Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

anksunamonka
20. júl 2011

@hiva tak prajem nech si dalsia tehulka 🙂 a potom mozem byt uz konecne aj ja 🙂 tak sup sup urobit testik...... a hned napis vysledok. pevne verim ze budu // take krasne kolajnicky 🙂

anksunamonka
20. júl 2011

@andulqa s tym chudnutim mam aj ja problem..... nezda sa mi, zeby som sa prejedala a vaha ako vysla na 70 kg pocas uzivania antikoncepcie tak nie a nie zist naspät na krasnych 60! 😖 uz neviem co mam robit ale ja poznam jednu co drzala tu 90-dnovku a za pol roka to mala spät.
kolko vazis ked sa smiem spytat?
ja problem s otehotnenim pripisujem hlavne tomu, ze mam 10 kg nadvahy, a to som dost malinka, 157 cm.
Inak ten ľan je dostat v lekarni aj ako olej. Uzivas 1 lyzicku denne tusim, ja som ho kedysi brala, a aj ho mam niekde v skrinke este, asi zacnem znovu brat.... Znie to ze "olej" ale v pohodke to prehltnes, kvoli bejby cokolvek 😵 vraj je to pre telo vitaminova bomba. A vies co? Idem ho pohladat a zacnem ho znovu uzivat, ved ublizit mi neublizi :D

andulqa
21. júl 2011

Dobre ranko 🙂

@anksunamonka ja inak neverim ziadnym dietam, takze sa spolieham hlavne na to cvicenie a uplne som vyradila sladkosti, biele pecivo a tak, takze vlastne ani nedodrzujem tu 90dnovku tak uplne na stopercent, skor som ju pouzila aby som si zvykla inak jest a hlavne keby som si mala hned od zaciatku sama zostavovat jedalnicek tak to skor porusim, ako ked sa drzim nejakych pravidiel 🤐 uz sa poznam 😒 ale ten lan si chcem aj ja kupit, je dokonca aj v tabletkach od Jamiesona:

http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta...

dnes som mala na ranajky miesto ovocia jednu uhorku, paradajku a trochu cibulky 🙂 mojim prehreskom vsak ostava kava s mliekom, ale z dvoch lyziciek cukru som presla na jednu aspon 🙂

no a moja vaha je ovela ovela vyssia ako tvoja, je to uz trojciferne cislo a meriam 168 :( u mna to tiez asi bude problem, takze preto som si povedala, ze fakt musim schudnut, babo je predsa dobra motivacia, si to stale opakujem 🙂 tak verim ze sa podari 🙂

anksunamonka
21. júl 2011

@andulqa hmmm ano, bábuško je asi najlepsia motivacia, ale tak do certa, preco pocas 2 rokov co sa mi nedari otehotniet som neschudla nic? tie 2-3 kila neberiem ako ze som schudla.... to skor z toho metforminu co beriem od maja, tak sa hovori ze schudnes tie dve kilecka....

tak ti drzim palce, aby pre teba bolo bábo väcsia motivacia ako je pre mna.... stale si poviem, ked neschudnem, neotehotniem.... ja to normalne nejak vnutorne ciitm, ze keby som sa dostala na povodnu vahu, tak otehotniem, i ked manzel ma velmi velmi zly spermiogram. Doki povedal, ze s takym spermiogramom nie je mozne otehotniet doma. Berie na to teraz lieky, v jeseni pojdeme preverit ci sa mu to nezlepsilo. Fakt treba mat dobry spermiogram a zena sa uz nejak mozno poriesi, skor ako ked ma problem chlap....
tvoj muz ma dobre vysledky? ked ano, chodte do centra, budu ta mozno stimulovat aby si mala zdrave vajka a skuste IUI napriklad.... niekedy motyka vystreli 🙂 😵

leeena_4
21. júl 2011

@anksunamonka děkuju, to je od tebe moc milé 😵 . Jinak spermio jsme měli dobré. U nás byl problém "jen" v mojí ovulaci

andulqa
21. júl 2011

@anksunamonka

no u nas spg tiez nic moc, teda pred 3/4 rokom bol dost zly len 3-4mil na mililiter, 80percent morfologia a pohyb taky stred...ale teraz co bol pred mesiacom, tak sa to zlepsilo, pocet ma 25mil na mililiter, morfo 70percent a pohyb bol tiez asi v pohode, ale nasli mu tam stafylokoka tak dostal antibiotika a potom hned zapal mocovych ciest, tak teraz by bol asi zas horsi, ale dufam ze sa to zlepsi...tiez bral kopec vitaminov, som mu nakombinovala 😀

ame
21. júl 2011

Kocky, necitala som celu diskusiu, poradte mi, prosim. Mam PCO, menzes bez liekov (Duphaston) nedostanem, moj lekar to neriesi inak, jedine liekmi. Tym padom nemozem spontanne otehotniet, mam za sebou uz dva neuspesne cykly IVF. Neviem, kam sa mam pohnut dalej.....ake vysetrenia by som si mala dat porobit? Citala som, ze by bol dobry aj hormonalny profil, folikulometria, inzulinova rezistencia......co este?

hiva
autor
21. júl 2011

@ame ...stitna zlaza tiez.... v poslednej dobe sa ukazuje, ze problem je bud stitna zlaza, na co zabera euthyrox, alebo inzulinova rezistencia, na co pomaha metformin 😉... takze odporucam objednat sa k endokrinologicke 😉

babule....tak rano som testla, 10 DPO a len jedna palicka.... kazdopadne ale dnes mi volali a mame schvalenu ziadost na IVF....takze huraaaa.... ideme do druheho kola 🙂

ame
21. júl 2011

@hiva vdaka, stitnu mam podchytenu, mam hypotyreozu a beriem cca rok euthyrox, inzulinovu rezistenciu neviem...dakujem za radu 😉 drzim palce na IVF, ja som dnes neuspesne dokoncila svoje druhe 😒

erickaa
21. júl 2011

@hiva držím palce do druhého kola, ale stále si myslím, že hádam nebude treba 😉 😉 😉 Ako teplotka, stále hore?

hiva
autor
22. júl 2011

@erickaa ....hlasim priebezny stav 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ... mrcha zatial nic....tak uvidime....vcera testik negativny, tak uvidime zajtra 😀

erickaa
22. júl 2011

@hiva nooooo....dobre dobre. 😀 😉
A kedy by ste chceli začať druhé kolo, hneď nasledujúci cyklus? 😵

alexandra1998
22. júl 2011

ahojte, tiez mam PCO. teraz mam 45. DC a po umornom snazeni mam pozitivny tehu test... ale lekarka mi povedala, ze moje beta hcg je nizke. 4,13. absolutne netusim co to znamena... predpokladam ze ovulaciu som mala az okolo 32. DC. moze to byt ok?

hiva
autor
22. júl 2011

@erickaa diky....uvidime rano, co ukaze test 🙂 ... ak nic, nevadi...ideme do IVF hned... kym je este v robote uhorkova sezona 😀 ....takze dalsi cyklus zacnem cca okolo 20 DC s dipherelinom, potom mrcha a zaciname so stimulkou 🙂 ....ak vsetko pojde, ako ma, tak zaciatkom septembra budeme vediet vysledok 😀

erickaa
22. júl 2011

@hiva tak opľúvam na diaľku tvoj tehu test, nech je to ten...ale pssssst, už som ticho, aby sme niečo..ehm, čo? 😉

September je tu coby-dup, aj my na neho čakáme..hihi. Tak hádam nám tento mesiac prinesie iba šťastné okamihy...klop klop klop!

brumka111
22. júl 2011

Ahojte, ja by som rada prispela...ja mam taktiez diagnozu PCOS a podarilo sa nam otehotniet, zatial sme v 7 tt, ale verim tomu, ze ziadne komplikacie nenastanu..tesime sa na nasho drobceka o 7 mesiacikov...tak prajem Vam vsetkych, nech sa Vam taktiez zadari, vsetko chce cas a klud...drzim palceky.

bosorkajarka
22. júl 2011

a ovulaci 😀 coz je kolikrat to nejtezsi 😉

michalka007
23. júl 2011

Ahojte, aj ja mam diagnozu PCO.
Chcela som sa opytat, ci s tym nahodou nemate skusenosti resp. ci mi neviedete poradit. Mam bolesti na vajecniku. 15.7 (minuly tyzden) som sla k lekarovi na vysetrenie, povedal, ze ziadne cysty tam nevidi. Hned nato som mala 4 dni menstr., ta skoncila ale stale mam bolesti na vajecniku. Myslite, ze je mozne, aby mi narastli v priebehu tych par dni? V piatok mame ist na dovolenku a ja som z toho zufala... Este som nespomenula, naposledy mi cystu LPS operovali v decembri :( ... dufam, ze sa to neopakuje. Prosim, ak mate skusenosti, poradte mi :(

hiva
autor
23. júl 2011

...tak september to isti :-0.... test dnes opat negativny a uz sa mi aj mrcha pomaly rozbieha 🙂 ... takze @erickaa ... ten september to isti 😵 😵 😵

chlpacik
24. júl 2011

@hiva budu to tie dvojicky predsa 😵 😵 😵 😉

chanae
29. júl 2011

Ahojte ak mozem k vam.. ake ste mali priznaky pco? potvrdil vam tuto diagnozu lekar na zaklade ultrazvuku?
dakujem za odpovede..

bosorkajarka
30. júl 2011

Ahoj chanae priznaku je hodne ale takove zakladni jsou cysticky (perlicky) na vajecnikach, nepravidelna nebo zadna ms (tim padem anovulace), hormonalni nerovnovaha (zjistuje se z horm. profilu) a pak treba obezita, vetsi ochlupeni, akne a problematicka plet.
Urcite by ti mel pco diagnostikovat dr, protoze sama si utz asi neudelas ;) a je dobry kdyz udela i ten HP at vis jak moc je to vazny

bosorkajarka
30. júl 2011

Holky jinak to tady nejak pomalu umira to jste vsechny na dovolene 🙂)

chanae
30. júl 2011

@bosorkajarka dakujem za odpoved.. ide o to ze priznaky mam , hormonalny profil mam tiez vselijaky len nie dobry.. ale moj lekar tvrdi ze podla ultrazvuku je to ok.. 😒 tak preto sa pytam..

bosorkajarka
31. júl 2011

Kdysi jsem nekde cetla, ze musis splnovat dve ze tri podminek: cysticky na vajecnicich, nepravidelna (zadna) MS nebo spatny HP, ale uz si nepamatuju kde to bylo. V kazdem pripade ne vsichni dr jsou to ochotni to resit a primo to pojmenovat. Ja jsem se diagnozu dozvedela az v centre a to jsem mela od 12 let veeelke problemi s MS a nikdo to do te doby neresil. Takze jestli nejses spokojena s pridtupem dr. doporucuju ho vymenit ;)

chanae
2. aug 2011

@bosorkajarka ja problemy s MS mam dobrych sest rokov doteraz nevyriesene, bola som liecena na vseliake zapaly, par cyst ale nejak to nepomohlo dodnes..asi ta zmena lekara bude opat nutna ..
ale dakujem za odpovede..

bosorkajarka
9. aug 2011

Ahoj holky tak kdepak vsechny ste ?

chanae
9. aug 2011

@bosorkajarka ja tuto temu sledujem pravidelne 😔

anksunamonka
10. aug 2011

@chanae
@bosorkajarka

aj ja kazdy den chodim nakukat co nove a nikto nic 🙂 aj ked do tejto temy uz asi velmi nepatrim (pol roka som zila s tym ze mam PCO a teraz zrazu nemam ale aj take sem chodim pozerat) 😎
asi ste vsetky na dovolenke, alebo chystate svadbu, co @chlpacik ?? 😵

lauricka
10. aug 2011

@ame trochu ma to zmiatlo, to vsetko, co vypisujes, aj vysetrenie na inzulinovu rezistenciu, Ti nerobili skor, ako umele oplodnenie? Nie je to daky chaos? Chodis normalne do CAR? Tam by sa Ti mal lekar venovat, s nim by si mala veci konzultovat a on by mal navrhovat dalsie kroky, ak sa nedeje, zmen CAR...