Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

vendulak
3. okt 2010

@chlpacik mě po něm ze začátku bylo taky špatně. Asi první 3-4 dny. A někdy občas. Jako včera na večer.
Je to dost děs, ale co by jsme nevydrželi pro miminko... 😉

chlpacik
3. okt 2010

@vendulak ahoj, no si ma utešila, že štyri dni, s tymito krcami neviem či prežijem jeden deň ☹ ☹ ☹ ...keby som mala aspoň hnačku, alebo zvracanie, ale krče, no to je hrozné... Prajem pekný zvyšok nedele...

katkaajurko
3. okt 2010

@chlpacik mne bolo tiez strasne zle...som fakt myslela ze to vzdam-aj mm hovoril-ze to za to nestoji - ale ked som oklamala telo tym - ze som si najprv davala len jednu tabletku denne - rozpolenu na polku - po ranajkach po obede...ked som ho dobre znasala po 4 dnoch som si pridala treetiu polku po veceri...po 5 dnoch som si pridala - tristvrtku rano, tristvrtku na obed a polku vecer....a po 5 dnoch som to spojila do celej rano a celej poobede a je to naozaj UPLNE OK. telo si UUUUUPLNE zvyklo - treba si ho len takto postupne naatrenovat - slubujem!!! treba vydrzat a vymysliet si strategiu . ja mam 500mg tie tabletky...

a NIKDY nalacno... a dokonca mi robili zle mliecne vyorbky zo zaciatku...hladala som potraviny ktore su ok... a niekedy vyslovene nechutenstvo som mala-ale to sa uz dalo vydrzat.... naozaj to prejde...da sa to prekabatit

vendulak
3. okt 2010

@chlpacik to mě mrzí že je ti tak zle ☹. Já jsem hlavně tedy běhala často na záchod a bříško bolelo a žaludek se pořád houpal jako na vodě.
A to se ještě musím přiznat že mi taky doktor řekl, že mám nejdříve brát 2 tablety a když mi bude dobře tak přidattu třetí, ale že ty tři to chce určitě jako účinnou dávku. A já horlivá si tedy brala tři hned od začátku 😔. Ale tedy já asi až tak hrozné potíže neměla. Dalo se to vydržet. Dvakrát jsem si vzala Endiaron a pak to bylo O.K. 😉
A fakt to tedy chce těsně po jídle. Mě bylo špatně víc když jsem si ho vzala třeba až nějakou dobu po jídle. A mám taky jako @katkaajurko ty 500mg tablety. Od Zentivy myslím.
Jinak Katko ty si tedy na tělo vyzrála pěkně 😀 😉. Hlavní je že ses s tím nějak ztotožnila a teď je to tedy v pohodě, jo?

katkaajurko
3. okt 2010

@vendulak Vendula bez problemov 🙂 dokonca - predtym som si nesmela dat ani deci vinka - hned sa tak zosilil ucinok liekov-ze som mala krce jak hovado - ale teraz uz staci-ked si dam tu druhu po obede- po normalnom jedle a vecer po 5tich hodinach ked si chcem dat pohaar vinka vonku-tak je to uz ok.... telo si fakt zvyklo

chlpacik
3. okt 2010

@katkaajurko Katulik, no ja mám sestru sestričku a to ma upozorňovala, že tento liek sa nesmie deliť na polovicu, vraj stráca účinok, alebo čo... inak tiež beriem 500mg, ale len večer, samozrejme po jedle, ale také kŕče na ráno, ufff 😒 ...
@vendulak každé telo inak reaguje, ach jaaaj. Stale tvrdim, že som mala byť chlapec 🙂

vendulak
3. okt 2010

@chlpacik já si taky myslím, že chlapy mají vše jednodušší 😀. Ale zase na druhou stranu my si pak budeme užívat tu krásu mít děťátko v bříšku, pod srdcem 😵.

chlpacik
3. okt 2010

@vendulak tak nejako 🙂 ...a na druhej strane vydržať so ženou tiež nie je bohviečo pre nich 😀 ... no možno aj schudnem, keďže som ešte nič nejedla 🙂

katkaajurko
3. okt 2010

@chlpacik pochybujem ze straca ucinok-lebo mi bolo tazko najprv aj po polkach, a v letaku je napisane ze davka sa moze rozdelit do mensich casti pocas dna...a nakoniec si telo zvyklo a vyssia davka mi prestala robit problemy. takze ak by polky nemali ucinok-tak by si telo moje nemalo ani na co zvykat a tym padom pri celych by som bola zase na zaciatku 😉 ale to sa nestalo,takze ucinok urcite ma 🙂 samozrejme nizsi... a vela ludi si takto zvykalo co som citala na nete 🙂

chlpacik
3. okt 2010

@katkaajurko no tak to asi skôr platí pre pacientov, ktorí metformin užívajú kvôli cukrovke, a nie z príčiny ženských ochorení 😀 ... no pravdupovediac neviem, čo teraz už som aj vracanie vyvolala a normalne som dostala chuť do jedla, sem tam ma pichne v bruchu, ale neda sa to porovnať s tým, čo som prežívala do obeda. Čiže večer si dám ďalšiu tbl. a uvidíme ako ráno, dúfam, že to bude mať už miernejší spád 😉

katkaajurko
3. okt 2010

@chlpacik jaj no pri cukrovke to asi moze byt ine... kazdopadne mne to pomohlo si zvyknut - co sa velmi tesim...ja uz ani brusko necitim nic 🙂 uplna pohoda... a vidim prvy rozdiel-ale neviem co to znamena..teraz pri mrche ma dost boleli aj vajecniky-ako keby boli velmi cinne alebo co a mala som aj silnejsiu a teraz praveze skoro ziadnu a to som 4 den -a to ja som mavala aj 7 dni...

chlpacik
3. okt 2010

@katkaajurko Katusa nestras, beriem metformin aj z dôvodu, ze by to mohlo upravit cyklus. Ja ho mavam tak 2-3dni, slabulinke. A TO LEN agolutinom,predtym duphastonom!!! Inak by ani neprisli :(...a teraz co som zacala s metforminom pocas 2dna menzesu, tak už ani nemam. No kazdopadne som zvedava na svoje vysledky HP pocas uzivania tohto lieku. Aj ked netusim, ci mi gynekolog.robí testy aj na testosteron, asi nie 😒 ,,,cize to nezistim...
PS: aj ta pehanalo z metforminu? či len tie neskutocne bolestive krce?

katkaajurko
3. okt 2010

@chlpacik mna sem tam prehnalo-podla toho co som zjedla, par krat krce - ale hlavne mne na zaciatku bolo tak zle-ze roztrasenost,vnutorna slabost,migrena, pocit na vracanie a nechutenstvo...no pomohlo prave sa trochu najest... az take stavy ako ked ma clovek chripku alebo k comu to prirovnat... mne bolo fakt neskutocne zle...

katkaajurko
3. okt 2010

@chlpacik no ale praveze ja nemavam dva dni extra silne a teraz som mala uplne ale teraz ako keby to koncilo-ako keby sa tie vajecniky posnazili rychlejsie alebo co...ale neviem este,uvidim

chlpacik
4. okt 2010

@katkaajurko ahoj, no našťastie ma dnes(zatiaľ)nebolí brucho, lebo včera to bolo na nevydržanie, tak dúfam, že tie dva dni sa nebudú už opakovať 😀 ...a ako dlho užívaš tento liek? a ako dlho ho máš užívať?

katkaajurko
4. okt 2010

@chlpacik teraz to bude mesiac co ho mam a kolko ho budem uzivat to neviem,ale do IVF urcite ano (cize december-januar) -lebo su vraj lepsie vysledky po nom aj pri IVF... znizuje aj riziko OHSS...

mili78
4. okt 2010

ahojte babulky....tak mrcha prisla, presne na den ☹ cize moje jedenie clostilu aj pichnutie pregnylu bolo na dve veci... 😖

katkaajurko
4. okt 2010

@mili78 ach jaj mili tak vitaj v klube 😒

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ...dakujem Kati 😢 teraz neviem co robit...ci cakat do decembra, aby mi endokrinologicka porobila vsetky odbery a nasadila metformin, alebo kaslat nato a ist rovno do CARu ☹

katkaajurko
4. okt 2010

@mili78 nechaj si par dni a vymysli dalsiu strategiu...vies ono to IUI nema vysoku uspesnost...priemerne takych 15% takze na uspech treba aj 7 pokusov... takze je na vas,ci chces ich par este skusit.... ale ja by som sla do centra-nech oni navrhnu tie najlepsie alternativy a medzi tym si vybavila tu endokrinologicku...a preco az do decembra na nu chces cakat? ma tak dlhe cakacie doby?

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ....Kati lebo ked som bola u nej koncom augusta, tak som jej vravela, ze v septembri nasadzujem ten clostil s pregnylom....a ona vtedy povedala, ze musim byt minimalne 3 mesiace bez liekov, lebo inak by boli vysledky skreslene...takze sme sa dohodli, ze nasadim clostil a potom v decembri sa ozvem a spravime odbery....a ten HP by mi spravili aj v CARe? lebo mne este gynekolog nerobil HP

erickaa
4. okt 2010

@chlpacik @hiva dobré ránko..ja sa ešte vrátim k tomu HP..tiež mi je dosť čudné, že mi ho nerobila..a to je pri tom doktorka, ktorá okrem svojej ambulancie, kde k nej chodím robí aj priamo v Iscare. TAkže si myslím, že ona by mala najlepšie vedieť, čo má a nemá robiť! TAk nechápem ☹ Ale aj tak som rozhodnutá ísť k endokrinologovi, už som si aj vybrala, že kam pôjdem...len teraz keď som a budem ešte 2 cykly na Clostiloch, tak musím aj tak počkať...lebo predpokladám, že pokiaľ do seba pchám hormóny, tak mi aj tak moc toho nezistia...či? Chcem skúsiť zatiaľ ešte 2 IUI , a keď nič, tak budem pátrať aj potom, či sú vaječníky priechodné a pod.. A zrejme aj zmením CAR aj doktorku a bude 😀 Lebo ináč je to strašne zlatá doktorka..ale to mi moc nepomôže 😝

@mili78 mili hlavu hore.. aj zdravým párom sa nezadarí hneď..aj keď sú aj takí.. aha:
Normálne plodná dvojica vo veku okolo 25 rokov, ktorá má pravidelný pohlavný styk, má každý mesiac šancu na otehotnenie jedna ku štyrom.

😎

katkaajurko
4. okt 2010

@mili78 no jasne,ze tam by ti ho spravili...mne robili v care HP uz vela krat...vzdy ked si chce doktor pozriet hodnoty ma napichaju... dost kontroluje to LH a testosteron... a pamatam si ze aj prolaktin...a ked som prisla prvy raz do caru - tak cely prvy cyklus som bola tusim 3x na odbere - aby videli ako sa to vyvija... a kedze ostatne veci som mala hotove,neposlali ma inde...ale oni si najprv vzdy doplnuju info testami,odbermi a vysetreniami...a prve urobia aj tvojmu m spermiogram..to je zaklad pre stanovenie uspesnej cesty dalej...lebo keby ten vysiel zle -tak tam je vsetko ine okrem IVF zbytocne....

mili78
4. okt 2010

@erickaa ....Eri no nezufala by som, keby som mala tych 25 😒 lenze ja uz ani nepamatam kedy som ich mala 🙄

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ....Kati a ty do ktoreho CARu chodis? asi som sa to uz pytala, len si nepamatam....lebo mna posiela dr do ISCARu.....no este to by nam chybalo ku stastiu - zly spermiogram....to uz by som povedala, ako sa vravi: na posratého aj hajzel padne 😀

erickaa
4. okt 2010

@mili78 áno, je pravda že šanca sa vekom znižuje..práve preto musíme byť trpezlivé a rátať s tým, že to trošku potrvá 🙂 Netreba sa zložiť hneď po prvých nezdaroch a robit si zbytočné depky.. 😉 😉 😉

hiva
autor
4. okt 2010

caute....dobre rano.....tak som bola rano na UTZV .... na lavom vajecniku dominantny folik 19 mm 😵 ...zobrali krv a po 14:00 si mam zavolat za vysledky a povedia mi co dalej...... tak ak budu hormony v norme, cakam ze dnes, maximalne zajtra picham pregnyl a do konca tyzdna IUI 😵 .....takze zatial som celkom spokojna....uvidime, co povedia poobede 😅

inak som 13 DC, takze by to bol celkom slusny uspech....ovulka na 14-16 DC 😵

mili78
4. okt 2010

@erickaa ...Eri no ved vešať sa zase nejdem....ale som tak tajne dufala, ze čo keď predsa len....no nič, ideme dalej 😝

mili78
4. okt 2010

@hiva ...Hivus drzim palceky...moc moc moc! tfuj tfuj tfuj pre štastie 😉

erickaa
4. okt 2010

@hiva tak to je super, gratulujem k prvému tohto cyklovému úspechu 😉