Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dindulka
15. júl 2009

dakujem hiva za gratulaciu 😀, agnucaston mi tu poradila shaarka kupila som ho v lekarni, je na upravu cyklu a znizenie prolaktinu, takze mozno je to len nahoda 😉
a ty ako? mas uz menzes po HAK?

hiva
autor
15. júl 2009

jasne....uz poctivo krvacam svoju poslednu mrchu 😀 😀 😀 ... vo stvrtok by som mala ist k doktorovi na UTZ - kontrolu po HAK, ale asi budem este mrchovat, takze to prelozim az na pondelok ci utorok - to by som mala byt uz 10 - 11 DC, takz euvidime, ci tam nieco rastie.....a od bud. piatku (14 - 22 DC) ideme na plodnu dovolenku 😉 😅 😅 😅

hiva
autor
15. júl 2009

dindus....tak to si asi mala fakt ovulku.....skoda ze ti prisla mrcha .... z toho mohlo byt kludne tehu 😅 ....uvidis na buduci cyklus....nezabudni pre istotu merat BT a snazilkovat o sto sest 😉

hiva
autor
15. júl 2009

a dindi, to si si ho kupila len tak v lekarni 😨 ....co som kukala na nete, tak je to na lekarsky predpis 😨

noe
15. júl 2009

agnucaston je volnopredajna bylinka. Nema preco to by na predpis. Teda ja to kupujem v UK 🙂
dindulka - je mozne, ze ti spustila menstruaciu. Kamaratke vytvorila pekny ovulacny viditelny hlien. A ja mam pocit, ze mne po 3 mesiacoch brania dorazila ovulka, ak testy neklamu. Ale nedovolim si tvrdit, ze je to vdaka nej, pretoze ja toho beriem vela. 🙂

Ale uskodit by nemala, sice na krabicke pisu, ze by sa nemala uzivat pred planovanym tehotenstvom, ale iny vyrobca pisel len nebrat v tehotenstve. A potom pri nasom "plaaaaaaaaaanovanom" tehotenstve to asi neuskodi 🙂

hiva
autor
15. júl 2009

no ja som na nete nasla takto: http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showone/528/949/... 😅

hiva
autor
15. júl 2009

no ale uz som nasla aj ina forum, kde to baby popisovali... http://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThre...

dindi, ty beries tabletky alebo si si to kupila ako bylinky?.....lebo tabletky Agnucaston su na predpis ale bylinka nie 😅

inak vyzera to celkom dobre, aj by som nad tym rozmyslala, ale ja som mavala cyklus dost pravidelny....sice 35 dni ale pravidelne a samovolne.....a trosku ma tam odradza to, ze sa to nesmie pocas tehotenstva.....to jest po ovulke (ak by sa nahodou zadarilo) by som vysadila....a to uz potom nema zmysel, kedze sa to ma uzivat pravidelne, neprerusovane aspon 3 mesiace 😅

jancos
15. júl 2009

ahojte, hiva, agnucaston je na predpis, ale mne ho v lekarni vzdy predali. neviem, ci nie je lepsi vitex, je to to iste, ale ma vacsiu davku tej bylinky v sebe, ale nie som si ista. ten sa ale u nas asi neda kupit.
inak som taka frustrovana, bola som 14.dc na usg, sliznica maternice bola ze super, len vajecniky akoze nic, tak ma dr dal na 18.dc na hp, ze ci bola ovu. volala som vyysledky a presene progesteron nespravili, skor si myslim, ze ho sestricka neoznacila, a podla neho by bolo jasne vidiet, ci bola ovu. ale pozitivne je, ze ostatne hormony su ok, co je super. aj lh, fsh, tst. tak by mohla uz aj ta ovu prist. ale este k tomu vsetkemu som dostala ms namiesto na 28.dc na 21., ked sme boli akurat pri mori. no super to bolo, celu dovolenku na tamponoch a vlozkach. nechapem to, ked beriem aj duphaston a tak skoro si pride ta mrcha.

bosorkajarka
15. júl 2009

Ahoj holky tak jsem vas prisla po dlouhy dobe pozdravit 🙂 🙂 a zatim uz je tu diskuze cislo 2, tak doufam ze bude hodne plodna a vsem se povede porazit to zakerny PCO 😠

jancos
15. júl 2009

ahoj jarka, vdaka za povzbudenie, pozeram, zee cakate babo v decembri, ja som 20., tak drzim palce, je to pekny mesiac🙂

bosorkajarka
15. júl 2009

Dekujem, ja mam v prosinci segru a je to supr clovicek 😵

hiva
autor
15. júl 2009

jeeej jarka....uz 18 tt??? to ale leti, co??? 😅 😅 😅

a ako sa tehulkuje???

inak vdaka za povzbudenie.....no tato dvojka zatial velmi stastne nevyzera.....este ani jedna ovulka a nieto ze este tehu 😒

jancos, tak to dokaze poriadne nasrat ta mrcha - myslim to rovno dvojmo - mrcha sestricka co nepripisala progesteron na vysetrenie do labaku....a tiez mrcha krvava....takto zavcasu a bez ohlasenie sa chodit nepatri 😠 😀 😀 😀

dijefcatko
15. júl 2009

Ahojte babenky,
síce ešte nesnažilkujem, plánujeme začať až na budúci mesiac, ale PCO máme bohužiaľ spoločné. Viem o nich už dávno, avšak až teraz si to začínam uvedomovať, že zrejme bude problém počať dieťatko. Hoci neviem, som trošku zmetená, pretože menzes mi chodí pravidelne, uprostred cyklu mávam bolesti pravého vaječníka a číry ťahavý hlien. Čo som čítala, sú to príznaky ovulácie, no neviem, zatiaľ som sa tomu veľmi nevenovala. Dúfam, že sa k vám môžem pridať a že ma čomu-tomu priučíte a budeme všetky úspešné.
Včera som čítala o ovulačnom mikroskope. Uvažujem o jeho kúpe. Máte s tým niektorá skúsenosti?

dindulka
15. júl 2009

hivus, ja som agnucaston kupila normalne v lekarni bez predpisu.ani som nevedela,ze je na predpis,v pohodicke mi ho predali,v baleni je 30 malych tabletiek a stalo 6.50 eur.ked mi skonci menzes,tak budem poctivo merat 🙂, ak som mala teraz ovulku,tak to bola velka premarnena sanca,joj ale co uz ani by ma vo sne nenaplo,ze menzes dojde a nie to takto skoro.
drzim palce, aby ta dr. potesil a na sone boli krasne velke "vajka" 😀, aby bola dovolenka naozaj plodna 😉

ahoj dijefcatko, vitaj v tejto perlorodkovej teme 😉.podla toho co pises mas menzes aj ovulku, tak ako ti zistili pco? ja som o tom mikroskope este ani nepocula,idem to pozret na net.

dindulka
15. júl 2009

pozrela som tu linku na agnucaston, mozno je fakt zazracny a hlavne nemam po nom ziadne vedlajsie ucinky.uplne som prehliadla to,ze sa neodporuca brat pred planovanym tehu a treba ho hned vysadit,este ze ste tu 🙂
dijefcatko, tak uz viem co je ten mikroskop zac 😀

dijefcatko
15. júl 2009

Dindulka, PCO mi zistili už pred 9 rokmi, pretože som mala veľmi nepravidelný menzes. 5 rokov som potom braha HA a Dexamethazon a ked som to kvoli srdcu vysadila, mrcha začala chodiť pravidelne a odvtedy je to ok. Ale mam aj ine gyn problemy, preto zvazujem ten mikroskop. predpokladam, ze sa nam nepodari babo len tak lahko a zda sa mi to lacnejsie ako kazdy mesiac kupovat ovu testy.

shaarka
15. júl 2009

dijefcatko, tak ten mikroskop, pokial viem, nie je spolahlivy, ukazuje plodne dni aj muzom 😀 😀 😀

kocky, lucim sa s vami: zajtra rano ideme na Pohodu do trencina a potom na chalupu, tak tu nebudem veeeeeeelmi dlho. neviem, ako to zvladnem 😀 bez vas, samozrejme.

baba, pre teba speci pozdrav 😝 ako bolo na dovolenke? 😀

dufam, ze ked sa vratim, tak mi zahlasite aspon jednu necakanu ovulku! (ked nie //) 😀 😀 😀

dijefcatko
16. júl 2009

Shaarka, príjemné chvíľky na Pohode a po dnešnej noci prajem aj vydarené počasie 🙂
Čo sa týka mikroskopu, hlavne nech tie dni ukazuje mne 😉 ale nie, možno sa spoľahnem na svoj pocit. Možno si len príznaky ovulky nahováram, ale ten číry hlien tam býva takmer každý mesiac.

hiva
autor
16. júl 2009

dijefcatko....ani ja by som ti ten mikroskop neodporucala....ale co by som na tvojom mieste na 100 percent spravila je kupila teplomer a merala bazalnu teplotu....tam jednoznacne uvidis, ci mas ovulku.....ale podla toho, co pises, to vyzera slubne....ake dlhe cykly mavas?....ja ich mavam tiez pravidelne, mrcha chodi sama ale len na zaklade bazalnej teploty som zistila, ze ovulku nemavam.....takze urcite zacni merat 😉

hiva
autor
16. júl 2009

dindi....tak na ten UTZV idem nakoniec dnes....chcela som to prelozit na buduci tyzden, lebo dnes este spinim, ale doktor povedal ze to nevadi....ze mam prist dnes lebo bud. tyzden uz ma plno.....a kedze som dnes len 6 DC tak asi ziadne velke vajka neuvidi ☹

dijefcatko
16. júl 2009

Diky za radu Hiva, pôjdem to kúpiť. Som už z príznakov ovulky zmätená, myslíš, že si to môžem iba nahovárať? Bolesť vaječníkov a číry ťahavý hlien?

hiva
autor
16. júl 2009

dijefcatko....nie, kludne to moze byt aj ovulka....ale aby si si bola na istom, tak fakt meraj tu teplotu......ja som bola na tom podobne ako ty.....pravidelne MS, aj hlien som sem tam pozorovala, ale az ked som merala som zistila, ze ovulka nikde.....ale to nemusi byt tvoj pripad 😉

hiva
autor
16. júl 2009

ak chces viac info o merani, chod na tento link http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt... ...uplne naspodu stranky najdes linky na dalsie stranky s viac informaciami.....alebo si tu na koniku najdi temu Grafy BT - tam sa dozvies uplne vsetko 😉

dijefcatko
16. júl 2009

Ďakujem 🙂
skúsim hľadať info, ako na to.

bosorkajarka
16. júl 2009

Djefcatko taky ten mikroskop nedoporucuju vetsina holek co si ho poridila ho pak vubec nevyuzila protoze to ukazovalo porad stejne. Tak jak pise Hiva nejspolehlivejsi je merit si bazalni teplotu 😉

Hivo jinak co se tyce ty ovulky tak nam stacila jedina, byla to moje prvni v zivote a hned se povedlo 😵 takze hlavne tfuj tfuj aby byly vajucha 😀 😉

mirm
16. júl 2009

baby chcem sa len opytat, dnes som si odmerala BT a mala som 36,8 to znamena co?

hiva
autor
16. júl 2009

mirm....na zaklade jednej teploty je tazko povedat....musim merat dalej.....36,8 by na moje pomery mohlo znamet, ze by mohlo byt po ovulke....ja mavam teploty pred ovulkou zvacsa v rozmedzi od 36,4 az do 36,6 ....poovulacne neviem, lebo ovulku som este nemala 😀 😀 😀 ....ale u teba sa neda nic povedat.....skus odmerat minimalne 1 cely cyklus a budeme ti vediet poradit viac.....mimochodom ktory den DC si?

hiva
autor
17. júl 2009

bre ranko baby....takze vcera som bola konecne u doktora...nakolko som bola iba 6 DC ziadne foliky nebolo vidiet....ale perlicky na oboch vajecnikoch bolo vidiet ☹ ....takze 2. septembra o 9:00 idem na laparoskopiu 😅 ....takze teraz mame 2 cyklu len tak na snazenie, ze ak by sa nahodou chcel stat nejaky zazrak a ked nie, tak sup pod noze 😀 😀 😀

jancos
17. júl 2009

ahoj hiva, to je ale rychlost, a nechcel skusit dr metformin a clostil? vsak asi ty vies, co ti viac vyhovuje. snad sa to podari tou laparkou, ak nie skor. budem drzat palce🙂

hiva
autor
17. júl 2009

cau jani.....on mi to vysvetloval hned na zaciatku....metrofin nemam preco brat, lebo cukor mam v poriadku....takze nad tym ani neuvazujem....a co sa tyka clostylu, on mi to na zaciatku vysvetlovat tak, ze je zbytocne do mna pchat hormony, tvorit foliky, ked vajecniky mozu byt skornatene.....on je zato, ze laparkou vsetky vycisti a potom to mozme skusit....bude vacsia sanca ze ak naraste folik, tak aj praskne 😉 ....a ja som celkom rada......aspon budem mat laparku za sebou.....u mna je totizto laparka aj podmienkou pre pripadne umele oplodnenie 😉 ....a zadalsie, som skor prakticky clovek....takze mechanicku zasah povazujem za lepsiu variantu ako hormonalny.....a navyse tym nestratim ziadny cas....laparka hned po mrche a hned ten cyklus sa moze skusit 😅