Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
16. máj 2014

@serenna30 ano stitnu zlazu mam v poriadku........u mna su to anovulacne cykly, PCO, nepravidelna mnestruacia a vela muzskeho hormonu.......

serenna30
16. máj 2014

@evkag Jj, přesně tak i u mě... ☹

evkag
17. máj 2014

@serenna30 nastastie ja nezarastan a doktor tvrdi, ze ovulaciu mi vyvolaju aj keby co bolo.........takze pockame za manzelovym opätovnym spermiogramom a uvidime co dalej.

serenna30
17. máj 2014

@evkag ja myslím, ze po clostylu také u mě byla, ale bez nej nic. Ted jsem se rozhodla do záři pouze pro bylinky, uvidíme...nevěděla jsem, ze to bude tak těžké. Četla jsem na e-miminu, ze největším nepřítelem je cukr, ten děla při PCO paseku. A to mám tak rada sladké! 😠

serenna30
17. máj 2014

@evkag a měla si po drilingu ovu a MS ?

evkag
17. máj 2014

@serenna30 po drilingu som MS dostala asi s 10 dnovym meskanim ale bez ovulacie........clostil som brala len najmnesiu davku, potom mal manzel zly spermioogram, cize doktor povedal, ze zbytocne to nebudeme surit, ked je zly spermiogram. Uvidime co bude zaciatkom juna.......po spermiograme.
Moja sestra je osobna trenerka a este daaavno dozadu mala klientku, chudu ako prst, ktore mala PCO a drzala veeelmi prisnu dietu, ziadne obylniny, nic,a le uz mala jedno babo. A potejto diete a cvicenia mala aj druhe.......ale mne do stihlej postavy este 15 kil treba dat dole :-P
Nerieism, nechcem sa stresovat, ked to nepojde do roka prirodzene, pojdeme skusit CARE a uvidime. Ty este nemas ziadne deticky ako ja?

eribac
17. máj 2014

Ahojte babule,chcem vam trochu pozdvihnut naladu. Od 12 rokov trpim pco a 5 rokov sme sa bez uspechu snazili o babo. Po vsetkych vysetreniach a roznych tabletkach,drillingu nic nepomohlo. Az som sa rozhodla,ze po novom roku pojdem do centra. Vianoce sme si tak uzili a uplne vyprdli na plodenie baba,ved to zariadia v centre. 14.1. Som bola v 6tt s 15 kg nadvahy,tak nezufajte a fakt sa treba na to vykaslat a UZIT SI 🙂

eninka27
18. máj 2014

@eribac Každe povzbudenie moc poteší 🙂 😉 😵

serenna30
18. máj 2014

@evkag nemám, taky to tak vidím. Ja jsem hubenour, ale sladké mám rada, no s Řím mám ted útrum, budu se hlídat! My půjdeme na spermio v záři, ja snad ještě tento měsíc na endokrinologii a ještě horm. Profil si nechám udělat. A pak uz jenom bylinky 😉

serenna30
19. máj 2014

@evkag ahojky, kdy se dozvíte to spermio?

eruuuska
19. máj 2014

@serenna30 ahoj mne najviac pomohol metformin, mam pcos s inzulinovou rezistenciou a vdaka kombinacii metformin a inofolic som otehotnela, sice nevydrzalo ale po 7 rokoch aj to uspech, navyse aj ochlpenie sa mi pomalinky straca....okrem toho sa snazim vyhybat co najviac muke a cukru, kombinujem paleo stravovanie s nizkosacharidovou dietou....

eruuuska
19. máj 2014

@eri1212 moze tam byt predispozicia na pcos, ak niekto v rodine uz ma, moze byt...mne lekarka vravela, ze to suvisi aj s cukrovkou a tym ze moji stari rodicia z maminej strany mali cukrovku, aj ich rodicia a moja mama tehotensku cukrovku ked ma cakala...tak ja som skoncila s pcos a inzulinovou rezistenciou....takze ak mas viac zo znakov pcos, na tvojom mieste by som si u gynekologa dala spravit hormonalny profil a nasledne test na inzulinovu rezistenciu...

eruuuska
19. máj 2014

evkag @eri1212 nie je to v genoch! U nas to nemal nikto v rodine! Ani moja mama ani moja sestra ani sesternice, nikdy nikto............hormony su hormony. S genmi to pokial viem nema nic

@evkag a nemal u vas nikto ani cukrovku, lebo v genoch to nie je, ale ak sa v rodine vyskytuje cukrovka, tak je tam predispozicia na pcos, mne tak vravela lekarka, ze to s cukrovkou uzko suvisi...

serenna30
19. máj 2014

@eruuuska no tento měsíc jdu na endokrinologii, tak se uvidí. Ale je zajímavé že někdo má PCO+rezistence a někdo jen PCO a štítku v pořádku. Aby se v tom čert vyznal 😠 🙂

evkag
19. máj 2014

@serenna30 tak manzelov androlog ma vysledky do dvoch hodin myslim, ale mame ist koncom maja, zaciatkom juna na opytovny, cize tak nejak

evkag
19. máj 2014

@eruuuska ahoj nie nemal, akurat babka ma tu starecku, mne endorkinologicka povedala, ze inzulinova rezistencia ja u mna vylucena.........

evkag
19. máj 2014

@serenna30 ja mam aj stitnu zlazu v poriadku aj inzulinovu rezostenciu........ale ta moja ovulka a cyklus, no des a hruza 🙂

evkag
19. máj 2014

@eruuuska ja som chchela metformin a moja endorkinologicka mi povedlaa, ze ho lekari nechcu velmi predpisovat, lebo nema dobre vysledky v ramci donosenie plodu.......odhovarala ma od toho. Ale myslim, ze ked vycerpam vsetky moznnosti aj na to sa dam 🙂 ty si okrem toho co vsetko brala? U mnna inofolic vobec nezabral! pol roka som ho jedla aj s clostilom (ale lenn najmensia davka) a nic......

eruuuska
19. máj 2014

@serenna30 mame tu na konikovi aj skupinu baby s pco a tam bol jeden clanok, ktory vysvetloval, ze su dva druhy, aj co treba pri jednotlivych druhoch robit....jeden je s inzulinovou rezistenciou a ten druhy teraz neviem presne ale nejaky hormon tam vyskakoval.....no uz si to nepamatam, lebo ja som sa zamerala na tu moju rezistenciu...

eruuuska
19. máj 2014

@evkag tak potom asi budes mat ten druhy druh pco....

eruuuska
19. máj 2014

@evkag no takto, ked nemas inzulinovu rezistenciu, tak ti metformin ani nepredpisu, zial ja som sice otehotnela v decembri (mesiac som brala metformin, a predtym 7 rokov nic) ale vo februari som potratila v 12tt, lenze ja som ho brala aj ked som bola tehotna, lebo v tom case som o tom nevedela, ten treba prestat brat hned ako sa objavi duch na teste, mne to diabetolog tak vysvetloval, ze on pomaha este uhniezdeniu ale potom ho treba cim skor vysadit...no a kedze som akurat ten mesiac kvoli vysetreniu nebola stimulovana clostilom, a lekar mi aj na vysetreni povedal, ze tam nemam ziadny dominantny folikul, tak sme sa na to vykaslali a akurat....no co uz, som si poplakala a verim, ze bude dobre...no ja som tri mesiace pred otehotnenim brala len inofolic a clostil, a v mesiac otehotnenia metformin a inofolic, kvoli vysetreniu priechodnosti vajcovodov, som clostil nebrala....jaj skoro som zabudla hned na prvej navsteve u lekara ako tehu mi nasadili duphaston, napriek tomu anjelik nevydrzal....este som zabudl apovedat, ze bublinka sa nam pomaly vyvijala a v 12tt mala len 1.7 cm, takze tam pravdepodobne bola vyvojova vada...take info co mam...

evkag
19. máj 2014

@eruuuska uff, nezavidim teda........ preskakala si toho dost. A nad umelym oplodnenim nerozmyslate?

alyca
19. máj 2014

@serenna30 no podla ovu grafov a ovu testov ano, ale podla mojho gznekologa nie. a od akeho dna beries utrogestan?

dhabaida
19. máj 2014

@eruuuska nevies kde sa dostanem k tomu článku, tiez by som sa chcela dočítať viacej...

eruuuska
19. máj 2014

@evkag hmm no, ja si vravim, ze este v poho, su tu baby, ktore toho maju za sebou ovela viac, tak si vravim, ze mam stastie a ze na buduci rok rodim 🙂 no najprv som mala ist na iui, ale doktorka povedala ze este mesiac pockame....a potom sa to vsetko zomlelo....uprimne, stale nie som stotoznena s ivf, manzel ma super spermiogram, tak to skusime este prirodzene a verim, ze sa podari....ale moznost ivf nevylucujem,len na to nie som pripravena...

eruuuska
19. máj 2014

@dhabaida musis sa pridat do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/6023/ a tam si vpravo na liste klikni na clanok ...a treba si to preluskat, su tam niektore aj v anglictine, niektore aj prelozene...

serenna30
19. máj 2014

@alyca ahoj, beru ho 15-24 DC 1+1, ale příští měsíc uz ho brát nebudu, jdu do bylinek. Utroš je na urovnání cyklu, ale mě jde o ovulku...furt si říkám (naivně) ze mám ještě čas...ty co bereš?

alyca
19. máj 2014

@serenna30 beriem tie cinske tablety Zed devitich draku. cyklus sa mi skratil. Mala som predtzm cca 35-50 dnovy a teraz 32-35 dnovy. Predtym som bravala aj kvapky od Valovica, ale tie cinske sa mi najviac pozdavaju.
ja som volakedy bravala clostil, ale stale som po nom mala cystu ☹

stellamaris
19. máj 2014

@eruuuska musim ti oponovat s tym metforminom.Ja som v brani metforminu otehotnela,brala som ho cele(!) tehotenstvo a berem ho dodnes.Po dohode s gynekologom samozrejme,lebo podla anglickych studii metformin znizuje riziko potratu u pco zien. 😉 takze je otazne,ci tebe sposobil potrat...............................

ouwecka
19. máj 2014

Baby..
Mne bol v 2011tom diagnostikovany pco,sterilita prim..
Hormony ok,vsetko ok,uzivala som lieky,nic,operacia - lapar.drilling vajecnikov,nic.sklamana..plakala som.. ovu nikde..
Moj gyn mi vysvetlil /aj ked povedal ze to nema hovorit/ ze za tym.je hlavne hak,psychika a vaha /samo ze ked mie je iny dovod..
vedela som ze mam.miernu nadvahu a aj ked silu mam ze brucho je uplne slabe.. vysvetlil mi ze naj recept ne ukludnit sa,nemysluet tak na tehotnost,zacst zbysovat vnutrobrusny tlak a byt v pohode..
Trvalo mi to rok.. vyse 27mes sme sa snazili..ale boj sme vyhrali
.. zaciname 5mes tehu a trsime sa..
Trocha som schudla,dvihala co sa dalo a bum,ovu prisla asi po 10rokoch 🙂 drzim palce aj vam