Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
4. nov 2010

čaute babky, čo máte dnes nového? 🙂
Ja som dnes 6 dpo a chytá ma nejaká depka 😒 Sa začínam báť, že zasa nič 😢 Včera som večer cítila maternicu tak úplne slabúčko, ale dnes tuším nič... Ja by som tak rada niečo cítila, aspoň niečo! Teraz sa cítim iba ako planá jalovica 😠

kaciatko81
4. nov 2010

ahojte @mili78 hlavne, aby cysta odisla... inak, tiez patrim k tym "stastnym", co mali z clostilu cystu 😅
@enanena v nemocnici ti laparku preplati poistovna, platis si len vyber operatera, ak chces. ak ti robila laparku v sukromnom zariadeni jednodnovou chirurgiou, tak si doplacas.
@erickaa nestresuj, co sa deje v brusku neovplyvnis a nemusis citit vobec nic.

zirafka82
4. nov 2010

@amarena ahojky, snažíme se rok a půl, dr mi včera řekl, že to vypadá na syndrom PCO, ale jinak, že hormonální profil mám naprosto v pořádku,nevím, myslela jsem si, že když bych měla tento syndrom, ukázalo by se to i na hormonálním profilu. Nicméně mi naznačil, že bych měla zhubnout, to vím i bez něj, však hubnu, už mám dole 15 kg, ale rozhodně si nemyslím, že bych byla mladá na dítě (28 let) jak mi včera naznačil a že klidně můžeme ještě rok počkat a já můžu hubnout..... 😠 Jinak manžel má SPG výborný, problém je prostě někde ve mně.....

mili78
4. nov 2010

@erickaa....ahoj Eri....nezufaj, ci uz nieco v brusku je alebo nie, aj tak to neovplyvnis...ja viem, psychika robi svoje...drzim ti palce, aby si to vydrzala...kedy budes robit test?

mili78
4. nov 2010

@kaciatko81 ...ahoj kaciatko...no ja neviem ci praskla, ja sa len utesujem,ze snad hej, ked boli take bolesti a pocit na zvracanie...uvidim ked pojdem k dokymu co povie

mili78
4. nov 2010

babulky tu je diskusia pre nas, na povzbudenie:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/tehulky-s-...

katkaajurko
4. nov 2010

babule tak ja vas hadam trosku povzbudim,aj ked sama som este dost zmatena a samozrejme strasne ustrachana....

ale ja som nasla pozitivny testik v pondelok - vlastne nahodou.... tak som letela na krv a hcg bolo 99.... nemala som ziadne priznaky! ziadne!!!! potom ma zacalo jeden den boliet podbrusko celkom slusne,ale potom mi doslo vecer strasne zle-od srdiecka (mam na to tie moje lieky) ale fakt zle mi bolo....tak som si myslela.ze sa to zas pokazilo....a brusko zas neboli a nani ani nafuknute...ale dnesna krv...hcg 330 - tak hadam KLOP KLOP KLOP to konecne dokopeme do zdarneho konca a spendlicek sa ma nepusti uz...... takze tak...ale len potichu zatial sa priznavam 🤐 🤐 😔

kaciatko81
4. nov 2010

@mili78 mne to pekne prasklo same... ale clostil uz som nebrala potom
@katkaajurko ja uz som ti povedala 😉

hiva
autor
4. nov 2010

@katkaajurko ....wauuu.....super sprava..... HCG stupa priam ukazkovo 😉 😵 😵 😵 ....drzim moc moc moc palce, nech to ide vsetko ako ma a spendlicek sa dobre zaspendlil a uz sa len tak nepusti 😵 😵 😵

bambi9
4. nov 2010

@katkaajurko potichucky aj ja blahozelam a drzim palce..... zeby dalsia metforminova tehulka? 😵 😵

katkaajurko
4. nov 2010

@kaciatko81 viem viem 🤐

@hiva 😔 ano dakujem potichucky, tuktuktuk na drievko

slivocka
4. nov 2010

@katkaajurko 🙂 🙂 držím palce , treba veriť na zázraky 🙂

mili78
4. nov 2010

@katkaajurko ....Kati to je uzasna sprava...ja ti tak zavidim, ale v tom najlepsom slova zmysle....velmi sa s tebou tesim...ale iba potisku, aby sme to nezakrikli 😅

mili78
4. nov 2010

@kaciatko81 .... Kaciatko ani ja som uz tento cyklus nenasadila clostil....teraz si dam pauzu od liekov, lebo zaciatkom decembra som objednana na endokrinologiu...bude mi robit podrobny HP, tak nechcem,aby to bolo niecim ovplyvnene

kaciatko81
4. nov 2010

@mili78 uvidis, mne ho uz potom dr nechcel dat vobec...

katkaajurko
4. nov 2010

@bambi9 asi 😅 😵

bambi9
4. nov 2010

@katkaajurko to by bolo uzasne.... pri druhom dietati si ho nasadim ihned nech tolko necakam 😀

mili78
4. nov 2010

@kaciatko81 ....som tu niekde citala, ze na vyvolanie ovulky tu nejaka babena brala nejaky clomid...a pomohol...tak sa potom spytam dokyho nan....ale ja by som chcela ten metformin, lenze mne ho nechce nik predpisat ☹

katkaajurko
4. nov 2010

@mili78 mili clomid a clostyl je to iste...ucinna latka...

mili78
4. nov 2010

@katkaajurko ...Kati myslela som, ze je to nieco silnejsie

kaciatko81
4. nov 2010

@mili78 ako ti pisala katka, je to ta ista ucinna latka. mne tiez nikto nechcel dat metformin

katkaajurko
4. nov 2010

co som citala-vela lekarov sa ho z nejakeho dovodu boji predpisat..akoze je to zahul ten liek...kym som si navykla mi bolo hrozne tie prve tyzdne,ale potom sa upravilo uplne v pohode...mne ho dal az Valky v centre....

mili78
4. nov 2010

@kaciatko81
@katkaajurko ...ako ja to fakt nechapem, ved co tu citam rozne diskusie, tak to tu beru baby bezne, akoby to bol nejaky obycajny vitamin...mnohym to predpisal sam gyndos...a mne povedal, ze on to nemoze predpisat, endoška mi tiez povedala, ze je to nebezpecny liek, ze znizuje hladinu cukru v krvi a mozem upadnut do soku...vraj ak by mi to aj predpisala tak len na vlastne riziko, na moj podpis....mne je jedno, ja jej to v decembri podpisem....ale potom nechapem, preco iní lekari nemaju s tym problem predpisovat ho

katkaajurko
4. nov 2010

@mili78 praveze hladinu cukru v krvi neznizuje-to je figel...ale nejako lepsie pomaha tomu cukru a aj tuku metabolizovat - ale ma jeden vazny vedlajsi ucinok a to je ten sok z prekyslenia-lebo telo tvori nejako vela kyseliny mliecnej tusim?? tusim... a preto sa pri nom nesmie ani vobec alkohol-lebo ten to este znasobuje.... ja som sem tam si dala deci vinka a bola som z neho opita jak normalne z troch 😀 ale viac som nikdy neriskovala....

bambi9
4. nov 2010

@katkaajurko to fakt?? ja ked som otehotnela na dovolenke, tak som este brala metformin a kazdy vecer som ficala na miesanych drinkoch... 😅 teda vzdy len 1 a predtym vobec nic... 🙂

katkaajurko
4. nov 2010

@bambi9 no FAKT, inac ja som volala do centra Valkymu hned ako som mala pozitivnu tu prvu krv a povedal,ze metformin hned vysadit..ale zase som citala-ze on pomaha predchadzat predc.potratom a niekomu ho nechavaju aj dlhsie..takze myslim,ze to je v poho.....

erickaa
4. nov 2010

@katkaajurko kati...toto je úžasná správa, normálne som sa roztriasla, keď som to čítala 😉 Normálne mi až do plaču prišlo, samozrejme ti to veľmi prajem...dosť si si už užila. KLOP KLOP KLOP. Držím silno silno palce všetky.

@hiva a teraz si na rade ty 🙂 Tebe držím palce zajtra na ultrazvuku.. 😉

Tuším je ten metformín zázračný...akú treba mať diagnózu, aby mi ho predpísali???

bambi9
4. nov 2010

@katkaajurko ja som isla k dr. den po pozitivnom teste a tiez som ho vysadila..... ale mala som nastudovane aj zahranicne stranky a tam pisali ze sa berie na udrzanie ako ty hovoris 🙂

@erickaa mne ho predpisal moj gynekolog po 6mes. uzivani clostilu ako pokracovanie liecby pco 🙂

hiva
autor
4. nov 2010

@erickaa ...nejak si na seba zabudla 😉 🙂 ....uz si 7DPO, nie?.....cas zacat nakupovat testiky 😉 😀 😀 😀

ja si este chvilku pockam....ale slubujem, ze uz nie dlho 😉 😵

@katkaajurko ...a ty si ten metformin vysadila, ci beries aj tak dalej???

katkaajurko
4. nov 2010

@hiva vysadila, lebo aj endoska kazala vysadit aj Valky...tak vysadila tusim v utorok....

@erickaa dava sa predsa na PCO.... a to mame tu setky,ci? mne ho nasadil po dvoch cykloch clostylu a neuspesnom IUI - ze ak aj neotehotniem s nim (co si myslim,ze myslel,ze nie...) tak ze su lepsie vysledky pri IVF - takze s tym mi ho daval...ze pomaha tlmit OHSS pri PCO vajecnikoch a tak podobne....

mili78
4. nov 2010

@katkaajurko ....Kati no mne to tvrdila endoska aj gyndos, ze znizuje hladinu cukru v krvi, tak ja neviem fakt....ale ja si ho vydupem aj keby co...ja ked sa do niecoho pustim tak konec japonec 😅