Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
9. mar 2010

sara....tak super ze si si vybavila PN-ku....neboj....vsetko to dobre dopadne 😉 ...hlavne vela oddychuj a nasad duphaston a kludne aj dalsie vitaminy - minimalne kyselinu listovu 😉

d.h.86
9. mar 2010

ahoj,koukám,že PCO trápí hodně žen a dívek
hlavní je to nevzdávat,vím o čem mluvím

bambi9__2
9. mar 2010

tak super ze to tak beries 😀 mne hadam buduci tyzden pride ovulka, tak budeme strielat naboje o 106 😀
musim si aspon sradnu robit, lebo nic ine nerobim len sledujem cyklus a dokola 😒

bambi9__2
9. mar 2010

d.h. aj ty mas pco? a ako sa podarilo vam otehu?

d.h.86
9. mar 2010

jj,zjistili mi,že mám PCO,otěhotněla jsem na druhý pokus IVF
ale předloni jsem otěhotněla přirozenou cestou,ale skončilo to v 6.tt,miminko se vubec nevyvíjelo,spíš si myslím,že to bylo jen nějaké zmatené tělo po vysazení antikoncepce
vyšlo,že mám PCO a tak nám nezbylo nic jiného než podstoupit umělé oplodnění a zadařilo se teda až na druhý pokus

jancos
9. mar 2010

caute🙂
mire, super, ak najdes miesto, kde sa da skryt teplomer, tak daj vediet, aj mne by sa zislo ho tam dat🙂
ja dnes takto, neviem, ci to je dobre znamka alebo zla, ale zrejme ani jedno ani druhe, to je na tom blbe, ze to stale anylyzujem, aj ked vedome viem, ze to nic neznamena:( ale podvedomie pracuje... dnes som sa nezdrzala a testovala, hoci je este taaak velmi skoro, ale nevedela som si pomoct🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51

tatranka, este to nie je podla mna stratene. ved uvidis, drzim palce.

sara, super, to su celkom dobre spravy. nasla som na jednej angl.stranke, ze srdiecko je vidiet okolo tyzdna 7. tak drzim palce🙂

jancos
9. mar 2010

d.h. super, gratulujem. lieky ako clostilbegyt alebo metformin ti neskusali davat?

bambi9__2
9. mar 2010

d.h. tak to nie je moc povzbudive pre mna.... ☹ ja stale verim ze to pojde aj prirodzene bez UO 😔

hiva
autor
9. mar 2010

jani....drz sa....a kludne testuj o sto sest...mozno uz zajtra ti vyjde nejaky dusik na teste 😉 ...drzim palce 😉 🙂

jancos
9. mar 2010

dik🙂 ja nie som az taky optimista, ale viem, ze sa neudrzim🙂

d.h.86
9. mar 2010

jj,metformin jsem brala,mám i poruchu glukzove tolerance
brala jsem Utrogestan,kyselinu listovou a pak jak se rozjela stimulace tak toho bylo hodně,píchala jsem si injekce
Bambi,tak to nevím,nám řekli narovinu,že bez nějaké stimulace to prostě nepujde
akorát se hrozím toho,že až budem chtít druh,máme už jen jeden pokus hrazený pojištovnou
a jak dlouho se snažíte?

tatranka111
9. mar 2010

bambi clostil mi dr dal už skor.....brala som ho tri mesiace, potom tri mesiace pauza a teraz ho beriem zase

hiva dr. ma od tej laparky odhovoril, že mám ešte troška počkat no ja rozmyšlam, že by som mu povedala nech ma predsa na tu laparoskopiu pošle........počkám ešte tento mesiac či clostil zaberie

jancos ja neviem podla mna ovu už nebude ajtak som si odvčera nasadila duphaston

bambi9__2
9. mar 2010

d.h, my cca. 7mes a druhy co beriem clostil ... preto vsadzam vsetko nan ☹
ved pco nie je podla mna koniec sveta, musi sa to dat aj prirodzene! 😔

bambi9__2
9. mar 2010

tatranka, preco ta dr. odhovoril od laparky? 😕 ze by veril ze to pojde aj bez nej?? 😉

tatranka111
9. mar 2010

bambi najskor ma nanu nahovaral a potom povedal, že mám ešte počkat (to bolo asi pred mesiacom) teraz budem citovat " je zima to je taký čas na NEotehotnenie"

hiva
autor
9. mar 2010

tatranka...a neskusis teraz znova aspon jednu tabletku Metforminu denne?...ak si dobre pamatam, zacala si brat po dve a bolo ti z nich hrozne zle....skus tento cyklus po jednej a nejak to vydrzat....mozno to pomoze 😉

katkamarek
9. mar 2010

No ja neviem tatranka, ale ked ti raz clostil nezabral, tak preco ti ho dal znova a skusa? No mozno to vyjde, ja nehovorim, ale ja mam z tvojho dr. taky pocit, ze si z teba robi pokusneho kralika, ved clostil nie je iba nejaky vitamin. Najprv clostil, potom ten metformin bez akehokolvek vysetrenia na inzulinovu rezistenciu, len na zaklade toho, ze vela zien pomocou neho otehotnelo? A teraz zase uprednostnil clostil pred laparkou? Ale on v podstate ani poriadne nevie co ti je a skusa, sak mozno sa to raz podari, ale toto je podla zly prisptup.

katkamarek
9. mar 2010

d.h. trosku ma zarazila tvoja veta: "vyšlo,že mám PCO a tak nám nezbylo nic jiného než podstoupit umělé oplodnění ", nemyslim si, ze to je jedina moznost pri PCO, PCO nie je koniec sveta, tu ide len o to nastartovat ovu, takze umele oplodnenie beriem uz ako hranicnu moznost 😉 a myslim, ze vela bab tu mi da za pravdu.
Ale som rada, ze vam to vyslo a urcite by som na tvojom mieste nezufala a nemyslela si, ze ked budem chciet druhe dieta, tak jedine pomocou IVF 😉

jancos
9. mar 2010

my sa snazime cca rok a pol. pri prvom to bolo dva, tak to este nie je az take hrozne🙂
tatranka, to co je, ze nie je cas na otehotnenie. ja by som na tvojom mieste tiez skusila met, ale ten vraj zabera az 3 - 4 mesiace po nasadeni. cize ak uvazujes, ze mozno o mesiac das laparku, tak ho podla mna zbytocne budes mesiac brat. mne zabral az cca po piatich alebo siestich mesiacoch. tak uvidis, ale ked si sa uz dala na lieky, tak mozno este skus vydrzat. ale zas ked uz mas pocit, ze to nikam nevedie, chapem, ze chces skusit nieco nove.
ja som verila, ze ten met zaberie, a hoci to bolo tazke, ked mi kazdy mesiac dr hovoril, ze to bez clostilu nepojde, predsa som verila a dockala sa. neviem, ako dlho to bude fungovat, ale snad sa dockam.

tatranka111
9. mar 2010

hiva ja som to s tým metforminom predsa len skusila.....včera som si dala jednu tabletku a aj tak mi bolo zle (bolesti brucha, hnačka a taký pocit na zvracanie) cez den ma to vyradí nemožem ani nikam íst bez toho aby som sa nebála, že ma to postihne niekde v aute, alebo na navšteve.......skusim to ešte tak, že si tabletku budem davat iba večer.

katkamarek niekedy mám taký pocit aj ja, že som jeho pokusný králik, ale som taký tip, že si vždy poviem no dobre skúsim ešte tento mesiac počkat (už mi šibe) 😀

jancos
9. mar 2010

ahoj katka, tebe sa ako dari?
inak clostil nniekedy nefunguje ihned, ale moze az po vysadeni, tak mozno preto dal tatrankin dr prestavku v uzivani. mne to pripada logicke. to s tym metforminom vsak nie, podla mna ju mal vysetrit na ir a potom sa rozhodnut. je sice pravda, ze mne hoo diabetolog dal, aj ked nemam ir, ale aspon som sledovana. je to hrozny liek, ma vplyv na kopec veci a malo by sa to sledovat.

d.h.86
9. mar 2010

tak já jak jsem vyssadila antikoncepci,takjsem hned druhý měsíc otěhotněla
po potratu jsme to zkoušeli rok a nic
tak mě muj dr poslal do CARu a tam jsme se domluvili
nám prostě řekli,že bez stimulace to nepujde
možná by se zadařilo přirozeně,ale i tak bych musela brát nějké léky na stimulovní vaječníku
taky nám řekl,že se dg postupem času zhoršuje
tak třeba je nějaká šance na početí přirozeně,ale já jsu ráda,že jsme šli na IVf a ted čekáme mimčo

jancos
9. mar 2010

tatranka, urcite vecer ber, to bude lepsie. a mozno si opytaj tie s postupnym uvolnovanim, kuknem sa, ze ako sa volaju, ked chces. to je lepsie nez klasicke.

tatranka111
9. mar 2010

jancos a tebe nebolo na začiatku zle z toho metforminu? lebo mne je poriadne zle a bojím sa ho brat aj preto, že mi ho nasadil len tak bez doprovodných vyšetrení

bambi9__2
9. mar 2010

baby ved na clostile v letaciku je pisane ze sa uziva tri mesiace, potom pauza a znova sa moze tri mesiace.... ak by nezabrali tieto dve liecby, tak sa uz neodporuca podavat....
mne prvy cyklus s clostilom ovulka prisla na 15dc .... no uvidim co teraz ..

jancos
9. mar 2010

glucophage xr

katkamarek
9. mar 2010

ahoj jancos, no celkom fajn, uz som v tretom cykle, prvy ovu na 20 DC a LF 12 dni, druhy ovu 17 DC a LF 14 dni, uz s duphastonom. Uz som aj myslela, ze som tehu, mala som ducha, ale mrcha dorazila, takze teraz som v tretom kole a idem na folikulometriu, a PCO sa u mna z UTZ nepotvrdilo, na buduci tyzden idem na kontrolu na endokrinologiu, tak uvidim co tam bude. Zatial som bez liekov, teda okrem duphiku a verim, ze to bude ok aj nadalej.

No pauzu po clostile musis mat, takze to je normalny priebeh, on podla mna nevie co ma robit a skusa 😠

katkamarek
9. mar 2010

d.h. jasne, ze je to na vas, ja len som ta chcela povzbudit, ze ide to aj prirodzene a ze stimulacia moze pomoct, ze to nie je konecna diagnoza, v zmysle, ze bez umeleho oplodnenia to nepojde 😉

jancos
9. mar 2010

to je fajn, tak len tak dalej🙂

tatranka111
9. mar 2010

jancos dakujem skusim sa opytat dr.

baby ja padám, teraz volala švagriná, že brat ostal zase v nemocnici ☹ a to sme si mysleli, že zatial to všetko prebieha celkom fajn......no čo už pri rakovine sa s tým musí počítat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zatial sa majte