Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
3. dec 2013

Tak mne povedal, ze zrobia prefuk a aj napichaju vajicka, ze sa mozno pouvolnuju.......sla som dnes na vyvolavacku, tak snad mrchu do piatku nedostanem a objednaju ma na laparoskopiu.
@daniela3111 asi ti to velmi nepomohlo ked ides znova co?

daniela3111
3. dec 2013

@evkag musim ist lebo mi zistili rozdvojednu maternicu a teraz idu robit laparku este raz aby zistili či sa to da operacne urobit

evkag
4. dec 2013

Uff tak drzim prsty, mne to snad nebude hrozit......

egyy
12. dec 2013

@eruuuska zajtra drz palce. Testujem. Dnes 31 DC, bolave prsia, pichanie v podbrusku, nafuknuta ako balon, bolest chrbta. Pred tyzdnom bol test biely. Dneska som bola asi kazdu hodinu cikat, zase kovova pachut, zapcha..Len aby to nebol zapal obliciek 😀 a ty ako u doktorov? Darceky uz mas?

eruuuska
12. dec 2013

@egyy ahoooj, drzim vsetko co mam....mne sa to posunulo o dva tyzdne co som bola chora, takze zase nic, ale idem na buduci tyzden na vysetrenie priechodnosti vajcovodov, tak uvidim ako to dopadne, verim, ze iba dobre, teraz sa ale citim mizerne, uz treti tyzden, sa neviemv dostat z tej choroby, taka zoslabnuta....no darceky su to posledne na co myslim, esteze uz vacsinu mam davno nachystanu, niektore est epridu postou a do obchodu musim zbehnut kupit uz iba dve drobnosti, a ty si na tom ako?

sesilia
12. dec 2013

ahojte baby, ak by mal niekto zaujem predavam nosifol, co mi ostal, nakolko som otehotnela. Mam cca 2 balenia.

egyy
12. dec 2013

@eruuuska no ale aspon sa to pohlo..ved to je super, ze chodis na vysetrenia
Mne zistili na vysetreniach uteaplazmu, takze sa CAR odklada na Februar asi az.. ja uz darceky mam..uz Len jedna knizka 🙂 tento rok som stihla 😀

egyy
14. dec 2013

@eruuuska hlasim 1DC. Bez liekov a vyvolavacky som mala krasny 33 dnovy cyklus. Takze mozem zacat brat tie prirodne srandicky a buduci rok to klapne. Ak sa dovtedy nerozideme, lebo dneska by som ho zabila.

eruuuska
14. dec 2013

@egyy 🙂 skoda, a to som drzala vsetko co sa dalo.....no ja uvidim v utorok co dalej, ale tak snad je vsetko priechodne a metformin s clostilom zaberu a buduci rok uz budeme chodit s bruskami ;) hmmm to snad nebude take zle.....ja tiez hovorim mojmu muzovi, ze ma vynimocny talent ma vytocit tak ako nikto iny na svete....ale aj tak ho lubim ako kona.... :D

bozkavatko
15. dec 2013

ahoj babenky, tak som sa rozhodla pridať sa 🙂 pcos mám tiež, snažilkujeme 8 mesiacov a nič, teraz mám 31 DC a nič, nafuknuta, chodim na wc každú hodku, brucho ako balon, u dr v pondelok všetko OK, ta neviem, ale cyklus je dlhy, včera som testovala ale nič tak neviem :( doporučila mi INOFOLIC a čítala som na neho vela vela super recenzii. Chcem sa spýtať aké vám robili vyšetrenia? mne iba HP na treti den cyklu. ďakujem 🙂 peknu adventnu nedelu 🙂 🙂

evkag
16. dec 2013

Takze damy. mna ta birokrscia v nasom state zacina pekne srat! Pbjednana som na 18.12 za prefuk vajcovodov, mila pani ma zabudla nahlasit na poistovnu, tak som im to musela pripomenut..........nahlasili ma az po tyzdni od objendania, cize 13.12. Bola som v ten den aj na predoperacnych vysetreniach, samozrejme ma chcheli odrbat o 20€ na anesteziologickom, tak som skoncila ja za riaidtelstve v nemocnic v MI! Dnes vecer mi vola lekar, ze asi sa to prelozi, lebo zatial nemaju papier od poistovne, ze sak v january to zrobime (cize odznova vsetky vysetrenia robit), nakoniec pridem domov, pozriem do elektronickej zdravotnej karty a tam schvalenie terminu operacie! Som veeelmi zvedava ako to dopadne, co mi zajtra povie lakr, ci ma zoperuje ci nie, ale tlak mam ze neskutocny z toho!

evkag
16. dec 2013

z tych nervov som este aj gramaticke chyby urobila a milion, ospravedlnujem sa,ale som na nervy!

dorotea2
16. dec 2013

@bozkavatko Ahoj 🙂 Ja mám tiež PCO. Mne tiež doktorka robila HP na 3 deň cyklu. Vyšiel mi v úplnom poriadku. Užívam Inofolic a ten mi dal jeden vaječník do poriadku, takže doktorka (optimistka) mi nasadila Lutenyl na 2 mesiace. To je hormón, ktorý v prípade oplodnenie pomáha uhniezdeniu. No ale nič. Inač si meriam 3 mesiace bazálnu teplotu a podľa nej som ovuláciu mala. A zhodou okolností idem v stredu k doktorke, takže som zvedavá čo bude nasledovať, čo ma čaká. Ale predpokladám, že folikulometria. Síce možno až v januári po sviatkoch. Som zvedavá, že či aspoň jeden ten vaječník bude naozaj v poriadku 🙂 Jáj a ešte mi kázala poslať drahého na spermiogram. Lebo, že darmo bude liečiť mňa a pritom on nebude mať spermie v poriadku. Takže tak. A Tebe ako dopadol HP?

evkag
16. dec 2013

@dorotea2 moj manzel siel na spermiogram a zaver bol asi taky, ze mame vyhladat androloga,lebo gynekolog dokaze precitat len niekolko cisel a komplexne to nedokaze zhodnotit. Androlog povedal, ze potrebuje mat dva odbery na porovnanie, samozrejme on je sukromnik a za spermiogram sa u neho plati 45€. Super biznis co? moje hormonalne testy boli stale na hovienko, teraz som bola na odbery na 5 den cyklu, tak som zvedava, zajtra tam budem volat! Inofolic beriem od leta,ale nevidim ziadne zmeny......

dorotea2
17. dec 2013

@evkag Tak to je fakt super, že gynekológ to nedokáže komplexne zhodnotiť... 😠 A áno, je to super biznis. Zarábať na nešťastí druhých... Je to smutné ☹ Môj priateľ platil tiež 40 € u urológa. A obávam sa, že tých pár viet čo mu napísal do nálezu mojej gynekologičke nebude stačiť. Len, že aký objem, aký počet, koľko je pohyblivých, PH a myslím, že tvar. Ale to podstatné tam je, tak dúfam, že to bude stačiť. Tak daj vedieť ako Ti dopadol HP na 5 DC. Mne robila na 3 DC, bol v pohode, ale žiaden iný mi nerobila, tak sa obávam, či je to vôbec o niečom vypovedá.... 😖

evkag
17. dec 2013

No ja mam potvrdenu zajtrajsiu laparoskopiu. Cize mi prefuknu vajcovody a potom po operacii zavolam endokrinologicke, mala by uz mat vysledky. Tak som zvedava, ale moja kolegyna za mnou dnes priletela, ze mi chchela vcera volat, ale ovladla sa. Vylozila mi karty (niekedy to robi) a povedala, ze do troch tyzdnov budem tehotna :-P uvidime na kolko ma pravdu. TAKZE DAMY DRZTE MI ZAJTRA PRSTY, NETUSIM CO MA CAKA,A LE VERIM, ZE TO PREZIJEM.

johanna
17. dec 2013

Baby máte skúsenosti aj s liekom Nosifol? Tiež mávam anovulačné cykly a už som zúfalá z tých umelých hormónov, hľadám iný spôsob ☹ Pred mesiacom som potratila a momentálne som opäť po stimulácii, teda tesne po ovulácia.

bozkavatko
17. dec 2013

Dorotea2 ahooj 🙂 môj HP bol úplne ok 🙂 tak som tomu nechápala , že ked je ok tak to nechodi ako máá 😖 ale nová dr mi to vysvetlila 🙂 no mne sa na prefuk moc nechce a dr to skôr ako za rok nechce ani riešiť, povedala, že by sme si skôr pripuštali problem a to nie je dobre lebo 90% je o psychike 🙂 teraz mám 33 DC a stále nemám MS 🙂 tak len čakám a dúfam 🙂 a to boli moje posledne dva cykly 19 dní...ale predtým som asi potratila a boli to presne tie isté príznaky, biely výtok, nafúknuta ako keby som zhltla melom, vetsie prsia, ale potom prišla bolest a krvácanie, ale svetla krv a tak mi to bolo divne, dr mi povedal že bud praskla cysta alebo potrat,len som vtedy nevedela že máme chlamýdie :( ale teraz by to malo byť Ok 🙂 priatel bol na spermiograme a to si daval robit v CZ, lebo tu pracujeme a to tu nie je poisteny a platil 200,-kč (8,-eur) takze si myslim, že to sa dá aj niekde v nemocnici dohodnut v laborke, a musím povedat ze som vyrazom nerozumela ale boli tam max hodnoty a hodnoty priatela, latinske nazvy sme nasli na nete a mal celkom OK az na dva druhy spermii co mal o 1-2% vyššie ako norma 🙂

bozkavatko
17. dec 2013

johanna NOSIFOL je presne to iste čo INOFOLIC len je ochuteny a drahši 🙂 ale inak je to asi jedno 🙂 ja skúsim ten inofolic ak mi pridu mesiaciky co by nemuseli :D lebo uz maju dost dlhe meškanie :D len testik zatial ukazal len jednu čiaročku tak mozno bude mat priatel pod stromcek 🙂

dorotea2
18. dec 2013

@bozkavatko ahoj 🙂 a ako Ti to prosím ta doktor vysvetlil? Ze HP je na 3DC v poriadku a aj tak menstruacia nechodí ako ma? Lebo mne to tiez nie je úplne jasne... 😒 inak ja som dnes bola u doktorky. A zda sa, ze Inofolic mi dobre zabral, najprv mi upravil jeden vaječník a dnes mi doktorka povedala, ze uz ani ten druhy neni polycysticky. Tak teda zaucinkoval, uz by sa mohol dostaviť ten hlavnyyy účinok 😀 a vlastne ani mi nic nedala, ze ked sa tento cyklus nezadari, tak ze potom začneme so stimuláciu. Ináč naozaj je to o psychike, ale kto nam povie ako sa nad tým povzniesť a netlačit na pílu? 😕 a držím palce aby teda mrcha nedorazila 🙂 a kolky den po ovulacii si? Test si si nerobila?

dorotea2
18. dec 2013

@evkag ahoj. No ako laparka a endokrinologia? Dufam, ze je vsetko OK a prognózy o tehu do troch týždňov sa naplnia 😉

bozkavatko
18. dec 2013

dorotea2 ahojj najprv sa chcem spytat ako ta oznacim v odpovedi :D no a dr mi povedala že hormony mam podla HP ok ale ze mrchu riadia aj hormony v hlave a tie sa nevysetruju 🙂 no ak sa ti upravili vaječníky tak to je super 🙂 a neviem noo ja si vravím že nemať deti je pre mna nemožné lebo ich milujem :D tak si tu moznost ze sa raz nezadari ani nepripustam 🙂 vieš, stane sa čo sa má stat, takze ak to ma vyst tento mesiac vide to aj ked na to nebudes mysliet 🙂 ked vidim maminky s miminami tak len tíško záavidím ale potom si poviem že nám sa raz podarí 🙂 len ete asi trreba ine veci zariadit 🙂 test som si robila ale ziadny duch :D tak by som chcela ist asi zajtra dr, lebo som tam bola na 25DC a nevravela ze pride mrcha :D a na kolky den ovulacie? to vobec nesledujem lebo podla dvoch dr mam anovulcne cykly a nosifol som nestihla ani objednat :D tak by to bola prdel 🙂 neviem, mam nafuknute brusko, z niektorych veci mi je tazko aj prsia mam take pevnejsie a citlivejsie nie vsak extra a bolí ma podbruško tak dám vediet ale do vianoc to chcem vedet :D dnes je 34 DC A NIC 🙂

leona45
18. dec 2013

@daniela3111 Ahoj ja by som sa chcela opytat ako ti robili prefuk a kde? Nerobili pod narkozou?Dakujem

leona45
18. dec 2013

Ahojte ja by som sa chcela opytat, ci ma niekto skusenosti s vysetrenim HyFoCy. Dakujem

eruuuska
18. dec 2013

@egyy ahoj, no tak vcera som bola na tom vysetreni priechodnosti vajcovodov a....vsetko v poriadku, vajcovody priechodne, nemam tam ziadne vyrastky, maternica tiez ok, tak mi odlahlo, len mi nenasiel ziadny dominantny folik, cize bez stimulu to nejde, ale aspon nieco pozitivne.....tento mesiac uz necham tak a do centra pojdem znova v januari, stale beriem inofolic a metformin, ale z toho je mi cele dni zle a v noci sa budim na bolest zaludka, snad to rychlo prejde a zvyknem si, .....tak som sa toho vysetrenia bala, ze to bude boliet, ale nastastie sa to dalo vydzat....trosku krvacam, ale ze to je normalne...takze takato aktualna situacia, a ty ako?

daniela3111
18. dec 2013

@leona45 ahoj robili mi to v kežmarskej nemocnici bola som pod narkozou ale mne robili popri tom aj driling vaječnikov . teba čo čaka iba prefuk? a nemusis sa toho až tak bat ak mas priechodne tak ta to bude minimalne boliet

egyy
19. dec 2013

@eruuuska ahoj. No ja po starom. Vybrala som druhe balenie ATB. Zistili mi ureaplazmu. Som 6 DC, MS bola 1 den silna, potom len spinenie. Beriem tie kvapky femigard a vitox jahnaci, plus som brala fytosoju. Uvidime. Vyhadzana som poriadne, spuchnuta a dneska total nalada pod psa. Tutumutu nebolo dva tyzdne.. neviem, ci mam cakat kym aj drahy pojde na vysetrenia alebo co.. ale on kym sa tam dotrepe, tak bude leto. Neviem no... Uplne blbo sa citim..

zuzlicek44
19. dec 2013

ahojte, ja som sa len prišla poslušne zahlásit: žiadne zmeny čo s amna týka niesu, inofolic beriem druhý mesiac, ale kedže nepapam hormony, tka ms nemám. No verím tomu že vnutri sa určite niečo lepšie uživaním inofolincu🙂 chlplatá som stála 😀 tučna tiež 😀 a ešte k tomu aj náladová 😀 to je teda kominácia. dufam že vám sa darí lepšie🙂)

piussi
19. dec 2013

@zuzlicek44 detto

eruuuska
19. dec 2013

@egyy moooja, to prejde nemaj boja...som mnou je to tiez ako na hojdacke....snad sa rychlo vyliecis aby sa to mohlo podarit, drzim palceky....pridu vianoce, treba si spravit pohodicku, na nic nemysliet a uzivat si sviatky, aspon ja to tak planujem....snad to dako dam....drz sa mi moja a priebezne si dame vediet co nove ok?