teda to sa dozvieme az den pred odchodom, takze to bude trosku o hubu planovanie 😀 😀 😀 ... ale tak trosku adrenalinu nezaskodi 😀 😀 😀

a teda neviem, cizajednavat ubytko v LA dopredu, alebo to riskneme a skusime po ceste nejake motely 😅

no uz sme fakt ze obaja celkom na nervy.... takto o dva tyzdne uz budeme labzovat po DC 😀 😀 😀

inak potom, ked sa vratime, ak budes chciet mozme skusit to tehu fotenie 😉 🙂

katkaajurko
5. apr 2011

@hiva ano ano -len vybavu riesim viac-menej cez net...max tak-ze tri dni lezania-a potom ma mm odvezie do obchodu so zoznamom-poberiem vsetko co som predpozrela na nete a hajde domov lezat.... ale da sa zatial no.... zlaaaaaaaaty internet - vdaka nemu sme aj my celu ameriku naplanovali a teraz je tiez na nezaplatenie....

no z vlastnej skusenosti - my sme boli v LV tusim 3 noci-lebo sme tam spali aj ked sme sli na otocku do G.Canyonu - ako som ti vravela-ale viac dni v LV je na porazku 😀 pokial nehras-neda sa tam viac co robit... my sme si uzivali bazenik po veceroch-lebo americania vecer len hraju a tlacia sa na promenade a bazen bol prazdny aj v hoteli hadam s 5tisic lozkami a bazenom rozmerov 10x5 metrov sme mali pre seba 😀 a prechodili sme si vsetky tie najzaujimavejsie hotely na stripe z vnutra- inak to mate teraz super-bude tam teplucko ale nie uplny hic-my sme mali asi 45 stupnov v juli 😀 ale ja horka zvladam a vsade maju klimu vyhecovanu asi na 18 vnutri - sa divim-ze sme neochoreli -ale ani len sme nesoplili z toho -nic...asi maju inu vlhkost alebo co - tu by sme boli hned chori.... SD zaaaaaaaavidim-tam je ten morsky sveeeeeeeet juuuuj - a je tam aj legoland keby ste sa nudili 😀

inac v LA nebolo lahke v lete s ubytkom - co sa kvality/lokality/ceny tyka-ale co sa cistoty a ceny a kvality- fakt mozem odporucit HowardJohnson motely...dopredu sme si urobili rezervacku a bola lacnejsia ako ked by sme prisli.... a budete mat to auto? lebo v LA nam neodporucali chodit po veceroch moc peso v urcitych lokalitach....

http://www.hojo.com/HowardJohnson/control/Booki...
tu v tomto sme byvali - velmi ustretova manazerka,uplna ochota a v cene su aj ranajky 😉

katkaajurko
5. apr 2011

@hiva a jasne jasne-ak budem zvladat-a nebudem lezat naaaahodou v nemocke-tak fotenie plati ked sa vratite 🙂

natyi25
5. apr 2011

@anksunamonka no neprehliadla si, na spermio nás zatiaľ nikto neposlal...ja som totiž len na začitatku...doma sme sa o tom rozprávali, takže ísť pôjde, keď bude treba...len neviem kam, kde sa to u nás vôbec robí...na to sa opýtam svojho doktora...my sa totiž snažíme len od nov. resp. decembra 2010 - takže to nie je dlho, preto spermiogram zatiaľ nikto nespomínal 😉

hiva
autor
5. apr 2011

@katkaajurko ...dik za tip v LA 😉... idem to pokukat 🙂 ... my sme vo Vegas len prvu noc po prilete a poslednu noc pred odletom.....takze tam toho moc ani neplanujeme..... a poziciavame auto priamo vo Vegas a tam ho aj vratime.... mame ho vlastne 6 dni a to planujeme stravit na LA a SD....len este nevieme, v akom pomere.... mne sa viac paci SD, takze tam asi stravime 4 dni a potom 2 dni LA... SD hlavne kvoli Sea worldu....chcem ist plavat s delfinmi 😵 ... a manzel tam nasiel nejake namornicke muzeu, ci tu vojensku lod....tkaze tam sa nebojim, co robit...v LA hlavne universal studios.... zbytok len tak po vonku pokukat 🙂

a neboj.... v nemocke nebudes... urcite to nejak vydrzite 😉.... a keby nie, nemam problem dobehnut aj do nemocky 😀 😀 😀 ... inak ktoru nemocku planujes?.... Ruzinov?

hiva
autor
5. apr 2011

@natyi25 ja si nemyslim, ze by bola laparka zbytocna.... urcite radsej laparku ako HSG... pri laparke pozru nie len vajcovody, ale aj samotne vajecniky, maternicu.....a nikdy nemozes vediet, ako ti to tam vnutri vsetko vyzera..... ja som tiez nikdy nemala ziadne zapaly, ani problemy, a napriek tomu som tam mala nejake zrasty medzi maternicou a crevami.... ako nie je to ziadny problem, ale tak aspon sa to pri laparke osetrilo 😉 🙂 .... ak by si mala tu moznost si vybrat, tak skus ich radsej presvedcit na laparku... HSG by ti ani len nepomohlo, ak by ste pripadne niekedy potom chceli skusit umele oplodnenie 😉 🙂

a inak teda sa cudujem .... spermiogram sa vysetruje ako uplny zaklad..... co ak ty nahodou fungujes a problem je v spermiach???... treba to vysetrit co najskor......fakt nezartujem..... zbytocne budu teba trapit liecbou, ak by nahodou spermije neboli OK..... ak ta neposlu doktori, chod sama... plati sa cca nejakych 10 euro maximum.....tak to neodkladaj 😉 🙂 .... a robia to bud v centrach pre AR, alebo to robieva tusim urolog 😉

katkaajurko
5. apr 2011

@hiva dobre ste to vymysleli , nezabudni na dobru zdravotnu poistku s dobrym krytim -ale to isto vies ... a kreditnu kartu

katkaajurko
5. apr 2011

@hiva ano ruzinov asi - aj ked je to prast jak uhod,vsade v ba je to v niecom nah....

hiva
autor
5. apr 2011

@katkaajurko no vidis... poistku sme zatial neriesili.... to staci ako klasika nejake cestovne poistenie, nie?

a Ruzinov je podla mna super.... ten mam odkusany 😉... a dokonca ked ja budem niekedy tehula a budem rodit, tiez rozmyslam ze to bude Ruzinov....ak budem mat cas dotrepat sa zo Zamkov 😀

natyi25
5. apr 2011

@hiva dakujem za info...budem sa pýtať svojho MUDr vo štvrtok aj na spermiogram - nechodíme totiž do CARu, PCO mi zistil gyn. z UZV pri prvej návšteve (menila som gyn.) a diabetolog mi následne na to diagnostikoval inzulínovú rezistenciu....
urologovi asi dlhšie trvá rozbor výsledkov ako v CAR, či sa mýlim???tú laparku uprednostňujem aj ja pred HSG, nakoľko HSG je "len" diagnostika a nie riešenie...takže vo štvrtok budem múdrejšia 😉 ach jo ☹
@anksunamonka neboj endokrinolog "nebolí" 🙂

chlpacik
5. apr 2011

@anksunamonka ahoj, ak nieco tak mi posli IP, velmi to tu nesledujem 🙂, tretie sedenie pozostava z odberu, ultrazvuk z dola, vyter sa robi len raz ... vyterom zisti, ci nemas nejaku infekciu, al. zapal mykoplazmy, ureaplazmy, chlamydie a tak 😉 nebojaj sa, a az na dalsom Vás objedna uz po vysledky, vtedy Vám da vysledky aj spermiogramu aj vsetko, apropo ako prípravy? 😵 IP DAKUJEM 🙂

katkaajurko
5. apr 2011

@hiva sak ja ho mam tiez odskusany 🙂 a je blizko... ALE neodrodia ta tam tusim pred dovrsenym 33tt napriklad a hlavne - to oddelenie kde lezis po operacii ako je laparka je diametralne ine ako to po porode..aspon co som tu citala na nete-su to dva svety - cista katastrofa...hlavne co sa sestrickovskeho osadenia a poporodnej starostlivosti tyka...na ruzinove su dobri hlavne lekari ktori tam rodia-tak potom radsej ani necitaj forum o ruzinovskej porodnici...90% katastrofalne skusenosti .... ale myslim,ze pre nas-co mame za sebou tazsie veci v zivote - veci ako neprijemna sestricka nemozu rozhadzat...

hiva
autor
5. apr 2011

@katkaajurko ....presne tak....myslim, ze tych par dni, co tam pobudneme az tak velmi nehra rolu .-)... ja nad nou uvazujem hlavne kvoli doktorom.... teda hlavne kvoli Orosovi, ktoreho si mienim zajednat na porod, ak to pojde 🙂... ale to je u mna este daleka buducnost 😀 😀 😀 .... takze moc to neriesim..... a hlavne kedze ja budem v Novych Zamkoch, neviem, ci to do Blavy potom vobec stihnem... leda ze by som mala planovany porod, co teda tiez nie je zla moznost 😵

katkaajurko
5. apr 2011

@hiva podla mna stihnes-lebo prvorodicky rodia minimalne pol dna - takze to stihas ist aj do kosic :D

irsina83
5. apr 2011

@hiva ahoj moja, ako sa mate??? kedy idete s mm na dovolenku?? tusim teraz volakedy, nie??? a tusim uz aj tie lieky beries uz 6 tyzdnov,ze??? no to uz musite snazilkovat o 106 😵 😀
@katkaajurko kati ty uz 26tt, to ale leti...ale nech...nech to pekne ubehne a drobcek bude o chvilu medzi nami 😀

katkaajurko
5. apr 2011

@irsina83 no este nech vydrzi aspon tych 8-9 tyzdnov a budem spokojna.... inac Hiva by mohla doniest z dovolenky maleho amerikanca 😵 😵 😉

irsina83
5. apr 2011

@katkaajurko drzim palce, uvidis ubehne to ani nebudes vediet ako... a mas aj nejake tehu komplykacie ci je vsetko ok???

katkaajurko
5. apr 2011

@irsina83 lezim vacsinou max po byte sa potmolim lebo mi tvrdne brusko ,staci 2x po sebe ist cojaviem do obchodu a potom varit a je to ovela viac 😔

irsina83
5. apr 2011

@katkaajurko jaaj moja opatrujte sa a lezte, ja viem ze to nieje hohvieco stale lezat ale zvladnete to 😉 aj mne tvrdlo brusko v 20tt a aj som lezala ale potom to ustupilo...drzim palce a pekne odpocivajte 😉

katkaajurko
6. apr 2011

@hiva hivus pozerala som tu poistku - este mam tabulku :D a ked sme isli my- mali sme allianz - lebo ta ma najsirsie krytie (vies ako v usa , nedajboze nieco a vsetko sa cvaka.....) a ma neobmedzeny limit na zdravi (ine maju limity - akeby nahodou robili nejaky zakrok v amerike nemusia stacit ..treba si to precitat vsetko aby ste vedeli ....

hiva
autor
7. apr 2011

@irsina83 cau kikus....ideme o tyzden 🙂 ...lieky uz beriem, ale teraz nesnazime, lebo tehotna by som do USA urcite nesla... no a zatial to vyzera tak, ze v USA budem mat akurat mrchu, takze amika si isto nedonesieme 😀 😀

asi som akurat vcera mala ovulu, podla pocitu, lebo merat BT sa m i nechcelo....a aj taku chut som mala.....normalne som musela pred muzom zahrat, ze mi je zle, aby sme nemali sexik 😀 😀 😀 ... lebo tak kvoli stitke, akonahle otehotniem musim ist k endoske, zvysit lieky a tak... a to by som mala v USA iba same nervy z toho 😉 🙂....cakame uz skoro 3 roky, takze ten jeden mesiac hore dole nevadi 😀 😀 😀

@katkaajurko ...dik za typ o Alianzi.... a to ako standardne nejake cestovne poistenie, hej?....alebo sa to nejak specialne vola?... a boli ste priamo v poistovni alebo sa to da vybavit aj nejak cez net, pripadne v nejakej cestovke?.... lebo teraz mame obaja rusno v robote, to vies, kopu veci pred dovolenkou treba dokoncit, a tak nikde nestihame...sme radi ak prideme domov do 19:00 ☹