Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
24. jan 2011

@ninan2 😀 Idem hodiť stresy za seba a tešiť sa z toho, čo momentálne je 😀

chlpacik
24. jan 2011

ach babulky a ja chcem riesit taketo veciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 ...kedy pride rad na mna???? Ach Boze, nemas ma rad 😀 ....

timona
24. jan 2011

Baby, este sa chcem opytat..som 16 DC, ovulku mi stimuluju clostilom, dnes som bola na folikulometrii, a mam tam niekoľko folikulov najvasci ma 24 mm, lekar povedal, ze mozeme snazilkovat...ze kazdu chvilu praskne, ak uz nepraskol...ale robim si denne ovu testy aj teplotu meram a podla toho som ovulku este nemala...je mozne ze by mi ovu test neukazal ovulaciu??
a podla dokyho by som mala us druhy den brat lutenyl (nieco ako duphaston), ale slivocka pisala ze je lepsie zacat ho brat az ked prebehne ovula..takze ho uz druhy den neberem, aj ked by som podla dokyho mala..nebude problem, ak ho zacnem brat prilis neskoro v pripade ze by sa mi podarilo teraz otehotniet?

hiva
autor
24. jan 2011

@timona ...je mozne, ze ti teplota po ovulke vystupne trosku neskor 😉 ...hlavne treba snazit .... aneboj, nevadi ak duphaston nenasadis hned....kludne mozes aj 2-3 dni po ovulke....pockaj este, mozno zajtra/pozajtra teplota stupne a potom uz mozes nasadit aj ten progesteron 😉

ja sa na ovulacne testy moc nespolieham.... s tym by som sa moc entrapila 😉

timona
24. jan 2011

@hiva dakujem za odpoved

kaaaty
24. jan 2011

@erickaa Petrovu...no bola som u nej treti krat....tak pojdem do toho este to musim prebrat so sperminator 🙂

gretta
24. jan 2011

@chlpacik Ahoj chlpacik.. To si pleteš já jsem Glucophage nikdy neužívala.. jen clostilbegyt a metformin. Pak jsem dobírala Siofor, ale to je stejné složení jako Metformin.. 😒

erickaa
25. jan 2011

@chlpacik chlpi, nebojkaj..ani sa nenazdáš a bude to tu.. 🙂 Mne sa to podarilo, keď som na to vôbec nemyslela a na všetko sa vykašľala.. ( a týždeň slopala na chate na silvestra..hehe) Ani utroš, ktorý som brala 9 mesiacov som si už nedala. Chcela som vedieť, či dojde sama mrcha...a ona nedošla 😅

slivocka
25. jan 2011

@chlpacik nevesaj hlavu, ako pise erickaa tiez som to vôbec ale vôbec necakala tento mesiac...mali sme ist na vysetrenia atd. tak som to brala tak ze potom pôjdeme do centra 😉 neboj teraz ste na rade vy dalsie 🙂

erickaa
25. jan 2011

@slivocka Ahoj slivi, no ako u doktora? 🙂

slivocka
25. jan 2011

@erickaa ahoooj, vsetko ok. Videla som 2 uplne mini mini srdiecka 😵 musel ich doktor hladat ale nasiel ich 😵 slivočky su o tyzden mensie ako by mali byt ale snad to dobehnu 🙂 o tyzden idem opät a snad uz budu srdiecka buchotat o 106 🙂

erickaa
25. jan 2011

@slivocka ále, doktor nevie, čo hovorí, podľa mňa si akurát 🙂 však kolký si týždeň a deň?

slivocka
25. jan 2011

@erickaa včera som bola 6tt+2 ale podla ultrazvuku 5tt+2 ale nevadi,vraj je to ok 🙂 Ja tomu este stale neverim 😅

erickaa
25. jan 2011

@slivocka tak gratulujem 🙂 Ja mám ďalšiu kontrolu až o 9 dní..bléééé. Asi ma doktorka nechce vidieť tak často.. 😝

slivocka
25. jan 2011

@erickaa neboj, to zbehne ako voda ... hlavne sa musime teraz tesit na nemysliet na zle vedci 🙂

chlpacik
25. jan 2011

@gretta ahoj, Glucophage je vlastne tiez metformin 🙂

@slivocka gratulujem, to teda cyslo, este ked bude chlapcek a dievcatko, tak ma podrz 😀 😵

@erickaa jj, pamatam, ze si sa tesila na lyzovacku a ze ako dobre, ze nie si tehotna si vtedy pisala, a bum je to tu 😵 😵 😵 , že ako sa to cele zvrtlo na dobre 😉

sa tesikujem na fotecky, co tu budete davat, a @katkaajurko pomaly bude aj nejake brusko mat 😉

slivocka
25. jan 2011

@chlpacik dakujem, pekna fotka 🙂

ninan2
25. jan 2011

@chlpacik a ja co?? Tiez mam uz brucho, musim nosit tehotenske nohavice 😀

ninan2
25. jan 2011

@slivocka tak super, gratulujem, len tak dalej 🙂

zuzuza
25. jan 2011

Ahojky holky, chtěla bych se na něco zeptat, dřív jsem sem také chodila, mám pco a ani po porodu se to u mě nezlepšilo, od září nekojím a ms jsem měla jen jednou po vyvolávačce, co ěm ale trápí, že mě po ukončení kojení šíleně začaly padat vlasy a trvá to vlatně už asi 5- měsíc, nevíte některá, může to být androgenní alopecie vlivem našich rozházených hormonů?? A léčíte se některá na endokrinologii? Já totiž beru i léky na štítnou žlázu, brala jsem i metformin,než jsem otěhotněla, tak sjem se tam objednala, aby mi aspoň udělali nějaké celkové vyšetření z krve, jednou se mi zdá, že jsem snad i prolaktin měla vyšší, jinak vyšší testosteron a nižší ženské hormony.....

erickaa
25. jan 2011

@chlpacik chlpi, ty si aká kočka 🙂 Som si ťa predstavovala uplne inak, po tom ako si sa popísala 😀 😀 😀

@ninan2 Inak ja už mám tiež väčšie bruško, ale to bude asi z toho obžerstva večného. 🙂 Ja momentálne vyzerám tak, ako teraz @katkaajurko 😀 Tak sa snažím teraz troška obmedzovať, aby som nebola ako torpédo 🙂

katkaajurko
25. jan 2011

@chlpacik jaaa uz mam brusko sak kukni fotku-a to bolo pred 11 dnami... teraz je este vacsie kusok

inac babule vy si vlastne mozete gratulovat (nina,ericka,slivocka)- v PCO teme ste podla mna trhli rekord za dobu otehotnenia-zvycajne sa to s toutou diagnozou taha daaaaleko dlhsie nez sa zadari 😉

ninan2
25. jan 2011

@katkaajurko no to ano, hlavne ja, ved pol roka je nic, to akoby som ani PCO nemala 🙂

erickaa
25. jan 2011

@katkaajurko ono, to PCO je dosť široký pojem, bohvie, či naozaj mám PCO v tom pravom zmysle slova. Mne sa robili občas cysty, ale napríklad nina mávala v pohode ovulky, len neskôr... kto sa v tom vyzná. Najlepšie je spoznať svoje telo dokonale - meraním BT a až potom nasadzovať všemožné utrogestany a duphastony.. Podľa mňa tým, že mi ho lekárska nakazovala od 16 DC, tak som nemávala ovulky. A keď som sa tento mesiac na to vykašľala, tak aha ho! 😕 Ale určite v tom zohrali rolu tie predchádzajúce stimulky na IUI, asi mi nakopli vaječníky alebo čo... 😕 A ešte som brala aj tú Phyto soyu prvý mesiac.. 😕

katkaajurko
25. jan 2011

@erickaa na soju ja neverim...ja som nemavala cysty v zmysle cysty nikdy,ovulku ano a napriek tomu PCO mam jak vysite...to hlavne od ultrazvuku zavisi a od HP.

chlpacik
25. jan 2011

@katkaajurko no tha ja mam take brucho teraz, a ty si tehulka 😵

@ninan2 pozriem si aj Teba 😉

@erickaa chvalabohu, ze chlpy nevidno pod oblecením, ale tha fakt hruoza, ked idem ku dokymu, tha mi je neprijemne, lebo cevene flaky od holenia vsade, no na face sa nestazujem 😀

@slivocka dakujem, na Tvoje nemam 😉

VERU,VERU tak naraz sa podarilo slivke, aj ericke. TERAZ SME NA RADE MY OSTATNE- HIVA,JA,MILI,AMARENA,TIMONA,GRETTA. Ak som na niekoho zabudla, že šorac, poradovnik nepusti 😀

ninan2
25. jan 2011

@chlpacik no to by som tu najprv nejaku fotku musela mat, este som sa tak nefotila 😀

ninan2
25. jan 2011

@erickaa a ja si myslim, ze prave ta soja mohla pomoct, su to prirodne zenske estrogeny predsa 🙂

erickaa
25. jan 2011

@katkaajurko ja som na ultrazvuku mala iba cysty.. žiadny perlový náhrdelník.. a HP mi dr. nerobila. Takže si to môžem vycucať z prsta. 😠 V podstate možno ani PCO nemám..čo ja viem????? Asi to ani doktorka nevie... 😠
Inak som sa dneska objednala na endokrinologiu..pre istotu, keďže na moju doktorku sa spoliehať nechcem. Idem presne o 2 týždne. Dúfam, že bude všetko v poriadku... klop klop klop

katkaajurko
25. jan 2011

@erickaa no ani ja som nemala perlovy nahrdelnik- ale vela drobnych nedozrievajucich folikov vnuuter 😉 a to je jjasny ucebnicovy obraz PCO...

inac triply u krsnej mam negativne 🙂 aj ked vekovo zodpovedam 34rocnej 😒 tak to pripisujem znicenym vajecnikom-hold Valky mal pravdu- PCO vajecniky starnu ovela rychlejsie ako zdrave ☹ (mam 29 r.) .....

tak som zvedava co v piatok u doktora bude 😝

@chlpacik tvoje hefty sa mi taaaaak pacia ,zas raz si mi vykuzlila usmev na tvari s tym poradovnikom 🙂