Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dhabaida
23. apr 2014

@evkag no vidím, ze mam pred sebou pekne dlhú cestu sprevadzanu mesačným sklamaním.... Tak mne este len budú robiť hormonálnych profil. Uvidím čo sa tam dozviem ale mam v pláne si kúpiť inofolic. Asi každá ste tým všetkým už prešli. Keď čítam niektoré veci a skratky ani neviem o čom tu píšete... Ale každým mesiacom asi budem múdrejšia, aj ked nerada.... Netuším čo je prefuk, IUI, IVF :( a obávam sa, že si tým prejdem aj ja... Ale dufam, že to bude mať šťastný koniec. Tak vítam v klube plných nádeji 🙂

martinka6282
23. apr 2014

@dhabaida ja som sa o PCO dozvedela len nedávno, inofolic beriem teraz tretie balenie no stále mi mešká.... tiež ma všetky tieto vyšetrenia ešte len čakajú.... na šťastné konce treba veriť 🙂 .... ja som sa tiež ešte z toho všetkého nestihla spamätať... ty sa už o bábätko snažíš?

dhabaida
23. apr 2014

@martinka6282 ano snažíme sa od februára 2014. A teda doktor nepredpisal na menstruaciu duphaston? Ci ty ho nechceš brat? Vy sa od kedy snažíte? A co ovulacia? Upravila sa inofolicom?

hrmiona
23. apr 2014

@casperka1980 ahoj, môžem sa opýtať prečo rovno IVF? Prečo vás do toho tisnú keď si očividne ovulku mala keď ste podstúpili IUI? Veď podľa mňa ste mohli kľudne zopakovať IUI ešte 2 x.

martinka6282
24. apr 2014

@dhabaida mne zatial nepredpísal nič, my sa zatial ešte aktívne nesnažíme.... chcela by som počkať ešte aspoň rok kvôli VŠ ale neviem.... premýšlam čo urobiť a ako to urobiť aby to bolo čo najlepšie....zatial sa mi ani ovulácia neupravila, budúci týždeň idem k lekárovi tak uvidím čo povie... držím ti palce, aby sa ti bábo podarilo čo najskôr 🙂

hrmiona
24. apr 2014

@martinka6282 no ak sa ešte nesnažíte skús sa opýtať gynekológa na vhodné bylinkové čaje.

evka97
24. apr 2014

@zdenin to je super, aj ja čakám na zázrak 🙂 Bohužiaľ ja nemám nadváhu a ani nemám problém schudnúť. U mňa je problém vlastne taký nejasný. Mám PCO, ale ten druhý typ. Zvýšené AMH a LH.

zdenin
24. apr 2014

@evka97 aha no vidim že ma viacero podôb ta potvora PCO tak prajem vela síl a uspešne zmiernenie príznakov aby sa aj tebe stal maly velky zázrak a všetkym snažilkam z PCO 😵

nikushka8
24. apr 2014

Ahojte snažilky, ostali mi takmer 2 balenia Inofolicu (36 sáčkov), keď som sa snažila vyhnúť HAK, no nakoniec mi diagnostikovali PCO, tak som to vzdala. Momentálne sa nechystám pokúšať o bábo, tak ak by to nejakej z vás pomohlo, budem veľmi rada. Bolo by mi ľúto to vyhodiť. Expirácia 9/14, 20e.

evkag
24. apr 2014

@casperka1980 tak, my zatial nijako, cakame za vysledkami......potom sa uvidi,a le nevyzera to velmi ruzovo, uvidi sa po najblizsom spermiogram, ktory ma byt po dva mesiace a uvidime ci zas nebhnem na clostil ci ako. Obaja sme na hovno nejak 😀

evkag
24. apr 2014

@dhabaida nic sa neboj vsetko bude o.k .-) skor ci neskor sa to isto podari. prefuk vajcovodov je v podstate "vysetrenie", bud za ziva,a lebo operacne, kde ti prefuknu najcovody takou tekutinou ci su priechodne, lebo aj to moze byt pricina pri otehotneni.
IUI a IVF su sposoby umeleho oplodnenie. To prve ak sa nemylim je akoby inseminacia a to druhe je oplodnenie mimo tela myslim. V tom este nie soma ni ja 100% zbehla. Cize ak sa mylim, kludne nech ma opravia. Ale asi je to takto. Inofolic som jedla asi pol roka a u mna ziadne zmeny! Mrcha mi zas uz tyzden meska, naposledy prisla po 64 dnoch!
Ale hlavu hore, vsetko bude o.k len to chche cas a nestresovaaaat 😝

casperka1980
24. apr 2014

@hrmiona skôr si myslím, že by som mala absolvovať laparku pred IUI.. či mám všetko priechodné.. mám aj endometriózu tak asi preto priamo IVF..

hrmiona
24. apr 2014

@casperka1980 aha, no ak je tam aj endometrióza tak je to horšie. Tak ste si dali teda žiadosť na IVF, držím palce. Inak dnes som čítala celkom zaujímavy článok o babe čo otehotnela s endometriózou prirodzene. Dávam link http://www.fertility.sk/sk_SK/poradenstvo/moje-....
Ja uvidím po laparke čo bude, dúfam, že nič okrem PCO nenájdu.

dhabaida
25. apr 2014

@casperka1980 akym sposobom ti zistili endometrioznu? mne raz o tom hovoril doktor, ze to mozem mat, ale nejak jasne mi to nepotvrdil...

casperka1980
25. apr 2014

@dhabaida myslím, že to bolo po operácii... ale neviem či sa to náhodou nedá zistiť aj ultrazvukom..

1234lubka
26. apr 2014

ahojte? ako sa tento syndrom prejavuje? je mozne ze dr by si nic nevsimol? mam strasne cykli tohto roku, 41DC, 48DC a teraz som 49DC a furt mrcha nikde..bola som u dokiho , na UV nic, hormonalny profil OK....vraj by mrch mala kazdu chvilu dorazit a uz 5 dni odvtedy nic,,,,v marci to iste...

dhabaida
28. apr 2014

Dnes mi brali krv na HP, o týždeň v utorok budu výsledky...

evkag
29. apr 2014

@casperka1980 ahojky, mam veeelmi zaujimavu spravu! Kamoska ma prvu dceru pomocou IVF, mala endometriozu a manzel pomale spermie. malu maly na prvy krat! Teraz je TEHOTNA, NEVIE ANI KEDY OTEHOTNELA. ma velku nadvahu, nebrali ziadne lieky ani nic a aha, v auguste bude rodit! Takze hlavu hore, vetko raz bude

lucka2405
30. apr 2014

@1234lubka dlhe cykly su jednym priznakom, ani moj dr. nic za 13 rokov nezbadal az v CAR mi to povedali.

1234lubka
1. máj 2014

@lucka2405 no dlhe cykli som zacala mat az teraz tohto roku...min to bolo v pohode 33-37maximalne, podla mna to bude stresom....som myslela ze nie ale urcite ano....ale coskoro sa stahujeme bueme uz konecne samy, otazka jedneho tyzdna tak uvidim ci sa to da trosku doporiadku 🙂

leeena_4
1. máj 2014

Ahoj holky, jdu vás taky povzbudit. Mám PCO, prvního syna máme po IUI po stimulaci injekcemi Puregonu (neragovala jsem na clostil, na nic). Chtěli jsme druhé dítě a tak jsmeš šli zase do CARu, podle utz i hormonálního profilu pořád PCO, přirozeně to prý nebude. Podali jsme žádost o IUI, koupili zase injekce, ale další ms už nedošla a já jsem zůstala těhotná přes všechny šptané výsledky. Snad vás to povzbudí, ještě si pamatuju ty věčné boje s nepřicházející ovulací a mentsruací. Hodně štěstí.

casperka1980
1. máj 2014

@evkag dobrá správa.. 😉 ak mala len endometriózu, tá sa jej vyliečila tehotenstvom pomocou IVF.. snád aj u nás to tak bude... v stredu ideme do Care podpísať žiadosť o umelé.. a potom už len čakať... som zvedavá koľko krát tam budeme musieť chodiť na kontroly keď začneme s liečbou.. a ty nič nové?

andy04
1. máj 2014

Ahojte. Chcela som sa opýtať ked sa raz diagnostikuje PCO je možnosť vyliecenia alebo je to na cely život. Zistili tento syndróm jednej babe v mojej rodine ma len 17 takze sme trochu zaskočený. A podľa vašich skúsenosti zlepší sa stav po bráni antikoncepcie? Ďakujem za odpoved

evkag
2. máj 2014

@casperka1980 ja nemam nove vobec nic. baktoreia ci co to bolo je vyliecena, a asi tomu dam do leta pokoj. Mam dole 5 kg, inofolic som prestala brat, uvidime co to bude. Ked tak po opätovnom spermiograme to zacneme riesit. Podla vysledku. Som zvedava aky zdlhavy bude proces v CARE v ramci IVF. Inak ta znama pôatila spolu cca 500€. Lieky a vsetko co trebalo ktomu

evkag
2. máj 2014

@andy04 antikoncepciu jej budu pisat, aby jej udrzali cyklus. Mne bolo povedane, ze je to jedno pozitivum na 10 ročnom brani antikoncepcie v mojom pripade. Antikoncepciou sa vsak PCO nevylieci. To budu riesit az ked bude chciet otehotniet! A PCO sa vylieci jedine ak nastane nejaka velka hormonalnma zmerna v organizme. Mne osobne lekar povedal, ze PCO je v podstate neskodne, problem je len s tehotenstvom, inak usetris na vlozkach a pripadnej antikoncepcii 🙂

atomica87
2. máj 2014

@1234lubka ani mne nikto nic nediagnostikoval, dokonca som nechtiac otehu, porodila, a pol roka po porode mi diagnostikovali PCO, ked som bola na lepsom ultrazvuku, lekar mi vravi, nechcem vas strasit, ale pravdepodobne budete maat velky problem otehu a ja ze co? vsak ja uz jedno dieta doma mam 😉

atomica87
2. máj 2014

@andy04 hlavne nech sa nestresuje podla mna, mam mnoho kamosiek co maju PCO a maju deti...v mojom pripade som to zistila dokonca az po porode.

andy04
2. máj 2014

@evkag
@atomica87 Ďakujem. U nas začal problém tým ze jej prišla menstruacia každé dva týždne na pár dni. Dost som toho prečítala takze čiastočne viem o co ide a otehotniet sa da. Co ma zaujimalo bolo či sa moze syndróm stratiť a ako čítam možnosť je mizivá... 😒 Ja by som po precitani odporučila antikoncepciu a regulovat hned ale jej matka je proti ze vraj je mladá Takze asi počkať do 18 a začať potom v podstate je to za pár mesiacov. Este raz diky a nech ste rýchlo všetky tehulky.

6katka10
5. máj 2014

Ahojte žienky, hlásim sa po dlllllhej dobe... 🙂 testosteron opať vyše 5... mrcha od decembra nebola... a dnes idem na sono, nech pozru ako som na tom... držte prsty ale podla vsetkeho sa laparke a drilu nevyhnem... :(

6katka10
5. máj 2014

@andy04 ahoj, mne PCO tiez diagnostikovali v 17tich... brala som hromony, ale uz ich treti rok neberiem... mrchu mam sice 3x do roka... ale aspon ze pride... nuz ale asi budem musiet podstupit laparku... tak uvidime co a ako dalej... ale kazdopadne držím prsty... 🙂