Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
10. jan 2014

@bambulka814 tak si to ja pekne pojdem vsetko kupit, este mi musi manzel mrknut na ten inosol a uvidime co to zrobi.......dakujem za rady

bambulka814
10. jan 2014

@evkag pocuj, ten spermiogram(citam tvoj koment)...pocula som, ze tie markery spermiogramu su tak prisne nastavene, aby vlakali pary do CARu..ze akykolvek otec 5 deti by ho mal zly..

ten lanovy olej je dobra vec, mne aj zmiernil PMS, pocitaj si

http://plnielanu.zoznam.sk/c/1228/lanovy-olej-e...

http://www.2012rok.sk/wp/liecitelstvo/4682-lano...

len skutocne, ak zacne byt stiplavy, ale zmeni akokovek chut, treba ho vyhodit, je silne karcinogenny...a drzat ho v chladnicke! mne vydrzi tak 2-3 tyzdne, lebo v DMku ho nedrzia v chladnicke, potom zacne byt stiplavy.

maju tie tablety, videla som, ze je na nich teraz aj akcia v 150 bodovej knizke....treba vyskusat a je tam aj ten B vitamin a listovka, co tiez beriem.

petelenka8
10. jan 2014

Mne zabral na PCO sy najlepsie Inofolic aj ked s Nosifolom nemam skusenosti. Po roku uzivania sa nam to podarilo a teraz sme stastne po porode uz doma, drzim palce vsetkym snazilkam 😉

bozkavatko
10. jan 2014

@dorotea2 tak to mohla noo ☹ sama som z nej sklamaná nakoľko som k nej prednedávnom prestupila lebo som na nu počula dobre ohlasy, no spermiogram mi ete vysvetlovala a ze mame mierne pod hranicou množstvo aj pohybylovsť, tak neviem ale ja mam zkrateny krčok tak by sa mohli hýbat :D no ovulka to asi nebola na 47 den cyklu :D a to som jej vravela ze som krvacala napr po sexe abo námahe,a to prvé dva dni svetlú krv, a potom zasa nič, stále ked sa viac namáham tak ma bolí podburško a pribrala som 4kg 😒 ale z vianocenho prejedania to neni lebo som nejak nemala chuť a ani čas. Tak daj potom vedieť ako to dopadlo 🙂 či sa zadarilo bduem držať päste 🙂 inak kamke vraj pomohol výpočet od dr.Jonáša 🙂 tak asi skúsim aj to 🙂

dorotea2
10. jan 2014

@bozkavatko Hmm... A to čudné krvácanie sa nemôže považovať za menzes? Lebo ja keď som vysadila antikoncepciu, tak som namiesto menzesu mala špinenie a dr. mi povedala, že to môžem považovať za menzes... No ale zas keď ťa bolí podbruško aj teraz... Možno fakt nejaký zápal alebo prechladnutie ☹ A nedala ti vyvolávačku? No tak teda nech ti čím skôr MS príde a nech môžete isť "na to" zase 😀
Ďakujem a dám vedieť ako som dopadla. Ale teda vôbec sa necítim "tehotno". Jedine prsia ma bolia. Ale to vždy. Tak držme si palce 😉

evkag
10. jan 2014

@bambulka814 och dakujem za info, manzel este ma ist k andrologovi na vyter z mocovej trubice, lebo mu vysla nejaka kokova bakteria a nejde mu do hlavy ze co to je, kedze ani mne ani manzelovi nic nieje a pravdepodobne nasadi nejake lieky, uvidime.......
ten olej si pojdem pozriet a kamarat je distributor pre jednu farmaceuticku firmu a ma sa v nemecku popytat na ten inozitol, ci mi ho nevie aj inak zohnat ako cez net.
ak by sa podarilo, dam vediet 🙂

majka2205
11. jan 2014

ahoj dievčatá neprispievala som ale sledujem tému kedže aj ja mám PCOS a vždy ma potešila nejaká tehulka ktorá mi dodala nádej a dnes Vás idem povzbudiť ja. Po 7 rokoch snaženia som si našla // včera potvrdené krvou a hoci je to len začiatok dúfam že to dotiahneme do úspešného konca. Mám za sebou dve laparky (pri druhej robený drilling vaječníkov) a jedno neúspešné IVF. Manžel má zlý spg a dávali nám veľmi malú šancu na prirodzené otehotnenie. mne pomáhal inofolic ale momentálne som nebrala nič.

evkag
11. jan 2014

@majka2205 blahozelaaaaaaaaaaaaaaaam a vela, vela zdravicka prajem a bezproblemove tehotenstvo 🙂

majka2205
11. jan 2014

@evkag ďakujem ešte tak opatrne a potichučky ale tešíme sa 🙂

ikuska7
13. jan 2014

@evkag ahoj, odpisujem az teraz, lebo som tu dlhsie nebola. Chcela si presnejsi recept na to moje cesto. 🙂
Takze potrebujes 1kg jacmennej muky, 100g masla, ocot. Balenie muky a masla si rozdelim na 5 casti,kedze sa cesto robi 5 noci za sebou /nasleduje tyzden pauza/. K muke a maslu pridavam po malych mnozstvach ocot (nemam presne mnozstvo, robim to od oka). Proste aby sa ti to pekne dohromady zlepilo a bolo vlacne, no zasa prilis vela octu netreba. Potom si pekne vyformuj ,,2 placky,, ktore si prilož na vaječniky. Prikrijes lanovou utierkou. Troska to zapacha kvoli tomu octu, ale pre ten vysledok sa to oplati 🙂 Drzim palce, daj vediet ked to vyskusas 🙂

evkag
13. jan 2014

@ikuska7 dakujem za recept. cize prikladat si to 5 dni a potom tyzden pauza a potom znova? Davas si to aj pocas menstruacie? Ci ako a ako dlho to mas na vajecnikoch? Dufam, ze zozeniem jacmennu muku.......

egyy
13. jan 2014

@majka2205 gratulujem. Toto vzdy dokaze silno povzbudit 🙂

bozkavatko
14. jan 2014

@dorotea2 noo ja iný menzes ako špinenie nemám už viac ako rok (odkedy som vysadila HA) ale toto bolo také iné a uplne ma štve že sa na mna ani nepozrela :( mala som tehu príznaky(nemyslím, že boli psychické a nejak sa vytrácaju, teraz sa mi motá občas hlava, občas mi nechutí kafee, teraz zasa len pijem mlieko, alebo mam velky smed,ale tehu negat, tak som zvedava,21.idem na krv ci bola ovulka, len sa bojím ze som potratila :( a ty akoo? zadarilo sa? 😉

dorotea2
14. jan 2014

@bozkavatko Inač aj ja som po vysadení HAK mávala len také špinenie. Asi pol roka. Potom sa mi to upravilo. Je to zvláštne, ale zas keď bol tehu test negatívny... Ale zas nebol by to prvý ani posledný prípad kedy test ukázal blbosť. Mala ťa pozrieť naozaj 😠 Najmä v našom prípade keď máš PCO. Veď nemohla vedieť či nejde o cystu alebo naozaj tehu. Nedajbože mimomaternicové... No ale držím palce nech sa zadarí v ďalšom cykle 🙂
Ja som teraz 11 deň po ovulke, menzes zatiaľ nemám, bazálka mi síce trochu klesla, ale stále som vysoko. Test by mi už ukázal, ale nechcem si ešte robiť. Bojim sa 😀 Ale myslím, že nič. Vôbec sa necítim, že by som mala byť tehotná 😒 Tak som zvedavá na zajtrajšiu teplotu.

bozkavatko
14. jan 2014

@dorotea2 tak budem drzat palceky a pesticky 🙂 som rada ze na to nie som sama a ze je tu viac takych bab 🙂 noo chcem obejdnat ten inoflic a pockam na mrchu, ak ju dostanem tak zacnem pocitat 18 den a nasadil utrogestan, aby som mala pravidelne cykly, lebo teraz bude priatel pracovat v čechách a budeme sa výdat jeden tyzden za mesiac tak aby som to vedela vypočítať 😝 kedy má mať volno :D

ikuska7
14. jan 2014

@evkag Ano presne tak, 5 dni cesto,7dni pauza..a zas.Pocas si nedavam. Ako dlho-celu noc..spravim si to ked idem spat, rano ked vstanem si to dam dole. Jacmennu muku kupis v BIO obchode. 🙂 Dzrim prsty 🙂

evkag
14. jan 2014

@ikuska7 to ti cez noc nevypadne?????? ako sa ja poznam, zobudim sa aplacky budu niekde na zemi

majka2205
14. jan 2014

@egyy ďakujem a držím palce aby si aj ty pridala taký 😉

misskate1
15. jan 2014

@dorotea2 test ti nemusi nic ukazat este. az v den menzesu by sa mal najskor robit a ideal 2 tyzdne po meskani

dorotea2
15. jan 2014

@misskate1 ahoj. Áno viem, ze ideálne je počkať minimálne do termínu mrchy, ale... Neviem co je to u mna termín mrchy, kedže u mna sa o pravidelnosti cyklu neda hovoriť 😀 napr. dnes som 36DC 😖 no ale meram si BT a ovulku som mala až na 24DC.

sofi88
16. jan 2014

a uz som po IUI, tak nam drzte prosim palceky, nech to nebolo zbytocne 🙂

evkag
16. jan 2014

@sofi88 strasne silno Vam drzim prsty!!!!

evkag
16. jan 2014

Takze damy moj cyklus sa nejako spamatal. Dnes som dostala mrchu na 39DC SAMA OD SEBA!!!!!!!! to sa za posledne roky uz veeelmi dolho nestalo. Zeby po pol roku zabral inofolik, ci to bude prefukom????? Co si myslite? Mam zacat brat clostil, ci pockat na manzelove vysledky, ci ho budu liecit? Obaja sme nejak na hovienko :-P

eruuuska
16. jan 2014

zdravim damy, dlhsie som sa neozvala, ale dnes mozem povedat, ze som si nasla // ako hrom, po dlhych 6tich rokoch sme sa dockali...takze trpezlivost a vydrzat, urcite sa to podari...drzte sa 🙂

magg424
16. jan 2014

ahojte kocky, , idem vam dat nádej a potešiť vas... mam Pcos na oboch vajecnikoch , silne ako mi povedali v centre , povedali ze to. bude dlha cesta ale ze sa nemam vzdavat, takto pred rokom mi nezabrali ani tie najvyššie dávky clostilbegytu a začali sme riešiť IUI, ale ze este skúsime prirodzene sme si povedali s mm a 12. 12.2013 sa nam narodil krasny syncek .... a mozno si poviete ze kliseeee ale otehotnela som az vtedy ked som sa začala zaoberať inými vecami, začala som cvičiť, zdravo papat a pozitívne mysliet a ked som to najmenej čakala , našla som koľajniciach na teste 🙂 vsetkym vam prajem vytuzene babatko doma v postielke, držte sa

evkag
16. jan 2014

@eruuuska srdecne blahozelaaaaam a vela zdravicka hlavne

evkag
16. jan 2014

@magg424 wau blahozelam a vela zdravicka hlavne

sofi88
16. jan 2014

@evkag dakujem 🙂

eruuuska
16. jan 2014

@evkag dakujem velmi pekne 🙂

evkag
17. jan 2014

Damy od zajtra zacinam brat clostil pol tabletky rano a vecer 5 dni vkuse, potom mam ist na ultrazvuk ci sa tvoria vajicka. Citala som vsak ze ste to niektore brali spolu s duphastonom, mne o duphastone nepovedali ani pol slova. Co vy na to? Poradite mi????? Mrcha prisla sama od seba asi po sto rokoch na 39DC, tak mozno motyka vystreli a pridu aj plodne dni za pomoci clostilu.........