Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 no ale ved 72 hodin su tri dni 🙂

a s tym LH neviem ti povedat..ci prebehla ked lh je hore... asi skor nie -ked ani teplota nestupla....

ninan2
9. nov 2010

@hiva aha tak to naozaj vyzera dobre 🙂

katkaajurko
9. nov 2010

@hiva fiiha zaujimave - ale sak dobre ze su tak dosledni ,nie?

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko prakticky aj teoreticky mas pravdu 😀 , ale ono este zalezi kedy presne bola ovulka a kedy ten sex. To je strasne ako vedecky to musime brat 😀

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko s BT mas pravdu, este nie je zvysena. Ale k tomu LH som este chcela, ze pred 5timi dnami som mala test uplne negativny, cisty. Cize LH sa u mna objavila az za posledne dni, a len postupne silnela.

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 ja viem..chapem..aj ja som to takto riesila predtym - az dokym mi doki nepovedal-ze aj tak to nema vyznam lebo je zla sliznica.... tak som si tak potom povedala-ze i tak je to asi aj osud 😅 ktory bud zariadi ze sa do ovuli trafis alebo nie - a ked som k tomu pristupovala takto-tak sme sa nakoniec vzdy trafili...bez ovu testov a len instinktivne a s max dvomi keksami za cely ovulkovsky tyzden....

ale chapem to- aj ja som to tak mala-ze jednoducho som k tomu pristupovala aj matematicko-statisticky - a snazila som sa maximalizovat sance -na stretnutia spermosky s vajkom 🙂

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 nemozes tie testy odfotit? kukneme ktory je fakt pozitivny (lebo za pozitivny sa povazuje len taky-kde je testovacia rovnako silna pripadne silnejsia ako kontrolna) ale to asi vies....

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko hmm vcera a predvecom som robila pruzkove Rapi Clear, a dnes tycinkovy Woman secret right time. Neda sa to teda moc dobre porovnat medzi sebou, kedze neviem, aku citlovost tie testy maju, mozu mat rozdielnu... Kazdopadne vcera mi to pripadalo skoro rovnako silne ako kontrolna, a dnesny test je uplne rovnako silny. Hadam to je dobre vidiet aj na fotke, to je ten dnesny test.

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 nina "skoro " sa nepocita, je jedno aku maju citlivost-lebo pri lh testoch ide vzdy len o to - ze musia byt proste rovnako silne-inak sa povazuje test za negativny

ten dnesny vyzera naozaj pekne pozitivne a kedze teplota je dole-tak by som to tipla na zajtra alebo skor pozajtra tu tvoju ovulaciu....

amarena
9. nov 2010

Este stasie, ze ste tu vy, lebo sama by som si s tym asi neporadila. Vidim to tak, ze ked budem mat hotovy prvy graf, tak vam ho ukazem, na posudenie. 😉
@hiva, tak to su dobre spravicky.
@ninan2 - tvoj priatel/manzel bol na spermiograme?

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko nj... tak uvidim ci zmanazujem sex uz dnes, alebo az zajtra, a dufat ze to bude casovo stacit 🙂

ninan2
9. nov 2010

@amarena este nie, po pol roku sa to obvykle este neriesi, ak nevies o nejakom zjavnom probleme co by mohol nieco negativne na spermiach sposobit... ale kazdopadne nan skoci do par mesiacov, kym ja pojdem na tu laparoskopiu. Tej sa sice aj tak nevyhnem pri pripadnej nutnosti IUI ci IVF.... Uponahlat to cele moc nechcem, aj keby mal vysledok akokolvek negativny, treba vzdy dufat aj prirodzenou cestou ze to vyjde 🙂

hiva
autor
9. nov 2010

@ninan2 .... ten test vyzera fakt ze pozitivny 😉 ....ja byt na tvojom mieste, asi by som keksikovala zajtra 😉

@katkaajurko ...no su teda fakt dosledni....uvidime, co bude zajtra.....alebo ma asi zajtra pozvu na dalsiu kontrolu pozajtra??? 😀 😀 😀 ....ale sak nevadi mi to 😉...a.spon sa dlhsie vyspim 😉... ked idem do roboty, vstavam o 5:00 a takto az 6:20 😵 😵 😵

@amarena ....urcite meraj, meraj a meraj 😉 😀 😀 😀 ....a potom ti na to kukneme 😉

ninan2
9. nov 2010

@hiva heh, spytam sa frajera, bude mat na vyber ze dnes alebo zajtra 🙂. On si z toho inak robi srandu, ze ma nutene domace prace 😀

katkaajurko
9. nov 2010

@hiva noo tak aspon na vstavanie je to super 😵

erickaa
9. nov 2010

že nútené práce..hihi Ten môj je opak, ten to nanucuje mne 🙂 Dlho mi trvalo, kým som mu vysvetlila, že to nemôžeme robiť dva krát denne, dokonca ani raz, ale že stačí obdeň. A tááááky bol nešťastný..jemu sa to robenie detí tuším páči a vôbec mu nevadí, že "musí". Práveže si teraz pochvaľuje 😀 A teraz, keď sa dozvedel, že má excelentné spermie, tak rozmýšľa aj nad darcovstvom, že urobiť dobrý skutok..len keby za to viac platili..hihi 😀 😀 😀

ninan2
9. nov 2010

@erickaa hehe. No u nas to nie je realne ani mozne, polku tyzdna chodime domov neskoro vecer, ze po praci si ideme niekam sadnut, prejst sa, alebo do kina a podobne... kazdopadne to skor v lete, teraz ako je zima asi budeme viac doma 🙂

erickaa
9. nov 2010

@ninan2 nám keď sa nechce večer, tak ráno to istí 🙂 A niekedy, keď sa mne nechce (lebo jemu sa chce vždy), tak to stíhame večer pri panelákovskej reklame..to voláme, že na "lenivčeka". 😀 😀 😀 Júúj a keď sme pri tom kine, práve dnes ideme na 17-tu do eurovei, tak sa musím ísť už chystať.. 😉

ninan2
9. nov 2010

@erickaa heh, a na co idete? Socialna siet je fajn, o facebooku 🙂. Skoda ze v kine nie su reklamy, zeby ste odbehli na rychlovku na wc 😀

dlabinecka
9. nov 2010

@amarena No, tak určitě tím nic nezkazíš. A uvidíš, že nakonec budeš mít veeeelkou radost 😉 Moc držim palce!! my jsme se snažilkovali pro jistou minimálně jednou denně celý cyklus pokud jsem nekrvácela, takže jsme měřit nemuseli 😀

amarena
9. nov 2010

@dlabinecka, fiha, tak to ste mali dobru vydrz, pekne ste sa poistili. 😵 To by sme my asi nezvladli, vies, uz sme vo veku. hihi 😀
A druhe je uz na plane? 😲

dlabinecka
9. nov 2010

@amarena My jsme měli dovolenou 🙂 Manžel už je taky starší ročník - a já už taky nejsem teenager 😀
Druhé? Mno, nevím... měla jsem ošklivý porod a malá byla první tři měsíce hroznej řvoun, ale určitě někdy druhý bude, snad i třetí 😉 Jen musím konzultovat s dr., jak to bude vypadat. Znám i paní, které se PCO zbavila po porodu. Uvidíme....

aduskatt
9. nov 2010

Babenky, prosim Vás, ak mate skusenosti.je normalne, aby ma po douzivani Clostilbegytu stale boleli vajecniky? cca od 13 DC do dnes, co je uz 20DC. Vdaka

erickaa
10. nov 2010

@ninan2 ránko, boli sme na Počiatok s DiCapriom...dobrý film, len trošku zložitý. Vôbec by mi nevadilo pozrieť si ho ešte raz 😀

erickaa
10. nov 2010

@aduskatt Ahoj, no podľa toho aká to je bolesť. Mňa skôr pichali a keď došlo k ovulácii, tak ten deň ma pichali tak veľmi, že som sa ani vystrieť nemohla...ale to iba pár hodín. A po ovulácii už vôbec nič..

ninan2
10. nov 2010

@erickaa ahojcek, to som videla uz asi pred mesiacom 🙂 Vyborny film, super efekty aj napad 😉

ninan2
10. nov 2010

@erickaa k tym vajecnikom, mna teraz bolel pravy vajecnik viac ako den v kuse (nedela/pondelok), nemohla som ani poriadne chodit... Zahada je ze podla ovulacneho testu je ovulka az teraz niekedy, kedy ma uz davno nic neboli 😀 Tak nechapem co ine by to mohlo byt? Boli ma inak kazdy mesiac, ale vacsinou kratsie, tych par hodin... (a vtedy to s BT grafom sedi).

erickaa
10. nov 2010

@ninan2 efekty boli fakt perfektné a to si na ne nejako nepotrpím. A sa mi ľúbilo, že sa tam stále niečo dialo, človek nemal chvíľku sa tam nudiť. Bóoože a tých pukancov zasa koľko som zjedla...sme si kúpili to najväčšie vedro a keby mali ešte väčšie, tak by sme si kúpili aj to..hihi 😀

erickaa
10. nov 2010

@ninan2 hmmm, tak to sú pre mňa záhady..ja cítim za celý svoj život vaječníky iba tretí cyklus, dovtedy som ani nevedela, že ich mám 🙂 Sa v tom zasa tak moc nevyznám.. 😀

ninan2
10. nov 2010

@erickaa no pukance su super, ale maju vysoky glykemicky index, vysoko sa po nich zdvihne hladina cukru v krvi, a clovek je z toho potom o hodinu hladny a malatny (lebo hladina opat rapidne klesne)... A nie je to samozrejme dobre pre cukrovkarov, s cim suvisi aj PCO u niektorych 😖