Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
26. apr 2010

katuska....je mi to luto, ze ta to cele tak vytocilo....plne chapem tvoje nasratie 😖 ... akoby nestacilo, ze sa same trapime ze chceme babo...a doktor miesto podpory iba rype dalej 😒

ak chces Orosa, daj si iba do google...on ma svoju webstranku kde mas aj kontakty na neho....robieva zhruba od 16:00 pondelky, utorky a stvrtky....ale sem tam aj stredy, zavisi, kolko ma ludi a tak....ak budes volat, volaj rovno na jeho cislo (nie to na rezervacie lebo to je na jeho zenu a ked on ordinuje, aj tak ma rezervacny formular pri sebe a jeho zena ti povie, nech zavolas rovno jemu) 😉

katka, plne chapem tvoje pocity...aj mna sa sem tam zmocnuje taka hrozna beznadej a zufalstvo, ze neviem co so sebou.....ale treba sa cez to prehryzt a verit, ze raz bude lepsie...raz nam to predsa musi vyjst 😉

shaarka
26. apr 2010

kerka, tak super - potom sa nezabudni pochvalit 😵
a chcela som sa opytat - pises, ze ti nasadili clostil a duphaston, ale ze nezabral.
to znamena co? ze vajecniky nereagovali, alebo ze reagovali, ale ovu neprebehla, alebo ze si neotehotnela?

shaarka
26. apr 2010

kati, toto je uz uplne ze vysmech nasho zdravotnictva.
vela trpezlivosti prajem 😖

hiva
autor
26. apr 2010

kerka....aj ja drzim palce nech vsetko dopadne ako ma 😉 ... a super, ze si sa ozvala a prispela do nasej temy 😉 😵

katkaajurko
26. apr 2010

a on je v ruzinove? nemam ist radsej priamo tam?? a co vsetko u neho budem platit? on ma napisane -ze nema zmluvu so ziadnou poistovnou

hiva ale chapes-ja spinim alebo kramujem kazde dva tyzdne- ako si mam naplanovat laparku????????? a co budem chodit sto krat na interne predoperacne? ved tie platia iba 2tyzdne...

a ja vobec netusim-co urobi ten posraty duphaston teraz s cyklom - proste mi doktori nedali odpoved na jedinu otazku..ja uz neviem na co tam mam chodit vlastne...

keby sme isli do gyn-fivu-tak ten spermiogram by oznacili ako teratozoospermiu-co by znamenalo ze na laparku ani nemusim ist... a riesili by nas... ja uz fakt neviem...

katkaajurko
26. apr 2010

baby ja som uplne na pokraji zufalstva..fakt neviem co mam robit..pockat na vysledky vyterov? nepockat? dohadovat si laparku a potom ju odsuvat? alebo podla coho si ju mam naplanovat???

skodi mi vasocardin? neskodi? je nutna laparka-ked potom musime ist aj tak na IUI a IVF? 😔 😔 😔

kerka13
26. apr 2010

vtedy ked som brala clostyl a duphaston tak vtedy ma nesledoval tak podrobne a ani som sa este nemerala, ale podla bolesti a hlienu ovulka asi bola ale neotehotnela som. po mrche som akurat isla na hp a z toho aj doky usudil, ze ovu bola

kerka13
26. apr 2010

baby ozaj aj som vam zabudla podakovat, ze len vdaka vam som mala tolko sily a za kazde nove vysetrenie som bojovala u dr. aj ked jemu sa niekedy zdali az zbytocne ale ako vidiet, zda sa ze neboli az take zbytocne. apson som lepsie spoznala svoje telo a to ako funguje

hiva
autor
26. apr 2010

katka...je v ruzinove, ale tam je ho asi tazke zastihnut....neviem, ci tam je kazdy den,ale ked je, tak je vacsinou na operacke 😒 ...a myslim ze v Ruzinove ani nema oficialne ambulanciu, kde by mal nejake pravidelne ambulantne hodiny....to fakt neviem....myslim, ze tam robia lekari normalne na zmeny, takze raz tam je taky a raz taky....ale neviem to na isto....ved skus tam ist kuknut....

alebo mu skus iba normalne zavolat na mobil, ze by si chcela nieco s konzultovat s nim a skus si dohodnut stretko....mozno sa bude dat dohodnut aj v Ruzinove 😉

co sa tyka platenia, ja som mu platila iba rocny poplatok a nic viac....laparku robili v nemocnici a tam ma pisali normalne na poistovnu....za to som nic neplatila....lebo nemocnica ma zmluvy s poistovnami.... a ked ma napriklad posielal na hemato tak mi dal vymenny listok nie s jeho peciatkou, ale s peciatkou Ruzinovskej nemocnice 😉 ....on to robi tak, ze co moze sam, to spravi a to mas v rocnom poplatku, a co nerobi sam, tak da radsej pod hlavicku nemocnice a tym padom ides na poistovnu 😉 ...akurat je nevyhoda, ze ked ti da recept na lieky, lieky platis v plnej vyske - nie cez poistovnu 😉....ale taky clostyl ani duphik nie su az take drahe....

inak neviem, ci spinenie az tak vadi laparke....myslim z technickeho alebo zdravotneho hladiska....netusim.....mozno je to zle len z hygienickeho hladiska....neviem, tazko povedat 😉

a to predoperacne netreba az tak nahanat 😉... ja som to vsetko vybavila za 2 dni.... a myslim ze dokonca aj skor ako 2 tyzdne....nieco sa da vybavit asi skor (odbery, EKG, RTG, atd.) a potom s vysledkami na interne pre zaverecnu preodperacnu spravu staci ist par dni pred laparkou 😉 ... a mozno ked bude termin laparky dohodnuty, bude sa dat nejak vyregulovat yklus aby som zrovna vtedy nemala spinenie alebo MS.....stratis tym mozno jeden cyklus ale co uz....my sme tak tiez jeden cyklus stratili, lebo mne LPS robili na 25 DC a tak sme sa museli chranit cely cyklus aby som nebola nahodou zrovna vtedy nebola tehotna 😉

katkaajurko
26. apr 2010

aha - ja som myslela ze si ho mozem len na tu laparku objednat..ja mu nechcem platit rocny poplatok? tak teraz rozmyslam-ci som tym-jeho menom nenasrala svoju doktorku...

hiva ja som myslela-ze on je normalny lekar v ruzinove za ktorym len dojdem koli laparke... kolko je ten rocny poplatok? ☹ to su strasne prachy ale potom 200euro za laparku a este rocny poplatok...ja ho nepotrebujem ako lekara cely rok...

govinda
26. apr 2010

no ahojte kočky 🙂
Bola som u kožného a taká som vytočená 😠 😠 😠 . Dovolať sa v tomto štátte a v tomto zdravotníctve nejakých vyšetrení mi príde ako psycho 😠 😠 . Strčil mi do ruky recept na krém a lieky a zbohom. Ešte som sa ho spýtala, že či sa to môže užívať, keď sa snažíme otehotnieť, že nie 😠 😠 😠 . Tak som potom volala na alergológiu, že či mi nespravia nejaké testy na potravinovú alergiu a sestrička sa na mňa do telefónu vyziapala, že to nie u nich sa robí, ale u kožno-alergológa a že si to mám najprv pozisťovať a až potom vyzváňať kade tade a ich vyrušovať 😠 😠 😠 😠 . No skoro ma šľak trafil 😠 😠
Najlepšie na tom je, že kožno-alergológ je jediný v košiciach pre celé východné slovensko, ordinuje len utorky od 10 - 12 a bohvie ako dlho budem musieť čakať na vyšetrenie 😠 😠 😠 . To mám byť celý čas na diéte dovtedy alebo na liekoch alebo čo? 😠 Normálne zúrim, ma ide rozhodiť z toho, ako celé naše zdravotníctvo funguje, že sa človek musí večne niekomu len doprosovať a dožadovať sa vyšetrení, ktoré by v prvom rade mali navrhnúť lekári 😠 😠

hiva
autor
26. apr 2010

katkajurko...ja som myslela, ze uvazujes nad zmenou doktorky 😉 ...som to asi trosku nepochopila 😅 ...podla mna sa da s nim dohodnut iba na laparku....nie ako lekara....skus mu zavolat, lebo ja som to takto nezistovala.....podla mna by sa to malo dat 😉 ....mas tam jeho cislo na mobil a ked chces, mozes mu povedat ze ho mas odo mna....a ked mu povies na rovinu, ze chces iba laparku u neho, uvidis, co ti povie....podla mna by to nemal byt problem, lebo on robi normalne v Ruzinove a je dokonca sefom operacneho....takze mu kludne zavolaj...ak chces, mozes povedat, ze cislo mas od kamosky ktoru operoval....ak chces, mozes mu rovno povedat aj moje meno....mna ma vrytu v pamati 😉 (meno poslem cez IP 😉

katkaajurko
26. apr 2010

govi vitaj v klube- by ma je***lo .... fakt uz mam nervy..nase zdravotnictvo stoji uplne za velke totalne hovno....

nie hiva..no nepochopili sme sa... doktorku ani zmenit nemozem... moze sa kazdy pol rok a tuto mam novu ☹ a sukromneho uz mam kardiologa - nechcem platit dalsieho-uz sa mi to zda velmi vela aj teraz.... tak zas nezarabam-aj tak mam pocit-ze cela moja vyplata ide na testy,doplnky,lieky,a lekarov a ziadne vysedky

lenze ked teraz on ma ako nepacientku nezoperuje co mam urobit??? akoze to si mam ako sama laparku vybavit? ja tomuto nejako celemu nerozumiem...

hiva
autor
26. apr 2010

katka...ja fakt neviem....a dala ti tvoja gyndoska aspon nejaky vymenny listok na laparku?....to by podla mna mala ona odporucit...minimalne dat papierik....a keby si ho mala, s nim uz potom mozes ist rovno do nemocnice....oni tam v ruzinove maju gynekologicku ambulanciu....ale sa tam tusim doktory striedaju.....alebo ak chces, mam tam cislo na sestricku - velmi mila - a ona by ti vedela poradit 😉 ... ja ked som tam bola pred kyretom, tak mi dala sama vizitku - ona je tusim aj nejaka porodna asistentka.... ale viem, ze vzdy ked som nastupovala do Ruzinova (ci uz na laparku alebo kyret) isla som cez nu - takze ona by ti mohla poradit ze co a ako 😉 ... ale podla mna mozes skusit zavolat Orosovi, ze by si chcela laparku a aby ti ju robil on a on ti uz povie detaily 😉 ... ved za zavolanie nic nedas 😉

jaaaj baby....to nase zdravotnictvo 😠 ... u mna to bolo tak isto po MA, ked som zistila, ze minimaln poslednych 7 rokov som vzdy mala zvysene trombocyty a nikto to nikdy neriesil 😠 😠 😠 ...sice este stale neviem vysledky z hemato, ale aj tak...vsetci lekary zda sa robia svoju robotu uz len ako rutinu a asi od nich chceme privela aby sa trosku zamysleli a rozmyslali aj mimo medzi rutiny 😠 ... a o byrokracii a papierovackach radsej ani nehovorim 😠

katkaajurko
26. apr 2010

vymenny listok mi nedala - iba nejaku svoju spravu... plus tu spravu z ferticentu... na tej jej sprave sa ale neodvolava na ziadne konkretne meno ani nemocnicu... dufam ze to staci-lebo ak za nou znova budem musiet ist tak asi uz vybuchnem...

ja normalne nemozem robit..uplne som odpalena z toho vsetkeho... A ked si vezmem - ze staci jedno percento dole z toho spermiogramu a uz splname kriteria na teratozoospermiu a potom nie je laparka nutna -t ak sa pytam - POTREBUJEM JU JA VOBEC??? staci ist do gyn-fivu a asi ani nie...

a dalsia vec - ked si teraz nasadim duphaston - co si pomozem? zastavi sa slabe krvacanie? a potom sa mi spustia dalsie kramy? to je naco dobre len si ich oddialit? ja uz v tom celom mam chaos

hiva
autor
26. apr 2010

katka...zavisi fakt od teba....ak ste pevne rozhodnuty pre IUI alebo IVF, tak skus este raz Gyn-fiv a mozno sa vyhnes laparke 😉... ja osobne by som dala sancu este prirodzenemu t.j. ist na laparku, skusit par cyklov znovu a ked nie potom IVF 😉...v podstate tak to mam aj v plane....ak sa nam nezadari teraz do 3 mesiacov, asi sa popytam doktora ohladom IVF 😒

co sa duphiku tyka, aj ti dokyna povedala nieco na to spinenie?...asi nie, co?... ja by som to asi nechala tak a duphik si nedavala... mozno je to ovu spinenie...alebo ak zacinajuca mrcha, zbytocne je si ju odkladat 😉 ...skor by sa hodila na dalsi cyklus nejaka systematicka liecba aby k spinenie neprichadzalo....ale ked uz tu raz je, ja by som s nim nic nerobila...ale pozor, nie som lekarka....iba vyjadrujem svoj nazor a ako by som to asi riesila ja 😉 😀 😀 😀 😀

soldi
26. apr 2010

katka, mozno Ti duphaston predpisala, aby sa Ti lepsie rozbehla mrcha, ale to Ti mohla dat radsej vyvolavacku. je pravda, ze duphaston sa predpisuje na spravnu funkciu zlteho telieska, ale je potrebne ho uzivat aspon pol roka. mne ho moja dokyna tiez predpisala, ale neberiem ho. zalezi to len od Teba, ze ci sa na to citis 😉

a v centre Ti neurobia IUI ak nemas laparku.
na laparke zistuju okrem ineho priechodnost vajcovodov a podstupovat IUI, pokial nevies, ci mas priechodne vajcovody je zbytocne.

katkaajurko
26. apr 2010

hivus kukni moj predch. cyklus

toto spinenie zacina rovnako ako vtedy - cize ani mrcha ani ovulacne... ale nieco "divne.." ale nechcem si do toho uz zasahovat -bojim sa ze teraz nasadim duph - po 10dnoch dojde mrcha-ktora bude presne v obdobi-kedy by mala byt ovulka... ja fakt neviem..... kukni tu a minuly

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

doktorka povedala len to ze "nemam to brat ako riadny menzes" ale ze potom to "neodide cele -t a sliznica a to nie je dobre... no a tomuto ja teda fakt nerozumiem....

katkaajurko
26. apr 2010

soldi ked uz raz som bola tehotna - to dava predpoklad ze priechodne su..nie?

ok - mam alebo nemam ho nasadit-porovnajte si to s predchadzajucim grafom- co vy na to - scenar sa totiz presne opakuje...
inak dnes je to taka light krvicka uz....

katkaajurko
26. apr 2010

soldi uz beriem duphaston aj viac ako pol roka...len teraz mi ho kazala nasadit teraz -kukni si moj graf - a to preto ze sama ona netusi co sa deje

hiva
autor
26. apr 2010

katka...ja vazne neviem... to spinenie je fakt divne....a ked ani doktorka nevie, co to moze byt, ja na tvojom mieste by som sa laparke nevyhybala... mozno je tam nieco, co sa normalne neda vsimnut pri vysetreni....nechcem ta nijak strasit, ale myslim, ze laparka hlavne kvoli diagnostike by ti urcite pomohla 😉.... hormony mas OK, vajecniky aj vajcovody tiez...tak uz tam moze byt jedine nieco skryte a laparkou sa to odhali 😉

a co sa tyka toho IUI, soldin argument ma logiku.... aj ked si bola tehu, bol vtedy v akcii len jeden vajecnik....a co ked pri stimulacii vyjde rad zrovna na ten druhy, o ktorom nemas istotu, ze funguje?.... ja viem, ze sa laparky hrozne bojis, ale vidim to asi ako najrozumnejsie riesenie: 1. kvoli presnej diagnostike; 2. ak sa nieco najde, hned to mozu opravit; 3. budes moct ist s kludom na IUI a IVF; 4. budes mat istotu, ze fyziologicky je vsetko v poriadku 😉 5. psychicka ulava - budes vediet na com si a ze si spravila maximum ....

katkaajurko
26. apr 2010

ano to mas pravdu... na laparku pojdem nech vieme ci "zvonku" to je ok...

hiva ako rychlo si dostala termin na laparku? a predoperacne ti robili tiez v ruzinovskej?

hiva
autor
26. apr 2010

s terminom je to trosku ine u mna....ja som laparku vybavovala v juny, a to mi rovno povedal, ze neodporuca operaciu cez leto, lebo by som v nemocnici asi skapala od horka....tak sme sa dohodli rovno na september 😉 ...ale podla mna by to nemuselo byt dlho....ale fakt nemam ani sajnu 😅

a predoperacne som si robila cez svojho obvodaka...ja totiz patrim pod zeleznicnu polikliniku, takze vsetko som si vybavovala tam 😉

katkaajurko
26. apr 2010

baby dakujem vam veeelmi - uz mi je znacne lepsie a z ranajsieho soku som sa dostala...

este si zhrniem postup s mm a uvidime ako... bud zavolam orosovi a zaplatim si ho alebo pojdem rovno do nemocky a tam si niekoho zajednam... ale az po vysledkoch z vyterov zacnem...ak mi bude este obvodny chciet nasadit antibiotika-nech sa prv riadne preliecim...

kerka13
26. apr 2010

katkajurko písala si ze mas velmi nizke hodnoty anti TPO a anti TG . A to ti kde zistili??

katkaajurko
26. apr 2010

v krvi... robili mi rozbor na stitnu zlazu...

kerka13
26. apr 2010

na endokrinologii?? alebo u gyndosa???
lebo mne ked zistili velmi vysoke hodnoty tychto dvoch, tak mi povedali, ze je to OK v tom pripade ked nechcem otehotniet, ale ze ked chcem tak mi nasadili najnizsiu davku euthyroxu. ostatne hormony stitnej som mala v poriadku

kerka13
26. apr 2010

a ostatne hormony mas v poriadku??

katkaajurko
26. apr 2010

no bolo to vramci hormonalneho profilu a kontrolovala to endokrinologicka...vraj je to v "norme"...no napriek tomu ze uz ani vraj nemam PCO ani vysoky testosteron aj tak nemavam vzdy ovulaciu a cykly su otrasne... 😒

danielkabn
26. apr 2010

holky,ja som ešte ani na endokrinológii nebola..to sa desím,keď ma tam gyndoš pošle..lebo robil mi hormonalny profil a mala som vsetko ok..ale keď tak čítam vaše príspevky,tak mi naskakuje husia koža... 😒 😒