Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

andy04
5. máj 2014

@6katka10 Ďakujem. Môžem sa opýtať prečo si prestala brat hormóny? My sme teraz na vazkach či brat alebo nie... Na jednu stranu aj ked je ťažšie otehotniet 100% to nie je. ale ked neplanuje babo moze pouzivat prezervativ stojí to za to brat hormóny? Ona ma teraz viac starosti s fyzickymi zmenami nárast váhy vyrazky a pod... Cyklus začína mat tiez dlhy momentálne je uz dva mesiace bez menzesu. A v jeseni to bolo spinenie každé dva týždne Staleho partnera tiez este nemá.

6katka10
5. máj 2014

@andy04 no ja som prestala brat z vlastneho presvedcenia... po prvých liekoch som pribrala 10 kil a stale sa ich neviem zbavit... a po vysadení antikoncepcie mi testosteron tak vystupil... ze som volila alternativu, radsej bez liekov ale nezatazujem si pecen... nakolko ide iba o "kozmeticku" upravu, a to o udrzanie menzesu... aspon to je moj nazor... brala som aj dufaston, ale ten mi tiez nerobil dobre... dva roky som bez liekov citim sa celkom dobre... 🙂 a telo sa s tým akosi samo vysporadúva--.. 🙂

andy04
5. máj 2014

@6katka10 Ďakujem tiez mi to teraz pripada ako zbytočne zatazovanie. Ja som nikdy nabrala anticoncepciu takze o tom viem malo. Je iné počuť od zainteresovaných 🙂 Prajem skore tehulkovanie.

evkag
5. máj 2014

Damy sestrin uz EX priatel mi posiela z Portugalska nejake lieky, vitaminy na tu moju nepodarenu mrchu. Tesim sa a verim, ze pridu aj plodne dni a aj vytuzene tehotenstvo 🙂
Budem Vas informovat co to je a aky to ma ucinok. Segre ked vynechaval menzes pri silnej diete ked mala rysovacku pred sutazou, tak jej velmi pomohli. Uvidime ci aj PCO zdolaju 😉

dhabaida
6. máj 2014

Caute baby. Takže dnes som mala mat výsledky, ktoré mi robili kvoli HP, zatiaľ zistili, ze mam trošku zvýšený prolaktin, mam 30 a ma byť max do 26. Ďalšie výsledky neprišli, tak čakám ešte týždeň.... Myslíte, že si mam kúpiť inofolic, lebo ovu nemám, pomôže, keď mi blbnu hormony? Beriem len duphaston na menzes.

evkag
6. máj 2014

@dhabaida mne osobne inofolic vobec nepomohol! Brala som ho pol roka! A duphaston ti tiez len udrziava cyklus, nema to nic s ovulaciou.........ako skusit inofolic mozes,a le ja v tom nevidim zmysel

dhabaida
6. máj 2014

@evkag pockam este na tie druhé výsledky a potom skusim...

eninka27
7. máj 2014

kočky, dnes opäť kontrolné vag. sono... a ziadna ovulka neprebehla :( :(

hrmiona
8. máj 2014

Ahojte kočky, laparku mám za sebou. Dopadla som celkom obstojne, orgány sú v poriadku, žiadnu endometriózu nenašli. Len nerobili priechodnosť vajcovodov, lebo som vraj začala krvácať. Tak som zas išla fňukajúci v utorok domov z nemocnice, lebo v CAR na nás opäť pôjdu iba s umelým oplodnením.

smejlicka
8. máj 2014

ahoj baby, tiež mám pco aj inzulínovú rezistenciu, zistila mi to endokrinologicka asi pred mesiacom..nasadila mi siofor 500 2x1..posledny menzes 4.4. a zatial ziadne priznaky ze by mal prist...

evkag
9. máj 2014

@hrmiona ako nechapem teraz. Otvorili ta a neurobili prefuk??? To si akoze musis zopakovat ci ako? 😨

evkag
9. máj 2014

@eninka27 ja som si uz zvykla 😠

hrmiona
9. máj 2014

@evkag urobili diagnostickú laparoskopiu (skontrolovali vnútorné orgány) a scarifikaciu ovárií (porušili povrch blany vaječníkov). Prefuk nerobi kvôli tomu krvácaniu, nijako sa mi k tomu nevyjadrili či to bude treba opakovať. No ostáva mi dúfať, že aj priechodnosť vajcovodov bude OK. Ešte ma čaká vyšetrenie v Ľubochni na endokrinológií kvôli zvýšenému LH, to som objednaná 18.06 (to je príčina anovulácie). Potom sa uvidí čo ďalej.

evkag
10. máj 2014

Ja som si presla aj endorkinologiou aj laparkou, takze ostava nam verit 🙂 Dnes som bola s bratrancovou dvojrocnou slecnou. Ked sme domov odchadzali, az mi luto prislo, ale raz aj ja budem mat taku princeznu,a lebo princa 😀

eninka27
12. máj 2014

a je to tu... 1.DC .... ale snáď začiatok úspešného snaženia 🙂 😉

dhabaida
13. máj 2014

tak po vyse dvoch tyzdnoch mam konecne vysledky krvy na hormonalny profil, aj to som volala len so sestrickou a zajtra budem s doktorom, ze co dalej... Zistili mi zatial zvyseny prolaktin. Ovu nemam, meram si bazalnu teplotu... tak som zvedava, ze co dohodneme zajtra s doktorom... 😝

smejlicka
13. máj 2014

@dhabaida ahoj tiez som mala pred dvomi rokmi zvyseny prolaktin..doktorka mi dala na to lieky...teraz ho mam v poriadku, len zasa ine hormony su zle... ☹ ...a beriem Siofor 500 2x1 na PCO a inzulinovu rezistenciu a este aj vitamin D co mi predpisala endokrinologicka

sfera
13. máj 2014

@dhabaida tiež som mala zvýšený a poslali ma kvôli tomu na endokrinológiu a tam už bol v pohode, myslím, že tento hormón sa zvyšuje aj pod vplyvom stresu...

serenna30
14. máj 2014

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? PCOS mi diagnostikovali v lednu 2014, od té doby 2 měsíce clostyl, ale bez úspěchu. Beru nosifol a magnesium. Jsem 19 DC a opět to vypadá bez ovulky, mrkněte na graf. Nejsem obézní, pravidelně cvičím už asi rok, v jídle je taky vše ok. Jsem z toho všeho tak naštvaná ☹ Ovulační testy na mě nefungují, no dnes budu volat na endokrinologii, at nic nezanedbám..
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Serenna30/gr...

bibi2h
14. máj 2014

Ahojte, prosím Vás, vie mi niekto poradiť rozdiel medzi drobnocystickými vaječníkmi a polycystickými? lebo som bola u dr, ale nič mi k tomu nepovedala, mala plno ľudí a nechcela som tu tiež zdržiavať a na nete nemôžem nič nájsť....veľké ďakujem 😉

smejlicka
14. máj 2014

tak dnes som si robila testik a negativny...pisala som endokrinologicke a mam si zvysit siofor na 2x750mg a ist na vyvolavacku ☹

dhabaida
14. máj 2014

Akým spôsobom vám určili diagnózu PCO? Mne to spomenul pri prehliadke po vyšetrení z vnútra, videl, že mam veľa bodiek (cyst) na vaječníkoch. Teraz mi robili hormonalny profil a ze je tam zvýšený nejaký hormón, ktorý potvrdzuje PCO. Zajtra idem znova na krv, za ten zvýšený prolaktin... Aj tak som z toho blba... Co spôsobuje PCO, to ze mam zblbnute hormony, alebo zle hormonálne výsledky su súčasťou PCO? Môžem mať PCO a hormonalny profil dobrý?

dhabaida
14. máj 2014

Ake ďalšie vyšetrenia ma čakajú? Folikulometria, budu mi pozorovať ovu, ktoru viem, ze nemám? Alebo na co sa mam pripraviť? Aky bol postup vo vašom pripade?

stellamaris
14. máj 2014

@serenna30 ahoj,ked mas pco,tak myslim,ze ovu testy nepotrebujes,zbytocne testujes.............u mne su pozitivne stale.Pomaha iba meranie BT,co robis.Na potvrdenie ovulky najlepsie ultrazvuk 😉

alyca
14. máj 2014

@serenna30 Serenka skus poslat graf z celeho cyklu. Teplota zvykne stupnut az po ovulke.

moncsi1208
14. máj 2014

Ahoj,mne diagnostikovali pco pri uzv.poprosila som doktora o hormonalny profil,po pol roka po vysadeni hak,podla doktora vsetko bolo ok,v car mi oznamil doktor,ze mam zvysenu hladinu testosteronu,potom uzv potvrdilo diagnozu.ked som poprosila svojho predosleho lekara o horm.profil,ponukol mi folikulometriu,ale to som odmietala-nechcela som platit za nieco,co nema vyznam.nakoniec som zvolila alternativny spozob liecby-pozri na strankach fertility a tu na forumoch.mne ponukol doktor v car len inofolic a nic ine.

alyca
14. máj 2014

@dhabaida tazko povedat podla coho odhalia to PCO. Jeden doktor mi tiey povedal, ze mam PCO podla tych bodiek co spominas a druhy mi povedal, ze mam PCO na zaklade toho, ze v 3 dni cyklu som mala cystu, proste folikul nepraskol a treti dr. mi povedal, ze nemam PCO. Tak vyznaj sa.

serenna30
14. máj 2014

@alyca @stellamaris ahoj, odkaz na graf je v minulém příspěvku (ted jsem na iPodu a nejde mi to nakopirovat). Chodím na UTZ, beru utrogestan a bylinky. BT měřim a myslím nebo naivně doufám, ze ovulku mám. Ot nemám pořad pozitivni, kolem možné ovulku byly 2 čárky skoro, opravdu skoro stejné....
Ale podle mých měření byla ovu 16 nebo 17DC, doktor mi řekl at beru utroš od 15DC, to by mi ale blokl ovulku ne?

alyca
14. máj 2014

@serenna30 co ja viem, tak utros by sa mal zacat brat tak cca najskor 5 dni po ovulke. Ale radsej si to prever este. Nemal by sa brat pred alebo pocas ovulky.

dhabaida
14. máj 2014

@moncsi1208 inofolic ponúkol aj mne, chcem ho skúsiť, tebe to pomáha, máš z neho ovu?