Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambi9__2
15. mar 2010

dakujem hiva.... len keby to aspon bola istota ze sa ujme 😒 ale aspon mam dobry pocit 🙂

sarafortuna
15. mar 2010

bambi, odporúčam užiť si sex a nerobiť bábätko - najlepšie je polovičku na to ani neupozorniť, že MUSI...
ja mám pocit, že nám sa zadarilo až keď som zmenila postoj ku sexu... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sarafortuna
15. mar 2010

Podávam hlásenie z dnešného maratónu od dr. ku dr.:
1. UTZ velmi doktora nepresvedčilo že je to OK, lebo dlho plodík hladal a je dajaký čudný, nalepený na stene gestačného vaku... nepotešil ma.. no nebudem sa teraz 2 týždne trápiť.... verím, že je všetko OK a že sa uvelebil dosť z uhla /totiž na normálnom utz cez pobrušku tam dr. okrem vačku nevidel vôbec nič....až ked zobral vaginálnu sondu a trochu sa tam ponakrúcal, tak natrafil na dajakú inú škvrnku/
2. marodka presunutá ku gyndošovi, kedže uznal že dajme tomu že ten plodík tam je + moje špinenie = kontrola o 2 týždne + papať ascorutin
3. hematologia - OK, iba som anemická a odporúča tiež klud a maródku. Kontrola o mesiac + oboznámila ma s tým že aj ked budú výsledky stále ok, tak od cca 20tt bude potrebné pichať Heparín ☹ ☹ ☹ nevadí, budem šťastná ak sa k tomu dopracujeme a bude stačiť pichať AŽ od toho 20tt.
4. som unavená, no musím ešte zavolať do roboty a hádam sa dovolam šefke a oznámim je, že som tehu... zatial to vie iba kolegyna - ale cez kolegynu to nieje seriozna debata so zamestnávateľom, nie?

Takže žiadna výhra, doktor ma úplne nepotešil, no na druhej strane sme mohli dopadnúť aj horšie...

bambi9__2
15. mar 2010

sarafortuna, neskoro 😅 moj drahy tiez nedockavo cakal na velkost folikulu a tesi sa na priaznive obdobie 😀
snazila som sa ho skor ja uzemnit nech to nebere ako istu uspesnost.... ja tomu davam este zopar mesiacov, takze to chcem brat tak uvolnene 😎

ty sa pekne doma setri a uzivaj si volne dni s pozitivnou myslou ....vsetko bude ok 😉

hiva
autor
15. mar 2010

sara...neboj....drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

inak som bola trosku prekvapena, ze ti robil normalny USG.....mne este aj na 10 tt robil ultrazvuk stale tou vaginalnou sondou....na normalnou USG som ani nebola.....podla mna na tom az tak nezalezi....to este nic neznamena, ze ti ho normalnym nevidel...hlavne ze sa nakoniec predsa len ukazal 😉

a mal plodik uz aj srdiecko alebo este nie?...a v ktorom presne tyzdni si?

mireag
15. mar 2010

sara, tak drzim palce, nech vsetko ide dobre. 😵

bambi, tak sa pekne snazte, lebo si v poradovniku. 😉

beatab369
15. mar 2010

ahojte,
takze aj ja som dnes absolvovala navstevu u gynekologicky....vsetko vyzera byt ok 😀
sme viac ako 2x vacsi od nasej poslednej navstevy pred 10 dnami ....mame 1,72 cm 😀 , zacala som dnes 9 tyzden ...
dnes som dostala aj tehotensku knizku...som velmi stastna....dufajme, ze to dobojujeme do uspesneho konca...

sara neboj vsetko bude ok, hlavne je, ze videl plodik ... a srdiecko?
inac mne dr. vzdy robi len vaginalnu sondu...pokial viem do 3 mesiaca sa robi vaginalna....ale nie som si ista...takze sa necuduj, ze na tej druhej nic nevidel... a aky je velky plodik...co ti este povedal, okrem tej jeho zvlastnej polohy? drzim ti prstiky...neboj vsetko bude ok...

bambi9__2
15. mar 2010

mireag, dakujem 😵 chcelo by to hromadne tehulky z pco , nech to tu pozdvihneme 🙂 🙂 🙂

bea, daj si do pasu to krasne cislo 9tt 😵

mireag
15. mar 2010

bea, gratulujeeeem. 😵 Uz deviaty tt..? To riadne leti. Nech sa fazulka pekne drzi a rastie do krasy. 😵

shaarka
15. mar 2010

aj ja sa pridavam a tesim sa z vasich folikov, ovuliek a pribudajucich cm! 😵

katkamarek
15. mar 2010

same dobre spravicky, tesim sa 🙂
sara neboj sa, bude to dobre, niektore babatka sa uhniezdia tak vzadu, ze sa tazko daju vidiet v rannom stadiu tehotenstva, az neskor, ked podrastu 😉

u mna to vyzera na skoru ovu 😅
http://www.fertilityfriend.com/home/katkamarek

dnes som len 11 DC, ale teplota klesla ako pred ovu zvyknem, a ovu testik bol rano takmer pozitivny, uvidim co bude poobede, ale idem k dr. na folikulometriu po praci, lebo chcem vediet co sa od piatku zmenilo, ked ziadny dominantny folik tam nebol. Boli tam dva, na pravom vajecniku, ale este ich ani nemeral. podla mna mali okol 6-7 mm, mozno nieco viac 🙂

tatranka111
15. mar 2010

ahojte baby teším sa s Vami 🙂
ja čakám zajtra mrchu tak dufam, že dorazí, kedže tehotenstvo vylučujem.....mohla by dorzit vždy to tak po duphastone bolo, že dorazila na 4 den od vysadenia, ale zatial nemám žiadne príznaky, že by mala dorazit. Uvidím zajtra tento cyklus som duphston brala iba 5 dní

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

dnes mám dobrý den tak dúfam, že sa to aspon takto prenesie aj k Vám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tatranka111
15. mar 2010

sara až teraz som si prečítala tvoj príspevok. Neboj všetko bude v poriadku uvidíš 🙂

hiva
autor
15. mar 2010

tak aj ja teda pridavam svoj graf....uvidime, ci bude ovulka alebo nie 😕

hiva
autor
15. mar 2010

tak aj ja teda pridavam svoj graf....uvidime, ci bude ovulka alebo nie 😕

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

beatab369
15. mar 2010

dakujem vam vsetkym za podporu ..... 🙂

jancos
15. mar 2010

caute baby🙂
mire, viem presne, o com pises, tak vydrz, uz to dlho nepotrva.
hiva, z toho, co som vycitala z anglickych stranok, mi to,co vravel tvoj dr o duph, dava zmysel. oni meraju hladinu prog v krvi a ak nieco nie je ok, tak davky progesteronu su tam ovela vacsie ako u nas v duph-
babmbi, prajem pekne snazilkovanie🙂 ale pamataj, vsetko s mierou🙂
sara, aj moj dr to robi do 12.tt tou intra sondou, takze tvoj dr sa mohol odpustit ten utz zvonku. drzim palce, nech je to ok. uzi si odpocinok.
bea, tak to je super, ze ste narastli. a to ta tiez strasil minuly tyzden, ci nie?
katka, ako folikulometria? graf vyzera nadejne🙂 drzim palce
tatranka, vdaka za pozitivnu energiu🙂)) to sa vzdy hodi🙂))

ja som bola u dr, nemal na mna moc casu, len povedal, ze betadine nebrat, ze co najmenej tam teraz vrtat. no nezda sa mi to moc, ked tam ta bakteria aleb o aj dve su. ale chcel hcg a potom kontrola, tak asi az ked sa tehu potvrdi z krvi sa mnou bude zapodievat poriadne.
k duph sme sa ani nedostali, len sestricku som presvedcila, ze ked mi bude brat zajtra krv, nech mi vezme aj na progesteron. moc sa jej to nezdalo, ze pre tehotne nema dane hodnoty🙂, ale nakoniec mi vezme. cize zajtra uvidime. zatial som d nenasadila, aj ked ma to stale mata, ci ano ci nie. mam take mrchovske bolesti sem tam, tak vtedy by som si ho dala a potom inokedy nie:( ale snad po tom odbere budem mudrejsia, aj ked pochybujem:(

sarafortuna
15. mar 2010

dakujeme, za podporu .... myslím, že ten utz na podbruško mi robil z jeho lenivosti 😉 😉 😉 a chcel mi asi ušetriť peniažky... 😀 😀 😀 😀 ani neviem kolko ma plodik mm, srdiečko ešte nebolo ... ale kedže pre 7dnami nebolo vôbec nič v tom vačku vidieť, tak sa ani nečudujem...
tak už ked sa nám tu roztrhlo vrece s tehulkami tak to dievčatá neprerušte a prajem aby ste sa pomaly ale ISTO postupne pripojili všetky k nám.... 😉 😉

tatranka111
15. mar 2010

sara dakujem 😀 😀 😀 pomaly, ale isto sa určite pridáme 🙂

shaarka
15. mar 2010

jancos, pisala som svojmu kamosovi, nech mi da hodnoty prog. v LF (i ked to je na nete) a v prvom trimestri. tak som zvedava, co napise 😉

tatranka111
15. mar 2010

ahoj shaarka tebe sa to už kráti 😀 😀 😀

jancos
15. mar 2010

shaari, diky, ja ich uz mam stiahnute, ale mozeme porovnat, vsak ja som sestricke povedala, ze ja mam hodnoty, ze ona len nech berie krv.)))))
First Trimester 10-90 ng/ml Average is about 20 at 4 weeks LMP, and 40 at 14 weeks LMP. It is important to note that while a higher progesterone level corresponds with higher pregnancy success rates, one cannot fully predict outcome based on progesterone levels. Progesterone supplementation is unlikely to help if started after a positive pregnancy test

shaarka
15. mar 2010

hm, zaujimave... dobre to prekladam, ta posledna veta - ze po pozit. tehu teste uz prog. nepomoze??
a este ze priemerna hodnota je 10 - 90, ale v 14 tyzdni je priemer 40? 😒 divne...
no som fakt zvedava, co napise ten moj kamos gyndos 😀

shaarka
15. mar 2010

hej hej, krati, jak dni v base (ci do vianoc?) 😀 😀 ze uz len 55 dni do terminu... ale mam tusaka, ze to pride skor 😎 🙂 ale ja est enie som pripravenaaaaaaaaaa 😎

eninka27
15. mar 2010

bea, silno drzim prstyyy 🙂

shaarka
15. mar 2010

baby, ale fakt to tu v nasej teme vyzera ako samoliecba - mame toho nastudovaneho dost - viac hlav, viac rozumu 🙂 este by bolo treba nasetrit si na jeden uzv (vaginalny staci) a dohodnut sa s nejakym labakom.
😀 😀 😀 😀 😀 no nie?

jancos
15. mar 2010

🙂))) a kto bude predpisovat recepty?
shaari, na to clovek nikdy nie je dost pripraveny, takze je to ok🙂

ten progesteron, ze stupa asi do konca prveho trimestra a potom myslim trochu klesne. ak si dobre pamatam

jancos
15. mar 2010

ale mozno som to poplietla s hcg, to som cela ja...

shaarka
15. mar 2010

😀 😀 😀 ach jaj 😀

predpisovat bude ktokolvek, podpisovat nejaky znamy 😉 😎 😀 😝

jancos
15. mar 2010

😀 tak suhlasim, uz len kto nasetri na ten ultrazvuk?