Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kerka13
7. jún 2010

hiva a ty nepracujes vo viedni??

hiva
autor
7. jún 2010

a co sa mi najviac paci na tych rakuskych ponukach je, ze uz uvadzaju konecne ceny, vratane dopravy....u nas som mala tu skusenost, ze vyberies podla ceny a potom ti dorataju letenku, letiskove poplatky atd a zrazu to mas raz tak drahe.....pokial viem, tak na rakuskych strankach su uz konecne ceny.....mozno treba este poistenie doplatit, ale to uz je minimum 😉

A inak keby sa niekto pytal, NIE, nie som reklamny agent pre rakuske cestovky 😀 😀 😀 ...len mi to tak viaceri kamarati odporucali ze takto je to lepsie a hlavne lacnejsie 😉 😵

kerka13
7. jún 2010

najlanejsi vacsinou byva Bucher, elbo to je nemecka agentura, ktora zhromazduje menecke cestovky, potom tam je thomas cook, neckermann reisen, 12fly, its billa viac si narychlo nespomeniem

hiva
autor
7. jún 2010

kerka...robim vo Viedni, ale v medzinarodnej organizacii, kde mame pracovny jazyk anglictinu 😵 😵 😵 ...takze nemcinu vobec nepotrebujem....cestu na stanicu a do roboty poznam, takze neni treba sprechovat 😀 😀 😀

kerka13
7. jún 2010

hiva mas pravdu oni uz uvadzaju konecnu cenu len sa treba pripoistit cez slovensku poistovnu

a ani ja nie som agent pre rakuske cestovky, len vyuzivam ich sluzby, lebo nasi su v tychto sluzbych sto rokov za opicami a su nenazraty co s tyka cien

kerka13
7. jún 2010

hiva lebo tak som si pamatala ze pracujes vo viedni a preto som sa cudovala ze nevies po nemecky, ale takto to mas super

beatab369
7. jún 2010

katka FLUCO SANDOZ

katkaajurko
7. jún 2010

bea tak tie som uz mala dve -posledne dva tyzdne kazdy tyzden jednu ☹ a zas to mam

zuzu1111
7. jún 2010

ahojte baby
ste mi zas narobili "chute" na Egypt 😉 ...My sme boli rozhodnutí ísť do Egypta na nejaký last minute, ale kedže sa podarilo bábo...nič sa nekoná ☹ ...ale samozrejme, bábu sa tešíme oveľa viac 🙂 ...Len akurát dnes mi to prišlo tak ľúto, lebo som zabrdla do tých katalógov z cestoviek, čo sme si doniesli ešte v marci, aj vy tu máte takú debatu, aj vonku je už tak krásne dovolenkovo 😅
MM veľmi chce ísť aspoň do Chorvátska...ale keď ja neviem...keďže som PN....Síce som zatiaľ kontrolu nemala a už som doma 2 mesiace....ale čert nikdy nespí ako sa hovorí...tak uvidíme, ako to ešte doriešime.

Kati aj ja som mala asi pol roka pred otehotnením problémy s rôznymi mykózami, takže asi to bude s hormónov, tiež mi všetko zaberalo len krátkodobo. Teraz v tehu som zas s jednou bojovala, brala som vaginálne guľôčky Macmiror komplex 500 (alebo tak nejako) a zatiaľ je všetko OK (klop, klop - aby som to nezakrýkla)

Bea neboj, určite bude dobre, popros Dr. o kultiváciu, myslím, že keď jej vysvetlíš z akého dôvodu, tak by ti ju mala urobiť...

danielkabn
7. jún 2010

Čaute baby,ja už mrchujem 😀 😀 a manžel dopadol na spg tak ako minule,nič lepšie,ani horšie,stále rovnaká dg aztenospermia..no co uz 😒 😒

jowana
7. jún 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak se u vás PCO projevoval a co s váma Dr. dělal? Dlouhodobě mám potíže s hormony, vyšší androgeny, sníženou fci štítnice, očas vyšší prolaktin. Dle Dr. na endokrinologii to vypadá na PCOS, ale Dr. na gynekologii říkala, že jsou vaječníky v pořádku. Nedávno jsem byla na LSK a byla mi zjištěna endometrioza a srůsty ( vaječníky v pořáku - kdyby šlo o PCOS, tak by tam změny byly, ne?), dnes jsem byla na kontrole po LSK a mám stále bolesti podbřišku, tak mi Dr. udělala sono a na obou vaječnících jsou větší cysty☹ O mimčo se snažíme od ledna, ale vzhledem k cystám a endometrioze mi Dr. chce na 3 měsíce nasadit HAK. Povedlo se vám některé otěhotnět ( popř. bez pomoci lékařů)?Měla jste některá i kombinaci s endometriozou? A poslední otázka, byla jste některá kvůli PCOS hodně unavená?

10andrea12
7. jún 2010

ahojte mozem sa k vam pridat?tiez mam pcos a snazime sa s manzelom o babo snazime sa od decembra 09 a ja som tento mesiac a prvy cyklus na clostilbegyte po nekonecnych vysetreniach a odberoch krvi.som zvedava ci u mna zaberie clostilbegyt ale podla hormonalneho profilu z minuleho cyklu u mna prebehla ovulacia aj bez nejakej hormonalnej stimulacii tak uvidime co urobi somnou clostilbegyt

benjina
7. jún 2010

ahojky, tak jsem na chvilku zavítala vás pozdravit, u nás roste bříško pomaličku, ale roste nám tam krásný malý rebel.... 😀

danielkabn
8. jún 2010

bengi,ty si tehu,krásne,tak sa vám to podarilo,už si tu rok nebola a nevedela som,čo je s tebou kočka 🙂
Gratulujem mooc 😵 😵 😵

katkaajurko
8. jún 2010

dobre ranko

jowana mne sa PCO nejako extra neprejavovalo nijak iba nemam pravidelnu mrchu..ale byvali obdobia kedy pravidelna bola...viem to len od kedy sa nedari otehotniet a tiez podla ultrazvuku mam jasny pco vajecnik ale na laparoskopii mi s nim nic nerobili lebo zvonku vyzeral vporiadku .

ja som zatial nebrala este nikdy nic na stimulaciu,takze verim,ze toto pomoze,lebo mavam nizku sliznicu aj ked ovulujem

Benji jeeej wow ty si tehulka??? 🙂 gratulejsn 🙂

kerka13
8. jún 2010

katka do vieden na letisko ta odvezie aj autobus, pravidelne tam chodi Blagus a aj slovak lines, my sme vyuzili tuto dopravu ale je moznost nechat si auto aj na letisku a tiez to nie je az taka palka ako u nas v BA a v spanielsku ti mozem odporucit skoro vsetko, ja tuto krajinu proste milujem a nemam voci nej ziadne namietky, len nepoznam vase naroky a co od dovolenky ocakavate. velmi krasne su aj ich ostrovy ci uz balearske (malorka-oblubena dovol. destinacia spanielskeho kralovskeho paru, ibiza, menorka, formentera) alebo aj kanarske (tie su trocha ine lebo su sopecne ale maju svoje caro, mna uchvatili aj tie ale mm tam chybali klasicke skaly a stromy), este sme neboli na juhu, ale to si este nechavam ako nesplneny sen, lebo velmi rada by som videla aj juzne mesta ako alhambra, sevila, cordoba lebo co som o nich nastudovala tak to musia byt veeelmi pekne mesta, len sem dole by sa oplatilo ist na dlhsie.
fiiiha ale som sa rozpisala ale proste spanielsko je moja srdcovka 😎

benjina blahozelam

danielka, hiva s mrchou pride aj dalsi cyklus, ktory uz musi byt uspesny 😉

jowana u mna sa PCOs prejavovala nepravidelnu menstruaciou a ptom mi to este potrvrdili aj ultrazvukom. hormony som mala v poriadku, len mi este nasli autoimunitnu tyreoditidu - protilatky proti stitnej zlaze, na toto mi nasadili euthyrox a po 1,5 mesiaci od uzivania som otehotnela a to som predtym uzivala aj clostyl aj duphaston a bola som aj na laparke a tieto mi nepomohli k otehu. tiez som zacala trocha chutnut a sportovat - cvicit zumbu a mozno aj toto spolu s euthyroxom nam pomohlo. uz len verit, ze to dotiahneme do uspesneho konca

bea urcite to lekarke spomen a nech ti zoberie kultivacie

andrea a u teba co zistili ako pricinu PCO? alebo na zaklade coho ti PCO diagnostikovali??

katkaajurko
8. jún 2010

kerka a tebe pri laparka koli PCO nerobili drilling tak ako mne?

inak ja mam stitku vraj v poriadku... iba ten vajecnik robi zle...

kerka potrebovala by som konkretne poradit aku oblast si v spanielsku vybrat (nad mallorcou sme uvazovali) kde je pekne more- pekne mestecko na labzovanie a slusny cisty hotel...ideal asi tak 3+ lebo 4* su uz drahe si myslim...
ale povedala som to mm - dala si zalozky do boookmarksov a budeme hladat - len dnes mam roboty jak na kostole a vcera doma som tiez mala vela , nejaka som straaaaaasne unavena 😅 zaspala som ako kabela 😀

tigi
8. jún 2010

ahojte kocky 🙂

kati a teba poslala dokina na laparku po akej dobe? teraz snazite bez liekov? a ozaj, su tu kocky co beru clostil?
okrem teda teba adndrei, ty ho mas teraz prvykrat ako citam. kolko tabletiek ti predpisal dokino?

katkaajurko
8. jún 2010

Mna poslali na laparku z centra -hned po prvej konzultacii nakolko sme sa aktivne snazili 14 mesiacov a bez ziavnej priciny ro nejde ja ked spermiogram mame na hranici normy(mne sa ohladom toho PCO volajako doktori nevedia dohodnut,jeden tvrdi ano-druhi nie a takto na striedacku treti aj stvrty 😀 )
a teraz sme bez liekov lebo po laparke sa odporuca nechat telo odpocinut dva cykly a ja som v prvom este len a chodime do noveho ineho centra a tam ma aktualne sleduju - odbery HP + sono... uz som bola dva krat a este idem zatial treti a potom uvidime....

beatab369
8. jún 2010

ahojte,
chystam sa s tým za dr., ale ta bude robit az o 2 tyzdne.... ☹ inac tak lobujem po internete a pisu, ze je to prevazne pohlavna choroba, ale da sa chytit aj inac...tak som smutna, lebo mi stale myslienky odbehuju na to....a hlavne preto, lebo asi pred 2-3 tyzdnami som mala taky problem, ze ked som docikala, tak ma palilo a to tiez moze byt priznak ureaplazmy ☹ ale tiez neviem, ci mi bude dr. chciet vrtat do krcka, vraj ak nemam ziaden proble a infekciu ci zapal, tak do toho nechce pocas tehu vrtat....takze uvidime....
zajtra idem na morfologicky skrining...tak mi drzte palceky...a spytam sa aj tam aky maju nazor na tu ureaplazmu...

hiva
autor
8. jún 2010

caute babule.....tak mrcha sa mi este stale nerozbehla 😅 ... vcera trosku krvi v hliene a odvtedy nic.....brusko sem tam pobolieva, prsia bolia, takze to vyzera celkom nadejne....len keby tie testy ukazovali // namiesto / 😀 😀 😀 ..zajtra skusim asi dalsi test....do tretice vsetko dobre 😀 😀 😀

jowana....s endometriozou ja osobne skusenosti nemam.....to mala jedine moja sestra....a u nej to bolo tak, ze musela brat 1/2 roka nejaku hormonalnu liecbu a potom zas pol roka snazenia....a keby sa nezadarilo, po 1/2 roku by zase mala tu liecbu na 1/2 roka....lebo jej doky vravel, ze endometrioza sa lieci bud liekmi alebo tehotenstvom 😉....ale o tom su tu asi dalsie temy na konikovi, co riesia endometriozu.....ja viem toto len od segry a moc som to nestudovala....

ale spat k PCOs ....ja som mala tiez vysoky testosteron a teda mierny hyperandrogenizmus, na vysetreni stitnej zlazy som este nebola, ale tak snad to bude OK.... moja liecba spocivala v tom, ze mi tiez na 3 mesiace napisal HAK Diane 35, ktory ma specialne antiandrogenne ucinky....cize sa mi trosku upravila hladina testosteronu, hned po dobrani som isla potom na laparoskopiu a drilling vajecnikov, a odvtedy zatial pravidelne ovulujem (klop klop na drevo) 😵 ...unavu kvoli PCOs nejak nepocitujem ...ja som unavena stale, ale asi nie kvoli PCO 😅

jowana, len by som sa chcela opytat....merias si BT?...sledujes si, ci mavas ovulaciu alebo nie? ...lebo to je zaklad 😉

tigi
8. jún 2010

aha, takze az dokino z centra poslal na laparku... no som zvedava co ten moj povie v pondelok a hlavne ako budem zase reagovat na clostil, lebo vzdy mam folik iba na pravom vajecniku. nemali by sa inak striedat?

beus na zajtra drzim palceky 🙂

hiva
autor
8. jún 2010

tigi....vajecniky sa striedaju, ale nie uplne pravidelne 😉 ... u mna co sa sledujem by mala byt ovulka teraz z laveho vajecniku, ale predchadzajuce 2 boli z praveho....takze pravidelne to asi nieje....a myslim ze aj kopu bab na inych forach pisalo, ze castejsie ovuluje z praveho ako z laveho 😉 ...takze to mas v pohode 😉

kerka13
8. jún 2010

katka driling mi nerobili, len pozreli, ak ako teba

tak na Malorku idu buduci tyzden svokrovi, ale oni idu cez slovenskuCK, lebo nevedia jazyk a boja sa ist cez rakusakov, ale dostali super fisrt ponuku v aprili 😎 ze 3* (ale podla cestovky 4*) pre dvoch s All incl. za 1250 tak to sa neodmieta. my sme tam boli pred 2 rokmi
rusnejsia cast malorky je ta juzna pri hlavnom meste, tam su dlhe plaze a je to plne turistov. my sme boli na vychodnom pobrezi a tam su take zatoky tieto prve fotky su z vychodneho pobrezia, kde su tie male zatoky, ktore su prepojene promenadou nad skalami. potom dalsia malinka plaz. potom ta dlha pieskova plaz ta je pri Alcudii - tiez vychodne pobrezie. z juznej casti je mam taku kde je to je pri pristave, lebo tam bolo menej ludi a posledna je zo zapadneho pobrezia mesto Soller. este velmi pekna je plaz es trenk, ale tu nemam pofotenu, aspon mam dovod sa tam vratit.
mi sme si na ostrove prenajali auto a pobehali sme si ho cely, takze takuto alternativu vrelo odporucam a nie si obmedzovana inymi ako napr. v egypte, kde musim chodit v doprovode policie. tu si panom sama sebe a to sa mi paci.
keby si mala este nejake otazky rada odpoviem

kerka13
8. jún 2010

jowana tu unavu mozes mat aj zo stitnej zlazy, ak nemas nasadenu spravnu davku liekov tak vtedy sa to prejavuje

tigi
8. jún 2010

hivus diky. mne to v podstate nevadi ze mam nalez iba na pravom vajecniku, len vies ako, casom zacne vrtat v hlave ci nebude nejaky problem s priechodnostou ked sa doteraz nezadarilo. normalne by som bola rada ak by mi dokino urobil dalsie vysetrenia, pripadne poslal aj na laparku. 😅 ja som totiz ten typ co radsej vie a podstupi rozne vysetrenia, ako cakat, nevediet a iba dufat. 😝 😀

jaaj kocky tu sa planuju dovolenky tusim 😵 no ja pojdem tento rok opat ako aj minuly rok na dovolenku akurat tak pracovnu okolo domu 😀 aspon to tak vyzera zatial.

katkaajurko
8. jún 2010

kerka cize odporucas viac vychodne pobrezie? no ja som zvedava kam nas vietor zaveje tento rok 🙂 taky ultralast minute sme este neriesili nikdy hadam 🙂

kerka13
8. jún 2010

katka vychod je kludnejsi, len si treba vybrat miesto kde to aj trocha zije, nie nejake male letovisko, kde nic nie je. Zase aj juh pri hlavnom meste ma svoje caro, len to je trocha plnsie ale je tam viac moznosti a hlavne mesto je nadherne

jowana
8. jún 2010

Hiva, BT jsem zkoušela měřit půl až 3/4 roku, vypadalo to na ovulaci kolem 20 - 24dne, jak kdy i hlen byl tažný, ale pak jsem zkoušela i ovu testy a ty po tom 20 -22 dni mám pozitivní i třeba 6 dní ( pak jsem to už nezkoušela) a podle utz jak mám ty cysty, tak to vypadá, že se vajíčko neuvolní, takže ovulka dle BT vypadá že je, ale podle UTZ asi ne.
Nemáte zkušenost i s něčím přírodnějším nez jsou hormony? Dost blbě je snáším ( migrény, blbá nálada, přibírání na váze), tak bych uvítala něco jinýho..
Kerka, stítnou žlázu mám léčenou asi 6 let a už dobu jsem na stejných dávkách a je kompenzovaná.

katkaajurko
8. jún 2010

jowana a tie cysty mas ake velke? a oni nemiznu? co ti odporucili,aky postup?