Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
12. feb 2014

@evkag inak aj tak ma operoval iny lekar ako som mala dohodnute!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adulka1981
12. feb 2014

@evkag ja som už raz otehotnela, ale potratila, takže možno ich mám ok a len tie vaječníky sú nič moc. Drahý nemal spermiogram tiež úplne ok, takže či aj to nie je problém. Musíme ísť na kontrolny. Užíva tvoj nejaké špeci vitamíny?

evkag
12. feb 2014

@adulka1981 ako ked si uz raz otehotnela tak je potrebny ten prefuk? NIe som lekar, len logicky rozmyslom. Inak ked mas mrchu, ovulku, vsetko o.k nevidim dovod riesit prefuk........
moj manzel bol uz dva krat na spermiograme, stale iny vysledok, nakoniec mu robili vyter z mocovej trubice lebo mu vysla nejaka bakteria a potrebovali vediet co to je. Dopadlo to tak, ze obaja mame antibiotika na 20 DNI a zakazany akykolvek pohlavny styk !!!!!!!!! potom ma ist na vyter znova a na krv a potom o tri mesiace na dalsi spermiogram. Nejak sa mu rychlo zbiehaju spermie do kopy....tak mu to vysvetlil androlog.

adulka1981
12. feb 2014

@evkag fúha, dostaneš ho na ten výter ešte raz? Môj na tom bol raz a odvtedy ho neviem dostať na urológiu, resp. ten odber by už asi nedal druhýkrát.....Bolesti mal pri cikaní riadne..... A čo sa mňa týka, tak je to o ničom. Asi bude skôr problém v mojom, ale možno mne nepraskne folikul, ja neviem. Teraz som bola na ultrazvuku a bola som cca 14 deň a folik bol 16,4 mm. Ale ja mávam ovulku tak cca 17-20 deň. On chce skôr riešiť ten drilling ako prefuky....

evkag
12. feb 2014

@adulka1981 no tym drillingo ti ich napicha, cize by mali skor prasknut, pozri nieje to nic hrozne, za to babo ti to stoji!
A moj drahy? Segin dva dni mal problem s cikanim a este mu aj krv brali, tak bol hotovy....ale ked som ho pochvalila, ze aky je sikovny, ze to sam zvladol, tak bol navela. AKe nebol nadseny z toho vysetrenia, ale on je taky ze pojde, vie ze ja som sa dala operovat tak taky vyter zvladne........

adulka1981
12. feb 2014

@evkag teraz si ma aj rozosmiala. Pekne si to napísala, viem si toho tvojho predstaviť, oni sú všetci veľkí hrdinovia. Tiež som môjmu vysvetľovala, že na gynde mi nerobí dobre, a že si svoje tiež pekne užijem. Tak hádam ho zlomím...ak by bolo treba. Ale chcem to podstúpiť, hlavne nech to pomôže.

evkag
12. feb 2014

@adulka1981 urcite pomoze.........treba verit!
Keby si videla toho mojho hrdinu, ktory az JEDNU APMLUKU krvi dal sestricke............ale musel lezat, lebo mu bolo zle.......
ale ze moju pipinku videlo pol Kosic a Michaloviec....pohoda, ti nasi chlapi 😝

casperka1980
13. feb 2014

@evkag napíš mi prosím meno dr. na ktorého sa môžem obrátuť..možno tam tiež pôjdem na konzultáciu.. je mi jedno kto ma bude operovať..

evkag
14. feb 2014

tak ja som bola u DR. Suchaneka, ale pred operaciou den mi volal, ze ide s detmi na herabilitaciu, ci ma moze prelozit po sviatkoch, povedala, som ze nie, ze uz mam vysetrnia a vsetko tak ze o.k ale bude ma operovat dr. Molokac. Inak bol vel,mi mily aj ten co ma operoval.......

casperka1980
15. feb 2014

@evkag a máš aj nejaký kontakt na nich? hneď ako mi príde mrcha (už by nemusela prísť...), by som im volala..chcem ísť čo najskôr..
a na ten test, čo som spomínala ideme až v pondelok... drž palce..

evkag
15. feb 2014

na dr. suchaneka mam, poslem ti do IP ked pridem na to ako 🙂 Molokaca som prvy krat videla v operacnej sale, ale bol velmi sympaticky aj stehy mi vyberal (nahodne mal vtedy sluzbu)
strasne drzim na vysetrenie prsty, my mame istotu ze domaja nic nebude.........ale nevadiiiii, v lete to pojde na 100% som sa tak rozhodla 🙂

casperka1980
15. feb 2014

@evkag dik za číslo.. a v pondelok dám vedieť ako sme dopadli..

evkag
15. feb 2014

@casperka1980 budem na teba mysliet 🙂

evkag
17. feb 2014

@casperka1980 myslim od rana na Vas, daj vediet ako ste dopadli.

epa105
17. feb 2014

takze dievčata .... konecne som sa dockala pondelka ... vysetrenie ukazalo ze som v 6tt 😀 vacok je v maternici a nieco malilinke v nom :D za tyzden na kontrolu ci je srdiecko ...

drzim palce velmi moc aby sa to kazdej z vas podarilo !!!! INOFOLIC pomohol mne hned v prvom mesiaci .... kazda jedna z nas je bojovnicka .... nad PCOS sa da vyhrat !!!!!!!! drzim palce kazdej z vas aby zazili ten neopisatelny pocit radosti !!!! 😎 😠

casperka1980
17. feb 2014

@evkag no máme to za sebou.. ☹ ☹ ☹ , ráno sme si dali rýchlovku a šup ho rýchlo k dr... a tam len oči pre plač.... žiaden pohyb spermii..

Vyše roka sa cpem liekmi a teraz toto?!!!

casperka1980
17. feb 2014

@evkag asi vyskúšam ten Lubrikant Conceive plus uvidíme čo to spraví... a máme ísť na ďalšie vyšetrenia..
som z toho neskutočne sklamaná.. 😢 😢 😢

evkag
17. feb 2014

@epa105 srdecne blahozelam 🙂

evkag
17. feb 2014

@casperka1980 no u nas to bolo nieco podobne, ale pohyblive su dost, len sa rychlo zbiehavaju do jednej kopy a nejdu priamociaro k vajicku.........
nic sa neboj, vsetko bude o.k moja sesternica bola v poriadku amanzel sperie zidane a po umelom oplodneni maju krasneho uz dvojrocneho synceka!
Vsetko sa da do poriadku uvidis, len treba verit.

johanna
19. feb 2014

Ahojte baby, prosím vás, nemám potvrdené priamo PCOS, ale v Car mi povedali že mávam anovulačné cykly. Môj problém je v tom, že od 31.1. mám menštruáciu. Samozrejme týždeň silnú a od vtedy dosť silné špinenie až do dnes, kedy som zase začala krvácať. Na 11 deň som nasadila Duphaston ale asi nepomohol ☹ Bola som na vyšetrení už 2x a vraj všetko OK ale nemyslím že toto by malo byť OK. Máte niektorá prosíííím s týmto tiež skúsenosti? Ďakujem. Som už zúfalá, túžba po miminku ale stále väčšia a väčšia.

terry658
20. feb 2014

Ahojte baby. Chcem sa podelit a povzbudit vas. Mam PCOS a moje hormony su dost naprd. V july sa mi podarilo otehotniet vdaka fytosoji,ale babo sa prestalo vyvijat velmi skoro a potratila som v 8 tyzdni. Potom brutus kriza. A nakoniec som sa dostala k diete: surova strava. V cestine su o tom knihy od dr. Normana Walkera. Mesiac som dodrziavala prisne surovu stravu a okrem krasneho vysledku na postave,vymiznutiu alergii,som otehotnela. Tentokrat to bolo uplne spontanne. I ked som si po zisteni tehotenstva musela pichat progesteron par tyzdnov,ale uz sme 12t. Doktor bol dost v soku,ze sa nam to vobec s takymi zlymi vysledkami z hormonov podarilo. 🙂

casperka1980
26. feb 2014

@evkag tak bola som u Dr. a máme sa hlásiť do Care v KE.. môžeš mi niekoho odporučiť?..

mymetka
26. feb 2014

Ahoj holky, mam taky PCO, ale nakonec jsem otehotnela, po vysazeni HA mi to trvalo dva roky. Brala jsem Utrogestan kvuli dlouhym a anovulacnim cyklum, nepomohl a bylo mi po nem akorat tak blbe. Nakonec jsem se na nej vykaslala a otehotnela spontanne druhy mesic pote, co jsme zacali pravidelne sexovat kazde 2-3 dny. Jinak moje zkusenost se spermiogramem je takova, ze staci par piv naraz a muz ma vymlacene ty nejpohyblivejsi na par dni. Timhle prispevkem bych vam chtela dodat enegii do dalsiho snazeni. Nekdy je snazsi odpustit si par piv a poctive se snazit v posteli nez cele to behani po IVF. Taky jsem cetla ze prostaglandiny v ejakulatu muzou podporit zrani vajicka a myslim ze takovy pravidelny prisun prostaglandinu by mohl nakonec docasne "uzdravit" i PCO.

lusynqa
26. feb 2014

ahojte dievcata a zeny. kedze je tu nespocetne vela stran a medzi tou spustou prispevkov by som asi odpoved na moju otazku hladala najblizsi tyzden tak sa vas chcem opytat nasledovne. Mam syndrom PCO diagnostikovany, zacala som brat inofolic asi mesiac. problem je v tom ze citim velmi silne bolesti pri sexe - teda je takmer nemozne sa milovat normalne. Mate s tym niektora skusenost? strasne ma to trapi sice sa o babo nesnazime ale zaroven ani nechranime ale predsa len neznamena to ze chcem abstinovat sexualne. prosim napiste svoje nazory skusenosti atd budem velmi vdacna.

PS. vopred sa osrpavedlnujem za stylizaciu textu len som sa snazila vsetko hodit von zo seba.

evkag
26. feb 2014

@casperka1980 nie nemozem, neboli sme este nikde........moj DR. odporzcal DR. Toporcerovu ci ako sa vola, ale my sme este nikde nebli. Stale sme iba medzi gynekologom a andrologom......doriesime toto a potom sa uvidi........cize budes davat odporucania ty mne 🙂

casperka1980
27. feb 2014

@evkag no ja už som objednaná do iscare v Martine.. 10.03.2014 bola tam aj známa ( tá bola aj v KE a nevie si vynáchvaliť prístup v MT..) síce sa im nepodarilo.. a dosť báb z okolia KE chodí radšej do MT..
tak drž palce.. už so to včera predýchala.. vedela som, že nás niečo taká čaká.. IUI..

casperka1980
27. feb 2014

@evkag všetky lieky som vysadila i ten inofolic.. kúpila som si vitamíny na vlasy, lebo mi dosť vypadávajú a je tam aj zložka z inofolicu.. tak aby som nebola predávkovaná.. a práve mi dorazila mrcha... ked sa darí tak sa darí.. ☹

evkag
27. feb 2014

@casperka1980 ja mrchu este stale nemam.......asi to zas agolutin isti......ja mam Martin velmi daleko!!!!! Som z Michaloviec a na nejake zakroky a odbery by som musela mat prilis vela dovolenky........VERIM, ze po prelieceni a opätovnom spermiograme bude manzel o.k a mne nasadia clostil a bude to. Nejak sa este na CARE necitime......

casperka1980
27. feb 2014

@evkag tak držím palce nech to vyjde i bez CAR.. u nás to nejde.. ani dr nevie v čom môže byť problém..

evkag
27. feb 2014

@casperka1980 uvidime co nam ten hore nadeli............ ale neboj sa vsetko bude dobre v Care Vam pomozu.