Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zuzu1111
14. máj 2010

juj mire, tak som rada, ze v tom nie som sama (nie zeby som ti to priala 😅 )....ja som sa ale zabudla pytat, ze kolko dni to mam brat, mam to 12gulockove balenie...mna trapi svrbenie uz odskor, ale vravela, ze najskor v ten 12tt mi moze nieco dat.
Takze asi dnes si uz dam prvu gulocku - och joj, neznasam to - tu aplikaciu tam 😠 ...radsej mam tie davkovace s kremami, tie sa lepsie davaju, ale take sa v tehu nemozu. Ty si mala vcera tiez poradnu? Ako ?

katkaajurko
14. máj 2010

ahojte 🙂

zuzu urcite si ten macmiror daj - to ti neposkodi... horsie by bolo keby sa ti teraz bakterie rozsirili

inak ta moja e-coli na otehotnenie vplyv nema 🙂 takze to nie je prekazka... a kedze sme zdravi - to by bol cert v tom aby sa nepodarilo - no nie? ja som cakala-ze aspon jeden vajecnik bude PCo - ale vyzera ze ani to nie..to je sranda cooo? musim sa prestat sledovat a pojde to 🙂

irsina83
14. máj 2010

jeeej mireag, beatka a jancos gratulujemmm, ake krasne tt uz mate 😀 tesim sa s vami a drzim vam palce. o chvilu budete kocikovat 😉
Nam sa nasa Eluska narodila pred mesiacom v 33tt a lebo mi krvacala placenta a nevyzivovala malu ale sme ok 😉 malinka v inkubatory a ja na izbe matiek 🙂 akurat som na vykend doma lebo dnes sme boli Elinke zobrat jej nove faro 😀 pozdravujeme vas vsetky a zelame vela stasticka pre vsetky tehulky a netehulky 😉

katkaajurko
15. máj 2010

Irisina super ze sa malickej dari-to su super spravy 🙂) gratulujem dodatocne

ja som sa konecneee najdla-uff sak to bolo skoro ako tyranie 🙂 taka hladna som hadam este ani nebola... pytala som sa sestricky-kedy ma pustia a povedala-ze sa musim vypytovat pocas vizity 😀 aby videli ze uz chcem ist 😀 rano som sa nepytala-ale uz sa zacnem 😀

sarafortuna
15. máj 2010

katkaajurko... ja som vedela, že si OK... 😉 😉 😉
proste deti chcú čas /nám sa ale zdá že ho nemáme/...
uvidíš, príde to, keď sa "skľudníš" a nebudeš po tom až tak bažiť... hlavne, nehľadaj nikde chyby... sú dievčatá, čo majú 3-4 diagnózy a podarilo sa...
Verím, že ti tie výsledky z laparky pomôžu najmä psychicky...
Niekto potrebuje 1 ovuláciu a o 9 mesiacov rodí, a niekto potrebuje 3,6,12 ovuliek a aj tak ešte dopadne ako JA ☹ a musí nabrať sily a ísť od znova...
Držím všetkým netehulkám palce aby to čakanie vydržali 😉 😉 😉 /zároveň aj sebe 😉/
je to ťažké, no v živote sú aj horšie veci... 🙂 🙂 🙂 a začínam si uvedomovať, že svet-život nie je spravodlivý a je naivné očakávať spravodlivosť... každý sa musí zmieriť s tým, čo mu život prinesie... ☹ a neporovnávať sa s inými, lebo to ma privádza do zúrivosti... 😉 😉
ahojte

katkaajurko
15. máj 2010

sara mas pravdu... asi vo vsetkom.... az tu som si uvedomila aky genialny zivot mam...som mlada,zdrava,mam pracu, uzasneho manzela... nemozem tlacit na vsetko a velmi velka pravda je -ze sa nesmieme porovnavat s inymi -lebo kazdy si nieco nesie a zivoty su neporovnatelne... chce to vsetko asi len trpezlivost a clovek sa docka..

ja aj tu vidim -vedla lezia mamicky na rizikovom aj mesiace - tiez to maju veeeeeeeelmi tazke byt same len tu stale zavrete...proste si kazda nieco musime odkrutit..asi je to osud..a kto vydrzi ten vyhra 😵 a my vydrzime,nie??? 😉 a urcite ppocut ze som "anatomicky" uplne v poriadku asi na psychiku zaberie 🙂 dufam 😉 teraz sa dva mesiace nesledujem,idem planovat dovcu a tak a potom vyskusame stimulovane IUI-cka - kedze som priechodna - tak hold-raz sa zadarit musi ...

sara - drz sa! mas spravny pristup-je to len otazka casu 😉

sarafortuna
15. máj 2010

katka, ja s tým zatiaľ stále bojujem, nie je to ľahké..
každý ma svoju cestu ako vravíš... ja tiež často skončím pri myšlienke, že "aspoň že mám svojho super mužíčka a že sme relatívne zdraví"... čo by iní za to dali... a príde aj bábo...potom druhé...a budeme opäť niečo chcieť a za niečim sa hnať.. 😉 😉 😉
žijeme tu a teraz, nikto nemá istý zajtrajšok... tak si to treba vychutnať... 😉
pekný vikend

beatab369
15. máj 2010

ahojte kocky....

katka som rada, ze si ok, drzala som ti palceky a myslela na teba....tak vidis, predsa to budu tie nase povahy....nase pschicke podnety a pochody co nas stale vedu do uzkych....

hovorim to preto, lebo ja asi svojim negativnym myslenim, strachom v poslednej dobe pritahujem len zle veci ☹ aj dnes ked som si uz povedala, ze sa konecne zacnem tesit a uzivat si tehu aj po tych preslapoch s lepidlom...atd....no cert to vezmi, ze nam prievan trepol s dverami a rozsypalo s nam sklo....ono to by ani nebol problem, ale stale som presne pri nich a nieco sa podarilo schytat aj ne, nastastieto boli len drobnucke sklicka, no dufam, ze som nic z toho nespapala ☹ no povedzte baby, mam ja smolu....ja uz neviem....nemala som pocit, ze by mi nieco ostalo v puse a pevne verim, ze aj kedy tak sa to k mimcu nedostane...a povedzte ako sa mam vyhnut takym veciam, ked sa na mna priam lepia....no teraz aby som zase premyslala nad tym, co ak som nieco spapala........

sara drzim palceky aby si vsetko prekonala, a aby si aj vam podarilo naplnit svoje tuzby...

mire, zuzu aj ja si myslim, ze je lepsie sa liecit ako nechat bacile zytocne santit....myslim si, ze uz ste aj v obdobi, kedy sa uz nemusite bat 😉

irsina drzte sa.... 🙂

katkaajurko
15. máj 2010

bea nestresuj- podla mna si reflexne rychlo usta zatvorila a ani si si to poriadne neuvedomila... neboj - keby si to prehltla- ver tomu-ze by si to citila!

sara - presne si to vystihla- az raz budeme maminy-opat si najdeme nieco - co budeme chciet dosiahnut a nepojde to lahko a hned...taky je zivot - a tak to asi ma byt...iba clovek ktory preziva aj zle obdobie sa o to viac tesi ked pride to dobre... 🙂

beatab369
15. máj 2010

katka ved na to sa spolieham..... a nechcem si uz kazit tehu stresmi....tak dufajme, ze to bude ok 😉

a ty ako sa citis? nems bolesti? som velmi rada, ze su vsetky vysledky ok....tk uz to mas za sebou, verim, ze je to dobry pocit a urcite sa teraz budes moct venovat snazilkovaniu....ja viem, ze vam to urcite vyjde 😉

jancos
16. máj 2010

kati, super spravy, a jak to ty zvladas, ani sa nestazujes, no klobuk dolu.

irsi, to je uzasne, ze ste ok, musela si si vela vytrpiet, drzim palce, nech mate to najhorsie uz za sebou.

bea, to musel byt sok, mna by to tiez vystresovalo. neviem, preco tie veci privolavas, ale je to mozno len nahoda, tak sa netrap. aj podla mna by si to citila, keby si nieco prehltla a k mimcu sa to aj tak podla mna nema sancu dostat, tak skus relaxovat. co ti najviac pomaha vypnut hlavu? mne asi sport alebo spanok.

mire, zuzu, ja som pri prvom tehu tiez kadejake pliagy mala a dobre to dopadlo. bud tyzden idem na poradnu, tak predpokladam, ze tam zas nieco bude, ale ja som na to zvyknuta, tak ma to nezaskoci. vidis bea, tebe sa aspon take veci vyhybaju🙂

peknu uprsanu nedelu zelam🙂

danielkabn
16. máj 2010

Čaute babulky,ja som od piatka chorá,hrdlo mám ako v ohni a priedušky by som najradšej vyplula 😖 😖
A to stredu ideme s muzikom do Prahy a chcela som tam zarobiť na mimčo..bo bude ovula ☹ ale takto môžem snívať.. 😠
Nevie mi niektorá z vás poradiť osvedčený recept na bolesť hrdla? okrem tantum verde,kloktanie Florsalminom,soľou,kombinácia cesnak,med,citrón..toto všetko na sebe praktizujem,a stále nič,len horšie 😢 😢 😢

govinda
16. máj 2010

katka, no tak to si dopadla s laparkou ako ja - všetko v poriadku. Len už potom fakt neviem, kde je problém 😒
U mňa asi v tej štítke 😒

jancos
16. máj 2010

kati a ty mas stitku ok?

dani, nic ine mi nenapada, niekedy mi zaberu homeopatika homeogene 9, ale to moze byt aj naho´da, tak neviem... drzim palce.

irsina83
16. máj 2010

jancos teraz ked sa na to pozeram spatne tak mi to tak nepride ale ked mi oznamili ze musia spravit urgentnu sekciu v celkovej anesteze tak mi prestalo byt vsetko jedno...bol to velky sok a stres. Mala bola vykrvacana, lebo mi krvacala placenta, tlak mala nemeratelny a krvny obraz nezlucitelny so zivotom ale napriek vsetkemu sama dychala sama blska 😀 lekar mi povedal ze zazraky sa deju a teraz po mesiaci mala krasne prosperuje, robi take veci co robia dvojmesacne babatka, je velmi sikovna, krasna, uzasna a velmi dobrucka, skoro vobec ani neplace 😀 je to nas pokladik. 😀

velmi ti drzim palce a o chvilu kocarujes 😀

katkaajurko
16. máj 2010

irisina tak to znie ako jeden velky krasny zazrak!!! kokso - je to sila co si zazijeme

jancos - bolesti su ale velmi znesitelne..opatrne vstavam a liham si a inak je to ok - vybrate mandle minuly rok su asi 50x vacsie bolestti 😉 a kedze mi nic nevyberali ani neriesili-nemala som ani kateter-cize som sa hned zacala hojit-co dufam aj tak zostane..dnes ma sice cely denn popichava jedna strana ale to hadam je hojenim... a UZ SOM DOMA!!! na obed ma pustili 🙂 tak som si umyla vlasky,dala kavicku a odpocivam s manzelom 🙂

citala som si spravu a vsetko je v nej ok... bez zrastov,vsetko prichodne,maternica dobre ulozene,vajecniky normalnej velkosti aj struktury..oni ma vlasnte len otvorili kukli - prefukli tou tekutinou a zatvorili... operacia je napisana-ze prebehla bez komplikacii... takze vsetko ok... neviem cim to je... hlava... mozno z casti tym spermiogram - leppsi je len par mesiacov..ale tak...tie moje ovulky sa flakaju kolko krat...

ale ja som na endokrinologii bola - opakovane mi kontrolovali vsetky hormony aj s hormonmi stitnej zlazy a vsetko je OK 😅 😨

takze ja neviem cim to je... uz vravim - len tu stimulaciu skusiit 🙂 co mozno prinutti moje telicko vyplut zo seba "silne vajko"

jancos
16. máj 2010

irsi, fakt uzasna je mala, gratulujem a aj ty si bojovnik, to je super🙂

kati, sa tesim, ze to tak neboli. mne chceli vyberat mandle, ale som sa nedala🙂 chvalabohu🙂 inak mne dal dr lieky na stitku aj ked som mala hladiny ok, a mne to za dva mesiace pomohlo. ale u teba mozno bude viac faktorov, ktore pracuju proti tebe. neviem... drz sa🙂

katkaajurko
16. máj 2010

no ja som mala uz strasne zle tie mandle a vzdy ked ma ofuklo sa zapalili..nehovorim po vybere som 3/4 roka nebola chora-co je u mna absolutny rekord... ale teraz ma vie boliet hrdlo aj tak 😀 ako keby ta sliznica okolo ciastocne fungovala miesto nich a tiez zachytavala sajrajt... a pluca ani priedusky som nemala chore -takze v pohode..ale ked nie su ozaj dostatocne dovody na vyber mandli-tak urcite nechat.... ak funguju-su veeeelmi dolezite... a hlavne-nebyt hrdina ako ja - ale radsej ich vybrat v narkoze ako v lokalke 😀

beatab369
16. máj 2010

irsi si velmi statocna, obdivujem ta....drzte sa a malinka nech pribera a je zdravucka 🙂

jancos bol to sok....ale hlavne koli tomu ci som nieco nespapala....ale tak hadam nie.....hned som sa prezrela, ci nemam nejake ranky, ale nastastie nic....prezliekla, osprchovala, ale som si do frasa neumyla vlasy....ale nemala som pocit, ze mi nieco padlo na hlavu 😒 dnes rano som si potom nadavala, ze som si tie vlasy mohla umyt, ale v ten moment ma to nenapadlo....a dufajme, ze som na nich nemala pozostatky skla, ktore som prezmenu spapala v noci a ani o tom nevie....ale to uz velmi fylozofujem...a zbytocne sa nechcem dalej stresovat....si ma aj ukludnila, ze k babu by sa to nemalo dostat...
a rozhodla som sa, ze tak ako je teraz 18 tt uz budem mysliet len pozitivne, len v dobrom bez stresov...dam si teraz ovocie - kupila som si krasne jahodky, grep a jablcko a idem papat vitaminy, nech ma drobcek aj radosti a nie len starosti zo svojej maminy.... 😉

beatab369
16. máj 2010

jancos a klopkam, ze mne sa zatial tie pliagy vyhybaju....klo, klop, klop.....lebo pred tehu som mala velke problemy s kvasinkami, ved uz aj ako som pisala, kazdy mesiac som mala kvasnovu infekciu a potom sa uz aj dr. nazlostila a dala mi tu tabletkuFLUCO SANDOZ ale to sa v tehu nesmie....tak ta mi neskutocne pomohla a zatial sa drzim....ja som tie kvasne mala z tych hormonov, aj ked hormonalny profil bol ok, ale tie vyrazky na tvari hovorili nieco ine....tak aspon tie pliagy ma obchadzaju 😉

dindulka
16. máj 2010

sara, katka pekne ste tie myšlienky napísali 😉 , niekedy je zbytočne toľko sa stresovať a trápiť nad tým všetkým okolo snažilkovania, keď ľudia majú aj zložitejšie a dôležitejšie problémy. Aj keď ten náš problém je vždy ten najdôleležitejší, lebo je náš.Ja tiež veľakrát keď vidím nejakú mladučku tehotnú babu od nás, tak len krútim hlavou a myslím si, táto čaká bábo, tak to bude mamina 😒 ... ale čo mi to pomôže akurát dostanem nervy, nadávam na nespravodlivosť tohto sveta a aj tak mi to nepomôže. človek sa s tým musí zmieriť a veriť, že už čoskoro to príde, stále častejšie mám pociť, že prote všetko má svoj čas 🙂

katka, to je fajn, že už si doma a laparka prehehla dobre a si zdravá 🙂

ja čakám ako čakanka poľná na mrchu 😀 , v stredu som dostala agolutin tak uvidím, keby sa jej uráči príst, aby som mohla začať brat clostil 😉

zuzu1111
16. máj 2010

ahojte baby
tak ja sa hlasim po dvoch dnoch, lebo sme u svokrovcov a nejako nefungoval net doteraz

mire - mam za sebou uz dve noci s macmirorom - ble....neznasam to ked to rano vyteka vsetko 😝
kati super ze uz si doma....verim, ze si teraz horuci kandidat na tehulku 😎
bea - to uz je ako nejaky hnusny osud, ze stale sa ti nieco prihodi, ale tak ako si napisala musis sa snazit nestresovat, papat vitaminky, oddychovat
irsina - obdivujem ta aka si bojovnicka - uz som ti aj pisala do fotoblogu....
dindulka - mas skoro rovnaku fotku v profile, ako som mala ja nedavno, az som skoro pozerala, ze to je moja fotka 😀 😀 - len ja som tam bola troska dalej, tak ma zmazali 😠 ...tak som zvedava, ci tebe nechaju 🙂
danielka - mne najviac pomaha kloktanie Florsalminom, tak iné ti poradit neviem ☹
sara - ty ako teraz? nieco beries?

katkaajurko
16. máj 2010

danielka tiez neviem co na hrdlo-mne zvacsa nezabera nic 🙄 mozno stopangin alebo jox ,kloktanie slanou vodou..vela c-vitaminu

beatab369
16. máj 2010

zuzu ja dufam, ze to nebude osud ale hlupe, hlupe a hnusne nahody a ze sa mi uz nic nepritrafi a ze sa dockam vytuzeneho konca a budeme zdravucki.....uz ma to nebavi sa stale bat...ale ked si clovek pomysli, ze uz je tak blizko vytuzeneho sna a teraz by sa malo nieco poserinkat takymi blbymi nahodami, tak sa neda nestresovat...uz sa len modlim aby to co ma stretlo do teraz nemalo ziaden zly vplyv na mojho chrobacika a ze uz od tejto chvile nebudem mat taku smolu .... 😒

zuzu1111
16. máj 2010

bea drzim prsty, aby bolo vsetko OK 😉
baby vas dnes neboli hlava z toho hnusneho pocasia? lebo mna cely den, neviem co mam robit??? 😢

sarafortuna
16. máj 2010

zuzu, ja som nikdy nič nebrala... ak máš na mysli nejaké "medikamenty" od dr...
som na Femi + Femibion + vitamíny - nepravidelne...
Ja som asi nefunkčná na dlhšie, lebo cyklus je necyklický... resp. sama neviem, kde zatiaľ som.. ☹ ☹
no som len 7 týždenov od kyretu, takže ešte nepanikujem...
moj super graf - krvacanie striedané so špinením už trvá dlhšie ako po kyrete 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 - vyzerá takto
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

je to zatial na ... figu...
krásny víkend všetkým

beatab369
16. máj 2010

sara...podla mna sa musi telo vycistit...este by som nepanikarila...myslim, ze to setko potrebuje cas...uvidis bude dobre...

ja baby pokracujem v peknych chvilkach 😠 ...ved ako by som mohla ukoncit nedelu, len niecim zase nie beznym....kupila som si nove teplacky take pekne cierne aj s takym dobrym pasom pre moje rastuce brusko a vcera po osprchovani som si ich prvy krat zobrala....a samozrejme ako inac zaspinkala som v nich tak ma uz drahy nechcel budit no a teraz pri sprchovani som zistila, ze moja biele gatky su cierne a zo mna isla farba este aj na tretie umytie 😠 to je super vikend....uz som normalne stastna, ze konci.....

zuzu dakujem....
este ze je ten nas konik, ja neviem co by som bez neho robila...este ze mam vas, ze mi to bolave srdiecko potesite a trosku ma upokojite...velmi mi to pomaha....dakujem vam 😔

prajem vam vsetkym pekny pohodovy vecer ....

katkaajurko
16. máj 2010

bea ty strasne vsetko sledujes... teraz nechcem aby to vyznelo zle-ale malo by sa v tvojom okoli (niee tebe udiat) nieco mimoriadne - aby ti to odputalo pozornost od seba 😉

nove teplacky treba najprv vyprat az potom dat na seba 😉 skus sa radsej zo susedkou pohadat alebo take nieco 🙂 alebo vymyslaj nejaku dovolenku..vylet na leto... (zase to ta prava hovori co? 😀 ) NEBOJ,uzivaj si krasne tehu dniky - sak si tehula - jupiii!! 🙂 to je to hlavne a to je dovod kazdy den byt vysmiata ako kocur Garfield 🙂

sara tiez si myslim-ze sa asi telo precistuje...ja mam tiez divoky cyklus..a proste ten kamos gyndos mi povedal-ze v dnesnej dobe to nie je nic mimoriadne - ze to ma kazda 3 zena...cize 33 %... a da sa to upravit len antikoncepciou ..co je v nasom pripade hlupost

irsina83
16. máj 2010

Babulky dakujem,
ked je clovek v takej situacii tak nema na vyber ale je to uz vsetko ok a dnes ma malinka uz 1550g. Histologia ukazala ze za tu moju p.s.anu placentu mohla trombofilia ktoru mi zistili dva tyzdne pred porodom. tak len dufam, ze sme si vycerpali vsetku smolu a malinka bude krasne rast a priberat ako doteraz 😀 robi nam radost.

aj vy ste uzasne bojovnicky a tiez vas obdibujem, kazda mame daco 😉

katkaajurko
16. máj 2010

ako to-ze ti tu trombofiliu nezistili skorej..to je hruza..ale hlavne ze malej sa dari a dobre to dopadlo