Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
2. máj 2011

@hiva no hadam zabera;) Euthyrox je lahsi nazov, a ten poznam, lebo v rodine ich uzivaju, ale chapeme sa, to je podstatne 😀 ...no pekne sa ustaluje cyklus;) tak haaadam sa ssplni, co som davnejsie povedala, ze dufam, ze otehulkujes v maji, po dovolenke a to presne este mozes na moju svadbu prist, xixi.
Moja mrcha neuveritelne, ze 30.3. prisla, sice som vtedy brala aj antibiotika na zapal, tak neviem ci malo suvis, lebo svinucha sa v aprily nedostavila 😖 , takze sama neviem ako som na tom...a zacinam 8my mesiac s metforminom. Prisamvacku tu budem stalica na konikovi, bo nejako to moje telo odolava aj chemii 😀
ale tak ja dufam, ze uz sa konecneeeeeeeee pridas k tehulkam, najvyssi cas 😵

irsina83
2. máj 2011

@hiva vitaj cestovatelka, ako bolo???

irsina83
2. máj 2011

@slivocka jeej ty budes mat chlapceka a dievcatko to je krasneeee, gratlujeeemmm a to sa vam podarilo prirodzene??? fakt super 😀

slivocka
3. máj 2011

@irsina83 dakujem , no budeme mať parik 😵 velmi sa tešime, podarilo sa nam to vdaka clostilu 🙂

natyi25
3. máj 2011

@hiva ďakujem a verím, že už ani u Vás to dlho nepotrvá 😉 na dovolenke ste prišli na iné myšlienky, telo zregenerované, šup do snaženia 😉 držím palce...hoci už moc neprispievam....sledujem Vás 😉 všetky 🙂

leeena_4
3. máj 2011

@hiva já mám zvláštního manžela, ukecaný, a o vše kolem reprodukce se zajímá a chce tomu rozumět, takže u nás to po mě chtěl vysvětlit detailně 😀 a pomoct může hlavně psychicky. Já bych se s tím asi sama trápila. Ale jak jsem psala, chápu naprosto i opačný přístup, který má zase výhody v tom, že se zbytečně netrápí ten partner, když to není vůbec potřeba 😉
@nienna každý to řešíme podle svých citů a pocitů, takže i tvoje řešení je ve vašem případě určitě to správné 😉 Jen se neboj, až to jednou bude vědět, určitě tě nebude brát, tak jak tě napadlo 😉

@hiva
@nienna holky a to máte na štítnou žlázu a na rezistenci na inzulin, ty léky? Mě vůbec nepřišli na to, čím to PCO mám: štítka naprosto v pořádku a IR taky...

hiva
autor
3. máj 2011

@irsina83 ....cau kikus... no co ti budem hovorit.... bolo uuuuuzasne 🙂 ...hned by som tam isla znovu 😀

@slivocka ....krasne mena mas vybrane pre deticky 😵 😵 😵 ....juuuuj..... jak ti zavidiiiim.... (samozrejme v dobrom).... moja vysnivana kombinacia....dvojicky a este k tomu chlapcek a dievcatko 😵 .... uuuuzasne.... musis byt v siedmom nebi 😵

@natyi25 ....dik.... uvidime... snad sa zadari 🙂.... po vyse 3 rokoch by sa uz aj patrilo 😀 😀 😀

@leeena_4 ... no hej, ja mam na stitku lieky.... tak uvidime, ako zaberu 🙂 ... ono inak malokedy sa najde presna pricina PCO.... nemusi to byt vzdy len stitka alebo IR.... ani sami lekari zatial este presne nevedia, co to moze sposobovat..... ono dokonca ani v mojom pripade nie je iste, ci to sposobuje ta stitka, alebo tam mozu byt este aj ine faktory 😒 .... samotne PCOS je este pomerne nova a malo preskumana diagnoza.... kazdopadne ale da sa pri nej otehotniet v pohode... len treba najst ten spravny sposob.... ci uz hormonalna stimulacia (clostyl, pregnyl, duphaston), lieky na stitku, metformin, drilling.... na kazdu babu moze zaberat nieco ine.... preto to len niekedy dlhsie trva, kym sa podari otehotniet 😉 🙂

leeena_4
3. máj 2011

@hiva Já jsem se vydala cestou stimulace injekcema (clostyl nezabíral vůbec) a IUI. Nechtělo se mi měsíce hledat vhodnou léčbu. Možná kdyby mi našli tu štítku nebo IR, tak bych taky zkusila léky. U mě je to takové divné: vaječníky mám PCO na 100%, ale z HP to jasné není, protože mám hladiny všech hormonů tak nízké, že se nepozná, jesti je to PCO nebo ne. No, nebudu nad tím dumat 🙂. Dneska jdu na UTZ a jestli bude folík akorát, tak dostanu pregnyl a ve čtvrtek IUI. tak uvidíme. Jestli bude, tak to bude první ovulace za rok snažení.

hiva
autor
3. máj 2011

@leeena_4 ... ja som na tom bola podobne ako ty.... tiez ma moc pricina netankovala... chcela som stimulaciu co najskor... a vlastne aj stale chcem 😀 ... ale potom co sme o babatko prisli, a co nam ani IVF nevyslo som sa rozhodla, ze si dam radsej vsetko mozne aj nemozne povysetrovat.... a nakoniec sa aj zistilo, ze ta stitka nielen ze sposobuje PCO, ale aj kvoli nej sme prisli o babatko 🙂

ale ako viem, ty uz mas vsetky vysetrenia porobene, takze mozes byt v klude co sa tohto tyka 🙂 ... asi si nejaky zvlastny pripad, ked mas tie hormony take nizke 😒 ... drzim palce, nech sa IUI podari 🙂

leeena_4
3. máj 2011

@hiva jé, to je mi líto, co se vám stalo :-/. Ale život jde dál a věřím, že v blízké budoucnosti na vás čeká zdravé miminko 😉 😵 A já jsem zvláštní případ, to každopádně 😀. Dělám si z toho srandu, že moje hladina hormonů odpovídá hormonálním hladinám díky před puberou 😀. Je třeba to brát s nadhledem 😉

slivocka
3. máj 2011

@hiva 😵 ked ti mam pravdu povedať tak ešte stale tomu neverim že čakam babatko...a rovno dvojičky a parik, strasne rychlo to beží ... 🙂
Ja verim že aj tebe sa tento sen splní , velmi ti to prajem 🙂

hiva
autor
3. máj 2011

@leeena_4 ...presne tak....nadhlad je dolezity 😉 😀 ... uz je to za nami a verime, ze coskoro budeme mat aj my zdrave babatko 🙂

hiva
autor
3. máj 2011

@slivocka diky moc 🙂... ja uz tomu moc neverim, ale tak bodaj by si mala pravdu 🙂 😀 ... veru cas hrozne leti.... teraz ked vidim, ze ty uz 21tt, katuska uz 30 tt .... neskutocne to leti 🙂

katkaajurko
3. máj 2011

@slivocka jeeej tak parik??? to je krasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@hiva na teba ja stale myslim-ja verim-ze uz je to za dverami 😉 a merias? a co vsetko ste okukli na dovci? a ake bolo pocasie ? juj taka som zvedava - ked sa ti bude chciet-kludne mi napis aj do IP cely roman-ja si rada pocitam 😵

hiva
autor
3. máj 2011

@katkaajurko cau katus.... poslem ti IP 😉 ... BT zatial nemeriam, lebo mam nejaky dohukany teplomer.... amm ten klasicky, a velmi tazko sa striasava teplota.... tak som sa na neho vyprdla..... dnes som okolo 15 DC +/- 2 dni, lebo som zabudla, kedy presne mrcha prisla 😀 ... tento cyklus to na uspech nevidim, lebo neni casu na snazenie.... hold hokej a pivko... na sex nieto casu 😀 😀 😀 ... ale buduci cyklus ideme do toho naplno 😵

nienna
3. máj 2011

@leeena_4 ja som akurát dnes bola na krv u endokrinologičky...teda ešte neviem či mám štítku v poriadku ale pravdepodobne mám zníženú funkciu, podľa príznakov.....na IR som nebola ešte, to asi teraz ajtak nemá zmysel ked sa ešte nesnažíme o bábo.....teda pokial viem ten metformin sa berie iba na otehotnenie, potom už nie
no tak rozmýšľam či to že máš štítku aj inzulín v poriadku je dobré alebo zlé, teda jasné že môžeš byť rada že okrem PCO si zdravá, ale zase horšie je to v tom že je ťažšie ti pomôcť ked nevedia prečo PCO vzniklo....
ale to už sú také zbytočné úvahy 😀 výsledok je dôležitý 😉

leeena_4
3. máj 2011

@nienna Já nad tím moc nepřemýšlím. A výhoda IUI a CARu celkově je, že oni moc PCO neléčí, oni ho obchází s cílem otěhtnět 😉 Takže ať už ho mám z jakéhokoliv důvodu, už je moje a otěhotnět se dá i s tím, tak to začínáme zkoušet pomocí IUI, protože já jinak vůbec neovuluju

nienna
3. máj 2011

@leeena_4 dobre si napísala, treba to prijať tak že PCO je naše 🙂 keby tu nebola táto diskusia tak by som mala depku že nemôžem mať deti, ale stačí si to tu prečítať, človek zistí koľko žien otehotnelo aj s tým a hned sa cítim zdravá 😀 no ja som tiež zvedavá ako je to u mňa s ovuláciou....teda či ju mám ked sa MS rozhodne pár krát do roka dostaviť 😀 nikdy som neuznávala chemické lieky a pod. ale teraz ďakujem bohu že sú a že dakto vymyslel niečo ako IUI / IVF a spol. 🙂 tak držím palce

leeena_4
3. máj 2011

@nienna to je dobře, že jsi mezi nás zavítala a nenechala se vyděsit strohými članky 😉 Není to procházka růžovým sadem, ale katastrofa taky ne a dnes už jsou lékaři a léky téměř všemocní 🙂

irsina83
3. máj 2011

@hiva ja ti verim 😵 ja by som tak potrebovala dakde vypadnut aspon na chvilu...ale tak dufam, ze aj my sa dostaneme na nejaku dovolenku tento rok 😉 sa tesim ze vam bolo dobre a potom sup na snazenie 🙂
@katkaajurko katus ale ti to ubieha ze uz 30 tt, superrrr 😉 a ake meno dostane drobcek???
@slivocka je to nadhera, je to krasne hned parik 😵 a aj pekne slovenske mena ste vybrali 😉

katkaajurko
3. máj 2011

@irsina83 noo popri lezani mne ani nie - ale kebyze chodim do prace-tak to ubieha rychlo 🙂 bude sa volat Adamko 🙂

hiva
autor
3. máj 2011

@chlpacik ....tak je dobre, ze prva mrcha prisla.... neboj, aj druhej sa dockas.... ved zatial si este neprekrocila ani 40 DC .... to je este vcelku pohoda, nie?... mozno coskoro pride 🙂... a nemerala si nahodou teplotu? .... a to teraz tvoj lekar len caka, kedy metformin zaberie?....kedy mas ist najblizsie na kontrolu?

no maj na tehotenstvo moc nevidim, vdaka majstrovstvam v hokeji na sex moc casu nie je 😀 😀 😀 ... ale taky jun - jul to isti 🙂 ... a neboj, na tvoju svadbu pridem isto iste 😉

a neboj....jedina stalica som tu ja 🙂... uz v tomto fore kysnem cez 2 roky 😀 😀 😀 ... tolko tehuliek sa tu vystriedalo, ze to uz ani nepocitam... uz len cakam, kedy sa tu moje kamosky zo zaciatkov zacnu snazit o druhe mimino 😅

erickaa
3. máj 2011

@hiva ahoj hivuš..vďaka bohu, že si tu a že si založila túto tému..inak neviem neviem ako by som celé to snaženie prežívala a aké informácie by som vôbec mala. Za toto, ako si nám tu pomáhala a pomáhaš musíš mať aspoň 5 detí 😀 A ja verím, že už to čoskoro príde 😉

A k tomu snaženiu, nám sa to tiež podarilo vtedy, keď sme sa nesnažili a ani som si nemerala a vianocovali sme a silvestrovali na chate a sex sa nám podaril po 5 dňoch.. vôbec sme neriešili že je akurát šanca na ovuláciu, kašlali sme na to.. Takže kľudne kukajte hokej, ono, keď to má prísť, tak to príde 😉

hiva
autor
3. máj 2011

@erickaa dik ericka 🙂... i ked slavu za toto forum netreba davat na moju hlavu 😉... ja som zalozila jej druhe vlakno.... babam z prveho vlakna treba dakovat, ale zial, tu temu sa mi uz nepodarilo najst, takze neviem dat konkretne mena 😉 🙂 .... ale bolo nas tu hodne viac, nie len ja 😉 🙂

a wauuuu.... uz aj ty mas 20tt???.... to je neskutocne, ako to strasne leti 🙂.... este neviete, ci to bude chlapcek alebo dievcatko?.... a ako prezivas tehotenstvo?... si doma alebo chodis do roboty?

erickaa
3. máj 2011

@hiva ale ty si založila pokračovanie..a za to ti patrí vďaka 😉

Veru, letí to rýchlo..ani sa mi nechce veriť. Máme sa dobre, teda dúfam..klop klop klop. Zajtra máme morfologický u doktora @katkaajurko a @ninan2 a ja už sa týždeň bojím ako to dopadne. Totiž ja ešte ani necítim pohyby bábatka, tak už sa stresujem 😔 Zajtra tým pádom budeme vedieť pohlavie, ale hlavne nech je zdravé! 😅 Do práce nechodím našťastie 😀

ninan2
3. máj 2011

@erickaa Ahoj, neboj, bude to OK, daj potom vediet co a ako 🙂 A pohyby som zacala citit az tak v 22. tyzdni zretelnejsie, takze tym sa tiez nestresuj. Mna caka najblizsi velky dolezity ultrazvuk o 2 tyzdne.

leeena_4
3. máj 2011

Ahoj holky, mě by vyrostl trpaslík! Přijdu na utz a doktor šátrá, šátrá, pak se zašklebí a je to jasný. Vejce nikde! Zřejmě jsem přišla pozdě a ovulka už byla. Ptala jsem se, jestli se vejce nemohlo vstřebat a to mi řekl, že je to nepravděpodobný, když ho stimulujeme. Zkrátka u mě s mými cykly a minimální stimulací nikdo nečekal, že když přijdu na utz 11DC, že už bude po všem. IUI se nekoná. Takže jsem si aspoň řekla o utroš, abych zas nečekala do 47DC a mohli jsme na to vlítnout znova a tentokrát si mě lépe pohlídají. chci věřit té variantě, že u mě konečně vyrostlo vejce a byla ovulka. Příště už to i vychytáme s načasováním. jen manža je z toho trochu smutnej chudák :-/

chlpacik
3. máj 2011

@hiva no jo snad mas pravdu a pride mrcha, k lekarke idem 17.5. ale to mi bude skor robit vyter, ci zabrali antibotika, coo som mala zapal, ale jasne opytam sa aj na metformin, kt. beriem. Vies to je nova gyndoska, tak uvidime co povie, asi mi aj horm. profil zase bude robit, takze uvidim. Nemeriam, lebo kym som brala ATB, sme sa ani nesnazili, lebo som mala zakaz 😀 , takze od nasledujucej by som chcela zacat, len keby uz aj prisla 😀
nebojaj, uz si na rade aj ty tento rok 😵 len dockaj casu ,xixi

katkaajurko
3. máj 2011

@leeena_4 ak ti prebehla ovulacia - tak na 100% nepotrebujes utrogestan-lebo dostanes ms sama, ms by si nedostala iba v pripade-ze by ovulacia neprebehla... no skoda,ze ste nesnazili doma-pri stimulacii je realna sanca mat ovu od 10 dc takze treba to poistovat aj doma 😉

leeena_4
3. máj 2011

@katkaajurko My jsme se ob den snažili doma 😝 A utrogestan je super, kdyby se povedlo, protože podporuje růst sliznice a tu já mám nízkou 😉