Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

drobec8888
26. júl 2013

@ematko29 Gratulujem k tým predchádzajúcim tehotenstvám 🙂 Mne by stačilo zatiaľ jedno 🙂 Ale tehotná nie som určite, robila som si 2 x test a vôbec nič, ani náznak. Tie prsia ale po týždni prešli a odvtedy nič ☹ Dnes začínam s infolicom a ak sa nič nepohne, tak idem o 3 týždne k lekárke a uvidíme.... A ty máš PCS? Ako to bolo s tvojimi predchádzajúcimi tehotenstvami? to si mala tiež problémy, alebo úplne v pohode? vďaka za infošku 🙂

ematko29
26. júl 2013

@drobec8888 Ja som vtedy tom čase ked sme sa snažili vôbec nevvedela,že nejaké pco existtuje.Mne len nedochádzalo k ovulácii a tým padom ani k menštruacii..Co sa týka cist na vaječníkoch tak tie boli čisté bez císt.Klostilbegit to istil 🙂A tehotenstvá prebiehali úplne vv pohode apôrody tiež .Vlastne jediný problém bol v ovulácii ani pregnil ani duphaston som k tomu nebrala len klostil 1tab denne myslim 5dní.Až ked som sa pred 3rokmi rozhodla riešiť tento problém nielen ho zakryť antikoncepciou ,mi endokrinologička vysvetlila o čo ide.6e mám to pco hormonalne a teraz beriem metformin už asi 2mesiace ,ale nepozorujem žiadne zmeny ani menzes mi nedošiel od neho zatial :(tak sa bojím,že ani on nepomôže .Lekárka ma ale utešuje,že to chvílu trvá kým telo zareaguje aupravia sa hormony.Som strašne nedočkavá .

dankariska
26. júl 2013

Ahojte, chcem sa spytat, ci nemate nahodou niektora zvysny metformin, ktory uz nepotrebujete????

skeptik
27. júl 2013

@dankariska Jedine, zeby boli v menopauze, metformin potrebujes (ak ho potrebujes) v podstate az dovtedy 🙂

sofi88
28. júl 2013

tak zienky, tento cyklus to vyzera na anovulak ☹ mate nejaku osvedcenu radu ako tomu pomoct bez toho,a by som musela vkuse behat ku doktorke.. moj problem je zvyseny testosteron, stitna zlaza je vraj v poriadku...

drobec8888
29. júl 2013

@ematko29 No tak v deň keď som mala práve v pláne dať si infolic, tak som začala mať špinenie. Ale povedala som si, že aj tak si dám, takže od piatku piatku na ňom fičím. Už je to 4 dni a ja mám stále to špinenie, ale také že fakt iba s intimkou a minimálne. Brucho mám stále ako balón a už aj prsia ma začínajú bolieť. Teraz rozmýšľam, či to nemôže byť nejak cysta alebo čo.... Neviem, či mám teraz čakať kým špinenie prejde (ak prejde), alebo či čakať naozaj až tie 2 mesiace keď nepríde mrcha a potom ísť k lekárke ☹ Nikdy som nemala také veľké nafúknuté brucho.... keby som si nerobila testy, tak si fakt myslím, že som tak v 2 mesiaci minimálne 🙂

ematko29
29. júl 2013

@drobec8888 to nafukovanie môže byť aj príznak pco.Ja mám tiež také.Už sa to trocha zlepšilo ked som začala brať metformin.Nikdy som nemala nafúknuté brucho.Mne sa ttie príznaky nejako rozmnožili po 2poôrode.Naskočil zvýšený testostero,nafukovanmie priberanie.Mám pocit ,že sa to trošičku po metformine zlepšilo,niesom až tak nafúknutáanemám takú velku chuť na jedlo..Ato špinenie,tak to ja mám takú mrchu prosím pekne bez liekov ked sa jej uráči prísť.Ak ta ale bolia prsia tak by som na tvojom mieste skočila k lekárke .

drobec8888
29. júl 2013

@ematko29 jj,asi tam nabehnem koncom týždňa keď ma snáď tá "mrcha" prejde a uvidím, snáď ma nepošle preč len tak ☹ Alebo myslíš, že ma vyšetrí aj pri tom keď mám to špinenie?

ematko29
29. júl 2013

@drobec8888 podla mna by ti mohol spraviť ultrazvuk. 🙂

sofi88
29. júl 2013

zienky myslite ze by mi mohol inofolic pomoct?? tento cyklus bez ovulky, mam zvyseny testosteron.. dungujem len vdaka liekom.. teraz beriem duphaston..ale bez ovulky to nema zmysel ☹

ematko29
29. júl 2013

@sofi88 a menzes bez liekov máš aký?Lebo aj ho bez liekov nedosttaneš tak pochybujem aby ti pomohol,možno po dlhých mesiacoch užívania,ale nechce sa mi veriť.Ak ti len meškáva tak by to mohlo mať niečo doseba 🙂A klostylbegit ste neskúšali ak nemáš ovulku?Mne pomohol

sofi88
29. júl 2013

@ematko29 zatial mi doktorka nic nedala... liecba trva este len 2 mesiace...najprv mi dala lutenyl..ale povedala som jej, ze sa pokusame otehotniet, tak mi dala duphaston na 2 mesiace... no tento mesiac som ovulku neodpozorovala...takze problem este vacsi... teraz neviem ci jej hned volat co s tym, a lebo ten duphaston este jeden mesiac skusit... ale ak bude zasa anovulacny bude to cele na nic... ☹

ematko29
29. júl 2013

@sofi88 tak jej skús brnknúť,že si si sledovala aže ovulku si nemala a uvidíš čo ti povie.Predsa duphaston je hormon azbytočne ho budeš doseba pchať ak ti nepomáha.

sofi88
29. júl 2013

@ematko29 tak este mi neprisla mrcha... tak ci nebude skoro volat... neviem no ☹

ematko29
29. júl 2013

@sofi88 tak asi máš pravdu ,ale ak ti dojde tak jej hned zavolaj,aby ti poprípade dala lieky na ovulku,lebo sa berú na začiatku cyklu

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 skusim to, chcela som je zavolat uz dnes, no neskoro, uz mala po ordinacnych... tak to skusim zajtra... dnes teplota zasa klesla.. ale den bol priserny, tak zle mi uz davno nebolo...

ematko29
30. júl 2013

@sofi88 držím prsty 🙂

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 dakujem 🙂 si zlata... niekedy stracam energiu riesit vsetky take veci a hnevam sa sama na seba, preco prave ja musim mat taketo problemy ☹

ematko29
30. júl 2013

@sofi88 je nás takých viac aja síce už mám deti ,ale nič to nemení na situacii,že pco je tu stale aja nemám ovulku teda ani menzes ariešiť to musím ak nechcem brať antikoncepciu.Beriem metformin ,ale menzes este nedošiel ☹ Ako rada by som sa už nezamýšlala nad tými problémami aužívala by som si deti,ale neliečené pco je velmi zlé.

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 ako ti pco riesili?? mne zatial dala len dufik.. neviem ci je prave toto nejaka liecba??? dnes mi napriklad bolo strasne zle... bolesti v podbrusku, navaly tepla, pocity na omdletie.. niekedy som si od bolesti nevedela ani sadnut... a to beriem tie lieky 8 den... neviem ci je to z nich alebo co sa deje

ematko29
30. júl 2013

Ak berieš duphaston tak na začiatku liečby som aj ja mala také stavy,potom som si zvykla.Duphaston mi síce upravil menzes,ale nevyvolal ovuláciu.Ja som bola v Lubochni je tam endokrinologicky adiabetologický ustav,ttam ma vyšetrili anasadili klostilbegit,Dovtedy som brala proveru čo je silnejšia jak duphaston a ani támi to neupravila.Jednoducho ked je problem v ovulácii treba to riešiť ijej vyvolaním.Po tehotenstvách som sa liečila už spomenutým duphastonom rok apol anič žiadne zlepšenie brala som aj antikoncepciu ale to všetko je len na vyvolanie pseudomenzesu a ja by som chcela riešiť príčinu.Tak teraz ten metformin auvidíme či pomôže,lekárka sa vyjadrila,že je to individualne,že možno bude treba aj pol roka kým sa to upravy tak ja neviem no,ale čítala som onom velmi vela kladných skuseností alekári sním majú super vysledky,aženy s pco nanom otehpotneju.A ktorý den cyklu teraz si?

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 teraz som 27DC .... dufik som si nasadila az na 20ty den cyklu..lebo som cakala za ovulkou ale neprisla, tak som to vzdala a zacala ho brat...

ematko29
30. júl 2013

@sofi88 amáš ho brať kolko dní?

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 no ona mi ho dala za na 12 dni... ale budem ho brat len 10... naco natahovat cyklus...

ematko29
30. júl 2013

@sofi88 Po vysadení duphastonu zby mala dôjsť menštruacia do 3dní.Mne tak chodila jak hodinky 🙂 Ked si ho už nasadila tak ho dober apotom sa snou pozhováraj.Ak budeš mať ešte silné bolesti treba zájsť,že čo to je ja som síce mala bolesti ale žeby som si nemohla až sadnuť tak ee.Mna tiež pobolieva v podbrušku ako na menzes aon nikde ☹

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 chcela som je zavolat uz dnes ze co a ako, no mala po ordinacnych hodinach, tak neviem ci pockat kym pride MS alebo co... dufam, ze nemam nejaku vacsiu cystu alebo nieco co ma tak moze boliet... neviem co robit no.. no nechcem mat dalsi cyklus anovulak ☹

ematko29
30. júl 2013

@sofi88 Ačo tak skočiť zajtra rovno k nej ?Tak sa môžeš otom pozhovarať apopýtať sa všetko .Ak samozrejme sa netreba objednávať 😒

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 sestricka ma k nej len tak nepusti... ☹ ani minule som sa k doktorke nedostala...ona ma stale plno..ma kopu pacientov...

ematko29
30. júl 2013

@sofi88 no toho som sa obávala,tak jej zavolaj zajtra.A skus si dať nejakú nospu ak máš doma od bolesti a ak neustupia alebo sa zhoršia tak by som šla aj na pohotovosť.Ale ja pochybujem,že ti duphaston pomôže otehu ak nieje ovulka len strácaš ním čas.

sofi88
30. júl 2013

@ematko29 ako az take bolesti zasa nemam... teraz sa to uz aj celkom ustalilo, citim podbrusko,a le je to lepsie... no v robote to bolo tazke... myslela som, ze so mnou svacne o zem... zajtra sa jej skusim dovolat ci je to normalne a popritom rovno spomeniem ze nebola ovulka... uvidime co povie...