Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

anksunamonka
17. jún 2011

@chlpacik no a si predstav ze si pisala ze chodis ku Posovej, a si predstav ze aj ja, ale do procaru chodim nie na rastislavku. dala mi hned pocas 3 tyzdnov zvysit na 3xdenne 850 mg. A ja kramy mam tak 10x do roka, nie ako ty ze ich mavas raz za rok.......... tak ja mam silnejsiu davku ako ty? u tej istej endorkinologicky???

neviem ci prinutim manzela ist este do ineho centra, ledva sa zmieril s tym ze isiel do tohto.......

herman mi nediagnostikoval pcos a ani moj novy gynekolog, tiez som si ho dala do procaru, dr. Kelij. Tak je taky nemastny neslany, ale tiez nevidel pco...... tak su to 2 co nevidia pco k 1 co ho videl pred vyse pol rokom.

chlpacik
17. jún 2011

@anksunamonka no ale ak chodis ku Posovej, tak jej kludne povedz, ze Ti to davkovanie robi nevolno, a ze preto si musela znizit na 2 x 850mg
Ona to uzna neboj. Mne teraz povedala, ze musime ist cez 2000, ale ja som zasiahla, ze zatial mi staci 2 x 850mg, tak suhlasila 😀 aj tak tym, ze mam vyse 100tbl este 500mg, tak som si naordinovala ze rano 500, poobede 500 a vecer 850mg, predsa len noc je dlhsia a ja beriem tak v 6hod. intervaloch.
Takze nerob si tazku hlavu, 2 x 850mg staci, aspon teraz a potom sa uvidi. Skoda, ze si jej nepovedala ze Ti vyssia davka nerobi dobre. Ale robi Ti testy na hormony nie? A aj pocita HOMA index, a inzulin, ze?

skeptik
17. jún 2011

@anksunamonka no este ked niekto "nevidi" PCO na ultrazvuku, tak neznamena, ze nemas PCOS, to ad 1. Ad2, ked uz nejaku dobu uzivas metformin, tak sa ti mohli vajecniky znormalizovat. Tiez MS 10x za rok vyzera skor na PCOS bez cyst. To predsa nie je tak, ze sa staci pozriet na ultrazvuk, v prvom rade hormonalny profil (a aj ten uz vyzera inac po uzivani metforminu)

skeptik
18. jún 2011

@anksunamonka nie nemyslela som, ze "zanikne a vyplavi sa", myslela som, ze sa pocas 1. trimestra prestane vyvijat

chlpacik
18. jún 2011

@anksunamonka pozrela som si este raz Tvoj výstup z centra, myslim si, ze by si mala skusit riesit Prolaktin, kedze si ho mala zvyseny. No patris ku skupine zien, ktoré ultrazv.nalezom PCO nevidno, ale kedže z centra sa spomína andrologicky faktor ako klinicky vyznamny, dalej anovulacne cykly, tak problem bude hormonalny.
A tzm. ze PCOS moze byt, ved aj preto uzívas metformin.
A s tym dalsim vysetrenim to uplne chapem, ja by som svojho uz na ziadne nedostala, tvrdohlavec jeden.
Drz sa.

anksunamonka
18. jún 2011

@chlpacik no a podla teba co by som mala robit s tym andrologickym faktorom?

chlpacik
19. jún 2011

@anksunamonka nerob s tym nic, metformin sa postara a pomaly znizi hormony do normy, vid ja testosteron pred 9mesiacmi 3,15 a teraz do 1. Sice viditelne som ziadnu zmenu nezaznamenala, ale to uz ak raz chlpy su, budu stale. Teraz by som povedala gynekologovi nech Ti da nieco na prolaktin, ja tiez beriem teraz parlodel, lebo ho mam zvyseny. A jednoznacne ked ides ku Posovej tak znizit davkovanie, aspon teraz, ak nezaberie tak po case Ti ho zvysi, ale to uz nebudes mat neziaduce ucinky 😉
Ved nakoniec mozno prolaktin robi problem, preto ho treba dat do normy 😉

chlpacik
22. jún 2011

Hlasim, ze mi dosiel menzes na 36den 😉 , tak ak to takto pojde pekne dalej, mozno aj ovulovat budem 😉 😀

erickaa
23. jún 2011

@chlpacik gratulujem! 😉 😉 😉 Ja už ťa vidím za chvíľku medzi tehuľkami...klop klop klop. Len nech vajká rastú 😉

chlpacik
23. jún 2011

@erickaa jeeej si zlata, kiez by to tak bolo 😉 a ty ako? vybrali ste kocik? 🙂

erickaa
23. jún 2011

@chlpacik kočík sme vybrali aj objednali. Teraz máme "dilemu" s postieľkou 🙂 A vlastne s ostatnou veškerou výbavičkou, keďže nemáme v byte vôbec miesto 🙂 Asi sa rozložíme na streche 😀
A na dovolenku sa nechystáte? 😉

amarena
23. jún 2011

Ahojte vsetky 🙂

tak sa znova po dlhsej dobe hlasim a pozeram, ze tu su same nove tvare. Ako sa mate a co mate nove? Uz ste mi chýbali. Neviem presne kolko som tu uz nebola, ale pride mi to ako vecnost.
My sme mali povinnu pauzu 2 mesiace, viacmenej som vsetko vypustila z hlavy, ale uplne sa to nedalo. Teraz som zacala znova brat Clostil, takze sa pustam do dalsieho boja. 😵

lauricka
23. jún 2011

@kvetinka64 myslim, ze Ti pomohli tie lieky na stimulaciu a blahozelam

lauricka
23. jún 2011

@zabka60 IUI? nebolo by lepsie predtym urobit laparku a drilling? Lebo len laparkou sa skutocne potvrdzuju PCO. ALe ak toto uz mas za sebou, tak OK.

leeena_4
23. jún 2011

Ahoj holky, taky se jdu na vás podívat 🙂
@chlpacik krásné, s tou menstruací, jen tak dál 😉
Já jsem teď dva měsíce stimulovala injekcema Puregonu k IUI. První měsíc nic nenarostlo a tento tam byly 2-3 vajíčka a 13.6. jsme byli na 1. IUI. Takže někdy příští týden budu vědět výsledek a už začínám být nervozní 😀

amarena
23. jún 2011

@leeena_4, ahoj, tak to ti strasne moc budem drzat palce. Vydrzat! 😵

amarena
23. jún 2011

@erickaa, ze 28 tt? Jeeeeej, gratulujem, uz si to pekne potiahla. Asi som tu uz najozaj dlho nebola.

leeena_4
23. jún 2011

@amarena Děkuju moc 😵 já ti taky budu držet. Ty už jsi clostil měla, viď? reagovala jsi na něj?

amarena
23. jún 2011

@leeena_4, ano uz som ho mala a vdaka nemu som aj o tehu, ale vies ako to nakoniec dopadlo. U mna, ale teraz hra rolu aj to, na ktorej strane rastu foliky, tusim, ze tento mesiac by mali byt na tej spravnej. Buduci tyzden pojdem na kontrolu k Dr na folikumetriu.

leeena_4
23. jún 2011

@amarena jé, tak to dvojnásob držím pěstičky 😉. Jinak vejcovod prý umí "nasát" folikul i z druhé strany 😉. Určitě budou hezky růst! Já měla takovou radost, když mi tam něco narostlo, že jsem to normálně obrečela. Vždyť první folíci za rok snažení 😀. Ale díky bohu, že jsem změnila doktorku v CARu. Původní doktor mi řekl, že když na příští kontrole nic neporoste, zabalíme to a bude jiné řešení, ale šla jsem na tu kontrolu k jiné a tak zavelela zvýšit dávky a světe div se, narostlo to. Ale bříško jsem měla řádně rozpíchané, za 15 dní.

amarena
23. jún 2011

@leeena_4, dakujem krasne. Aj ja som pocula o tej moznosti z "druhej strany", ale ta sanca je tam len velmi mala. Tesim sa, ze ti zacali rast folici, ved po roku mas na to viac ako pravo. 😉 Super, ze vyssie davky zabrali. Vidis, 5 doktorov = 6 nazorov.

leeena_4
23. jún 2011

@amarena přesně! já jsem šťastná za to, že jsem šla k jiné dr, jinak bych si píchala hormony 2 měsíce zbytečně. A co bude, když dorostou? píchne ti Pregnyl, nebo to nechá přirozeně? měříš BT?

amarena
23. jún 2011

@leeena_4, necha to prirodzene a meriam si BT. Ak to tento krat nevyjde, tak mam 2 moznosti. Skusit este jedne mesiac s Clostilom, alebo pojdem hned do Caru.

leeena_4
23. jún 2011

@amarena a která možnost se ti líbí víc? Mě se s přechodem do CARu ohromně ulevilo, že to někdo řeší za mě

amarena
23. jún 2011

@leeena_4, naozaj neviem, lebo moj Dr je moj ujo, takze u neho som mala super pristup. Vedela som, ze nic nepodceni atd. Urcite aj v Care mi niekoho doporuci, ale to uz nebude take....takze ja fakt neviem...

leeena_4
23. jún 2011

@amarena já jsem měla taky skvělého gynekologa a ráda se k němu zase vrátím, ale v CARu se mi prostě ulevilo. On můj gynekolog už se mnou nemohl nic moc udělat. Na clostil jsem nereagovala vůbec a nic silnějšího už mi dát nemohl. Tak uvidíš, jak se budeš cítit a jestli to teď třeba vyjde 😉.

amarena
23. jún 2011

@leeena_4, mas pravdu. Spravim to tak, ako to budem citit. Ty uz mas len jeden tyzden cakania a budes vediet vysledok. Asi to bude dlhy tyzden, ale ja pevne verim, ze na koci bude u vas vela radosti.

leeena_4
23. jún 2011

@amarena já to asi celý týden nevydržím 😝 v neděli bych měla být 13 dpo, tak přemýšlím, jestli už nezkusit testík, no uvidíme 🙂.

amarena
23. jún 2011

@leeena_4, aha, chapem. Tak to ja by som v tu nedelu urcite testla, ako sa poznam, ale nechcem ta tym na nieco nahovarat. 😉

leeena_4
23. jún 2011

@amarena 😀 😀. Já se taky rozhodnu podle pocitů - to mi přijde nejlepší ukazatel 😉. Ale myslím, že to nevydržím 😀