Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
6. nov 2010

@nienna ahoj , takze podla toho co pises asi PCOsyndrom mas. Hlupost tvojej endosky bolo-ze ta nevysetrila! no inak by som do tej Lubochne isla cim skor sa da-pretoze maju velmi dobre referencie a pekne si ta vysetria. v kazdom pripade je nutne vysadit antikoncepciu-pretoze pri jej brani NEZISTIA NIC! ani pomocou usg-kedze ti cyklus riadi antikoncepcia,neovulujes a tym padom co by tam ako chceli vidiet..ze ano... takze vysadit-poradit sa kolko je dobre byt bez nej aby boli odbery smerodatne,dat si vysetrit endokrinologiu-kedze ti to uz ra odporucili, potom sa uvidi podla vysledkov...vela bab s PCO ma problem v stitnej zlaze - riesitelne, vela s inzulinovou rezistenciou - riesitelne. treba pozriet detailne hormonalny profil-co tam robi sarapatu. ...ak mas nadvahu schudnut-ale viem ze pri PCO je to nadludsky vykon-ALE ak je tam podtext stitky - tak tie lieky to vedia ulahcit-resp.zastavia priberanie. takze vsetko najskor vysetrit a potom zvolit (skusit) postup. ked jeden nezaberie,skusit iny. je tu moznost laparoskopie a drillingu vajecnikov-ktory ulahci vajecnikom na istu dobu ich cciinost -aj vdakaa tomuto viacero bab otehotnelo... zakroku sa urcite netreba bat (ale pristupuje sa k nemu az po polroku/roku intenzivneho snazenia) ale keby si bez menstruacie tak aj skor-nie je na co cakat. lebo ked nie je menstruacia na 99% nie je ovulacia a bez ovulacie sa otehotniet neda. duphaston nic neriesi.

a pri PCO sa nerodia chybne detickyyyyyyyyyy panenka skakava 🙂 ale je problem otehotniet,tak sa nemusis bat.

v neposlednom pripade rade je tu IVF a to je tiez jedna z nasich sanci

hiva
autor
6. nov 2010

@nienna ....absolutne suhlasim s @katkaajurko ....co najskor vysadit HAK!!! 😠 😠 😠 ....potom odporucam zacat merat BT aby si si zistila, ci ovulujes alebo nie 😉 .....a potom jednoznacne chod do tej Lubochne.....tam su najlepsi odbornici na stitku a co je vyhodne, ze ta komplet vysetria za jedno doobedie a nebudes musiet chodit na krv ako na klavir ku gynekologovi 😉 ....takze pokial mas moznost tam ist, urcite nevahaj 😉 ....samozrejme ale musis vysadit HAK....inak ti tam nic nezistia 😉

a PCOs nie je dovodom, ze by si nemohla mat deti....proste len chvilku trva, kym sa najde ta spravna liecba, ktora na teba zaberie 😉 .... urcite sa da otehotniet aj prirodzene 😉 ...my ideme teraz na IVF, ale to hlavne kvoli tomu, ze okrem mojho PCO mame aj velmi nekvalitne spermije :-/

chlpacik
7. nov 2010

Ach babule poviem Vám ma nejako hrdlo pobolieva 😖 ...konečne som si dnes našla čas na depiláciu stehien, trvalo mi to síce hodnú chviľu, ale už mám po tom. Teraz mám červené fľačiky, no vyzerá to otrasne, ale keď iná možnosť nie je... 😠 😠 😠 Skôr by som tie hivine okná umyla 😉

hiva
autor
7. nov 2010

@chlpacik no tak chlpy, z tych mojich okien sa nakoniec nic nedialo....take pekne pocasie.....tak sme sa pustili do upravy dvora.....a poobede na oslavu....no a dnes rano som vstavala o 4:50 aby som stihla byt v Blave na kontrole o 7:30 😠 ....takze zbytok dna len dospavqam a nic sa mi nechce 😀 😀 😀

inak dnesna kontrola v centre: vraj na stimulky reagujem dost pomaly, ale doktor bol s tym spokojny...ze u mna by velka rychlost mohla byt problematicka.... od dnes opat zvysena davka...cize uz 4 ampulky, a dalsia kontrola v utorok 😒 🙂 😵 ....sa to trosicku vlecie, ale tak snad trpezlivost dvojicky prinasa 😀 😀 😀

chlpacik
7. nov 2010

@hiva a to bývaš tak ďalej od Blavy, že si tak skoro musela vstávať? 😒 no a ja som si myslela, že bývaš v nejakej bytovke 😅 tak to potom máte stále čo porábať, lebo okolo domu sa vždy niečo nájde 🙂 ...no 4ampulky, ach jaaaj. Si silná osobnosť, dúfam, že tie dvojičky budú realitou. Fiha, to už v utorok ďalšia kontrola? no som zvedavá, ako sa to celé bude vyvýjať 😉

amarena
7. nov 2010

Ahojte,
@chlpacik, ty si nechcela dnes nahodou testovat? Co? Co? Co? 😀
@hiva, pomaly dalej zajdes. 🙂
Ja som dnes mala taky den o nicom. Nic sa mi nechce a nic ma nebavi...trochu pocit beznadeje..ach jaj...

ninan2
7. nov 2010

@hiva ty tusim byvas cez vikendy v Novych Zamkoch ze? A v tych CAR pracuju aj cez vikend od skoreho rana? Stimulka bude urcite OK, tiez si myslim ze radsej pomaly ale isto sa dopracovat k uspesnemu vysledku 😉

slivocka
8. nov 2010

dobre ranko, neviem čo si mam o tom myslieť , či zajsť k lekarovi... http://www.fertilityfriend.com/home/3205b8
, stale len špiním ☹

hiva
autor
8. nov 2010

@chlpacik
@ninan2
... oficialne byvame v domceku v Zamkoch, ale cez tyzden byvame v Blave, lebo MM tam robi a ja dochadzam do roboty do Viedne, a to by sa denne zo Zamkov nedalo stihat....uz takto zabijem 4 hodiny denne cestovanim....so Zamkov by to bolo minimalne 7 hodin.....a to teda nie som ochotna a schopna zvladnut 😒 😀 😀 😀

takze na dome sa vzdy najde nieco robit....a najma na dvore, kedze len pred rokom sme svokre zrusili kacice a sliepky a teraz by sme tam chceli mat travicku.....tak len kopeme, sekame beton, preosievame hlinu....no radost 😀 😀 😀

inak CAR myslim nie je normalne cez vikend otvoreny, ale ked maju pacientky co idu na zakrok alebo potrebuju kontrolu, tak su tam......ale nie komplet osadenstvo....jeden doktor, jedna sestricka a jeden embriolog 😉.... ved ked ti vyjde ovulka, alebo punkcia, alebo KET na vikend, musia to spravit....to sa neda len tak prelozit o dva dni 😉

inak dnes mi manzel odchadza na 3 dni na sluzobku 😒....nebude mi mat kto pichat injekcie do zadku ☹....tak to budem musiet zvladnut sama ☹....vcera som to skusala, a celkom to slo....ale manzel stal pri mne pripraveny zasiahnut, ak by nahodou..... 😀 😀 😀

@slivocka ...a ty si neskusala ten tehotensky test?....ved som ti to uz snad minuly tyzden radila 😉

@chlpacik ...na tvoj test cakame zajtra rano 😉....nezabudni dneska kupit 😉

hiva
autor
8. nov 2010

@slivocka a inak slivocka, to spinenie moze byt z toho, ze si mala ovulaciu tak neskoro.....sliznica maternice je uz asi dost prekrvena, tak trosku krvi presakuje von 😉 ....to sa stava 😉.....ja som tiez tak spinila, ked som bola tehu 😉 ... inak myslim, ze mrchu take 4-5 dni cakat nemusis....zda sa, ze si mala ovulaciu a teraz ti ide lutealna faza 😉....pripadne uz aj tehotenstvo 😉

slivocka
8. nov 2010

@hiva skušala už 3 a nič ☹

slivocka
8. nov 2010

@hiva dakujem, to z toho duphastonu 😠 dokiaľ som ho nebrala take problemy som nemala, normalne som dostala a hotov 😒 chcem sa te ešte opytať...ked budem tento dalši cyklus brať duphaston a chcem ho žačať až po ovulke, keď budem mať ovulku až tak neskoro ma zmysel ho vôbec brať? alebo ked nebudem mať ovulku? kedy ho žačať brať ?

hiva
autor
8. nov 2010

@slivocka ....tak to nevadi....mozno je este skoro.... kazdopadne si teraz cca iba 10 DPO....lutealna faza byva okolo 12-16 dni.... takze mrchu mozes cakat v najblizsich dnoch 😉.... a tehu z toho este moze byt....lebo si mohla mat ovulku aj o 2 dni neskor, ako ti to FF vyznacil..... v tom pripade by si bola iba 8DPO a to je na test zvycajne este skoro 😉 .....kazdopadne vydrz.....a ak do 6-7 dni sa ti nerozbehne MS, tak skus ist k doktorovi na vyvolavacku 😉

hiva
autor
8. nov 2010

@slivocka ... ateraz si ho brala ako?....od ktoreho dna?....14 az 24?.....ak tak, tak to vyzera, ze ti duphaston ako keby blokol ovulku.....lebo ta ti prisla az po 24 DC......ale buduci cyklus, kym ho nenasadis, mozno pride aj skor 😉....treba len merat a byt trpezlivy 😉....pockat, kym bude ovulka jasna z grafu....cize cca 2 az 3 teploty po ovulke, a potom ho nasadit 😉....ono sa vobec nic nestane, ak ho nasadis az 2 -3 DPO 😉

slivocka
8. nov 2010

@hiva teraz som ho brala 11-25DC, ale už v 20DC ked som ho brala začala som špiniť až doteraz vlastne špiním...Ale buduci mesiac počkam a budem ho brať až po ovulke...inak dakujem ti pekne za rady, ja som už z toho môjho tela taka nešťastná ☹ robí si čo chce ... ☹

hiva
autor
8. nov 2010

@slivocka 11 - 25.... tak to fakt sedi, ze by tu ovulku mozno blokoval 😉.... teraz to uz mas jedno...pockaj tyzden a MS by mama prist 😉....kazdopadne na buduci mesiac pockaj s duphastonom 😉 ....ved ti zjavne nepomohol 😉 ...to mozes kludne aj doktorovi povedat 😉....keby si dostala MS na 28 DC, ako sa zvykne ze 3 dni po vysadeni duphastonu pride MS, tak nepoviem....pekny kratky cyklus, i ked bez ovulky.....ale zda sa, ze na teba to zabralo presne tak ako na mna.....MS neprisla, a ovulka bola bloknuta 😒 ... a s tym spinenim by som si fakt starosti nerobila....ako verim, ze je to otravne a nepohodlne, ale nemal by to byt ziadny zavazny zdravotny problem 😉 ....i ked samozrejme, nie som doktorka.....to by ta mal skor doktor vysetrit 😉

slivocka
8. nov 2010

@hiva 🙂 dakujem pekne za vysvetlenie 🙂 až som kludnejšia, počkam si na MS , nasadííííme clostil a uvidíme 🙂

katkaajurko
8. nov 2010

dobre ranko vam prajem
@hiva hivus to je dobre ze to nejde zhurta zhurta , pekne ti ich pestuju do kvalitky ! tfuj tfuj tfuj

ja som bola na krvicke a zatial teda hcg pekne...1700 🙂 klop klop klop ...v stredu ultrazvuk.....

hiva
autor
8. nov 2010

@katkaajurko ... ale zas az tak pomaly to nemuselo ist 😒 ....fakt mi je celkom dost na prd zo stimulky, a takto sa to natahuje 😒 ....vajecniky bolia, brucho napuchnute, hlava boli, zle mi je skoro ako na tycku 😒 .....uz to chcem mat za sebou 😒 ....ale tak vzdy lepsie ako potom shchytat OHSS 🙂

a uz ani injekcie moc nevladzem....zo zaciatku tie do brucha boli pohodka....ale posledne dni uz teda riadne bolia....niekedy pichnem az na treti pokus 😒....a teraz si este sama pichat do zadku ☹.... uz to chcem mat fakt za sebou .... a navyse uz ani lieky nemam....mam dnes na poslednu davku a potom uz nic....si budem musiet zajtra pytat v centre asi dalsie 😒

a to tvoje HCG je skvele 😵 😵 😵 ....krasne stupa 😵 😵 😵 ...a co tehu priznaky? 😉 .... a si v robote?.... vstredu sa das asi vypisat, co?

katkaajurko
8. nov 2010

@hiva moje zlate-musis to vydrzat ....ja viem,ze ti musi byt hrozne zle, mame to my zeny tazke ,co musime vsetko zvladnut...aj tie injekcie a teraz este si ich musis sama pichat 😔 🙄 ale presne tak...lepsie ako schytat ohss...spytaj sa zajtra ze kolko tych folikov tam je

ja by som ti aj pichla tie injekcie-ale ja to fakt neviem..ale naucila by som sa ..ale sama si to asi lepsie pichnes...alebo skoc do ruzinova na pohotovost,hm? ci nie? no kazdopadne ti posielam veeela pozitivnej energie !

tehu priznaky temer nist hivus.... ale vcera vecer bolo dost kremoveho hlienu som si vsimla-ale to len vcera a predtym som si nevsimla a ani dnes..... prsia bolia na tlak ale nie nejako brutalne..tak rovnako stale....vecer viac,rano menej.... (kolko krat pred mrchou hlavne v clsotylovske cykly boleli daaaaaaaaleko viac-ale to bolo asi tym prolaktinom abo co) ale v piatok a aj vcera ma boleli vecer krize...fakt ze boleli.... tak som sa zlakla aj v piatok aj vcera ale sme to googlili na nete a vraj teda v prvych tyzdnoch aj to moze byt priznak tehotenstva.a na mojom malom brusku mam male vydutie stale.... vecer najedena viac,rano menej.... ale len malinke a vidim to len preto-ze som ja mala vyzdy male brucho.... hlavne rano ploche...to bolo jedine naozaj chude miesto mojho tela..... a inak mi je fakt dobre-klop klop klop nech sa spendlickovi dari tfuj tfuj tfuj

som v robote ale v stredu si chcem pytat PN-hadam daju....

hiva
autor
8. nov 2010

@katkaajurko ...jaaaj....co ja by som dala za ploche brusko 😀 😀 😀 .... tak to mas celkom dobre, ze zatial ziadne priznaky 😉....aspon to mas take pohodkove 😉.... ved radsej takto ako kazdodenne ranne nevolnosti, nie? 😉.....ale tak este je aj tak asi skoro, aby sa naplno prejavili vsetky priznaky 😉....neboj...dockas sa 😉 😀

no prave ze tu injekciu neviem moc dobre pichnut.....manzel ked ma pichal, nikdy mi ani kvapka krvi nevytiekla....a vcera ked som sa sama, normalne sa spustil prud krvicky 😒 ...ono ed si to picham sama, tak to ide ihla trosku zosikma a asi som sa teda nejak tam poskriabala, alebo co 😖 ....snad to ale neni problem a dnes to pojde lepsie 😒 ....do Ruzinova sa mi nechce.... picham o 19:30 a navyse naraz aj s tym bruchopm.... a kym by som tam sla, dockala sa na rad a potom domov, asi by to bol aj dobry pol az hodinkovy rozdiel 😒 ....radsej to skusim este sama a budem dufat, z euz zajtra na kontrole mi to stopnu a pojdem na pregnyl 😅 ....inak neviem, kolko ich je....ale doky hovoril ze vela malickych.....tak fakt neviem.....vsetko si oni pisu podrobne do papierov....aj som sa tam snazila nakuknut, ale nepodarilo sa 😀 😀 😀 ..... vzdy sa dopredu dusujem, ze ked tam budem tak sa opytam....ale ked uz som tam, vzdy to nejak vzdam....v chvilkovom navale si poviem kaslem na to, sak to neni az take dolezite a potom sa nic nespytam 😅 ...nejak mi pridu tie moje otazky malicherne 😀 😀 😀

katkaajurko
8. nov 2010

@hiva no na grcku je strasne skoro... aj by som mozno brala-nech viem,ze je vsetko ok... 😅 potom.... 😅

ale to je dobre ze bolo vela malych - keby dozreli vsetky pekne ako si teraz pichas tie vyssie davky,tak bude dobra uroda a dobre vychodzie podmienky.. moc moc moc drzim palcule, uz nech mas morulky,alebo blastulky v brusku

kolko si das vlozit , uz si zvazovala ? aj viac ako dve? aj tri?

hiva
autor
8. nov 2010

@katkaajurko ....tri isto nie......minimalne 2 a maximalne tiez 2 😀 😀 😀 😵 ....samozrejme, ak sa ich tolko podari.....ak nie, budeme radi aj za jedno 😵 😵 😵

no len skor sa bojim, ze ked vsetky tie male dozreju, tak mi asi aj vajecniky rozthne 😒....tak uvidime, ako to cele dopadne 😒

inak za grckami nemusis banovat....nic prijemne to nie je 😉 .... ja si aj teraz grckam kazdy den.....pri umyvani zubov 😒 ....fakt mam dost citlive usta a ked sa mi kefka dotkne dasien v zadu, v momente ma napne 😒 ....takze ja si ranne nevolnosti trenujem uz hodne dlho 😀 😀 😀

katkaajurko
8. nov 2010

@hiva neboj neroztrhne, hadam uz ti pichnu ten pregnyl a uz to bude o cosi lahsie zas kusok..

no teda ty mas chuda ale hrozne stavy...darmo hormony su hormony 😔

erickaa
8. nov 2010

dobré ránko baby..
@katkaajurko veľmi pekné Hcg máš, super 😉 😉 😉 Záááávidím (v dobrom) 😉 😉
@hiva uvidíš, pekná úroda bude..pomaly ďalej zájdeš 🙂

Ja idem dnes na kozmetiku po mesiaci, strašne sa mi vyhádzalo čelo, asi z hormónov alebo čo??? 😖 Lebo väčšinou mávam vyhádzanú bradu a to aj znamená problémy s pohlavnými orgánmi, ale čo znamená to čelo fakt netuším.. idem vygoogliť 😕

Inak super počasie dneska, hlavne, že som si včera vyumývala auto v umyvárke 🙂

Dnes som 10 DPO, nič necítim, iba prská pobolievajú, občas pichne vaječník..neviem, čo tým chce povedať.. 😀

nienna
8. nov 2010

hiva , katkaajurko, chlpacik 🙂 ďakujem vám babuľky za radu a trpezlivosť, určite to už začnem riešiť a pridám sa sem k vám do diskusie nech sa podelím so snažením 😉 ale najlepšie by bolo keby ste sa už dovtedy presťahovali medzi tehuľky 😉 takže zatiaľ si tu budem čítať vaše príspevky nech sa inšpirujem a oťukám a ked prídem k doktorke tak budem múdrejšia ako ona 😎
tak sa držte

hiva
autor
8. nov 2010

@katkaajurko vidis....to som zabudla spomenut....tiez som vyhadzana po celom cele 😠 😠 😠 ... a este sa mi aj ekzem zhorsil a zda sa, ze sa mi spravil aj na novych miestach 😠 😠 😠 ...ach jo....tie hormony su riadne svinuchy....dobre som vedela, preco som sa im vzdy snazila vyhybat 😠 😅 😀 😀 😀 .... a to ani nehovorim o vplyve na mozog.....som nejaka emotivna troska.....raz nasrana, raz mi je do placu,... uz so sebou nemozem ani vydrzat 😠 😠 😠...a navyse uz mam ale absolutnu averziu k robote 😠 😠 😠....uz chcem byt doma 😠 😅 😀 😀 😀

@erickaa ... a nechces predsa len skusit test???....ja by som nevydrzala na tvojom mieste 😀 😀 😀 ...ved na krv ides az za 4 dni, nie? 😅 😅 😅 .... a ked zistis, z coho je to celo, daj vediet nech viem, na com som 😉

s tym autom to je zakon schvalnosti 😉...a preto my uz nase ani neumyvame 😀 😀 😀...chudatko nase male.... take je zasvinene, ze az.... ale tak spoliehame, ze pride zima, dazde a sned a spina pojde dolu aj sama 😀 😀 😀

hiva
autor
8. nov 2010

ale inak som fakt rada, ze sme sa pustili do IVF 😅 ....uz len aby to bolo na nieco dobre 😅 😵 ...aspon par mrazacikov, ked uz nie hned tehu 😅 😀 😀 😀

erickaa
8. nov 2010

@hiva test nie, počkám si na tú krv v piatok. Už som videla toľko negatívnych testov, že už ďalšie nechcem vidieť 😖

No a ževraj vyrážky na čele znamenajú problémy so žalúdkom alebo trávením. U mňa takéto problémy nebadám, ja som turbo-spaľovač a nikdy som takéto problémy nemala. Ale môže to znamenať aj prekyslenie organizmu (katka by vedela, ktoré potraviny to spôsobujú). Som čítala, že je na to dobré piť Fatru, lebo je zásaditá. Tak si dnes kúpim 🙂 Lebo ja mám fakt až takú "krupicu" na čele, nie tie klasické vytláčacie hnusoby.. 😝

@katkaajurko kati, ináč sa hnevám..ešte si nám neposlala tehu vírusy 😀 😀 😀

katkaajurko
8. nov 2010

@hiva to ti verim-ja som sama zo sebou nemohla vydrzat pri clostyle a to je srackova davka oproti tomu co mas v sebe-to to este dobre znasas-zo mna by bola asi striga na metle....a niekto by uz hadam aj dostal bitku 😅

@erickaa jaaaj no pockaj kym mi v stredu ukazu bublinku v brusku ,ze je tam kde ma byt a potom vas poprskam,jo? ale inaksie sak bacile su normalka prenosne a ja sa tu s vami bavim uz tyzden-takze ich prskam automaticky 😀 hapci 😉 🙂