Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

stellamaris
9. júl 2013

@eli133
@styna87 ked mate pco,je dolezite schudnut,kazde kilo naviac ovplyvnuje hormonalne.Ja som v snahe o babätko schudla viac ako 10kil,brala som metformin a otehotnela som.Teraz som o 15kil tazsia, nemam menstruaciu,takze zase chudnem.Po porode boli moje vajecniky skoro bez typickych cysticiek,teraz ich tam zase mam niekolko.Takze ta vaha ovplyvnuje pco ,to je iste.Hormony som na otehotnenie nebrala ani ja,skusila som schudnut,co nebolo lahke,ale da sa,mala som taku delenu stravu, stravovala som sa ako pri cukrovke.

franzziska
9. júl 2013

@eli133 tak ja som bola na tom jako ty tak před 2 rokmi....neriesila som to a uz je to vyse 2 rokov co nemozem otehotniet...

stellamaris
9. júl 2013

@eli133 ma tvoja sestra tiez pco alebo nie? ale s pco sa tiez da prirodzene otehotniet,moja skusenost.

eli133
9. júl 2013

@franzziska fuha.. tak idem zajtra asi to musim zobrat do svojich ruk a domahat sa vysetreni lebo ako vidim cele to zdravoitnictvo je na ...

eli133
9. júl 2013

@stellamaris nie nema..

kitulka
9. júl 2013

@eli133 no mne moj gyndos povedal, ze ked inofoli do pol roka nic, tak ho skombinujeme s clostilom a budeme sledovat folikometriu. Samo ze schudnut ti vsetci povedia, len pri pco toide tazsie. Ja som zacala behavat a obnednala som si e-dietu. Uvidim, ci sa mi nieco podari. A dala som si aj 3 dnovy detox.

eli133
9. júl 2013

@kitulka no ja momentalne nepracujem tak moc financii nieje.. tkze uvidime. .ale ved ja este nemam pco potvrdene len som sa tu pytala ci to moze byt 🙂 ... tak uvidime 🙂

ematko29
9. júl 2013

@sofi88 ano presne tak

ematko29
9. júl 2013

@eli133 ja som brala duphaston rok apol atiež nič 🙂.teda duphaston nepomáha k tomu aby došlo k ovulácii,on pomáha nato aby vystelka maternice dobre rástla ana dobre uhniezdenie vajíčka 🙂Na navodenie ovulácie je tu klostilbegit

eli133
9. júl 2013

@ematko29 tak ja uz nechapem preco mi ho dala: d... 🙂 zepri na upravenie cyklu :d

kitulka
9. júl 2013

@eli133 tak potom na nu naliehaj nech ti spravi horm. Profil, podrobny ultrazvuk vajecnikov a folikulometriu. No a ak sa ti pco potvrdi mohla by ti skusit dat ten clostilbegyt na podporu ovu. Ten je na predpis. Nieco sa doplaca ale nie vela

eli133
9. júl 2013

@kitulka zajtra tam idem tak som strasne zvedava,, uvidimeee 🙂 dakujem za rady 🙂

kitulka
9. júl 2013

@eli133 no a este pozor na duphaston. Ak ho nasadis este pred ovulkou moze ju prave zablokovat ak este neprebehla

ematko29
9. júl 2013

@eli133 ano on ti upraví cyklus,aj mne upravil ale nič viac.Teda ku krvácaniu dochádza kôli spádu progesteronu.Ti to vysvetlím.Ak nemáš ovuláciu tak ci tak od 14 dna ked zacneš brať duphaston dostáva telo progesteron apotom ak ho vysadíš o tri dni ti dôjde menštruacia,lebo progesteron sa náhle zníži.

styna87
9. júl 2013

@stellamaris Já PCO též nemám úplně diagnostokované. Resp. jeden doktor mi řekl že je mám a druhý doktor mi po roce řekl, že je naprosto nevidí🙂 A MS mám pravidelnou, pouze bez ovulace. Mám nízkou hladinu progesteronu...takže tak🙂 Moc dobře vím, že pokud zhubnu, asi to půjde samo...🙂 Děkuji za potvrzení🙂

ematko29
9. júl 2013

@eli133 Mne endo ešte povedala,že ak budem duphaston užívať dlhšiu dobu tak sa mi ,ôžu upraviť hormony,žial nestalo sa :(

eli133
9. júl 2013

@kitulka
@ematko29
@styna87 no praveze mne duphaston dala od 11 dna cyklu do 25 dna.. a vobec mi potom neprisiel pravidelne.. chodil stale tak ako predtym takze mi asi nezabral .. a chcem ho vysadit.. je mi po nom blbo.. .. takze tak brala som ho pol roka anic... som velmi zvedava na zajtra

stellamaris
9. júl 2013

@styna87 fakt skus schudnut a drzim ti palce,aby sa miminko podarilo 😉

@eli133 tiez poznam zeny,ktore su tazsie ako ja a maju deti.Oni nemaju ale pco 😒 Tie s pco,co maju kila navyse,maju problem otehotniet.Ked im doktori povedia,ze treba schudnut,tak ohrnaju nosom,poznam to,tiez mi trvalo,kym som pochopila.Ak ti nahodou potvrdia pco,tak konaj hned a snaz sa schudnut.A denne mysli na fakt,ze to robis preto,aby si otehotnela.Ja som si dokonca par detskych veciciek kupila a vylozila v spalni na komodu,ako na pripomenutie.Otehotnenie sa zakratko podarilo,napriek negativnym prognozam lekarov.Drzim ti palce 😉

ematko29
9. júl 2013

@sofi88 ahoj sofi ,duphaston je nato ak máš nizku hladinu progesteronu,žial vo väčšine prípadou,je tá hladina kôli tomu nízka lebo nedochádza k ovulácii a je známe že progesteron sa tvorí v žltom teliesku po ovulácii,inak je aj nato aby sa vajíčko dobre zahniezdilo teda na rast sliznice v maternici.Lekár by mal zistiť či ti k ovulácii dochádza apotom má duphaston význam,ale ak nie potom je nato lepší klostilbegit.Brala som ho a nadruhý mesiac som otehu ,pri prvej aj pri druhej dcere.

ematko29
9. júl 2013

@eli133 ano nie všetky ženy nanho dobre reagujú anie všetkým to upravý cyklus.abez liekov máš aký cyklus?

evka97
9. júl 2013

Ahojte baby 🙂 Aj ja sa s vami podelím o môj príbeh. Prvý menzes som dostala v 13tich. Hneď od začiatku som ho nemávala pravidelný. Niekedy meškal pár dní a inokedy aj mesiac. Keď nad tým spätne rozmýšľam, tak sa to vlastne postupne zhoršovalo. Nebolo nič výnimočné ak mi meškal aj 3 mesiace. V 17 som išla prvý krát gynekológovi. Ten povedal, že to nie je nič strašné a predpísal mi antikoncepciu. Užívala som ju 2 mesiace, ale som prestala, lebo ma strašne bolievala hlava. O pár rokov mi našiel cystu. Neskôr ich pribúdalo a ani neviem kedy začal hovoriť o polycystických vaječníkoch. Začala som pomaly priberať. Bývala som veľmi chudá, tak 45 kíl pri výške 158 cm. Mohla som pojesť tony čokolády a nepribrala som ani gram. Pomaličky som sa dopracovala k váhe 61 kg. To je zatiaľ moje maximum. Úplne sa mi zmenil metabolizmus. Veľa vecí som obmedzila, alebo vylúčila celkom, lebo som mala problém s trávením. Myslím, že práve to bol ten moment, keď u mňa postupne prepuklo PCO - priberanie a zmena metabolizmu. Vtedy som ešte nechcela otehotnieť, lebo som s mojim manželom vtedy chodila len krátko.
Hormonálny profil som mala na 3. deň menštruácie úplne ok, ale v strede cyklu a na 21. deň totálne rozhádzané hladiny. Doktor povedal, že sa to bude riešiť až keď budem chcieť bábo.
Keď som už chcela otehotnieť, doktor mi nasadil Duphaston a Estrofem na pol roka. Verila som mu, nezisťovala som si čo je to za lieky. Keď som pred pár mesiacmi prišla do gyn-fivu, doktor sa veľmi čudoval tej kombinácii Duphaston a Estrofem. Ževraj to má antikoncepčné účinky. Viete si predstaviť ako mi bolo. Pol roka som do seba dávala toľko hormónov a ono to malo opačný účinok ako som chcela. Podstúpila som laparoskopiu a drilling vaječníkov. Hneď na to 2xIUI a hneď idem aj na ďalšie 2 pokusy IUI. Na clostyl som reagovala dobre. Ale vraj, clostyl sa môže brať iba 6x za život ☹ Ešte pijem alchemilkový čaj, sypaný od Fitopharmy. Neviem sa nikde dočítať, či je ten čaj z alchemilky obyčajnej alebo žltozelenej. Ani som nevedela, že je medzi nimi rozdiel a na toto určený je z tej žltozelenej. Ale hádam mi pomôže 🙂

petka154
9. júl 2013

cafte dievcata! mam tiez pco a prave sme sa zacali snazit o baby... bola som dnes na preventivke a doktor mi povedal ze to mame skusat minimalne rok bez hormonalnej liecby, odporucil mi len inofolic alebo femibion... ma niekto tiez takuto skusenost? zacali u vas riesit PCO az po roku neuspesnosti, ci hned? dakujem! 😉

styna87
9. júl 2013

@stellamaris Děkuju🙂 Ještě dotaz - otěhotněla jsi potom úplně bez prášků? Nebo jsi brala třeba ty na diabetes?

stellamaris
9. júl 2013

@styna87 ano, brala som metformin 😉 otehotnela som prirodzene,bez hormonov.

eli133
9. júl 2013

bez neho rovnaky ako snim . .asi cca 2 roky dozadu som mala na den presne vzdy 30 den ... potom som raz dostala zapal pluc a uz sa to somnou tahalo po vsetkých nemocniciach a lekarch . nase zdravotnictvo a hlavne lekari tzu na kysuciach domna prali iba antibiotika... jedny za druhymi .. rok v kuse som uzivala rozne antibiotika anikto somnou nic nerobil .. totalne sa mi vsetko rozhadzalo odvtedy mavam nepravidelny.. to znamena ze vzdy meska tyzden dva.. aj pri duphastone to tak bolo ... vobec mi ho neupravil .. teraz som pol roka zatial ziadne antibiotika nemala.. no ucinky s nich su stale,... navyse od puberty mam hrozny problem s potenim.. potim sa aj v zime.. je to hrozne.. a pocas tych dvoch rokov som hrozne pribrala.. rok sa nam nedari otehzotniet.. a vzdy pred ms mi povie gyn ze mam neskodnu cystu ktora pri ms praskne ak nie da mi vitaminy a pri dalsje väščinou ano .. brala som 3 mesiace inofolic.... no momentalne uz nemam nanho financie.. cele dva roky mam zvysenu sedimentaciu .. ak viete co to je.. a aj teraz ju mam .. predtym som ju mala normalnu.. to za tiedva rokjy je stale vysoka aj po antibiotikach bola.. a stale je.. len to nechavaju tak .. bo uz nevedia s coho presla som asi vsetkými doktormi.. stitnu mam v poriadku ..takze asi tak moj pripad.. pco som gynekologicke zatial neposminala lebo len nedavno som sa tu o tom docitala.. takze zajtra k nej idem tak sa nato opýtam .. vobec neviem ci ho mozem mat alebo nie... netusim .. v poslednej dobe bolo toho na mna moc.. matury.. potom to snazenie od novembra a nic stale neuspesne a pred mesiacom prisla mladsia sestra ze cakaju ani nevedia ako ... takze tak ... dakujem za vypocutie,.. uz som to potrebovala dostat zo seba..
@stellamaris
@styna87
@petka154
@ematko29
@evka97
@kitulka

ematko29
9. júl 2013

@eli133 no máš slabú imunitu,kamarátka mala podstúpiť nejaké kúry na to ,ale nestihla lebo otehotnela 😀 sa popítam viac a napíšem ti.

eli133
9. júl 2013

@ematko29 dobre skus dakujem

sofi88
9. júl 2013

@ematko29 tak zajtra sa mam za nou zastavit, tak uvidim co mi povie... ci mi len predpise ten duphaston a nebude sa so mnou zaoberat alebo ako... cize ak by ani nedoslo k ovulke, tak nema duphaston ziaden vyznam??? dobre chapem, ze ked ho zacnem brat tak uz ani ovulku pocas toho cyklu nedostanem???

ematko29
9. júl 2013

@sofi88 tak,stým si niesom istá či blokuje duphaston ovuláciu či nie,viem len to,že ak ovulka nebude tak duphaston ju nenavodí.teda,že duphaston nepomáha aby bola.

kitulka
9. júl 2013

@eli133 Eli, drzim zajtra palce a ak Dr. nebude mat zaujem nic riesit, tak ju vymen. Daj nam vediet ako si dopadla.