Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ematko29
14. jún 2013

@nienna ahoj ved oto ide,že aj ja odmietam hak.tak som uvažovala nad inofolikom.Ale mne je normálne zle z toho,že všetko je len dočasné.Tiež inofolik nemôžem brať dlhodobo šak skrachujem 😖 .Už som rozmýšlala nad nejakou zmenou životného štýlu,ale čo ja viem ked sú to hormony ....dobre mi bolo ked som bola tehotná a dojčila ,ale kto by tie moje dietky živil ak by som furt rodila 😀

nienna
14. jún 2013

@ematko29 tak ono sa vraví, že ked žena schudne tak sa PCO zmierni....u mňa sa to moc nepotvrdilo, bola som na tom rovnako aj ked som mala o 15kg menej....takže tiež neviem ako to budem riešiť v budúcnosti....asi nijako 😒 aký vplyv na zdravie by to malo, keby som mala celý život mrchu len pár krát do roka? ja si myslím že žiadny, ono je to asi skôr problém len pre tie čo chcú otehotnieť (čiže momentálne aj pre mňa).

ematko29
14. jún 2013

@nienna ja mám problémy odkedy som prvykrát dostala menzes avtedy som mala na výšku 155cm tých 45kg.Nezmenilo sa to ani ked som podrástla na tých 158a 50kg ateraz mám dokonca 60kg aide to pomaly hore ☹ .Ja by som sa asi tiež nato vykašlala,teda na ten menzes,ale ked nemám menzes atie hormony sú zlé nemôže to mať zlý vplyv na organizmus?teda nechcem strašiť ,ale počula som ,že pri neliečenom pco môže dochádzať k chorobám maternice ,osteoporozé avysokému krvnému tlaku .

nienna
14. jún 2013

@ematko29 ved to práve neviem, že aký dopad to bude mať na organizmus. lenže darmo by sme to chceli liečiť, ked liek na to neexistuje....HAK za liek nepovažujem, ako mnoho lekárov 😒 ktovie, možno o pár rokov sa dačo nájde, čo nám pomôže. alebo fakt len bylinky skúšať na tie pošramotené hormóny.

ematko29
14. jún 2013

@nienna sa stavím,že sa nájde liek ked ja budem stará babka 😀 no ale aj tak aspon by iný 🙂 m mladším pomohol.

nienna
14. jún 2013

@ematko29 😀 no veru, tiež mám taký pocit, ale dovtedy sa možno budeme dožívať 200 rokov

terry658
14. jún 2013

Ahojte krasky, chcem sa podelit. V januari mi bol diagnostikovany PCOS, tak som zacala brat Utrogestan a Clostyl....no bezuspesne. Este som z toho bola nafuknuta, malatna, mala som krce, naozaj mi bolo zle. Tak som si povedala ze dost. Prestala som brat lieky od doktora. Nasla som si tu na konikovi,ze ovulaciu mozno vyvolat uspesne pomocou fytosoje. Tento mesiac ju beriem prvy krat a citim sa perfektne. Ziadne krce ani malatnost, dokonca nemam ani brucho ako v stvrtom mesiaci. Baby pisali, ze soja zabera do 3 mesiacov, tak uvidim. Myslim,ze ked sa mi nedari otehotniet, je to preto,ze telo na to nie je pripravene. A aby som predisla zbytocnym potratom. Zacala som drzat detox podla Macingovej. Je to uzasne. Na centimetre som schudla paradne i ked na kila len 1,5. Kamoska po tomto detoxe otehotnela a to jej povedali,ze nebude mat nikdy deti. K tomu som pridala kazdodenny sport. Tak uz len dufam,ze vsetky tieto zmeny pomozu nakopnut moje telo zas do normalu. Drzim prsty......Tot vse o mojej prirodnej ceste 🙂

ematko29
14. jún 2013

@nienna kiež by si mala pravdu 😀

ematko29
14. jún 2013

@terry658 ja sa soje bojím,je to prírodný estrogén ,že?aestrogén ked je ho vela tak je zákerný.Neviem teda ako by som si ho kontrolovala....Alezas to je môj názor pravda môže byť ale úple iná.

zuzlicek44
14. jún 2013

ahojte. chcela by som sa opytat na infolic - myslím že tak sa to pise 🙂 ..oplati sa mi ho začat brat, ked mrchu nemavam?
( mam ju len ked beriem lieky alebo po inekcii)..momentálne lieky ani injekc.neberiem, tak by som chcela vediet vas nazor, či sa mi to vobec oplati brat..alebo by bolo najrozumnejsie zacat brat,az ked mi doktor naordinuje nieco..
dakujem pekneeee 😀

terry658
15. jún 2013

@ematko29 No ja som si ho davkovala podla toho ako som reagovala na clostylbegyt........no ja mam estrogenu hrozne malo,takze si s tym hlavu az tak nelamem. Najlepsie je ze nevyvolava hyperstimulacny syndrom....

ematko29
15. jún 2013

@terry658 jasne,ked je estrogenu velmi málo tak by to určite malo byť v pohe 🙂

ematko29
15. jún 2013

@zuzlicek44 no ja beriem siofor(metformin)asi mesiac akrámy mi už vynechali 4mesiacetak uvažujem o inofoliku ,že to budem kombinovať ale ešte počkám a uvidím.a ak by neprišli tak si to nasadím nebudem čakať. je to výživový doplnok myslím,že netrba čakať na menzes.

dzanafx
15. jún 2013

Dievčatá, ženy kombinujem inofolic a metformin piaty deň, dostala som menštruáciu, ktorú som nemala vyše roka, je to až neuveriteľné, až somsa rozplakala. Doktorovi s prepáčením se*iem na hlavu, rozhodla som sa byť zdravá do roka úplne!!!

Pre tie, ktoré zúfajú, mám známu, brala metformin rok mala 14 cyst na vaječníkov, teda mala PCO a je zdravá!!!!

Poďme byť zdravé aj my!! 🙂

dzanafx
15. jún 2013

@ematko29 ahoj, skús zvýšiť dávku an dve tablet denne, alebo pridajinofolic. Ja ot beriem 5 dní a mám mrchu 🙂))))))))))))))

ematko29
15. jún 2013

@dzanafx bože to je úžasné naozaj,som ohúrená 🙂a toho metforminu berieš kolko na den, ainofoliku?si mi dodala nádej šak ja som už zúfala.Tak teda podme byť zdravé aj my 😀 😀 😀

sofi88
15. jún 2013

dnes trosku sklamanie...bazalna teplota sa mi sice stale drzi hore, ale kedze som sa dnes rano zobudila s bolestami hrdla a zachripnutim, tak mam pocit, ze to moze byt ten dovod ☹ mali ste niektora taku skusenost?

leeena_4
15. jún 2013

ahoj holky, nevím, jestli si mě v této diskuzi ještě někdo pamatuje, chodila jsem sem tak před dvěma, vlastně už třema rokama, když mina PCO přišli.
Chci se zeptat, je tu někdo, komu PCO po porodu zmizelo? Budeme chtít pořídit časem Tomášovi sourozence, tak by mě to zajímalo. Zatím teda počítám, že bez IUI to nepůjde, ale... 🙂

ematko29
15. jún 2013

@leeena_4 ahoj,jja si Ta pamätám aj ked som tuto tému navštívila len nedávno ,ale čítala som skoro celú diskusiu 🙂 ja som mala stále problémy smenzesom,cysty som nemala nikdy.Až nedávno mi endokrinologička vysvvetlila,že mám pco hormonálne.My máme 2deti a ani po prvom ani po druhom pôrode sa mi stav vôbec nezmenil ☹ Ale čítala som ,že niektorým ženám sa upraví po pôrode.

leeena_4
15. jún 2013

@ematko29 díky za odpověď 😉. Já s tím počítám, že to zase nepůjde bez doktorů a už to neberu vůbec nijak tragicky 😉. Možná je to z mého pohledu lepší, nechat si pomoct, než nahánět domělou ovulaci a sexovat ne povel.🙂. Jak se vám povedli dvě děti? přirozeně, nebo s léky?

ematko29
15. jún 2013

@leeena_4 klostilbegitom 🙂 na druhý pokus pri jednej a na druhy pokus aj pri druhej.

dzanafx
15. jún 2013

@ematko29 Ahoj metformin som zatiaľ začala brat 1x 850mg, ak by som mala mrchu veľmi nepravidelnú, budem to zvyšovať až kým sa neupraví. Normálne som aj ja až prekvapená, ako rýchlo to reagovalo 🙂 Krása a 1kg dole zatiaľ. Budem to sledovať a písať. Prosím neverte doktorom, oni prd vedia, na druhej strane sveta riešia možno aj horšie choroby bylinkami alebo ja neviem. Proste medicína nie je všetko na svete!!! Inofolic pijem ráno a večer jeden sáčok. Držím prsty všetkým, len nezúfajte. Chce to pozitívny prístup! 🙂

boniqa
16. jún 2013

AHOJ BABENKY TAK SA AJ JA SA IDEM PRIDAT DO VAŠEJ SKUPINY V UTOROK SOM BOLA NA FOLIKOLUMETRII A DOKY MI PVOEDAL ŽE MAM VELMI MALE FOLIKULY 8MMA12MM.MAM ŽEVRAJ AJ NABEH NA PCOS.UŽ MINULY CYKLUS SOM BRALA CLOSTIL ROZMYŠLAM AJ NAD INOFOLIKOC ALE JE TO DOST DRAHE.V UTOROK BY SOM MALA IST ZASE NA FOLIKULOMETRIU ČI NAHODOU NEDORASTLI.SOM ZVEDAVA ČO MI POVIE.PILI STE KED STE MALI POC AJ ALCHEMILKOVY ČAJ?UŽIVATE AJ NEJAKE VYŽIVOVE DOPLNKY? DAJKUEJM ZA ODPOVEDE

ematko29
16. jún 2013

@boniqa mne klostil zabral vždy na druhý cyklus.tak počkaj.Pri druhej dcére mi dokonca lekárka vravela,že nieje žiaden dominantný folikul abudem musieť zvýšiť dávky av ten cyklus ked nič nevidela som otehotnela 🙂

boniqa
16. jún 2013

@ematko29 a brala si aj nejake vyživove doplnky ? inofolic alebo alchemilkovy čaj?

franzziska
16. jún 2013

@boniqa ahojky ja som momentalne po 2 cykloch clostilu a 1 cykle s inofolicom a zatial mi nepomohli nijak...tak asi je to individualny uspech...zial

franzziska
16. jún 2013

@dzanafx vidíš ja som zase mavala slabucku menstruaciu ale jak som si zacala davat infolik tak mi menzes uplne vynechal....

styna87
16. jún 2013

Ahoj holky,zajímalo by mě, Vy, které máte ať už PCO diagnostikované anebo na ně máte "náběh" - máte pravidelnou menstruaci nebo Vám chodí, jak chce...? Moc děkuji za info🙂

ematko29
16. jún 2013

@boniqa brala som kyselinu listovú akurát.as klostylom som mala až 42dnové cykly ale stačilo to 🙂

ematko29
16. jún 2013

@styna87 tak mne len s vyvolávačkou alebo hormonami.ale raz za 100rokov príde aj sama ,ale strašne slabá 😒