Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jjolly
16. dec 2011

@leena_4 jj, spermigram v pořádku...já jsem dostala ten metformin, clostil a norsthe /nevím jak to je-dlouhý název/ ten na na vyvolání ms...až doberu clostil, tak 12 den mám přijít na ten ultrazvuk...zatím nic víc...na mojí otázku zda se máme pokoušet dál, i pres léky, tak by nebyl schopný odpovědět...zvazuji, ze prejdu do jiného centra

leeena_4
16. dec 2011

@jjolly no jasně, že se pokoušejte 😉 ty léky jsou na podporu ovulace, tak by bylo škoda toho nevyužít, jestli bude 😉. ale jstli ti nic neřekli, tak bych šla asi jinam fakt. Dobrý doktor je 50% úspěchu 😉

jjolly
16. dec 2011

leena_4@ právě, že při tom norsthe...by se nemělo co jsem vycetla...a kdyz jsem to brala u svého gynekologa, tak se mě vzdycky ptal zda nejsem těhotná...tak já už nevím...trochu se bojím, že jinde to bude podobné...nikdy nevím na jakého lékaře narazím...a ty chodís kam?

leeena_4
16. dec 2011

@jjolly ahá a proč ti to teda dává s polu s léky na růst folikulů, když jsou ti k ničemu..... Změnila bych doktora. Já chodím do pražského Gestu k Polákové a jsem moc spokojená 😉.

hiva
autor
17. dec 2011

@jjolly pokial mas problem so stitnou zlazou, Femibion nesmies, lebo ten obsahuje jod 😉 ... skus sa s nou o tom poradit... ja mam problem so stitkou, beriem L-thyroxin na znizenu funkciu a vacsinu prenatalnych vitaminov, vratane femibionu mam zakazanych prave kvoli tomu jodu 😉

bosorkajarka
18. dec 2011

@hiva ja som si to s tym jodom tiez mylsela ale potom som na nete citala prave dajaky rozhovor s odbornikom a tam pisali ze babetko potrebuje jod a ze jeho nedostatok moze byt vazny a ze pre zeny co beru thyroxyn nie je nebezpecne uzivat vitaminy s jodom prave naopak, tak sa z toho teraz vyznaj, asi to chce s konkretnym doktorom ale zas aby clovek daco nezanedbal

jjolly
19. dec 2011

@leena_4 já myslím, ze to mám aby se urovnal cyklus a ten další aby se sledovaly folikuly...už jsem z toho blázen...kazdý ríká trochu neco jiného...a můj gynekolog i na stítnou zlázu doktorka jsou az po novém roce, tak se nemám ani s kým poradit:(
@hiva...děkuji za odpověd...ten femibion je to samé jako metformin? ono asi zalezí co kdo má za onemocnení, jak sem vycetla...já mám odebranou stítnou zlázu a zůstal mi jen malý kousek, tak užívám léky letrox 100 a tím, bych měla být zkompenzovaná...tazke vlastne jako v porádku a léky by neměly vadit? si myslím...ale nemůzu to zkonzultovat s mojí doktorkou ani mym gynekologem mají dovolenou, budou az po novém roce...tak uvidíme...snad se to bude dobré...

hiva
autor
19. dec 2011

@bosorkajarka ono asi nie vsetky zeny, co beru thyroxyn maju aj rovnaku diagnozu 😉... u mna je tam aj nejaka autoimunna tyreotitida, a vraj kvoli tomu nemozem jod.... mne to povedala priamo endoska, takze nemam preco jej neverit 😉... ved ono potom jod asi prijmam aj v normalnej potrave, a ten asi staci.... ale asi by bolo na skodu brat ho este umely v tabletkach 😉

slivocka
19. dec 2011

@hiva aj ja dufam,že pôjdeš v mojich šlapajach 😵 dvojičky posluchaju a keď budu aj dalej takí zlatí ako su do teraz , tak šediny mi vôbec nehrozia . prespia nam celu noc, max. s jedným jedením , vôbec neplaču , proste sú úžasní 😵 take prajem aj tebe 🙂 ja si vôbec neviem predstaviť mať jedno babatko 🙂

erickaa
19. dec 2011

@slivocka slivi, ty si číslo 😀 Na mňa je niekedy aj táto moja jedna baba veľa 😀 😀 😀 A to je tiež z tých pokojnejších bábätiek, tiež papá v noci iba raz. Ale @hiva tebe prajem tie vytúžené dvojky, to by bola už iba taká čerešnička na najkrajšej torte. Držím dnes palce a natrpezlivo čakám na správy zo sona 😉

hiva
autor
19. dec 2011

@erickaa no uvidime.... dnes idem na UTZV az o 18:15 😉 ... neviem neviem, ci budu dvojicky.... ak hej budem stastna ako 2 blchy 🙂... ak nie, aj radost jednej blchy je dobra, nie? 😀

katkaajurko
19. dec 2011

@hiva hivus potom ale nejako pories s doktormi kyselinu listovu -koli mthfr... nech ti sleduju tu zrazanlivost... u mojho lekara sme vsetky brali femibion,ale ten ma ten jod..ja som aj pichala posledny mesiac-sak vies-ale len "pre istotu"....

irsina83
19. dec 2011

@hiva zlatko som hrozne zvedava ako ste dopadli na tom sone 😉 neviem sa dockat 😉 drzim palceee 😵 😵

bosorkajarka
19. dec 2011

@hiva no ja mam prave tiez autoimunitnu thyreoitydu akaždy doktor my potom povedal niečo ine ja som sa totiž začala pyteť ž po porode, lebo som sa prave dostala k tomu rozhovoru a prave ze na slovensku my este davno povedali ze co najmenej jodu, endokrinologicka sa k tomu nijak nevyjadrila agynekologička zas vravela že sa jodu netreba tak vyhybat lobo ze by mohol babatku chybat, tak a nech si z toho potom človek vyberie, čo doktor to iny nazor dakedy už fakt neviem kde je pradva 😒

bosorkajarka
19. dec 2011

@katkaajurko no prave ja som Leyden heterozygot a sestra tiez a tej vyrazne doporucili Femibion a teda predpokladam ze u mna to bude rovnake, no a co ten jod to by ma fakt zaujimalo co je dolezitejšie 😕

hiva
autor
20. dec 2011

caute babule.... takze cakame dvojicky 😵 😵 😵 ... snad to dobojujeme takto v trojici az do konca 🙂 ...
@katkaajurko ... mne femibion endoska zakazala kvoli jodu, ale dostala som acidofolan - cista listovka so zelezom 😉 ....a po 12tt mi gyndos da aj nejake prirodne preparaty.... neviem ake, ale jeho zena je expartka cez cje a prirodnu medicinu, takze asi nieco z toho 🙂 .... 5.1. ideme na odbery a mali by sme potom uz dostat tehu knizku 🙂

katkaajurko
20. dec 2011

@hiva fakt su tam dve! ja odpadnem! no teeeeda super 😵 😵 😵 😵 tfuj tfuj tfuj

ja som tiez prala aj listovku extra k tomu - len dolezity je ten metafolin brat- bez metafolinu ludia s MTHFr nevedia metabolizovat tu listovku - aj keby sme zjedli cojaviem tri kila zeleniny-telo si z toho nevie nic vziat... tak radsej by som si pytala kontroly zrazanlivosti - istota je istota... aj ked MTHFr je jedna z najlahsich mutacii vobec-vela zien ju ma a ani nevedia a neriesia 😉

hiva
autor
20. dec 2011

@katkaajurko ...no jo.... 2 ... sama som tomu neverila 😀 ... co sa femibionu tyka, tak zatial neriesim ... beriem cistu listovku a tie moje mutacie vtedy hematologicka velmi neriesila.... ja som mala tie naslabsie..... ale tak asi sa tam pojdem k nej objednat na kontrolu nech mam kludne svedomie 🙂

katkaajurko
20. dec 2011

@hiva hej hej-sak ja som tam chodila a ona sa tvarila ze vlastne zbytocne 🙂 ALE posledny mesiac mi dala injekcie aj ona 🙂 sak ich pootravuj,na to su tam -radsej 10x zbytocne jak neist.... ja by som povedala-ze skor koli tomu - nech to sleduju-koli tomu poslednemu trimestru , inac teda to pichanie nic moc-nezavidim kockam co to musia cele tehu-ja som len mesiac pred a mesiac po a uz som toho mala plne zuby

sofia2008
20. dec 2011

@hiva gratulujeeeeeeem... 😵 😵 😵 😵

hiva
autor
20. dec 2011

@katkaajurko ... no ved presne tak... po novom roku sa atm isto vyberiem 😉... ty si tiez chodila do toho narodneho hemofilickeho centra na antolskej, ze?... tam sa objednava alebo staci dobehnut? ... inak s injekciami u mna problem nebude... uz som zvyknuta 🙂... a inak teraz uz aj moj manzel... ma zlomeny clenok a tak uz mesiac poicha fraxaparin 😀

mireag
20. dec 2011

@hiva odpadneeem! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Straasne moc gratulujem a zelam vam trom krasne pohodove tehu bez stresov a najma, nech ste zdravi! 🙂
Ja som treti cyklus s clostilom, tak snad jezisko prinesie ovu a potom //. 😉

hiva
autor
20. dec 2011

@mireag serus mire 🙂 ... no jo.... zazraky sa deju.... snad to uz doklepeme dokonca..... tentokrat tomu davam vacsie sance.... zatial ukazkove tehu, ani len spinenie nebolo, a to ma posledne tehu sprevadzalo uplne od zaciatku .... tak hadam to fakt vsetko bolo len v tej stitnej zlaze.... uz som nafasovala vyssiu davku L-thyroxinu, takze hadam bude vsetko OK 🙂 ... no a tebe drzim palce... pod stromcek prajem ukazkovu ovulku a do noveho roku bublinku v brusku 😉 🙂

katkaajurko
20. dec 2011

@hiva ano tam som chodila,vzdy som sa najprv telefonicky dohodla -len si vypytaj od gyndosa papier-ze odporuca "sledovat" alebo nieco v tom zmysle 😉 potom ta nemozu odpalkovat,inak to je prijemne oddelenie-vzdy mi pekne vysvetlili co som sa pytala,nic nezanedbali,nedavali zbytocnu liecbu kym nebolo treba - aj to mi vysvetlovala -sak som ti vravela-ze zbytocne pichat cele tehu je nezmysel 🙂 staci listovka

dnes pride k nam krsna-mame prvu meninovu "oslavu" adamkovsku (zahajujeme tradiciu) aby nebol ukrateny-bude sa to vzdy tak tyzden dopredu... no tak sa jej chystam povedat 🙂 , ty sa mi hlavne drz-vela odpocivaj,nicim sa nezatazuj a vychutnavaj 😵 😵 😵 😵 😵 😵

irsina83
20. dec 2011

@hiva uzasne sa tesimmmm, moja zelam, Vam to z celeho srdca 😵 😵 😵 pekne sa o seba starajte a verim, ze to zmaknete az do uspesneho konca 😵 😵 😵

kaculkadraculka
20. dec 2011

Holky byla některá z vás na drilingu vaječníků?

erickaa
20. dec 2011

@hiva Hivuš, gratulujem..nepoznám nikoho, komu by som tie dvojky viac priala 😉 😉 😉 Držím palce, nech je všetko, tak ako má byť a užite si ten najkrajší darček na tieto Vianoce.. 😵 😵 😵

slivocka
21. dec 2011

@hiva supeeer , prajem krasne tehotenstvo, uživaj si to , je to najkrajšie obdobie života, aspon môjho bolo 🙂

barunka28
22. dec 2011

Ahojte,viete mi niektorá poradiť? Bola som na laparke kvôli PCO,zistili mi nepriechodnè obidva vajcovody,bez endonetriózy a že vajecniky sú v poriadku.neviem či to mám brať ako plus,že to bude v niečom ľahšie pri umelom opl.má niektorá z vás ten istý problém? Neviem teraz či PCO mám kvôli tým nepriechodným vajcovodom alebo sa mýlim?

chlpacik
23. dec 2011

@barunka28 mne len nie je jasne, preco nespravili driling vajecnikov? Aby spriechodnili vajcovody.
Ja budem dupkat v januari u gyndosky, ze chcem ist, aj ked ma furt odhovaraju este. Cize Ti neviem poradit, ale tu zienky uz maju skusenosti s tym