Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katarina104
26. okt 2010

@kaciatko81 manželovi pozerala pod mikroskopom, vravela, že trochu pomalšie ale dá sa 😉

kaciatko81
26. okt 2010

@chlpacik to ziarenie mi je jasne, ale prekvapilo ma, ze sa z plastu zacne nieco uvolnovat do jedla... ale asi na tom vazne nieco je...
@katarina104 nejdem sa ta vypytovat (uprimne, neviem, ci pozeranim pod mikroskopom myslis spermiogram) , ty musis vediet ako daleko si ochotna zajst a co vsetko si uz preto urobila. verim, ze sa dockas 🙂

katkaajurko
26. okt 2010

ja pijem zensky caj (namiesany stale) vzdy prvu polku cyklu..sak ked nic ine-nech to pomoze tej mojej sliznici...ale co sa inych byliniek tyka...vyskusala som mesiace femi kvapky - bez uplne ze najmensej zmeny cyklu..vyskusala som drahy (silny) gynex ktory ma vplyvat hadam na vsetko-tak isto absolutne bez vysledku..taky anovulak som mala v amerike jak vysity a to som teda ze jooo bola inde myslou.....

inac mne babule vrta v hlave jedna vec-ta endoska mi tvrdila-ze to vyssie LH je koli tomu prolaktinu-ze ked klesne prolaktin klesne aj LH.takze ja som rozhodnuta si najst lieky na ten prolaktin.... stoj co stoj

kaciatko81
26. okt 2010

@katkaajurko myslim, ze na prolaktin bol parlodel, ale nie som si ista... ja zvyknem pit zihlavu, datelinku a alchemilku...

hiva
autor
26. okt 2010

@chlpacik ...akurat u nas je to na moje naklady 😉 .... u nas som totiz hlavnym prispievatelom do rozpoctu ja 😉 😅 😵

@katarina104 .... ak by si nam popisala podrobne, cim si presla, co si brala, ako dlho, ako to ucinkovalo a podobne, boli by sme ti mozno schopne poradit aj nejake ine sposoby liecby......koniec koncov si staci precitat viac stran z tejto diskusie a ziskas slusny prehlad o moznostiach liecby PCO 😉 ....ale ak veris v bylinky a boziu pomoc, drzim paste.... uprimne....so ziadnou nadsazkou a ironiou 😉

chlpacik
26. okt 2010

@kaciatko81 jasne, ze z plastu. Ja osobne, ak budem mať bábo, nebudem mu nič zohrievať v mikrovlnke, určite nie...
. . . KOCKY A POZRITE MI TEN ALBUM HP, že fofrem 😀

katkaajurko
26. okt 2010

@kaciatko81 ano ale neviem davkovanie vies...ale ja to poriesim nemboj- ja sa nedam-ziskam ho aj keby traktory padali 🙄

Chlpacik - kukla som ten HP a ty ho mas jak ja...ten prolaktin by ti aj podla mna mali liecit a ak je pravda co hovori moja endoska-tak potom sa znizi aj LH

katkaajurko
26. okt 2010

@chlpacik kuk moj prispevok vyssie

katarina104
26. okt 2010

@kaciatko81 ja viem určite by som nepodstúpila umelé oplodnenie na to som nikdy ani len nepomyslela 😉 , nechcem tým nikoho uraziť to je môj názor a môj pocit 🙂

chlpacik
26. okt 2010

@hiva kto si ako zariadi, tak má 😀 😀 😀 , ale klobúk dole 😵

chlpacik
26. okt 2010

@katarina104 KATKA, AK BY SA NEMALA DIETA, VERIM TOMU, ZE BY SI ZMENILA NAZOR... TYM, ZE UZ MAS, MAS NA VEC INY POHLAD...A este sa mi necka 😒

kaciatko81
26. okt 2010

@chlpacik no asi ano... neviem preco, mna to nejako prekvapilo...
@katkaajurko urcite by som zatlacila na dr, sama by som to neriesila...
@katarina104 uprimne, keby som mala dve deti, asi by som povedala to iste

katarina104
26. okt 2010

@katkaajurko čím že vysokú hladinu LH môže spôsobiť vysoká hladina androgén v, potom inzulínu, ale to nie je tvoj prípad 🙂

katarina104
26. okt 2010

@hiva veď som aj popísala treba čítať, a mne pomôcť netreba aspoň zatiaľ čakám na hlien a ideme na to 🙂 ďakujem

hiva
autor
26. okt 2010

@katarina104 ...tvoj nazor....nikto ti ho neberie 😉 .... suhlasim plne s chlpy 😉... ak by si nemala ziadne dieta, a cakala na to prve uz cez 3 roky ako ja, mozno by si tiez zmenila nazor 😉....ale sak je to jedno....kazdy sme iny a mame ine nazory 😉.... len som mala potrebu napisat ti, ze v tejto teme asi spriaznenu dusu s podobnym nazorom ako mas ty asi nenajdes 😉

katarina104
26. okt 2010

@chlpacik určite nie 100% 🙂 , a prajem všetkým veľa detičiek bez toho 🙂

chlpacik
26. okt 2010

@katkaajurko ale podla mna LH nie je az take zle, ci??? vraj FSH je dolezitejsie, ze ak je nad 10, to uz je horsie... a vies, uz som písala, ze prolaktin mi riesili tym NORPROLAC, vtedy mi siel pod normu 😒 , vysadili sme a vidis, opäť sú s tým problémy 😒 . Je vobec liek, ktorý by ho na dlhsiu dobu urovnal? a gynekologička stále, že to sú stresy a dristy. Nič mi s tým nerobí... achhh, ale ďakujem JEDINA POCTIVKA, CO SA POZRELA 😀

katarina104
26. okt 2010

@hiva čakala som 3 roky a toto ma určite nenapadlo 🙂 , a nehľadám spriaznenú dušu, mám dobrých a veriacich priateľov dosť 🙂

chlpacik
26. okt 2010

JAK SME SA TU PEKNE ZIŠLI POHROMADE 😀
No idem ja papať, vhladla som, takže pekne pismenka Vám, s pozdravom CHLPATÝ CHLPÁCIK

kaciatko81
26. okt 2010

@katarina104 prepac, ale ako mozes povedat, ako by si sa zachovala v situacii, keby si nemala ziadne dieta? a ano, idealne by bolo, keby sa to dalo bez toho, ale myslim si, ze je uzasne, ze lekari su schopni dnes pomoct parom, ktore by pred 20 rokmi deticky nemalo... a to popisanie liecby, vymenovala si lieky a laparku, myslim, ze to @hiva nemyslela...

katarina104
26. okt 2010

@chlpacik keď sa diskutuje o takých veciach tak sa nečuduj 🙂 , už končím pa

katarina104
26. okt 2010

@kaciatko81 je to o mojej viere 🙂 , som si istá, ak je slabá prosím o silu vstať, dá sa kráčať s Pánom 🙂

hiva
autor
26. okt 2010

@katarina104 ...zbohom 😉

katkaajurko
26. okt 2010

@katarina104 a antibiotika beries ked si chora?

ja nemam ani vysoke androgeny ani inzulin.... takze tolko k LH , vcul babo rad
@chlpacik 😉 nedaj sa, nech ti ho daju zas na ten prolaktin

a inac suhlasim s babami - keby katarina nemala doteraz ziadne dieta-to by som chcela vidiet ci by odmietla ivf. ivf je rovnako prirodzene ako "prirodzene" pocatie , je to normalne ludske vajicko a ludska spermia a rodia sa z neho rovnake deti. kedze medicina postupila, rovnako ako ideme s bolavym zubom k zubarovi - so zapalom pre antibiotika , s neplodnostou na IVF. ale to chce mat dozretu mysel a nie papagajovat co druhy prikaze. nehnevajte sa, ja som sa doteraz nevyjadrila, v boha alebo taku nejaku vyssiu moc verim a som pred nou pokorna, ale mam zle skusenosti so sektami a proste nabozenstvo-ktore sa kymkolvek berie fanaticky - je skodlive. tot moj nazor. a som apriori proti tomu zit podla toho ze si nejaky clovek tak zmyslel a kaze to. byt dobrym clovekom viem byt aj bez toho. a za tym si stojim. 😉

kaciatko81
26. okt 2010

@katarina104 myslim, ze k tomuto nemam co povedat 😔 len by ma naozaj zaujimalo, ze keby si to dietatko nemala, ci by si nezmenila nazor... viem, ze teraz mi povies, ze nie, ale myslim si, ze ked sa clovek ocitne v konkretnej situacii, tak castokrat reaguje inak... a tuzba po dietati je u zeny jedna z najsilnejsich a nepoznam jednu, ktora by nebola ochotna pre to urobit vsetko... nech sa ti dari

hiva
autor
26. okt 2010

@katkaajurko amen 😉 😵

katkaajurko
26. okt 2010

@katarina104 a nejde mi do hlavy jedna vec- IVF nie ale antikoncepcia ano, podla akeho kluca si selektujes - co ano a co nie ? lebo pokial viem-su rovnako nepripustne obe veci, rovnako ist na spermiogram..takze teraz mi to trochu nesedi..... 😨 😨 😨

hiva
autor
26. okt 2010

@katkaajurko
@kaciatko81

uz kaslite na to....nema to cenu 😉 ...pekne sme sa s nou rozlucili a je zbytocne sa napadat 😉.... do tejto temy so svojimi nazormi nezapadla, tak dufam ze si najde v inej temy spolusnazilky s podobnymi nazormi 😉.... v nasej teme sme jej dali najavo, ze jej nazor nezdielame, tak snad to uz pochopila a nebude nas tym viac zatazovat, kedze aspon mna to bytostne vytaca :-/

kaciatko81
26. okt 2010

@katkaajurko ako pise hiva, uz kasli na to 😉 inak, ja si pamatam, ze v case, ked som ja isla do car, tak tu tiez bolo viacero kociek proti... ale je to podla mna prirodzene, k tomu rozhodnutiu sa kazdy prebojuje urcitym vyvojom 🙂

erickaa
26. okt 2010

@katkaajurko hihi..som sa nasmiala s tým papagájovaním..si trafila klinca po hlavičke 🙂 Ja tiež verím vo vyššiu moc, ale určite sa nevolá Boh a cirkev ako takú doslova nemôžem vystáť. Však ako sa hovorí - najbohatšia firma na svete 😖 A to mám pritom aj krst, sväté prijímanie, birmovku... ale to sme boli deti.. Svoje deti by som na to určite nedala, ale keď budú chcieť brániť im nebudem..