Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ematko29
10. okt 2013

@drobec8888 držím prsty,nech všetko pekne ide ako má 🙂

drobec8888
10. okt 2013

@ematko29 ďakujem 🙂 Dúfam, že sa ti už tiež všetko upraví ako má 😉

ematko29
10. okt 2013

@drobec8888 dakujem 🙂

danm
10. okt 2013

@pa_mi dakujem!dufam,ze vsetko bude ok... 😅

drobec8888
11. okt 2013

@ematko29 No tak som včera pre istotu volala svojej doktorke na obed, že ako vyšiel test a tiež že som mala to špinenie dva dni dozadu a tá hneď operatívne, že nech sa jej o 16 ozvem a povie mi kedy môžem prísť. Že síce vo štvrtok neordinuje, ale pride kvôli mne 🙂 (U nej sa totiž platí paušálne, ale neporovnateľná starostlivosť) 🙂 Takže o 17 už som bola na sone u nej 🙂 Najprv hľadala.... hľadala a predsa niečo našla. Vraj je to skoro, ale našla mi ten "vačok" a vraj by to malo byť ono a teda vnútromaternicové 🙂 Lebo to chcela ako prvé skontrolovať kvôli tomu môjmu krvácaniu a bolestiam. Pre istotu mi dala duphaston 2-3x denne, podľa toho ako mi z neho bude. A o dva týždne na kontrolu, vraj už uvidí viacej či je to ok. Tak sa naozaj začínam tešiť. Prestávam myslieť negatívne 🙂 Už musím iba pozitívne, nech je ten náš potomok aspoň trošku viac pozitívne mysliaci ako ja 🙂 🙂

adrrik
11. okt 2013

holky mam pco a nyni jsem zjistila ze jsem tehotna beru metformin mam jej vysadit nebo ponechat?

sofi88
11. okt 2013

@adrrik volaj doktorke co ti povie...

ematko29
11. okt 2013

@drobec8888 super gratulujem,len tak dalej 🙂

niikoletka
12. okt 2013

Ahojte.. Včera mi bolo diagnostikované PCO.. okrem toho mám ranku na krčku.. Som z toho neskutočne smutná. Mám len 18 rokov, po dieťatku veľmi túžim, samozrejme nie hneď, ale za nejaké 4 rôčky.. no tieto diagnózy som nečakala a popritom to bolo také očividné 😢 😢 ako ste sa s tým zmierili? 😢

vanesa73
12. okt 2013

@adrrik vysaď to, mne povedala doktorka že keď budem tehotná nech to prestanem brať.

vanesa73
12. okt 2013

@niikoletka ako ti to zistili? brala si aj antikoncepciu?

niikoletka
12. okt 2013

@vanesa73 ja bez nejakých injekcií alebo liekov menštruáciu prirodzene nedostanem.. mám to tak cca od 13-14 rokov. Keď som mala 15 šla som s tým ku gynekologičke ale ona mi vedela celé tri roky predpísať len duphaston alebo antikoncepciu.. duphaston mne nerobí vôbec dobre, lebo po ňom silno krvácam takže som užívala HAK.. ale chcela som riešiť príčinu nie celý problém len prekrývať umelými hormónmi a tak som šla ku gynekologičke ale bez výsledku. Zase mi chcela dať HAK alebo pichať každý mesiac vyvolávačku.. Tak som sa naštvala, na koníku som si čítala o jednej pani doktorke a zobrala som si kartu k nej.. musím povedať, že to bolo moje najlepšie rozhodnutie aké som mohla spraviť. Nová pani doktorka je najlepšia doktorka akú som kedy stretla, má nádhernú ambulanciu a nebola som vybavená za 5 minút. Rozprávala sa so mnou asi pol hodinu, všetko mi vysvetľovala dopodrobna a odpovedala na moje otázky.. Na sone mi ukázala, že sa jej odhad potvrdil. Ukázala mi moje polycystické vaječníky :( povedala mi aj to, že mám ranku na krčku maternice.. Vôbec neviem ako sa s tým vysporiadať, som z toho taká smutná.. moja mama mala obrovský problém s otehotnením a celý život ma straší, že aj ja to budem prežívať a teraz toto 😢

vanesa73
12. okt 2013

@niikoletka neboj sa určite sa to dá do poriadku keď to budeš riešiť, ja som bola teraz na operácii kvôli tomu, tiež som nedostávala vôbec menštruáciu iba keď som brala duphaston. tak teraz dúfam že do pol roka budem tehotná lebo potom sa to ževraj vráti spať :(

niikoletka
12. okt 2013

@vanesa73 veľmi držím palce 🙂 je to hrozné, keby sa to dalo nejako ovplyvniť alebo vyriešiť.. Ja teraz budem len v strese kým neporodím zdravé dieťa...

vanesa73
13. okt 2013

@niikoletka dakujem, ved už som aj dostala prvú menštruáciu a konečne prirodzenú bez duphastonu, tak som bola rada.
Nebud v strese to ti veľmi nepomôže len uškodi. keď už budeš chceš bábo tak to začneš riešit a určite sa podarí, veď veľa báb čo má tento problím majú deti.

egyy
14. okt 2013

@eruuuska ahoooj. No ja nemam nic nove. Vies co som mala vtedy tie bolesti, tak vo stvrtok to bolo uplne najhorsie. Brucho ma strasne bolelo, chrbat, ze som nevedela ani stat a bolo mi strasne zle od zaludka. V piatok nic. Absolutne..Jednoducho nic. A v sobotu som zacala spinit, tak som sa zlakla a nasadila som duphaston. Este v nedelu som trochu spinila aj s krvou a potom to prestalo. Duphaston som nasadila az na 19ty DC namiesto 14ty DC, tak asi preto. Ak henten tyzden mali byt Priznaky ovu, tak amen tma. Teraz uz 8 den co zase neberiem a cakam mrchu, brucho boli ale nic. Posledny mesiac a pojdem na vysetrenia a hura do CAR. Predstav si, ze som tento mesiac dostala do ruky letak CAR Gin-fiv. Osud..asi pojdem tam. Uz som sa inak dost ukludnila. Netlacim to..nechavam to tak. Aj tak sa to teraz nepodari. Naopak sa snazim uzivat si to, ze este nie som a nemusim sa obmedzovat. A velmi a tesim na ten den, ked to zistim. Chapes ma? Teraz mam taketo divne obdobie. Ako si zvladla tu injekciu? 🙂

eruuuska
14. okt 2013

@egyy ahoooj, no ved o chvilku tu mas november, urcite ti v CAR pomozu, strasne ti drzim palce a myslim na teba.....chapem ta, ja mam momentalne opacny problem, strasne tlacim na pilu az mi z toho.....no dnes som sa dozvedela, ze moja svagrinka je tehotna, tak strasne dufam, ze v tom budeme spolu 🙂 ..... no injekcia bola nakoniec uplne pohodicka, ved co by clovek nespravil, kludne aj trikrat denne by to mohlo byt, ked to pomoze.......sice ma troska obchadzali mrakoty, ked som sa pichala ale rychlo som spravila, co bolo treba a vodu som mala po ruke, ked som sa napila bolo to dobre......a kedy sa chystas do CAR? A tie bolesti si preberala s lekarom, je to normalne?

egyy
14. okt 2013

@eruuuska neprebrala. Zase by na mna pozrel, ze zase preham. Ale spytam sa to potom v CAR, ze co som mala. Uvidim este tento mesiac, ci sa to zopakuje. Tiez si posuniem duphaston zo 14 na 18 DC a uvidime. No do CAR asi koncom novembra. Este mam jedno balenie duphastonu, potom mi urobi cytologiu, asi este krv a neviem co a s vysledkami pojdem tam. Tak dufam, ze ti tie injejky pomozu 🙂 a ti mas na co? Na rast folikov? Ja som dneska spinila a zase nist teraz. Uvidime rano. Inak to s tou svagrinou...na porazenie. To jak naschval,ne? Ale ja som aj dneska rozmyslala, ze to ma vyhodu. Pokukas, co sa ako robi, co budes potrebovat, poobzeras si toho maleho cloveka, pohojdas, pochytas à budes sa citit smelsia a pripravena 🙂 Dobra myslienka, co povies? Aspon mne sa pri nej funguje lepsie. 🙂

eruuuska
15. okt 2013

@egyy Ahoj 🙂, tak teda, uz aby si bola tam nech nieco poriadne robia, ja som s ludmi v CAR nadmieru spokojna, viac ako s mojim gyn co som mala, aj co mam teraz......no ta injekcia to bolo aby folik nielen dozrel ale aj praskol, a cuduj sa svete, prvykrat som mala ten hlien co sa vsade pise, pocas ovulacie......tak som bola taka straaasne rada.....ze teda aspon nejake pokroky.....No so svagrinou, je to na jednej strane velka radost, ja sa aj velmi tesim, lebo mame krasny vztah, je mi ako sestra, ale chapes, nieco tam vzadu ma tak picha.... no je to krasna myslienka, len vies, mna to uz neuspokoji, pretoze mi preslo rukami zo 6 deti kamaratiek a rodiny, o ktorych som sa aj ja starala, takze uz mam celkom prax vo vsetkom od kupania cez prebalovanie po uspavanie a ti, ktori boli na umelom mliecku aj krmenie.....takze mne fakt chyba uz iba vlastne, ale tak si vravim, ze o dva tyzdne sa snad dozviem, ze sme v tom spolu, to by fakt bolo uzasne, lebo by tam bol rozdiel iba tie dva tyzdne....takze nase deti budu rovesnici a na vsetko budeme dve 🙂

drobec8888
24. okt 2013

@ematko29 Ahoj. Tak ako si na tom ty? Upravuje sa ti cyklus? Ja som bola včera u lekárky a vyzerá že je to vcelku ok. Vraj to vyzerá zatiaľ na 7+2 tt a srdiečko už krásne bilo 🙂 Len tam našla ešte malé hematómy, krv ktorá sa nestihla vyčistiť keď som špinila. Vraj buď sa vstrebe, alebo možno budem mať ešte hnedé špinenie, ale toho sa vraj nemám obávať. Zatiaľ mi nechala Duphaston kvôli tomu krvácaniu predtým, ale o tabletku menej. Vzala mi krvičku a o necelé 4 týždne mám prísť na meranie bábätka 🙂 Inak stále tomu nemôžem uveriť, zdá sa mi to také nereálne ako sen.... A sranda je, že hoci sa tešíme, stále som sa s tým akosi nestotožnila 🙂 Je to ako keď som spravila štátnice, tešila sa, ale tá ozajstná radosť prišla, až keď som to pocítila naozaj, že som nemusela chodiť do školy. Až vtedy mi to docvaklo, ...tak čakám kedy mi docvakne toto 🙂

eruuuska
24. okt 2013

tak a dalsi mesiac nic, uz mi to zacina liezt na nervy....ako vy baby?

eruuuska
24. okt 2013

@drobec8888 Blahoželám a prajem aby bolo vsetko v poriadku 🙂

ematko29
24. okt 2013

@drobec8888 ahoj,uvidíš do 3mesiaca sa stým uplne stotožníš 🙂 a blahoželám 🙂 a držím silno prsty nech prebieha všetko ako má 🙂.ja som nenzes dostala od metforminu a další ma dojsť zhruba o 2 týždne ,len nejako necítim ovulaciu,minulý mesiac som ju cítila,ale šak verím ,že to bude ok aj ked bude meškať mne to nevadí,viem ,že už tto bude dobre 🙂

drobec8888
25. okt 2013

@ematko29 tak super, bude dobre, neboj.Určite príde,...musí 🙂

drobec8888
25. okt 2013

@eruuuska Ďakujém 🙂

egyy
25. okt 2013

@eruuuska napodobne. Som nervozna. Neviem ktore CAR si mam v BA vybrat :(

eruuuska
26. okt 2013

no to ti nezavidim, my chodime do Iscare, lebo mi bol od viacerych odporuceny, a som spokojna...no uvidime co bude dalej, ale tych centrier je tolko......drzim ti palce, aby si si dobre vybrala....
@egyy

sofi88
29. okt 2013

zienky, ako tak citam na tom internete pozeram ze PCO je spojene castokrat aj s inzulinovou rezistenciou.. ako moze dokina vediet ze som po tejto stranke v poriadku, ked mi na IR vysetrenia nerobila??? mam ju o to poziadat, aby ma na to vysetrenie poslala alebo to moze aj obvodak alebo ako?? viete mi poradit??

leeena_4
29. okt 2013

@sofi88 požádej o vyšetření, ale já když o něj žádala v CARu, tak mi bylo řečeno, že úspěšnost nemá zase tak vysoké procento, ale že mi test na žádost samozřejmě udělají a i zkusí léčbu. Naštěstí na to nedošlo.

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz