Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ali76
24. nov 2013

@stellamaris ti mas asi ten druhy typ, tam zabera liecba metformino, inzulinova rezistancia, jua mam ten prvy hormonalny, skusala som aj ja metformin, ale mne nepomohol, kedye sa u mna vylucila inz, rezistencia

ali76
24. nov 2013

@nienna no mozes, ja som mala clostil a duphaston, pregnyl som nastastie nepotrebovala

nienna
24. nov 2013

@evkag no mne ten inofolic pomohol asi skôr upraviť hormóny, lebo ked mi dr. robila hormonálny profil tak vravela že sa to oveľa zlepšilo....ale tiež som nepociťovala nejaké jeho účinky....len možno vdaka tomu mi zabral ten clostyl, že som mala upravené hormóny.....ktovie, to už človek môže len hádať

ali76
24. nov 2013

este jedna vec, pco syndrom je dozivotna zalezitost, odstranit sa to neda, len pripadne zmiernit priznaky a pomoct k tehotenstvu

lenka2902
24. nov 2013

@nienna i já jsem brala Metformin, ale jen chvilku. U mě pomohl na 100% Clostil 🙂 sice jsem teda potom chodila k Dr. jak na klavír, pořád měřili folikuly, ale stálo to za to, rozhodně 🙂

nienna
24. nov 2013

@lenka2902 no ja som ho brala rok, ale tiež mi asi nepomohol, nakoniec stačil jeden cyklus s clostylom 🙂 teda dúfam, ešte je to strašne skoro, takže nechcem to zarieknuť. A tiež som tam chodila ako na klavír, ale ak by bolo treba kľudne si to zopakujem 🙂

lenka2902
24. nov 2013

@nienna jj, přesně tak 🙂 jen je smutný, že PCO je vážně na celý život...ale naštěstí jsou metody, kterými se s tím dá bojovat... 🙂 i když jsou všechny, včetně operace jen dočasné, je hlavní, že ta možnost prostě je. A držím ti palce 🙂

nienna
24. nov 2013

@lenka2902 no je to blbé, ale čo narobíme......a ďakujem, hádam to vyjde 🙂 a tebe tiež nech to dobre dopadne

lenka2902
24. nov 2013

@nienna díky 🙂

evkag
24. nov 2013

No mne endokrinologicka povedala, ze v podstate na zivot zeny to nejake velke vplyvy nema, ze problem je v ramci tehotenstva a inak v podstate usetrim na vlozkach. Snazila sa to trosku odlahcit, asi videla, ze som z toho vyplasena........
Najhorsia je ta moja vaha. pred svadbou som schudla 10 kil, zacali mi davat duphaston a 15 mam spat ☹

stellamaris
24. nov 2013

@ali76 tu resistenciu mam,preto ten metformin zabral,ale mam aj hormonalne problemy,hormonalny Profil bola katastrofa.ja som riesila tu resistenciu a o hormony som sa nestarala a podarilo sa 🙂 tehu bez problemov,v 34+6tt.preeklapsia a akutna sekcia,ale toto riziko mi bolo zname.................

ali76
24. nov 2013

@stellamaris aha, no ja len ten clostil s duphastonom, a tehu prebiehalo nie bez problemov, od 14 ttdo 20 tt som lezala v nemocke, 5 tyzdnov, a potom tyzden pred porodom som lezala kvoli vyssiemu tlaku, rodit som isla na 2 x prvykrat mi vyvolavali , ale kontrakcie velmi slabe a nic sa neudialo, a potom o 2 dni som sla opat na salu, tiez mi dali vyvolavacku, kontrakcie uz boli poriadne, ale porod nepostupoval, zacali slabnut odozvy, tak tiez bola nakoniec akutna sekcia

stellamaris
24. nov 2013

@ali76 takze si mala tiez sekciu a problemy v tehu.Este k tym liekom,oni doktori skusaju,co zaucinkuje,niekomu zabere clostil,niekomu metformin,dalsej injekcie.............malo by sa zacat hormon.profilom a postupne skusat vsetko dalsie.Tehu zien s pco u nas automaticky vidia lekari rizikovo a casto maju pravdu.Na to ma upozornili a kvoli vysokemu tlaku a preeklapsii pristupili okamzite k sekcii,inak ta bude znova,ak bude druhe dieta,necitim totiz kontrakcie a vyvolavanie by vela neprinieslo.

ematko29
25. nov 2013

@evkag ahoj,no to ma zaujíma,lebo my síce už neplánujeme dalšie,ale problémy s menzesom nemenzesom mám,metformin mi síce raz zabral,ale mám z neho iné zdravotné problémy tak ho užívať dalej nemôžem.Bojím sa hlavne či to nemá nejaký vplyv na zdravie ženy kedže som sa dočítala vela nepríjemných vecí.

ematko29
25. nov 2013

@ali76 môžeš mi to bližšie vysvettliť ,alebo dať nejaký link.Som nevedela že sú dva typy.ja mám hormony dosť v čudu a metformin pomohol len raz potom nejak prestal učinkovať

evkag
25. nov 2013

@ematko29 ahoj asi si si splietla nick ja s inymi liekmi ako duphastonom a inofolicom nemam skusenosti, zatial. caka ma ten prefuk vajcovodov akurat a este odber kvi u endokrinologicky.

ematko29
25. nov 2013

@evkag aha asi hej,už ani nevem kkomu som pôvodne písala 😅

evkag
25. nov 2013

@ematko29 nevadi, ja sa v tom uz tiez pomaly stracam a to som tu veeeelmi kratko 🙂

ematko29
25. nov 2013

@evkag 🙂

eruuuska
26. nov 2013

@egyy ahoj moja, tak ako uz si bola v CAR, mna si pohadzuju jak spinavu handru ti lekari....daj vediet co mas nove....

egyy
28. nov 2013

@eruuuska ahoj moja pekna. Ty vzdy asi vycitis, ked sa u mna nieco deje. Nove mam vies co? Ze:vies, co som to vtedy pisala, ze na tak bolia vajecniky. No tak vcera som mala taku bolest v pravom, ze som nevedela sa vystriet. Strasnu 5 minut, potom to preslo a zase. Isli sme s priatelom von, bolo mi zle, tak som po ceste vracala 😀 vsetko mi smrdelo..fuj.. vecer kukam, ze hlien ako.. (sopel) taky SIM este nemala. Tak mu hovorim, ze pod..budes tatino 🙂 tutumutu a nohy hore. Dneska ma to boli stale..uvidime. ono to uz je skor taka sranda.. 🙂 a dalsiu kamosku mam tehu. A inak pocula si o vitox-e? Som si objednala aj femigard. A teba si co tak prehadzuju slniecko?

eruuuska
28. nov 2013

@egyy ahoooj to je uplne ze skvele, drzim vsetky palce, aj tie co nemam aby to vyslo, aj ked by to mohlo byt aj bez tej bolesti, ale co by zena nevydrzala, ze ano......normalne sa tesim tesim.......no mna si pohadzovlai, lebo ma gyn poslala k diabetologovi a zistili mi tazku inzulinovu rezistenciu tak odporucil mojej gyn, aby mi predpisala metformin, tak som isla k nej a ze ona mi to predpisat nemoze, tak naspat k diabetologovi, samozrejme, ze mal volno v ten den, tak o dva dni znova (lebo robi len dva dni v tyzdni) a ten mi vybavil endokrinologa, ktory mi konecne uz predpisal metformin a dnes ho zacinam brat, no proste pinpongova lopticka bola zo mna, snad uz bude dobre, stravu uz upravenu mam takze to ma pochvalili a ten metformin by mi mal pomoct aj schudnut aj otehotniet, aspon tak vravela moja gyn, tak uvidim co z toho bude....nie nepocula som o vitoxe, co je to......

egyy
28. nov 2013

@eruuuska vitex- drmek ci ako 🙂 zvysuje progesteron a znizuje prolaktin Cim vlastne reguluje ovulaciu. Znie to dobre. Ci to tak bude, uvidime. Aj tie femigard kvapky vraj upravuju cyklus 🙂 no Len aby tie bolesti neboli z niecoho ineho. Musim sa to priznat se tento mesiac som brala tu fytosoju. Od 3tieho DC. 3+3+4+4+5. Ci to nieco porobilo a zblaznil sa mi vajecnik neviem. Ale hadam je to dobre znamenie. Ale vedvto je uplne super, ze to to zistili. Vies preco? Lebo nasli pricinu a teraz budu liecit. A co chvila budes tehu 🙂 za to behanie to stoji nie? A ty tak rada cakas u doktora 😀

eruuuska
28. nov 2013

@egyy no moje osudove cakanie, vecne na nieco cakam, ale hej uz som taka pokojnejsia, ze konecne po piatich rokoch zistili co mi je, a som strasne vdacna, ze som nadabila na takych lekarov ako som nadabila, sice som si to vybehala, ale vsetci od gyn, cez dia po endokrinologicku boli velmi mili, co som az prekvapena bola, ze aj taki lekari existuju po mojich predchadzajucich skusenostiach, tak uz som si bola vybrat ten metformin, len ho nemali tak ze mi ho objednaju a zajtra si pre to pojdem......no treba mysliet pozitivne, dufam, ze ten tvoj vajecnik sa zblaznil v dobrom zmysle slova, a coskoro mi oznamis dvojciarkovu novinku 😀

egyy
28. nov 2013

@eruuuska ahoj. No ved to. Ze uz viete co treba upravit a na co sa zamerat. Bude to dobre uvidis 🙂 mna to uz dneska nebolelo. Iba, ked som prudko vstala. Som trosku precitlivela na vone a zaludok. Uvidime, ci to bola ovulka a ci sa zadarilo. Piseme si. Myslim na teba 🙂

eruuuska
29. nov 2013

@egyy aj ja na teba, drzim palceky, nech sa to len podari, ja teraz nepocujem na jedno ucho, musim brat antibiotika, tak snad to nebude mat vplyv...

egyy
30. nov 2013

@eruuuska jeeejda. Co mas zapal stredneho? Si prechodila nadchu co? Mna vcera bolelo podbrusko, ako pri mrche aj vajecnik zase. Tak sme vecer skusili. To je tak naprd pocit, ked ani neviem ci sa mi nejake vajko vobec uvolnilo. A nevadi.. vcera som bola co viedni na trhoch. Uz si tam bola?

eruuuska
30. nov 2013

@egyy ahoj. no nastastie nie stredneho, ale uz je to lepsie, ani ma to az tak neboli, len ze mi nasiel doktor pluzgier na usnom bubienku a ano asi som nieco prechodila, uz druhy tyzden sa neviem z toho dostat, tak uz bude lepsie.....jeeej no tento rok som este nebola, a pri tomto zdravotnom stave neviem ci sa tam dostanem, ale ta atmosfera tam je nieco uzasne, rada tam chodievam a milujem jahody v cokolade ;)
mi hovor o tom, ja som mala take minuly tyzden, tiez sme sa snazili, no som chora tak neviem.....

evkag
2. dec 2013

Baby pomooooooooc. Caka ma laparoskopicky prefuk vajcovdov. Mam sa ist v piatok objednat na zakrok, ked pojdem zajtra na vyvolavacku dostanem do piatku mrchu? Vraj ma musia vysterit na konziliarke ci kde..... kedy mam ist na vyvolavacku ked po 15. by mi mali robit zakrok?

daniela3111
3. dec 2013

@evkag ahojky mne robili prefuk hned po menzese teba nejaky 8 den cyklu. A v stredu ma caka daksi uz pod narkozou a idu mi robit aj driling....joooj tak sa bojim.