Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

donatela
20. feb 2013

@dodkap tiez som si myslela,ze mi dr.v CAR dporuci dalsi driling,ale tuto alternativu kategoricky odmietla. Vraj v mojom pripade uplne zbytocne... Zatial jej doverujem,ved 1x mi uz pomohla,pred tymi 8rokmi.ona ma aj operovala...
Ale v kazdom pripade,dakujem za nazor🙂

donatela
20. feb 2013

@nelka33 inak som sa sekla. Je to "len" rok (pocitanie,sledovanie atd).ale mne sa zda,ze uz je to vecnost.Ale predpokladam,ze taketo pocity ma asi kazda z nas🙂

nelka33
20. feb 2013

@dodkap nie mne robili lapaku aj s drillngom ale zatial stale bez uspechu ja som mala okrem toho ze mam PCO vsetko vporiadku priechodnost aj maternicu a aj cykly mam pravidelne tak neviem vcom je problem.Teraz beriem ten clostil potom pycham pregnil a ked sa podvrdi ovu tak utrogestan a do toho vsetkeho teraz siofor a ten inofolic uz zacinam stoho fakt zufat ☹ a este aj spermio mame dobre tak neviem preco stale nic tak dnes som 5DC tak uvidime ci sa to tento cyklus podari.

nelka33
20. feb 2013

@donatela tak mi uz dlhsie ale zda sa mi to vecnost ale este stale dufam a verim ze sa nam to vsetkym podari 😉 aj ked niekedy som stoho fakt dost nanic ale to asi kazda ktora sa snazime a kazdy mesiac dufame ze tam najdeme //

nelka33
20. feb 2013

@donatela a ty tiez beries ten inofolic?

zuziklc29
20. feb 2013

@jurkovci neboj da sa to dokopy . . . . . . .tento moj novy my musel davat dokopy rok,po roku sa podarilo ale neudrzala som a potratila ☹

zuziklc29
20. feb 2013

@zora256 wau,ja beriem duphaston a clostyl uz viac ako tri roky a zatial nic,bola som na laparoskopii ,teraz mi lekar povedal o inofolicu,ten beriem asi dva mesiace.a este som si dala aj femi kvapky,a este aby sa mi neplietlo tak aj pregnyl mi picha lekar aby mi tie vajcia praskli a neurobili sa cysty,ja mam PCOS

dodkap
20. feb 2013

@nelka33 podari sa to, drzim palce

dodkap
20. feb 2013

@donatela to je ozaj zaujimave. Videla som jedno video o PCO a tam bolo, ze ta zhrubnuta stena sposobuje vylucovanie hormonov, ktore skodia cyklu a znemoznuju otehotneniu. Ked sa tato stena drillingom narusi, narusi sa aj jej hormonalny vplyv. Lebo to je cele o hormonoch a ich vysielani do mozgu.

zora256
20. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!Aj mne lekár napísal diagnózu PCOS :-/,a to mi zistil pri preventívnej po pôrode.Ale ako som si všimla mám PCOS väčšinou každý pol rok od kedy som porodila.Lebo vtedy mám hroznú bolesť vo vaječníkoch a následne pri záťaži prasknú cysty a krvácam,a potom som zas 5 mesiacov ok,lens a akosi nedarí otehotnieť lebo nemám rpavidelnú ms ani z Duphastonom:-/tak preto musím brať Inofolic,ale ty už asi priveľa toho berieš naraz nie?A veľa môže mať opačný účinok,nestačilo by len samotný Inofolic?Mne lekár vysadil Duphaston a len samotný Inofolic mám brať.Ja som aj Clostil aj Duphaston osobitne brala, 2roky Clostilbegyt a potom pol roka Duphaston a vtedy som otehotnela a teraz už 11 mesiac Duphaston a zatiaľ nič a od budúceho mesiaca len Inofolic.A tie cystičky máš ktorého druhu?Tie čo neodrastajú a nepraskajú?A pri laparoskopii Ti nesrobili dierky na vaječníky?Kedy si bola na Laparoskopii?Lebo ten zákrok veľa žienkám pomohol otehotnieť do 3mesiacov od zákroku 🙂Moc Ti prajem aby vám to vyšlo 😉

zora256
20. feb 2013

@nelka33 Ahoj!Neboj podarí sa vám🙂A kedy si bola na tom dríílingu?Keď len nedávno,neboj čoskoro sa dočkáte aj // 😉

nelka33
20. feb 2013

@zora256 tak bola som v oktobri a to je uz dost dlho tak neviem ale dufam ze mas pravdu a coskoro sa to podari lebo potom uz len car ale do toho sa mi velmi nechce.

zora256
20. feb 2013

@nelka33 Ahoj!Neboj určite to príde,len buď vpohodke duševne a moc nemysli na plodenie a užívaj si🙂Lebo potom začne drina🙂24h v pohotovosti🙂A bábo príde keď budeš čo najmenej v kŕči🙂

nelka33
20. feb 2013

@zora256 ved ja sa snazim a uz sa az tak nestresujem ako predtim ale je tazke nato nemysliet ked do toho davam tolko energie a stale ziadne vysledky ale este stale verim ze sa to podari 🙂

zora256
20. feb 2013

@nelka33 Neboj,určite sa podarí🙂A tú energiu skús inam dávať nie do snaženia,a príde to keď snaženie neude len rutina na plodenie ale pre radosť🙂

nelka33
20. feb 2013

@zora256 tak dakujem a dufam ze mas pravdu ale je tazke nato nemysliet ked ku dr chodim ako na hodiny klavira a este ta hromada tabiet

zuziklc29
20. feb 2013

@zora256 ja som bola na drilling vajecnikov to je narezavanie.ja mam anovulacny cyklus takze nemavam ovulaciu,duphaston beriem uz niekolko rokov a nic,clostil beriem na 3 az 7 den. teraz som zacala brat inofolic a 2x1. a este aj femi kvapky,opytala som sa lekara ci to mozem brat a povedal ze ano.duphaston som brala len kvoli tomu aby mi prisla mrcha,potom clostil no a teraz som zvedava ci vajce dorastlo a ci aj pukne,v piatok ma caka sono,to budem 13DC. takze netusim co dalej,este som aj schudla ale vramci normy lebo ked beriem tolko jhhormonov nemam sancu,uz by osm to chcela mat za sebou a mat zdrave dieta.ja som povedala lekarovi ze mne jedno zdrave dieta uplne staci. . . . . . .len nech to uz je,

zora256
20. feb 2013

@nelka33 Tak veru,keď často chodíš klekárovi a aj lieky každý deň nejaké taks a nedá nemyslieť,ja preto ak len nemusím nejdem k ženskému a ten Inofolic je skôr vitamín než liek tak sa mi bude aj ľahšie brať🙂A nemyslieť na plodenie🙂
@zuziklc29 Tak som bola aja,žesom chcela aspoň jedo kým nebolo,a teraz keď už jedno sa podarilo,chcem aby mal súrodenca😀 a verím,že aj bue🙂A moc Ti prajem aby si čoskor bola tehu a mala krásne zdravé bábätko 😉 A možno aj dve naraz z Clostilom sa dá🙂

zuziklc29
20. feb 2013

@zora256 si zllata dakujem,moja mamina je z dvojiciek a priatelova babka je tiez z dvojiciek. ale mne vazne staci jedno,ja som tiez jedinacik.beriem to tak,ze jedno dieta a dat mu vsetko co bude potrebovta,ak bude chciet ist na vysku alebo neviem tak sa budem vediet o neho postarat aj keby som ostala sama. 😉

jurkovci
20. feb 2013

@zora256 ahoj, a zabera ti ten Inofolic? mne ho tiez lekar kazal kupit, tak som ho dnes objednala z netu, tam je najlacnejsi 🙂 snad zaberie.

@zuziklc29 no vidim to na nieco podobne, ale nevadi, aspon sa nebudem vydavat tehu, aj ked velmi rada by som kvoli tehu posunula svadbu, z babatka sa budem ovela viac tesit 🙂 drzim ti palce.

zora256
20. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!
Nie je dobré dať deťom všetko lebo prerastú potom cez hlavu :-/,Dať len to čo je nutné max niečo do + ale nie úplne všetko🙂A nie každé dieťa chce na vysokú aj keď je jedináčik,možno druhé by chcelo alebo prvé a proste jednému sa bude dariť aj bez vysokej🙂A keď sú dve sa lepšie naučia deliť z ostatnými a porozumieť druhým,než ke´d je samé.Iste anit ebe nebolo dobré keď sa Ti rodičia starali dovšetkého a len teba riešili,a nebol nikto okrem teba kto by ich zamestnal:-/ jedna moja spolužiačka,bola veľmi smutná,že rodičia vždy len ju riešili,lebo nemohla mať súrodencov...A veľmi závidel nám ostatným,že máme aj dvoch.

zora256
20. feb 2013

@jurkovci Ahoj!ja ho ešte nemám,ja len od budúceho mesiaca začnem užívať tiež plánujemz netu kúpiť potom daj vedieť koľko dní trvalo kým Ti prišli🙂Ja ešte posledný Duphaston užívam zatiaľ.

zuziklc29
21. feb 2013

@jurkovci jej ides sa vydavat? super 😀 gratulujem,to by bol naj darcek keby si sa po svadbe dozvedela ze mas pod srdieckom vase spolocne srdiecko

zuziklc29
21. feb 2013

@zora256 ja som mala vzdy dobry vztah s rodicmi,nemala som vsetko co mali ostatny,ocino mi vzdy povedal,potrebujes to?nie tak a islo sa dalej,nezavidela som kamoskam ze mali surodenca,lebo som vzdy mala okolo seba vela ludi a nase dvere boli vzdy otvorene . . . . . .bolo u nas vzdy plno 😀 ja som mala velmi pekne a stastne detstvo
nemozem sa stazovat,a pokusim sa to urobit ked budem mat dieta.

zora256
21. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!To je krásne🙂Moji sa rozviedli keď som mala 3roky,tak preto sme nemali nič drahého,ani šaty tie sme mali aj po sesterniciach a bratrancoch,a hračky len pár.A otčim tiež tak robil,ako tvoj ocino,tiež sa pítal,či je to potrebné a keď nie tak sme šli tiež ďalej,alebo ak sme uznali za potrebné tak vysvetľoval,že na čo nám to bude a tak.Až nakoniec sme uznali za nepotrebné,hoc sme chceli veľa vecí,ale kvôli stavaniu domu sme nemohli mať veľa vecí,ale zato starý rodičia sa moc snažili nás nosiť na kúpaliská a na výlety a aj nám sladkosti kupovali,či vreckové dali na meniny,narodeniny a keď sme im pomáhali vo vinohrade.Ale tak zrejme takéto detstvo bude mať aj náš malý,lebo tiež nemáme popri hypotéke a veľa opráv čaká na dome:-/.Ale verím,že k šťastnému detstvu stačí pár priateľov na hranie,čo našťastie jesto na našej ulici zo 6detí a k jednému chodíme sa hrať už teraz aby si zvykali,na seba ešte pred škôlkou a ľahšie si navykne na škôlku keď tam bude mať už jedného známeho🙂

zora256
21. feb 2013

@jurkovci Jééj🙂Prajem Všetko len to naj do spoločného života veľa lásky a nech vám to vydrží až do konca života 😉 A kedy bude váš veľký deň D?

jurkovci
21. feb 2013

@zora256 no včera som ho objednala a dnes mi prišiel mail, že odoslané, možno zajtra alebo budúci týždeň dorazí.

@zuziklc29 ja dufam, ze sa to dozviem este pred svadbou 🙂 My sa o babo pokusame uz dva roky, a svadbu mame naplanovanu az na december, a ked sa dovtedy postasti tak budeme happyyyyyy 🙂 a svadbu posunieme 🙂 mne to je osobne jedno kedy bude, len aby uz bolo babenko 🙂

@zora256 dakujeme 🙂 planujeme na december 2013 🙂 takže ešte času 🙂

zora256
21. feb 2013

@jurkovci TAk to je fajn,že dali vedieť že odoslali🙂A to je ešte fakt ďaleko december,zatiaľ by si mohla aj porodiť😀 ak by sa zadarilo teraz alebo v marci 😉 Tak moc prajem aby sa vám pošťastilo🙂

jurkovci
22. feb 2013

@zora256 ďakujeme 🙂 ak sa nepodarí do svadby, tak potom už určite 🙂

mambba
22. feb 2013

kedze toto bola nedavno moja tema, tak vam tu tiez napisem. po dnesnom utz mame 7mm, sme podla MS v 6tt+5 podla utz 6+3 a bije drobcovi srdiecko.. uz si len drzime palce, aby bolo vsetko ok az do druhej dekady oktobra.
takze treba len verit, uz ked sa to podarilo nam, co garantujem, ze sme omnoho tazsi pripad ako minimalne 95% z vas , tak sa to musi podarit aj vam vsetkym.