Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ozujskova
21. jún 2013
ana85
21. jún 2013

@ozujskova ahoj, je super, ze sa robi takyto vyskum. len clovek sa tazko vyhne ohrievanemu jedlu z mikrovlnky.
vidim, ze ty mas 3 deticky. podarilo sa ti prirodzene otehotniet?

ozujskova
21. jún 2013

@ana85 ano a s tretim uplne necakane..aj ked mi to trvalo dlhsie..druhe dieta sa nam podarilo az po 4 rokoch...jedlo mozes ohrievat ale na tanieriku a nie v plastovej nadobe...problem je v tych plastovych obaloch..:(

dzanafx
21. jún 2013

....Mne pred dvoma rokmi povedala gyn. : " Máš tu jednu cystu, ale to nevadí"...O pol rok a prídem k druhému doktorovi a ten mi povie: "Máš tu veľmi vela cyst, asi máš PCO"...Tak ďakujem pani doktorke teda 🙂

ematko29
22. jún 2013

@dzanafx no tak to je úžasné od pani doktorky 😠 .

eli133
27. jún 2013

ahojtre chcem s aopytat .. je možne aby som mala pco ?: ..pretože pred každou ms mi gyn. povie že mam malu cystu ale ta sa vždy väčšinou po ms strati alebo pri dalsje urcite.. je však možne že nemam ovulku .. trpim nadvahou a strasne s apotim :( .. gyn. kazala schudnut ale mne sa nejak nedari :( a neviem cim :( .. viete mi poradit??..

ematko29
28. jún 2013

@eli133 možné to je ,ja mám pco s kor hormonálne,s cystami problém ani nemávam.Nemusíš mať pri pco všetky príznaky.

zuzlicek44
1. júl 2013

@eli133 ,chudnutie je pri pco tazsie ,koli tým hormonom..ja som tiež buchta a tiež mam problem s potením, hlavne vminulosti, použivala som driclor-podla mna jeden z najlepšich objavov v historii, pretože predtým som bola z toho už hotová...tak vyskusaj..a ostatne potenie na tele..tam pomoc nie je☹ ale nosim vsade vejar aspon, nech sa mi hned nekotulaju z cela slane hrachy😀

eli133
1. júl 2013

@zuzlicek44 driclor použivam aj ja.. ale to celo je otrasne.. :( ... a myslis zej e tu moznosť žeby som mala pcoo ?? ... dokonca mi teraz uz meskaju aj 4 den kramy:( .. urcite zasa kvoli nejakej cyste :(/ ....

zuzlicek44
2. júl 2013

@eli133 a mas nejake ochlpenie napr?to sa da zistit, ale ja ti to povedat neviem,podla priznakov sa to da aspon cca, no najlepšie ti to povie doktor. u mna to je, sekundarna amenore, nadvaha, ochlpenie, nizke produkovanie zenskeho hormonu atd, atd.-) 🙂

ešte si sa o tom s doktorom nebavila? 😕

eli133
2. júl 2013

@zuzlicek44 nie este som sa snou nebavila o tom lebo som ani nevedela ze nieco take je.. ja mam nadvahu, a strasne potenie a nedari sa nam otehotniet ..ms mi väčšinou meškava a pred každou ms sa mi vytvori cysta ktora pri ms praskne ak nie tak pri dalsej vacsinou hej .. tak neviem ci to moze byt too ...

zuzlicek44
2. júl 2013

@eli133 môže to byťto.. teda je dosť pravdepodobné že môže...akoľko sa vám nedarí otehotniet? ved to by automaticky malariesit lekárka.. no nie? ak par neotehotnie do roka pri nechránenom pohlavnom styku, hovorí sa o neplodnosti.mala by to riesit, pozerat ta, obzerat atd🙂

eli133
2. júl 2013

@zuzlicek44 no snažime sa od novembra.. takže tak :/

kitulka
8. júl 2013

@eli133 ahoj. mozes aj nemusis mat PCO. Chcelo by to vysetrit hormonalny profil, folikulometriu, ci vobec mavas ovulaciu. Moze byt, ze tie cysty co mavas su len prazdne folikuly, ze kvalitne dozrete vajicko v nich chyba. No a urcite by som si dala vysetrit u endokrinologa inzulinovu rezistenciu. Inofolic si neskusala?

franzziska
8. júl 2013

baby komu sa podarilo zmiernit pco vdaka clostilu?? beriem uz 3 cyklus a vobec nepomohlo

eli133
8. júl 2013

@kitulka inofolic som mala 3 mesiace a u endokrinologa som bola tam mam vsetko vporiadku

kitulka
8. júl 2013

@eli133 a ked si brala inofolic pozoroval ta gyndos? A nenastali ziadne zmeny? Mohla si este 3 mes.pokracovat

ematko29
9. júl 2013

@franzziska ja mám pcos ,ale hormonálne,nemám cysty ja len nemám ovuláciu.Ostala som tehotná po klostyle na druhý mesiac.

franzziska
9. júl 2013

@eli133 a este ides v tom inofoliku pokracovat?

sofi88
9. júl 2013

@ematko29 klostyl sluzi na navodenie ovulacie??

eli133
9. júl 2013

@ematko29 ja som brala duphaston pol roka a nič :(

eli133
9. júl 2013

@kitulka neviem chodila som k nej ,.. ale nejak mi nič nehovorila stale len aby som schudla ze sa mi to upravi

eli133
9. júl 2013

@franzziska nie.. pretože som momentalne skoncila skolu a hladam si pracu takze som bez penazi .. a on dost vela stoji ale ak si najdem pracu tak o nom pouvazujem urcite.. v stredu idem na gyndu skusim sa jej toto opýtať či to nemože byť pco a uvidime čo mi povie som strašne zvedava.. chcem aj duphaston vysadit pretože som ho brala pol roka.. bolo mi z neho nie moc dobre a aj tak ms chodila kedy chcela.. a aj tak som neotehotnela.. tak uvidim .. :(

styna87
9. júl 2013

@eli133 Ono se říká, že nadváha může mít spojitost jak s PCO tak i s neplodností...mně to můj gynekolog též říkal. Mělo by stačit shodit, říká se, kolem 10% stávající váhy. Jsem si toho vědoma, ale ještě nenadešel ten správný čas - jak na hubnutí, tak asi i na miminko🙂

sofi88
9. júl 2013

zienky, tak tento cyklus mi dala doktorka duphaston.. viete mi povedat na co to presne je??? vraj to mam brat od 14 dna cyklu...brali ste to niektora??

eli133
9. júl 2013

@styna87 no prave ze som sa snazila schudnut.. a nic vždy max 1-2 kg a za mesiac boli nazad a stale takti pritom problem so stitnou zlazou nemam.. ale zasa pocuvam od vela ludi ze proste som odmala taka plnsia a ze to nezmenim .. ze to mame v rodine.. vsetci su zvyknuty nato ako vyzeram .. preto mi nejde do hlavy . nemyslim si ze kazdy kto je chudy je aj zdravi .. neviem no ..

styna87
9. júl 2013

@eli133 Věř, že i já se tí vším trápila. V srpnu to budou dva roky, co se snažíme. Ale už jsem to vzdala🙂 Manžel mi odchází za prací do Německa a budeme se půl rok vídat jen občas. Za tu dobu bych ráda zhubla, vytřela zrak všem, kdo mě znají🙂 Protože ten nárůst je za 6 let markantní.
Radu, kterou ti dám, nesnášíme my všechny, co se snažíme - nemyslet na to. Pustit to z hlavy a mít ráda život. Netrápit se. A hlavně nechtít všechno hned. Jednou, si Vás miminko najde.

eli133
9. júl 2013

@styna87 to ano to sa snazim nemysliet nato .. len ma trapi ta moja vaha aj ked mi vravela dr ze s duphastonom co som brala ze to su hormony ze to pojde tazko.-. no aj napriek tomu .. si myslim ze by to mala zacat riesit a nie ze od novembra to nechava nato nech schudnem .. to sa mi nezda vobec... a viem ze pri pco sa davaju aj nejake lieky.. alebo cosi .. proste nech s tym nieco robi .. moja sestra vazi este viac ako ja a je v 4 mesiaci.. takze vahou to nebude :/

styna87
9. júl 2013

@eli133 Doktoři tomu většinou nechávájí rok, než to začnou řešit. Chtějí dát průchod přírodě. Já hormony odmítla rovnou, prostě je nechci🙂 Navíc bych po nich opět přibrala. Tady je každá rada drahá. Zkus změnit gynekologa, pokud si myslíš, že něco dělá špatně...taky jsem měnila už dvakrát...🙂

eli133
9. júl 2013

@styna87 už som tiež menila... skusim jej to zajtra povedat uvidime kam s aposunie.. a ak nič tak počkam kym ten rok prejde a potom budem naliehať🙂 každopadne dakujem za rady 🙂