Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
27. júl 2014

@bojhy hormony......to ma väcsina z nas. Ak mas pravideny cyklus, tak odsleduju ovulaciu a ak su to anovulacne ckly, co je viac menej ise, tak ti nasadia clostylbegyt, aby sa vajecniky rozbehli.

franzziska
27. júl 2014

ste tu také ktorym clostil vobec nepomohlo? co ste robili dalej?

zufka10
27. júl 2014

@franzziska mne Clostilbegyt nepomohol (brala som ho v dvoch cykloch pred rokom a pol)...potom som si myslela, že už sa nič nedá robiť resp. bolo toho už veľa na mňa, tak som vysadila všetky hormóny, ktoré mi mali pomôcť (Duphaston a ten Clostilbegyt) a brala som len Inofolic (alebo Nosifol) a vaječníky prestali časom vyzerať ako pri PCO. Koncom minulého roka som začala brať Agnucaston, ktorý som vo februári vymenila za Mastodynon. Aktuálne som v 15tt a všetko je v najlepšom poriadku 🙂.

serenna30
27. júl 2014

@stellamaris @evkag ahojte na SK 🙂 hlasim 7DPO a priznaky na mrchu - bolest zad, podbrisek. Mrcha ma prijit v ut/st, tak kdyby nahodou, tak ve stredu testim 😀
Co u Vas? Pristi cyklus doberu Femigard a pak si dam asi mesic od bylinek pauzu, uvidime. I ten clostyl mam doma, ale nechce se mi, kdyz nemame vysetrene chlapovo sperma 😝

stellamaris
27. júl 2014

@serenna30 no nazdarek 😀 tak myslis,ze ti pride mrcha alebo nie 😉 drzim palce,aby neprisla a boli // 😉
u mna dnes na plane vyvolavacia injekcia na ovu,som 18.DC,vo stvrtok mal folik 14mm,predpokladam dnes tych 20,tak sup s nim von a ideme sa snazit. 🙂 manzel ma ist 5.8. na spermiogram,ma z toho malu depku 😀 no a u mna,ak cyklus nebude zakonceny tehu,chce lekar previest vysetrenie ,ci su vajcovody priechodne..............no uvidime,snad to nebude treba 😉

stellamaris
27. júl 2014

@franzziska mne clostil nezaberal.Z jednoducheho dovodu: nizka davka.Brala som ho minuly mesiac najprv 1tbl,tri dni neskor po 2tbl. a vysledok boli dva foliky 😉
Ak ti clostil nezabera,skus fytosoju,mozes brat Gynex,Mastodynon,a ine bylinkove preparaty,skusit mozem postupne vsetko.........

serenna30
27. júl 2014

@stellamaris vau, jste se do toho teda dali... 🙂 no vidím to bohužel spis na krámy. Pořad myslim, ze u me bude nejvíc problém průchodnost, mám za sebou laparo slepaku, takze hrozí ty srusty, ale to az na podzim, musím doufat, ze se to podaří i bez toho. Uvidím co u doktora, půjdu 15DC nebo podle BT na UTZ. Jen nevím, mám brát tu fytosoju znovu, když mi ještě o den prodloužila ovu z 20 DC na 21Dc? Jinak další měsíc chci jít na ten postkoitalni test, a spermio skoro muže bude v záři po dovolené. 😲 😎

stellamaris
27. júl 2014

@serenna30 tu fytosoju mozes kludne brat,preco nie................ja som brala clostil a mrcha prisla par dni skor,ved nevadi 😉 tak injekciu som dostala,ovu sa moze spustit 🙂

evkag
27. júl 2014

@serenna30 no u nas nic nove, pijeme cajky od tety bylinkarky a v utorok odlietame na 11 dnovu dovolenku....... 😀

stellamaris
27. júl 2014

@evkag tak to mas super a snazte sa 😉 nech priletite traja! 🙂

evkag
27. júl 2014

@stellamaris uff, to ti chche robit priechodnost ambulantne? Mne to robili laparoskopicky a za "ziva" je to vraj velmi bolestive.........si to premysli!
Inak tvoj drahy sa spermiogramu vobec nemusi bat! moj manzel povedal, ze sa prv citil divne,ale viepreco to robi tak to potom slo...

evkag
27. júl 2014

@stellamaris nooo musim si nabalit drozbie, nech vykvasi ako moja kamoksa vravi :-P
AKo ovulka nikde, spermiogram opätovn nikde a co, ked ma nieco b tak bude...........ale nejak to neriesim, niet dovod :-P

stellamaris
27. júl 2014

@evkag nieee kdeze ambulantne 😀 boze to by bolo bolesti,ked tak,na jeden den do nemocnice a zakrok pod narkozou,inak nedam.Manzel nevie,ci sa mu podari do kelimku odovzdat Sperma,vravim mu,prosim ta,oni tam maju nieco na stimulaciu,nejake olepene hanbate casopisy a rehoce sa doteraz 😀 denne to robi tolko chlapov a on ma depku z jedneho odberu 😉

evkag
27. júl 2014

@stellamaris uz som sa zlakla, ze si to das robit ambulantne! Polovicke povedz, ze ked mal 15 rokov, tak nemal problem s takymi to vecami a teraz bude robit paniku? A su tam casopisy aj plagaty manzel vravel.

stellamaris
27. júl 2014

@evkag ja mam bobky v gatiach,ked ide o bolest,takze ambulantne nedam robit nic.Lekarovi som povedala,ze nemyslim,ze ten zakrok potrebujem,ja jedno dieta uz mam a to prirodzene,tak preco by som mala mat nepriechodne vajcovody? 😕 Ano,na prijme tiez vraveli,ze odbornu literaturu poskytnu k odberu spermii samozrejme a manzel sa hned pytal,ktora sestricka mu pomoze okrem toho...tie mlade sestricky prskali od smiechu 😀 😕 ale pripomeniem manzelovi,ze v mladosti s rucnou pracou urcite problemik nemal 😀

evkag
28. júl 2014

@stellamaris och ti nasi chlapi.......komedia s nimi 😀

serenna30
28. júl 2014

@stellamaris @evkag baby tak já dnes testla a sníh je bělejší....snad je ještě brzo a mám ještě šanci 😠

serenna30
28. júl 2014

@stellamaris do fytosoji pujdu protože jsem asi brala malou dávku - 4 tablety denně, a holky prej brali i 6. takže další cyklus 3-7 DC bude po 6 tabletách 😀

piussi
28. júl 2014

@zufka10 a ake dlhe si mala cykly ked si vysadila duphaston?

smejlicka
28. júl 2014

@stellamaris ahojky chcem sa ta opytat nemavas s toho metforminu (siofor) hnacky? uz ma dlho trapia ..skor si myslim ze to ma suvis s mliecnymi vyrobkami...

evkag
28. júl 2014

@serenna30 sanca je stale, treba vydrzat :-P ja som zbalena a idem vegetiiit 😎

zufka10
28. júl 2014

@piussi bez Mastodynonu som mala smiešne krvácanie raz za rok (to kedysi dávno) a s Mastodynonom 46 dní. Podľa veľkosti plodu som otehotnela niekedy okolo 21. dňa cyklu.

piussi
28. júl 2014

@zufka10 mastodynon su kvapky na predpis ci volnopredajne?

zufka10
28. júl 2014

@piussi ja som ich objednávala cez internet (http://www.najlekaren.eu/fytofarnaka/1002-masto...), keď som ich chcela z kamennej lekárne, povedali mi, že to je iba na odporúčanie lekára...

stellamaris
28. júl 2014

@smejlicka vies co,na zaciatku som mavala ,ale to je normalne u metforminu.Mozno mas nejaku alergu na potraviny alebo to mlieko robi neplechu.Metformin ber hned po jedle,tak je najlepsie.....

smejlicka
29. júl 2014

@stellamaris hej ved aj tak to beriem po jedle...zo zaciatku som mavala hnacky ale to mi doktorka povedala..nachvilku to ustalo a teraz uz cca mesiac sa to strieda hnacky a zapcha

piussi
29. júl 2014

@zufka10 uhm, uz som vyguglila ze je to homeopatikum, takze nechapem preco na predpis...a ty si si to sama naordinovala ci ti niekto poradil? nerozhadzem si tym daco?

serenna30
29. júl 2014

@evkag @stellamaris kočky tak dneska 9DPO a opět bílo. Už mě začínají bolet záda na mrchu. Zejtra bych to měla dostat, tak doufám, že se to o den posune a aspoň ta luteálka se o den posune když už nic 😒 A teplota samozřejmě klesla 😔

piussi
29. júl 2014

@zufka10 uz ich mam, mali ich v lekarni 🙂

stellamaris
29. júl 2014

@serenna30 dpc takze cakas mrchu? 😕 nic netestuj,nevzrusuj sa,pockaj este..............