Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkamarek
11. mar 2010

eninka, nie, ved my sa snazime este len treti cyklus, ja sa do caru zatial vobec nehrniem, zatial nemam dovod 😉

shaarka
11. mar 2010

eni, na CAR mas zatial cas... pokial sa teda nehrnies do IVF 😉

a neboj, ani ucebnicovy priklad PCO nie je koniec. ja som bola 13 rokov bez ovulky (HAK, alebo aj pocas prestavok) a po roku od vysadenia ovu prisla! a hned na prvu sa nam podarilo zamiesit (s mojou hypofunkciou stitnej zlazy a manzelovou astenospermiou) 😉

PCO je nevyspytatelne, moznosti je mnoho, zalezi len od stastia, kedy ta moznost, co na teba zabera, pride na rad... 😉 😀
😵

katkamarek
11. mar 2010

shaarka pekna fotocka 🙂

shaarka
11. mar 2010

kati, blbli sme v inej teme, tak preto 🙂 dakujem, aj ked je uz dooost stara, rok a pol 😒 vlasy mam teraz hrozne, kratsie, otrasnej farby a tlusta som 😀 😝
😔

hiva
autor
11. mar 2010

caute....tak ja len na skok....dnes som bola konecne na hematologii....pobrala mi vzorky na kadejake vysetrenia...dokopy asi 9 skumaviek....vysledky mi pridu postou domov vraj do mesiaca....takze potom zacneme snazit zase 😵 ...mrcha mi uz skoncila (uff, chvalabohu...bola otrasne silna ☹ ) tak od zajtra zacinam zas veselo merat BT ... uvidime, ci sa nas ovulka zase navstivi 😉 😵

katkamarek
11. mar 2010

shaarka, ja by som tiez rada pribrala z takeho dovodu ako ty 😉 Podla mna je to krasne zagulatit sa v tehotenstve, ja sa uz na to tesim 😀

Hiva ahoj, tak drzim palce, aby vsetky vysledky boli dobre.

tatranka111
11. mar 2010

ahojte baby

katka Vy sa snažíte ešte iba tretí cyklus? som si myslela, že viac 😵

hiva ja tiež držím palce aby bolo všetko ok 🙂

zuzu1111
11. mar 2010

jancos, shaarka vdaka za nazory. Duphaston teda nenasadim....moj graf po dnesku http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca ono to fakt vyzera, ze ovu bola toho 9.3. a vtedy som mala aj najsilnejsiu druhu ciarku na ovu teste, vcera uz nic. Ale potom nechapem ako nemohol doktor nic vidiet????
Pytali ste sa, ze ako dlho beriem clostil - tak teraz uz treti cyklus. Neviem ci mi doktorka da este dalsi, uz aj ten treti mi predpisovala len tak, ze no tak este skusime, lebo v centre velmi nemaju radi, ked zeny predtym uzivali clostil, lebo sa nim vraj nici vela pohlavnych buniek.
Takze ked nepojdeme do centra, budem teraz bez liekov...a neviem ci ovu bude. A potom po nejakej pauze by som ju mozno prehovorila. Ale ked ja som zufala z takeho necinneho cakania..... 😢 😢 😢

A Shaarka co si sa pytala, ze preco doktor usudil, ze slabo reagujem na clostil -tak vraj preto, ze po nom sa robi plno folikulov a ja mam len jeden. Aj to taky vselijaky....

Kati - ja sa tiež teším na to krásne guľaté tehotenské bruško - také priberanie by mi vôôôôôôôôbec nevadilo

katkamarek
11. mar 2010

tatranka, ano iba treti cyklus 😉
asi vela mudrujem, ze? Asi preto sa ti zdalo, ze viac 😅

eninka27
11. mar 2010

shaarka, no teeeda, az naozaj oci otavaram, takze zazraky sa predca len deju, ja len vobec nestracam vieru ani nadej 🙂

tatranka111
11. mar 2010

katka nie nie, len sa mi zdalo, že je to už dlhšie 🙂 🙂

lia23
11. mar 2010

ahojte zienky...no amte pravdu ..treba to zsitit..no pojddem gyndu az o 2 emsaice...ked doberem duphasotn..monzo mi najprv chce doktor rozbehnut MS a az potom ovulku..neivem-...rada by som priadala grafik..ale enivem ako🙂

eninka27
11. mar 2010

lia 🙂 si na tom podobne ako ja, tak drzkkkaaam palce 😉

jancos
11. mar 2010

baby, drzim palce, nech je vsetko, ako ma byt. nic ine nam asi neostava, len dufat v najlepsie a byt pripravene na najhorsie:( to je teda udel, ale su aj horsie veci. my to vsetko zvladneme - neviem, co sa mi stalo, ze taketo somariny zo mna vychadzaju🙂

lia, na lavo mas sharing, potom home page setup a tam ti to vyhodi.

jancos
12. mar 2010

caute, zase som od stvrtej hore:( takze teplotu neberiem velmi do uvahy:( ostava cakat a cakat... pozrite test v albume, ak sa vam chce. ta druha fotka je skor podobna tomu, co som ja videla., je to mamatest.

sarafortuna
12. mar 2010

jancos, nie su to kvalitné fotky, no ja ho tam vidím... šak to nie je dušik ale duch!!!
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
myslím, že nie si zblbnutá - to je realita... !!!

jancos
12. mar 2010

dik sara, tak este pockat, ci sa to dobre uhniezdilo, no ved uvidime. zatial neberiem dufik, ale asi este nenasadim. nech neoddialim pripadnu ms.

jancos
12. mar 2010

blbe je to, ze sa nedaju odlisit priznaky tehu a pms. je to take rovnake, alebo to je pms, a len si myslim, ze je to podobne s tehu priznakmi🙂 no co, musim cakat ako vsetci...

sarafortuna
12. mar 2010

ale máš predsa testy, takže zatial to vyzerá na tehu... uvidíš o pár dní, ale predpokladám že ten dušík nezmizne...
držíme palce aby tam boli a pekne silneli...

sarafortuna
12. mar 2010

ja mám dnes silnejšiu nechuť a nevoľnosť ako včera, grckať hádam nebudem, no vytiahla som si jogurty, ale asi si idem spraviť nejakú hrianku - pre istotu.... Trošku ma štve, že som chcela ist budúci týžden do práce, no nevidím to velmi reálne... ak sa tie nevolnosti budú zhoršovať... ☹ ☹ No na druhej strane sa teším, zvyšuje to pravdepodobnosť že je všetko OK.

jancos
12. mar 2010

dik, prave ze sa stava, ze z dusika pride ms. no ratam s tym, tak snad to nebude pre mna tragedia.

sarafortuna
12. mar 2010

zatial MS nemáš, tak to nerieš... 🙂 🙂 🙂 a fakt je ten duch duchom a nie dušíkom na domyslenie...

jancos
12. mar 2010

🙂 vdaka, no musim si to opakovat, aby som nepodlahla euforii a nakoniec ms pride, chapes🙂

shaarka
12. mar 2010

jancos,
som ti pisala aj na skype 🙂
😵 😵 😵

ziadny dusik, je to absolutne pozitivny tehotensky test! 😵
okamzite duphaston, 2-3x denne.
ak by sa naaahodou nieco pobabralo, dosledky MS a duphastonu budes riesit potom. teraz treba urobit vsetko pre dobre tehotenstvo. 😉

shaarka
12. mar 2010

zuzu, chcela si nazor:
1. podla grafu to ZATIAL vyzera na ovu na 16.DC, ale nemas ani hlien, ani testy zaznacene... preco??
2. neviem, kedy si bola u Dr., ze nic nevidel. kedy?
(mimochodom to nie je nic zvlastne, ze Dr nic nevidi, resp. potvrdi to, co nebolo a vyvrati to, co bolo 😠 😠 😠 )
3. cas na duphaston je stale. po potvrdenej ovulacii (hoci aj na 4.DPO) sa da kludne nasadit duphaston a brat ho do 10.-12.DPO (nie 10 dni, ale len do 10.DPO, alebo 12.DPO, zalezi od LF).
4. nie som Dr., ale podla mna 1 folik nie je slaba reakcia na clostil (pri davka 1-2 tabl.). mne nikdy neslo o velku cinnost ovaria, pretoze som sa bala, ze aj keby jeden praskol, tak ostatne budu velke tiez a bala by som sa cyst. okrem toho, ako staaale dookola opakujem - to, ze na 14.DC Dr. nevidi dostatocnu cinnost vajecnika (teda folikuly), nic neznamena. PCO telo je spomalene, so svojim rozumom, a tak je vhodne cakat na ovulaciu aj dlhsie. sice sa na UZV uz asi nedostanes, lebo Dr to nemaju radi, ak nie je ovu do 20.DC. ale ak merias BT, na ovu mozes cakat tak dlho, ako chces... to zo mna hovori vlastna skusenost.
Myslim, ze po clostilovej liecbe (hlavne ak trva uz niekolko cyklov), sa oplati cakat na ovu poriadne dlho!!!
5. to, ze v CARe nemaju radi, ked zena predtym brala clostil, som este nepocula. myslim ze to je standardny postup - clostil u gyndosa a potom injekcie v CARe. Okrem toho zena ma vajicok tak vela, ze ani polrocnym cyklom s clostilom o ne urcite nepride 😀 😀 CAR ale asi rata s desiatimi IVF, ze ano. 😠

tak zatial tolko, este mi napis, ze ktory DC si bola na UZV.

mireag
12. mar 2010

Jancos, je to taaaam. Aky duch? Ved to je pozitvne ako dvere. 😀
Nasad hned ten duphast. Jeeeee, tesim sa. 😵 😵 😵
Len nech sa bunky pekne delia a zarypu sa do hniezdocka. 😵 😵 😵
Pojdes v pon na hcg?

Buduci tyzden som narade ja. 😉 Kua!!!! 😀

tatranka111
12. mar 2010

jancos ja to tiež vidím dobre 😀 😀 😀 😀 máš pozitívny test tak si daj ten duphhaston

mire ty nabuduci tyžden a ja o dva tyždne 😀 😀 😀 😀 😀 hehe tak ma lákalo napísat, že ja o dva tyždne 😀 😀 😀 😀

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

mireag
12. mar 2010

tatranka, neboj nic. Teraz jancos, buduci tyzden ja a potom ty. 😀

katkamarek
12. mar 2010

Jancos, ked si nie si ista a mas teraz este moznost, tak skoc na krv, ale podla mna si jasna, tehula ako hrom 🙂

mireag
12. mar 2010

katka, podla mna staci v pondelok, lebo hcg bude nizke a bude akurat vystresovana. No a nasa sestricka sa bude cudovat, preco prisla, ked jej este nemeska - ona je taka mutvica. 😅