Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
18. aug 2011

@sasena033 držím pěsti, ať je to dobré a mazlit se s malým určitě můžeš i bez zvedání 😉 🙂 Já už se taky nevejdu do svého oblečení a začala jsem nosit těhu, to je úžasné pohodlí 🙂

bosorkajarka
31. aug 2011

Ahoj holky tak jak pak se mate? Jeste vsichni dovolenkujete?
Ja jsem se s dr. domluvila na metforminu tak jsem zvedava jestli to pomuze ;)

erickaa
2. sep 2011

@chlpacik , @hiva čaute baby, čo je s vami? Už som vás tu dlho nevidela. 😕 Referujte, čo nové 😀 😀 😀

chlpacik
3. sep 2011

@erickaa ahoj Erickooo, tak ja mam po svadbe, hiva mala vela prace s fotkami, musela ma retusovat 😀 😀 😀 tak asi zato sa tu dlho neukazala, ale inak v pohodicke. Co sa tyka konika nemam nic nove. Menzes chodi na 35den treti mesiac pravidelne, skoda uz by somm radsej tehulka bola 😀
a co ty? ktoreho mas ten termin? Uz je to vo vzduchu ;)))

hiva
autor
5. sep 2011

@erickaa serus ericka 🙂 ... presne ako @chlpacik pise... vela roboty... ale nie s retusovanim jej fotiek... ona je tak krasna v skutocnosti, ze retuse bolo minimalne 😀

ja som zavalena robotou... resp. dvoma... v jednej koncim, v druhej zacinam, takz mavam 16 hodinovy pracovny den ☹... ale tak coskoro sa to aj zlepsi 🙂

co sa snazenia tyka, ani na to zial cas nie je... jedine endoska mi zvysila davky L-thyroxu, lebo teda zaberal, ale malo... takze uvidime, ci to na nieco bude 🙂.. .inak mame aj schvalenu ziadost o IVF-ko, len sa k tomu nejak neviem dokopat... teraz tolko roboty, ze na to nie je cas... ale tak najneskor v oktobri do toho ideme uz na isto 🙂

erickaa
5. sep 2011

@chlpacik @hiva Tak dúfam, že pár fotiek aspoň uvidím... vždy sa rada pozerám na nevesty 😉 A dodatočne GRATULUJEM! My sme sa boli tiež fotiť a teda mňa museli riadne retušovať..hihi 😀 Vďakabohu za moderné vymoženosti! 😀 😀

Tak chlpi, ty máš nádherný cyklus..wau! To je obrovský úspech. Podľa mňa už to bude len otázka času. 😉
Hivuš, človek aspoň keď má toľko práce, tak sa nesústredí na "robenie detí", a nemyslí na blbosti. Október bude fajn, aspoň už nebude taký hic..mne by sa v takomto teple ani deti robiť nechcelo 😝 😀 Držím palce 😉 😉 😉

kucirlib
5. sep 2011

Ahoj holky, konečně jsem našla toto téma. Zhruba před rokem mi doktor oznámil tuto diagnózu. Řekl, že se můžeme snažit o mimi normálně, ale ať s tím moc nepočítáme. Během toho roku se mi krásně upravil cyklus ( po vysazení HA) a poslední 3 cykly mám 32 dní. Předtím to bylo i přes šedesát dní. S manželem se od května snažíme poctivě, hlavně v dny kdy předpokládám ovu. Myslíte, že mám šanci otěhotnět přirozenou cestou? ☹

dendinka
5. sep 2011

@kucirlib ahoj, nejsem sice stálou přispěvatelkou této diskuse, ale rovněž mám tuto diagnozu, cyklus máš pěkný, zkus si koupit ovu testy a zjistit, jestli máš ovulaci, pokud ano máš šanci otěhotnět přirozenou cestou. Jsou ženy když prohledáš různé diskuse a články o této nemoci, které otěhotní přirozeně i vícekrát, ale samozřejmě jsou i takové, které potřebují nějakou léčbu, a takové kterým to vyjde až díky umělému oplodnění.

hiva
autor
6. sep 2011

@kucirlib ja odporucam merat Bazalnu teplotu a zistit, ci skutocne ovulujes 😉... ovulacia je zaklad uspechu 😉

a sanca je vzdy... len je to skor otazka casu a trpezlivosti 😉 🙂

chlpacik
7. sep 2011

@hiva jeeeeeeeej nemusís prehanat, že krasna 🙂))))))))))))) hehe mila si 🙂 uz neodkladaj IVF ko bo ty este v oktobri budes dumat, že to presunies 😝 sup sup cim skor ;)

@erickaa ericka dakujeme 🙂 fotky su na mojasvadba.sk nick mam ten isty,cize chlpacik 🙂 mozes na mna kukuk. a neprehanaj, bo ty si chuda este aj ako tehulka 😀 hehe, mne kamoska na FB napisala, ze ci cakam prirastok 😀 😀 😀 ale krasne fotecky urobila Hivuška. SOM NA NU HRDA 😉 😀 😀
Tak sa drzte koceny, bo zas bez netu som 🙂

erickaa
7. sep 2011

@chlpacik Chlpi, no som na teba hrdá, veľmi pekná nevesta si bola!!! A kde si ty prosím ťa tučná???? Taká akurát si.
Ja možno chudá som, ale vieš si teraz predstaviť to "utrpenie" nosiť to brucho na tenkých nohách? 😀 Aúúúú, každý večer ma tak bolia slabiny, že ma priateľ musí dvíhať zo sedačky, vždy keď si niečo zmyslím 😀 😀 😀

@hiva Vééééľka pochvala za fotky! Sú nádherné. Tak ty si si vlastne takto spravila výlet do Košicof? 😀

chlpacik
7. sep 2011

@erickaa no asi som tam nedala tie, kde mi vidno brucho, ale mam mam vsak 75kg mam, ale dakujem 🙂
Vsak o chvilku porodis a brusko nebude 😉 ani naznak, ze si bola tehulka xixi. Uz to vydrzi nejako a potom este nevie, ze bude musiet vstavat k babu, xixi 🙂)))), aby si mamina aj oddychla 🙂)) 😀

erickaa
7. sep 2011

@chlpacik Ale tak ty si odo mňa aj o dosť vyššia, tak sa mi zdá. Ja som úplný krpec (162) 😝
Teraz mám už o dosť väčšie bruško ako na tých fotkách (tie sú z pred 3 týždňov), nejak sa zväčšujem. Musím pridať ešte nejakú aktuálnu. Včera som bola na ultrazvuku a ževraj malá váži už skoro 3 kilá, kua... ešte porodím nejakého obra 😀 Pomóoooc...
Priateľ sa už teší na vstávanie, škoda, že kojiť nemôže, to by mi bolo sveta žiť..hihi 😎

chlpacik
7. sep 2011

@erickaa no jo mam 175cm 🙂) hehe, ta ty si cislo, odsajes mliecko a mas ;)))))))))))))))). A to je super ze rastie, aspon bude silna a zdrava ;)))

erickaa
7. sep 2011

@chlpacik Však hej, odsajem, len aby bolo čo 😀 Aj tak ako sa poznám, ja sa zobudím na každé šuchnutie, takže aj tak toho moc nenaspím. Tak aspoň teraz si užívam spánok. Dneska som vstávala o 10-tej...jááááj, to bolo dobré 😀 Pol dňa za nami a ja som doma ešte nič neurobila... Ešte náhodou to na mňa príde a doma sajgon, by som sa prepadla pod zem, keby sem niekto došiel, kým by som bola v pôrodnici.. 😀

chlpacik
7. sep 2011

@erickaa to budes mat vyhovorku, že si v porodnici a priatel je sam, tak to tak vyzera, xixi 😀 mas odpustene teraz. len si oddychuj, cerpaj silu na porod a nechaj sa rozmaznavat, juuuj ale to zbehlo, este prednedavnéom si len o lyzovacke pisala, juj jak to leti 😉

erickaa
7. sep 2011

@chlpacik Veď to...o lyžovačke som písala a nakoniec sa to tam aj podarilo a svah som nevidela celú zimu 😉 A tááák som sa tešila, ako sa rozbijem na kopci, ešteže som sa naň ani nedostala, ešte by sa niečo pokazilo 😅
A ozaj, vy sa chystáte ešte niekam na svadobnú cestu? 😉

chlpacik
7. sep 2011

@erickaa boli sme na kratky víkend v Tatrach, viac si nemozeme dovolit, lebo vzdy sa nieco kupuje a zariaduje 😀 ale staci to, aspon nieco bolo 😀 tak ak tu nebudem do porudu, tak prajem lahky a rychly porod nech vsetko dopadne O.K 😉 a potom si precitam parametre malickej a snad aj fotka pribudne 😉

erickaa
7. sep 2011

@chlpacik Tatry milujem, my sme boli minulý rok v auguste na takom predĺženom víkende a bolo úúúžasne. 😉
ďakujem chlpi, dúfam, že bude všetko v poriadku a hneď ako budem môcť sa určite ozvem 😉

hiva
autor
9. sep 2011

@erickaa @chlpacik dik babule za pochvalu 🙂... snazila som sa maximalne ako to islo 🙂... a som rada, ze som bola... nebol to len krasny vyletik v Kosicoch, ale aj super vecer a skvela tancovacka 🙂... chlpy, Vasa svadba bola fakt bombova 🙂

a slubujem, ze v oktobri to IVF urcite zacneme... uz to nepresuniem..... tento cyklus nic, ale buduci uz na konci zacnem stimulku 😉 Prisaham 🙂

lily525
9. sep 2011

Ahojte baby, tak aj mne diagnostikovali PCO. Cyklus mam veeelmi nepravidelny, menzes chodi ako chce. Zacali sme chosit do CAR. Predtym som chodila na folikulometri k svojmu gynekologovi, takze vyzera to tak, ze niekedy ovulaciu mam a niekedy nie. Castejsie asi nemam, ako mam. Mozete mi poradit, ako sa postupuje v takomto pripade? Brali ste nejake lieky na vyvolanie ovulacie? Su tam este nejake vysetrenia? Robi sa v takomto pripade laparoskopia? Dakujem.

katka.gzd
9. sep 2011

Bambulky ahojte, dlho som tu neprispievala ale chodim vas citat....my sme konecne niekam pokrocili, dnes som volala do pistovne a bolo mi povedane ze schvalili nase IVFko takze buduci tyzden idem do centra zistovat co dalej... strasne moc dufam, ze zacneme s dlhym protokolom uz v tomto cykle...mali by sme to stihat, dnes som akurat 7DC... drzte palce
@hiva myslis ze to stihame alebo nas odlozia na dalsi cyklus? snad nie, ja sa uz teraz neviem dockat....

katka.gzd
9. sep 2011

@lily525 ahoj, v prvom rade odporucam dat spravit partneroi spermiogram aby ste vedeli ci riesite len teba alebo vas oboch.....ak je drahy v poriadku, asi ti budu clostilbegytom stimulovat ovulaciu a snazit sa o babo budete doma alebo vam odporucia inseminaciu, kde tiez budu stimulovat asi clostilbegytom a spermijky ti vstreknu rovno do maternice...na laparku nemusis ist ale vysetrenie priechodnosti ti pred inseminaciou s najvacsou pravdepodobnostou spravia....ale ten spermiogram urcite ako prvy...ale to v CARe robia myslim automaticky....nebol na tom este?

lily525
9. sep 2011

@katka.gzd moja, bol uz na spermiograme, ten je uplne na figu a ja tiez nie som v poriadku. my sme sli do CAR, hlavne koli spg, a tak sme tam zacali chodit, aj ja som bola na vysetreni.

katka.gzd
9. sep 2011

@lily525 tak to ste na tom uplne rovnako ako my.....neodporucili vam uz tiez IVFko? ja som na ziadnej laparoskopii nebola, pri IVF nieje nutne...teraz uz konecne schvalila IVF aj poistovna takze uz len cakam kedy sa do toho dame....

lily525
9. sep 2011

@katka.gzd nie, este nam zatial neodporucaju nic, zacali sme tam chodit len mesiac dozadu, a teraz idem prestupit do Iscare

katka.gzd
9. sep 2011

@lily525 odkial tam prestupujes a preco?

lily525
9. sep 2011

@katka.gzd prestupujeme z Heliosu z MT, lebo som pocula nie moc dobre referencie na Helios, a Iscare si kazdy vychvalil do neba.. A Iscare je aj trosku drahsi myslim. Tak som sa rozhodla z kratsej cesty prestupi, aby som to potom nelutovala.

katka.gzd
9. sep 2011

@lily525 jasne, chapem, a ide hlavne o tvoj pocit a psychicku pohodu...ked budes uvolnenejsia a spokojnejsia v Iscare tak neni o com...z heliosu uz mate tiez vysledky z ich vysetreni?

lily525
9. sep 2011

@katka.gzd v Heliose robili drahemu spg, ten spg vysledy mame, a mne brali krv na horm. profil. Do Iscare sme objednani na 29. 9, takze po vysledky do Heliosu sa zastavime po ceste. Volala som tam, tak ta zenska na recepcii nebola moc nadsena, bola dost neprijemna.. a hned mi medzi oci splechla, ze za vypis karty, cize vysledky sa plati 5 euro, ale to je jedno...
jasne, dost mam nervy z toho, co vsetko sa teraz deje, aspon koli tomu, ze sme prestupili budem kludnejsia 😉